Skocz do zawartości
IGNORED

ONKYO 8270 czy Yamacha R-N803D


Lenusia13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mili Państwo:), potrzebuje pilnej pomocy, w dniu dzisiejszym zakupiłem kolumny Polk Audio S55 oraz zamówilem do nich amplituner Onkyo 8270, po lekturze wpisów na forach naszły mnie wątpliwości co do amplitunera, a mianowicie jakości podzespołów użytych we wnętrzu w onkyo w porównaniu z yamacha. Czy warto dołożyć te 500 złotych do R-N803D?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery Onkyo TX-8270 (https://www.q21.pl/onkyo-tx-8270.html) oraz Yamaha R-N803D (https://www.q21.pl/yamaha-r-n803.html) to trochę inne urządzenia. Pod względem jakości dźwięku obiektywnie plus dla urządzenia Yamaha, natomiast Onkyo ma przede wszystkim sekcję złącz HDMI, które pozwolą na podłączenie wszystkich urządzeń audio-video.

Natomiast obydwa urządzenia w połączeniu z kolumnami Polk Audio S55 zagrają jasno, bardzo dynamicznie, mocno, energicznie z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma i cofniętym środkiem. Jeśli takiego brzmienia szukasz, to polecam takie konfiguracje, w innym przypadku pomyśl o ciepło i plastycznie grającym wzmacniaczu lub o innych kolumnach.

Zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie odmienne inne muzycznie amplitunery Yamaha ma bardzo dobrą wydajność prądową z dobra kontrolą niskich tonów fajną górą i nieżłą średnicą ,oraz świetną aplikacja która działa bardzo intuicyjnie w porównaniu do onkyo.Onkyo gra środkiem pasma ale tej wydajnosci prądowej brakuje jak dla mnie ,tak czy inaczej radze przesłuchac i samemy dokonać wyboru.W razie pytań służę pomocą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do R-N803D...Ten model Onkyo jest konkurentem dźwiękowo YAMAHY RN-602. Model 803D gra zdecydowanie lepiej.

https://www.tophifi.pl/stereo/amplitunery/amplitunery-stereo/yamaha-r-n803d.html

Jeśli chcesz posłuchać YAMAHY R-N803D w akcji i porównać np. z R-N602 to zapraszamy na odsłuchy.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha bardziej pod czyste stereo natomiast Onkyo bardziej pod kino mimo 2 kanałowości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu to inne modele. Nie są dla siebie konkurencją.

Onkyo ma HDMI i wybierają go Ci co tego potrzebują. Jak nie potrzebują to jest to praktycznie 8250 mimo innego zasilania.

Z kolei Yamaha 803D to amplituner, który zakrawa o miano grajka wzmacniaczowego.

Oba do wypożyczenia u nas i do testowania :)

Do Twoich polków polecam jednak Magnata MR780 spasuje do nich najbardziej, a obecnie dodajemy sieć Yamaha WXAD10 za darmo!!

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A więc:)......zdecydowałem się na R-N803D i kolumny s55. Gra to bardzo fajnie, z wyraźnie zarysowanymi skrajami pasma, a takiego dźwięku szukałem do odsłuchu muzyki.

Mam do Was jeszcze pytanie o subwoofer, czy warto do zestawu stereo dokupić taki sprzęt? Oprócz muzyki wykorzystuję zestaw jeszcze do ps4 i filmów, co polecacie uniwersalnego, nadającego się do gier, filmów i muzyki? Konstrukcja zamknięta czy otwarta? Może Polk psw110 lub 125?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do muzyki to konstrukcje zamknięte. Szybki bas sprawdzi się też w kinie.

Fajne suby zamknięte robi Bowers&Wilkins nie wiem tylko jaki budżet chcesz przeznaczyć.

Polecam ASW 610 https://www.tophifi.pl/jesienna-promocja/asw-610.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże pomieszczenie?

Bowers robi jeszcze model mniejszy B&W 608. https://www.tophifi.pl/promocja-zimowa-2017/asw-608.html

Oba występują w kolorze białym.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Chciałbym się podczepić pod ten post z tym samym pytaniem.

 

Dziś udało mi się odsłuchać wstępnie wytypowane amplitunery Yamahy - R-N602 i R-N803D - w obu przypadkach na głośnikach B&W 683 S2.

I tak jak przed odsłuchem byłem raczej pewny zakupu R-N602, to po porównaniu zdecydowanie skłaniam się ku opcji droższej (niestety). Nie jestem ekspertem, ale nawet moje ucho momentalnie wyczuło różnicę na korzyść 803, dźwięk był pełniejszy, bardziej mięsisty, naturalny. Nie umiem tego dokładnie określić, ale zdecydowanie w zestawie z 803 było mi bardziej po drodze.

Czyli zamiast planowanych 6k PLN muszę przygotować trochę ponad 8k, choć czekają mnie jeszcze negocjacje z małżonką :)

Ale żeby sobie jeszcze sprawę zagmatwać, to bardzo mnie ciekawi Onkyo TX-8270 dzięki swoim wejściom HDMI, które pozwolą mi swobodnie podłączyć PlayStation, blueraya, dekoder i TV.

Zdaję sobie sprawę, że porównywanie R-N803D do TX-8270 nie ma sensu i to jednak trochę inne sprzęty. Zastanawiam się jednak nad Onkyo, jeśli okaże się, że nie gra dużo gorzej od R-N803D, co może być trudne, bo jednak i mnie i żonę Yamaha raczej przekonała.

Chciałbym się umówić na odsłuch Onkyo. Jakie polecacie głośniki , by zmieścić się w 8k PLN? Salon z aneksem, łącznie ponad 30m2.

Sprzęt głównie do strumieniowego słuchania muzyki, ale w małym stopniu filmy i w przypadku Onkyo również PlayStation dla dzieciaków.

Z góry dziękuję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

... Onkyo TX-8270 dzięki swoim wejściom HDMI, które pozwolą mi swobodnie podłączyć PlayStation, blueraya, dekoder i TV.

Nie chce wprowadzic Cie w blad, ale wszystko co wyswietla obraz podlaczasz przez hdmi do tv, a dzwiek z tv optykiem do wzmacniacza. Wiec na co Ci hdmi we wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Szymon, sprzęt video podepniesz HDMI do telewizora a wyjdziesz optykiem do YAMAHY.

https://www.tophifi.pl/stereo/amplitunery/amplitunery-stereo/yamaha-r-n803d.html

Z Yamahą warto też przesłuchać poza B&W 683 S2 również ELAC UNi-Fi FS U5.

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/uni-fi-fs-u5.html

To też fajne połączenie.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Yamahą warto też przesłuchać poza B&W 683 S2 również ELAC UNi-Fi FS U5.

No jednak w zestawieniu z R-N803D to już będzie przekraczać mój budżet.

 

szymon1977 - dziękuję za radę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN803D gra lepiej od 8270 to jednak odpowiednik RN602 tylko inaczej funkcyjny.

Po co? Odpowiedź jest prosta. Producenci rezygnują z innych złącz cyfrowych. Konsole i odtwarzacze BD coraz częściej są wyposażone tylko w złącze HDMI. No niestety. Sami producenci audio do tego doprowadzają z roku na rok ograniczając ilość złącz z tyłu amplitunerów np kinowych.

 

@foreman77 nie musisz tyle wydawać. O ile warto dołożyć do RN803 o tyle sprawdz je z Heco Aurora 700. Masz je możliwość wypożyczenia u nas za darmo! Sprawdzić w domu. A dzwiek na pewno Cie zaskoczy!

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet moje ucho momentalnie wyczuło różnicę na korzyść 803

Podstawowa przewaga 803 to system YPAO RSC. Ale jeżeli nie zrobiłeś kalibracji przed odsłuchem albo słuchałeś w trybie "direct", to YPAO nie działa i różnice w brzmieniu mogą być całkiem iluzoryczne.

 

dźwięk był pełniejszy, bardziej mięsisty, naturalny

Taki efekt daje np. podkręcenie głośności :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo mam podobne dylematy wiec nie będę dublował wątków.

A jak Heco Aurora 700 zagrają lepiej niż B&W 683 2s w połączeniu z RN803D ?

W tym tygodniu słuchałem B&W 683 2 razem z R-N602 (w promocji dostępne za 6 tys) i grało to naprawdę fajnie (rock,pop - puszczane z TIDALa). Na przyszły tydzień mam posłuchać w połączeniu z RN803D podobno różnica ma być znaczna...zobaczymy.

Czy jest szansa na skompletowanie podobnie grającego sprzętu z dostępnych na rynku używek? Wyjdzie dużo taniej? Warto ryzykować? Ponieważ średnio się znam na sprzęcie trochę mam obaw, że w przypadku sprzętu używanego można się naciąć na minę.. Jest trochę kolumn i wzmacniaczy które sprzedają osoby prywatne i bardziej wiarygodne ale na razie to czuję się jak "dziecko we mgle"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popej ach jak Ty nie chcesz usłyszeć różnic w sprzętach. Yamaha R-N803D gra zauważalnie lepiej niż R-N602 i słychać to od razu bez pomiarów systemem YPAO. Ten model lepiej kontroluje głośniki, ma lepszą przejrzystość i aksamitność wysokich tonów.

Trudniej odróżnić Yamahę R-N803D od A-S701/A-S801 niż od R-N602.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model lepiej kontroluje głośniki, ma lepszą przejrzystość i aksamitność wysokich tonów.

Wzmacniacz to wytwór techniki i to wcale nie kosmicznej, ale takiej stosowanej i obeznanej. Twoje opisy nie mają odniesienia do techniki, więc najprawdopodobniej są to subiektywne wrażenia. A wrażenia każdy może mieć własne i nie ma tu o czym dyskutować.

 

Wracając do techniki, to pod względem rozwiązań technicznych końcówki mocy 602 są poniżej przeciętnej a 803 powyżej. Przeciętne końcówki to byłyby np. amplitunery KD ze średniej półki, czyli porównywalnej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model R-N602 gra bardziej przejrzyście, świeżo, bardziej szczegółowo w porównaniu do 8270 (w takich samych warunkach oczywiście), więc nawet bym go nie porównywał do R-N803D. Natomiast czy warto dokładać ponad 1k do 803? To już sobie przyszły nabywca musi odpowiedzieć, zawsze można dodać kolejny tysiąc i kupić coś lepszego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Heco Aurora 700 zagrają lepiej niż B&W 683 2s w połączeniu z RN803D ?

To zupełnie inne granie.

Aurora jest ciepła, miękka, Bowersy sa jasne, momentami bardzo. Pytanie do którego dzwięku Ci bliżej.

Podobny dzwięk jak do Bowersów uzyskasz z dużo tańszych Magnatów Quantum seri 75.

Model R-N602 gra bardziej przejrzyście, świeżo, bardziej szczegółowo w porównaniu do 8270 (w takich samych warunkach oczywiście), więc nawet bym go nie porównywał do R-N803D. Natomiast czy warto dokładać ponad 1k do 803? To już sobie przyszły nabywca musi odpowiedzieć, zawsze można dodać kolejny tysiąc i kupić coś lepszego :)

 

Dokładnie tak. Robiłem ostatnio testy i jest to napsiane na naszym Facebooku.

8250 jest bardziej nastawiony na środek. Melodyjność. Yamaha gra twardszym basem i wyższa jaśniejsza gorą. Do niektórych kolumn lepiej brać Onkyo a do niektórych Yamahe. 803 jest poza konkurencją tych dwóch modeli.

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

a co sadzicie o 280f

 

803D to w połączeniu z 280f może wyjść nadal za ostro. Są to kolumny ktore łączył sie z ciepłymi brzmieniami takimi jak Marantz, Denon, Atoll.

Do 803D popatrzył bym za Dali Zensor 7, Heco Aurora700, Dali Opticon 6, Elac UNI-FI FS U5.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.