Skocz do zawartości
IGNORED

HD Media player z dźwiękiem HD


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

Himedia q5pro to 200 baksow.

NVIDIA shield 700 zł.

Rozumiem że tańszego mede8er i popcornu też nie znajdę?

Coś trzeba wybrać święta idą :)

 

Wogole turbo spoko było by gdyby:

- odtwarzał dźwięk HD. Mus

- miał wyjście audio cyfrowe. Mus

- zainstalowany lub możliwość zainstalowania Spotify. Opcja

- sterowanie smartfonem. Opcja

 

Wogole turbo spoko było by gdyby:

- odtwarzał dźwięk HD. Mus

- miał wyjście audio cyfrowe. Mus

- zainstalowany lub możliwość zainstalowania Spotify. Opcja

- sterowanie smartfonem. Opcja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i naszło mnie też na spróbowanie Xiaomi Mi Box, będzie test w razie gdybym zmienił TV na taki z Androidem :)

 

Co do wersji Mi Boxa to jest kilka i trochę ciężko się połapać... Są wersje chińskie i international, jest najpopularniejszy model "3" i nowsze "3S" oznaczane też jako "4K" (to chyba to samo, ale nie mam pewności). Uważałbym na podejrzanie tanie i sprowadzane prosto z Chin, najlepiej chyba szukać wersji international najnowszego Mi Boxa 4K.

 

Szkoda, że pilot jest na podczerwień a nie BT, schowałoby się pudełeczko do szafki albo za TV. Przydałby się jeszcze port Ethernet w boxie i gniazdo słuchawkowe w pilocie :)

 

@iggulec

 

Jest już może TVN Player na Android TV czy trzeba sobie inaczej radzić? Używasz może tego VoD?

To ustawianie rozdzielczości i odświeżania to faktycznie taki problem? Rozumiem że dla filmów 23.976fps ustawiasz 24Hz i działa jak trzeba? Coś poza Kodi używasz na tym? Jak sobie radzi z typowymi filmami 4K z sieci (HEVC oczywiście)? Odpalałeś może jakieś obrazy dysków BluRay, pociągnie? