Skocz do zawartości
IGNORED

SME 309 buczenie PRE popodłączeniu przewodu masy


rollins

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

mam taki oto problem. Zmieniłem ramię w moim Avid Volvere z Jelco na SME 309 i pojawił się problem. Mianowicie pod podłączeniu do PRE (AVID Pulsus) przewodu masowego pojawia się w prawym kanale silny brum. Jak odepnę przewód masowy absolutna cisza i wszystko działa ok.

Wygląda to tak jakby robiła się jakaś pętla masy... czy ktoś spotkał się z czymś takim? Tak się dzieje na przewodzie do ramienia Jelco.

 

 

Na oryginalnym przewodzie SME - to samo...

 

hej

 

mam taki oto problem. Zmieniłem ramię w moim Avid Volvere z Jelco na SME 309 i pojawił się problem. Mianowicie pod podłączeniu do PRE (AVID Pulsus) przewodu masowego pojawia się w prawym kanale silny brum. Jak odepnę przewód masowy absolutna cisza i wszystko działa ok.

Wygląda to tak jakby robiła się jakaś pętla masy... czy ktoś spotkał się z czymś takim? Tak się dzieje na przewodzie do ramienia Jelco.

 

 

Na oryginalnym przewodzie SME - to samo...

 

Właśnie sprawdziłem omomierzem. Masa ramienia jest połączona z masą we wtykach RCA...

czy to nie powinno być oddzielone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być rozdzielone.

Sprawdziłbym jeszcze czy czasem nie przekombinowali w samym ramieniu i tam nie spięli GND z masą/ami sygnałową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być rozdzielone.

Sprawdziłbym jeszcze czy czasem nie przekombinowali w samym ramieniu i tam nie spięli GND z masą/ami sygnałową.

 

no i sprawdziłem i pomierzyłem...

wkładka AT150 jest metalowa i masę jednego kanału ma zwartą na obudowę i poprzez tą obudowę masa zwiera się do masy ramienia.

Dziwne tylko że nie występowało to na Jelco...

 

i co teraz?:)

 

zostawić tak i grać na odpiętym przewodzie masy ramienia od PRE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpiąć kabel uziemienia , masz i tak uziom w wkładce. lub jak " szwagierka woli " przepiłować blaszkę pilnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Można rozpiąć we wkładce.

W ten sposób brzmi znacznie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko jak to się stało ze na jelco nie było tego problemu. Czyli między obudowa a headshellem musiało nie być przejścia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być ... inaczej. ;-)

2 razy miałem problemy z nowym SME309. A mierzyłeś bez kabla na samych pinach ramienia od spodu?

Ze starymi 3009/3012 nigdy nie było kłopotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być rozdzielone.

Sprawdziłbym jeszcze czy czasem nie przekombinowali w samym ramieniu i tam nie spięli GND z masą/ami sygnałową.

Coś mi tu nie pasuje , najpierw piszesz tak jak wyżej .

 

Coś musi być ... inaczej. ;-)

2 razy miałem problemy z nowym SME309. A mierzyłeś bez kabla na samych pinach ramienia od spodu?

Ze starymi 3009/3012 nigdy nie było kłopotu.

A tu napisałeś tak , to jak w końcu jest z tymi 309 ? Każde ma inny problem , nie ma powtarzalności parametrów ? Miałeś dwa razy problemy z tym ramieniem to podziel się problemami z nimi związanymi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być ... inaczej. ;-)

2 razy miałem problemy z nowym SME309. A mierzyłeś bez kabla na samych pinach ramienia od spodu?

Ze starymi 3009/3012 nigdy nie było kłopotu.

 

Mierzyłem. Masa zwiera się poprzez wkładkę i headshell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z odpiętą wkładką - chodzi o to by sprawdzić czy w gnieździe dinowskim nie spięli również. Czyli od kabelków od wkładki do pinów w gnieździe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z odpiętą wkładką - chodzi o to by sprawdzić czy w gnieździe dinowskim nie spięli również. Czyli od kabelków od wkładki do pinów w gnieździe.

Nie. Nie spieli. Masy łącza się tylko poprzez wkładkę. Sprawdziłem już na wszystkie sposoby:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie spieli. Masy łącza się tylko poprzez wkładkę. Sprawdziłem już na wszystkie sposoby:)

 

Problem rozwiązany...

 

zacząłem kombinować bo przecież headshell jest malowany na czarno więc nie powinno przewodzić - obudowa wkładki nie powinna mieć galwanicznego połaczenia z masą ramienia...

 

okazuje się, że przewodzi poprzez śrubki blaszka któr przykręca się tymi śrubkami razem z wkładką - do przesuwania ramienia ręką - łapka.

 

dałem podkładki teflonowe pod blaszkę - nie ma teraz przejścia pomiędzy masą wkładki a masą ramienia, buczenie ustało...

mam też wrażenie, że poprawiły się wysokie tony - nie są takie "ostre" i kłujące jak wcześniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miałeś lakier albo anoda na headsellu izolowała galwanicznie. Spróbuj podłozyc podkładkę z teflonu pod górną obudowę wkładki, a sruby daj z izolacją z podkładek tworzywowych. .W Ortofonach i AT są takie podkładki.

 

za póżńo wpisałem info....;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.