Jump to content
Rafał M.

Pierwsze niedrogie kino domowe

Recommended Posts

2 godziny temu, DenisM napisał:

Ja myślę, że można jeszcze sprawdzić propozycje od STX jeśli chodzi o tanie i dość porządne kino domowe. 

To baaaardzo dobrze przemyślana odpowiedź  😄

W dniu 2.08.2019 o 11:13, subfan napisał:
W dniu 2.08.2019 o 08:54, DenisM napisał:

Ja myślę, że można jeszcze sprawdzić propozycje od STX jeśli chodzi o tanie i dość porządne kino domowe. 

To baaaardzo dobrze przemyślana odpowiedź  😄

Melodika, Tannoy, Heco? Przecież jest tego więcej. Ostatnio STX chwycił jakiś rozgłos na forum 😄 

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

Takie czasy że bez fortelu daleko nie zajdziesz a zasady fair play znane są tylko z opowieści.  Może wzięli przykład z kilku marek znanych dzieki  forum i zadziałali. Każde forum promuje coś innego zauważ,  czyżby inny smak ? Nie wydaje mi się. 

Mój wpis ogólnie miał się do czasu po jakim kolega odpisał. 

Edited by subfan

W dniu 2.08.2019 o 08:54, DenisM napisał:

Mam od nich kolumny 5.1 to dobrze grają jak na swoją cenę

spacer.pngJa potrzebowałem malutkich głośniczków, żeby były niemal niewidoczne, stanęło na Waflach Moviestar i mogę z czystym sumieniem polecić. Oczywiście tylko do małych i bardzo małych pokojów. Wraz z małym Marantzem tworzą bardzo przyjemny i klimatyczny dźwięk, ale potrafią też dołożyć do pieca. Wczoraj oglądałem Gladiatora z Netflixa i wrażenia fantastyczne. Partie orkiestrowe Hansa Zimmera delikatne i liryczne, a sceny walki... oj! Działo się! Dziw, że somsiad w ścianę nie walił. 🙂   Aha - na podkreślenie zasługuje opieka serwisowa Wafla. Jeden głośniczek mi upadł i obudowa została bardzo ciężko uszkodzona. Po mailowym kontakcie z serwisem Wafla w UK i przesłaniu zdjęć ofiary wypadku bardzo miła pani mi napisała, że tu nie ma co zbierać, więc po prostu potrzebuję  nowego głośniczka. Chociaż u dealerów nie ma opcji kupna pojedynczych głośniczków, serwis załatwił mi taki za niewielki piniądz i przysłał. Także opieka posprzedażna pierwsza klasa. Mimo wszystko chętnie bym jeszcze spróbował mini zestawu KD od Paradigma. A propos: czy ktoś używa albo gdzieś słyszał w akcji zestaw 5.1 Paradigm 100CT i mógłby podzielić się wrażeniami? 🙂

Edited by il Dottore

"among all those NOS/R2R DACs that I could actually afford, the MHDT Labs DACs were the sexiest, most musical, most engaging and addictive listens that I had" [email protected]

W dniu 23.11.2017 o 19:52, tomek4446 napisał:

Każdy z nas zapewne chciałby mieć jedno urządzenie, najlepiej nie drogie ,odtwarzające na poziomie muzykę w stereo i jeszcze świetne efekty podczas rodzinnego seansu filmowego. W realnym życiu jest jednak inaczej.

Należy postawić sobie pytanie , czy chcę mieć substytut kina w domu i możność odtworzenia muzyki z plików, radia internetowego, Tidala, telefonu,Spotify itd. a jakość tego mam gdzieś,bo nie jestem melomanem, audiofilem i ma po prostu grać,to jeżeli odpowiedź jest twierdząca ,to możesz śmiało kupić tani amp.KD . A, jeszcze popatrz na pokój czy da się ustawić min. pięć kolumn + sub.

