Skocz do zawartości
IGNORED

AMP AV z ATMOS i Spotify


White_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam zagwozdkę z wyborem amplitunera do swojego salonu. Najważniejsze cechy jakie mnie interesują to dźwięk w systemie Atmos i łączność z Spotify. Obojętnie czy przez Wi-Fi, czy Bluetooth.

Pomieszczenie, które chcę nagłośnić, to #6 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) . Umeblowanie i TV mam rozmieszczone dokładnie tak jak na planie :D Jak widzicie - pojawia się problem lewego, tylnego głośnika: nie bardzo mam go gdzie i jak umocować :( Teoretycznie mógłbym go przyczepić jakoś w okolicy schodów, lub w kuchni - ale zdecydowanie rozjechały by się odległości i wyglądało by to jakoś nienaturalnie. To mój pierwszy problem.

W zasadzie wyjdzie chyba na to, że na czas oglądania filmu, będę głośnik wystawiał :) Chyba, że jakaś opcja bezprzewodowych głośników ?

 

Na ten moment sobie takie 3 modele:

Yamaha RX-V683

SONY STR-DN1080

ONKYO TX-NR656

 

Nie jestem fanem, żadnej marki. Rozważam też zakup używki.

Amplituner będzie służył, zarówno do odtwarzania muzyki na codzień / imprezach (spotify / YT), a także oglądania filmów w proporcji mniej więcej 50/50

Jak widzicie - nie zależy mi na audiofilskiej jakości dźwięku ze względu na źródło dźwięku, choć lubię dobą jakoś, ale w granicach rozsądku - zwłaszcza rozsądku cenowego..

Współpracować to będzie z 30cm, subwooferem Visatone i chwilowo z głosnikami Philips/Unitra (do zmiany, ale nie wszystko naraz :) )

 

Który z tych 3 modeli ,byłby najlepszy dla mnie, a może jakiś inny ? Jestem otwarty na sugestię.

Nie mam górnej granicy ceny - chce najlepszy sprzęt do moich potrzeb.

Jakie głośniki sufitowe zakupić do Atmos ?

Pytanie trochę poza tematem: Czym różnią się wyższe modele w/w amplitunerów ? Wyższą mocą / większą ilością kanałów ? A może mają jakieś dodatkowe super przydatne funkcje i warto je rozważyć, nawet korzystając z nich tylko w systemie 5.1.2 i słuchając muzyki z spotify ?

Z góry dziękuję za rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zakup 656 jest teraz bez sensu masz nowego 676 w tej samej cenie.

Model 683 deczko droższy ale ma lepszą kalibrację :)

Dźwiękowo Onkyo mocniejszy, Yamaha dokładniejsza.

Sony skończyło sie kilka lat temu.

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Wybierałbym pomiędzy Onkyo TX-NR676 (https://www.q21.pl/onkyo-tx-nr676e.html), a Yamaha RX-V683 (https://www.q21.pl/yamaha-rx-v683.html). Obydwa urządzenia oferują podobne, bogate wyposażenie, różnicą się brzmieniem. Yamaha bardziej eksponuje skraje pasma, dlatego jeśli lubisz trochę podbity, efektowny dźwięk, może się to okazać ciekawszą opcją. Wyższe modele poza pewnymi kwestiami wyposażenia, ilości złącz itp., zazwyczaj gwarantują wyraźnie lepszą jakość dźwięku. Jeśli budżet możesz trochę zwiększyć, miałbym dla Ciebie bardzo ciekawą propozycję zakupu amplitunera Onkyo TX-RZ810 (https://www.q21.pl/onkyo-tx-rz810.html). To znacznie lepsze brzmieniowo urządzenia, mocniejsze.

 

Przemyśl temat, oczywiście w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zakup 656 jest teraz bez sensu masz nowego 676 w tej samej cenie.

Dzięki. Kierowałem się poradami, wyczytanymi tu na forum :) Chyba, dobrze, żę napisałem, bo tak sądziłem, że modele mogą już być nieaktualne.

 

Co dokładnie oznacza lepsza kalibracja ? Tzn. więcej możliwości ustawień ? Problemem sporej częsci amp. jest przytłaczająca ilość ustawień, która zwykłego Kowalskiego przerasta i w efekcie kończymy z nieustawionym amplitunerem, albo trzeba wołać specjaliste :) (Mowa o YPAO R.S.C. ? )

 

Co znaczy, że Sony się "skończyło" ? :) Bo firma istnieje, ma się dobrze i dalej produkuje sprzęt. Przepraszam, ale ten sprzęt dla mnie to nowość i nie rozumiem żargonu branżowego

 

Dzień dobry.

Wybierałbym pomiędzy Onkyo TX-NR676 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), a Yamaha RX-V683 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Z opisu, a także tego co obaj piszecie skłaniałbym się ku V683 , nie mniej jednak, jeśli byłaby taka możliwość z chęcią porównałbym oba na miejscu.

 

Jeśli budżet możesz trochę zwiększyć, miałbym dla Ciebie bardzo ciekawą propozycję zakupu amplitunera Onkyo TX-RZ810 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). To znacznie lepsze brzmieniowo urządzenia, mocniejsze.

Jak wspomniałem, nie mam limitu budżetu, wiem, że to co tutaj wybrałem, to dość niska półka cenowa, nie mniej zdaję sobie sprawę z jakiego źródła dźwięku będę korzystał i wiem, że wręcz sprzęt nie może być za dobry, gdyż zacznę słyszeć rzeczy, zniekształcenia etc. których bym nie chciał i zamiast się cieszyć będę zły. Dlatego strzęt chcę dopasować do zapotrzebowania.

 

Mam jeszcze jeden najważniejszy problem z ustawieniem lewego tylnego głośnika. Macie jakiś pomysł jak rozwiazać ten problem ?

Prosiłbym też o zaproponowanie, adekwatnych głośników sufitowych, dopasowanych do w/w amp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem dziś do Q21 i po przesłuchaniu proponowanych 3 sprzętów wybrałem RZ810. Jest dokładnie tak jak opisywane:

Onkyo 676 gra troszkę płasko, nie ma zbyt dużo detali. Bardzo słychać średnicę. Dla mnie dzwięk jest męczący i... gdybym kupił go bez porównania. Byłbym zły.

Yamacha to zdecydowanie mój gust muzyczny. Od razu słychać było szerszą scenę. Działo się więcej i dzwięk był po prostu ładniejszy. Na tym mógłbym w zasadzie skończyć...

Po podłączeniu 810, nie spodziewałem się niczego szczególnego... ale zdziwiłem się po raz kolejny. Słychać było różnicę kalsy sprzętu. Mimo, że bliżej mu było do Yamachy niż swojego "brata", to i tak przewyższała Yamachę w zasadzie pod każdym względem. W tej cenie - zdecydowanie opłacalny zakup.

Odsłuch był na kolumnach Klipsch 260F, a źródło dźwięku to Ipod z Spotify.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.