Skocz do zawartości
IGNORED

SME 309 buczenie PRE popodłączeniu przewodu masy


rollins

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

mam taki oto problem. Zmieniłem ramię w moim Avid Volvere z Jelco na SME 309 i pojawił się problem. Mianowicie pod podłączeniu do PRE (AVID Pulsus) przewodu masowego pojawia się w prawym kanale silny brum. Jak odepnę przewód masowy absolutna cisza i wszystko działa ok.

Wygląda to tak jakby robiła się jakaś pętla masy... czy ktoś spotkał się z czymś takim? Tak się dzieje na przewodzie do ramienia Jelco.

 

 

Na oryginalnym przewodzie SME - to samo...

 

hej

 

mam taki oto problem. Zmieniłem ramię w moim Avid Volvere z Jelco na SME 309 i pojawił się problem. Mianowicie pod podłączeniu do PRE (AVID Pulsus) przewodu masowego pojawia się w prawym kanale silny brum. Jak odepnę przewód masowy absolutna cisza i wszystko działa ok.

Wygląda to tak jakby robiła się jakaś pętla masy... czy ktoś spotkał się z czymś takim? Tak się dzieje na przewodzie do ramienia Jelco.

 

 

Na oryginalnym przewodzie SME - to samo...

 

Właśnie sprawdziłem omomierzem. Masa ramienia jest połączona z masą we wtykach RCA...

czy to nie powinno być oddzielone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być rozdzielone.

Sprawdziłbym jeszcze czy czasem nie przekombinowali w samym ramieniu i tam nie spięli GND z masą/ami sygnałową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być rozdzielone.

Sprawdziłbym jeszcze czy czasem nie przekombinowali w samym ramieniu i tam nie spięli GND z masą/ami sygnałową.

 

no i sprawdziłem i pomierzyłem...

wkładka AT150 jest metalowa i masę jednego kanału ma zwartą na obudowę i poprzez tą obudowę masa zwiera się do masy ramienia.

Dziwne tylko że nie występowało to na Jelco...

 

i co teraz?:)

 

zostawić tak i grać na odpiętym przewodzie masy ramienia od PRE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być ... inaczej. ;-)

2 razy miałem problemy z nowym SME309. A mierzyłeś bez kabla na samych pinach ramienia od spodu?

Ze starymi 3009/3012 nigdy nie było kłopotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być rozdzielone.

Sprawdziłbym jeszcze czy czasem nie przekombinowali w samym ramieniu i tam nie spięli GND z masą/ami sygnałową.

Coś mi tu nie pasuje , najpierw piszesz tak jak wyżej .

 

Coś musi być ... inaczej. ;-)

2 razy miałem problemy z nowym SME309. A mierzyłeś bez kabla na samych pinach ramienia od spodu?

Ze starymi 3009/3012 nigdy nie było kłopotu.

A tu napisałeś tak , to jak w końcu jest z tymi 309 ? Każde ma inny problem , nie ma powtarzalności parametrów ? Miałeś dwa razy problemy z tym ramieniem to podziel się problemami z nimi związanymi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być ... inaczej. ;-)

2 razy miałem problemy z nowym SME309. A mierzyłeś bez kabla na samych pinach ramienia od spodu?

Ze starymi 3009/3012 nigdy nie było kłopotu.

 

Mierzyłem. Masa zwiera się poprzez wkładkę i headshell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z odpiętą wkładką - chodzi o to by sprawdzić czy w gnieździe dinowskim nie spięli również. Czyli od kabelków od wkładki do pinów w gnieździe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z odpiętą wkładką - chodzi o to by sprawdzić czy w gnieździe dinowskim nie spięli również. Czyli od kabelków od wkładki do pinów w gnieździe.

Nie. Nie spieli. Masy łącza się tylko poprzez wkładkę. Sprawdziłem już na wszystkie sposoby:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie spieli. Masy łącza się tylko poprzez wkładkę. Sprawdziłem już na wszystkie sposoby:)

 

Problem rozwiązany...

 

zacząłem kombinować bo przecież headshell jest malowany na czarno więc nie powinno przewodzić - obudowa wkładki nie powinna mieć galwanicznego połaczenia z masą ramienia...

 

okazuje się, że przewodzi poprzez śrubki blaszka któr przykręca się tymi śrubkami razem z wkładką - do przesuwania ramienia ręką - łapka.

 

dałem podkładki teflonowe pod blaszkę - nie ma teraz przejścia pomiędzy masą wkładki a masą ramienia, buczenie ustało...

mam też wrażenie, że poprawiły się wysokie tony - nie są takie "ostre" i kłujące jak wcześniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miałeś lakier albo anoda na headsellu izolowała galwanicznie. Spróbuj podłozyc podkładkę z teflonu pod górną obudowę wkładki, a sruby daj z izolacją z podkładek tworzywowych. .W Ortofonach i AT są takie podkładki.

 

za póżńo wpisałem info....;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.