A jeżeli jednak masz wątpliwości czy tego naprawdę chcesz to posłuchaj Shreka 777

Otóż to! "Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych!" 🙂 Trzeba zadać sobie jedno zajebiście ważne pytanie i potem na nie odpowiedzieć: czy wolę słuchać muzyki w maksymalnej jakości na jaką pozala mi mój budżet, czy też wolę seanse filmowe na wypasie? U mnie odpowiedź była twierdząca na pierwsze pytanie. A więc muzyka max jakość a KD budżetowe. I tak się stało. Bez mieszania systemów. Do muzyki: Czysta Klasa A, do KD - jakieś tam ampli (choć Marantz jest moim zdaniem ładniutki i gra też nader przywoicie to w stereo nie ma nawet ułamka klasy i jakości Sugdena). Trzeba najpierw poznać siebie. 🙂 A gdy poznasz siebie, to znaczy - dowiesz się, czego właściwie chcesz od życia, to dalej już kaszka z mleczkiem. 🙂 Ale systemów NIE MIESZAMY! 🙂

"among all those NOS/R2R DACs that I could actually afford, the MHDT Labs DACs were the sexiest, most musical, most engaging and addictive listens that I had" [email protected]

To dużo lepiej spisuje się od Twoich Wharfadale  , Tannoy HTS 101 XP.  

Miałem możliwość posłuchania obu zestawów.  Pierwsze na co zwróciłem uwagę,  to dużo lepsza jakość basu z subwoofera . Inna liga 

Ostatnio słuchałem systemu 5.1.2 od STX - nie wiem jaki model - wiem, że były w iałym lakierze i gralo to STRASZNIE 😞

Kolumny: Xavian XN360 ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: MIT MH 750E PLUS 2x3m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 3x Wireworld stratus 5.2 : MIT MH 750E PLUS 2x3m, Ekran: 120" Projektor: Benq W1070::: Amplituner: Denon AVR X3300 Kolumny Dolby Atmors 5.1.2: Focal Chorus 826V (front), 705V (tył, sufit), CC800V (centralny), SW800V (Subwooferr)

i-wharfedale-moviestar-dx-1se-hcp-5-1-czarny.jpgJa potrzebowałem malutkich głośniczków, żeby były niemal niewidoczne, stanęło na Waflach Moviestar i mogę z czystym sumieniem polecić. Oczywiście tylko do małych i bardzo małych pokojów. Wraz z małym Marantzem tworzą bardzo przyjemny i klimatyczny dźwięk, ale potrafią też dołożyć do pieca. Wczoraj oglądałem Gladiatora z Netflixa i wrażenia fantastyczne. Partie orkiestrowe Hansa Zimmera delikatne i liryczne, a sceny walki... oj! Działo się! Dziw, że somsiad w ścianę nie walił.   Aha - na podkreślenie zasługuje opieka serwisowa Wafla. Jeden głośniczek mi upadł i obudowa została bardzo ciężko uszkodzona. Po mailowym kontakcie z serwisem Wafla w UK i przesłaniu zdjęć ofiary wypadku bardzo miła pani mi napisała, że tu nie ma co zbierać, więc po prostu potrzebuję  nowego głośniczka. Chociaż u dealerów nie ma opcji kupna pojedynczych głośniczków, serwis załatwił mi taki za niewielki piniądz i przysłał. Także opieka posprzedażna pierwsza klasa. Mimo wszystko chętnie bym jeszcze spróbował mini zestawu KD od Paradigma. A propos: czy ktoś używa albo gdzieś słyszał w akcji zestaw 5.1 Paradigm 100CT i mógłby podzielić się wrażeniami?

Też używam Wharfedale i Marantz.

Tylko w dużo większym wydaniu

Plus 2 x BK monolith plus.

• Like 1

Video;TV LG79",Epson eh-tw7300, adeo130" Audio;CD, BD, AVR, PM, MM; Marantz.

Kolumny; Wharfedale Diamond 10.

17 godzin temu, max720 napisał:

To dużo lepiej spisuje się od Twoich Wharfadale  , Tannoy HTS 101 XP.  

Miałem możliwość posłuchania obu zestawów.  Pierwsze na co zwróciłem uwagę,  to dużo lepsza jakość basu z subwoofera . Inna liga 

Tannoy przecież zacna firma. Tylko że u mnie we wsi nie ma możliwości posłuchania tego. A koleś, w którego sklepie kupiłem Marantza sprzedaje też Wafle. Posłuchałem Moviestar na moim ampli, spodobało mi się i kupiłem. 🙂 Lata temu już ale wgl nie mam ciśnienia na zmianę. Spoko mi Marantz + Wafle wystarczają. Tylko jestem jeszcze ciekaw tego Paradigm Cinema i Bose Acoustimass 10 v5.

Jak coś budżetowego to masz polską markę - stx, budżetowe głośniki akurat mają dobre. Sam kupowałem takie jako "pierwsze niedrogie".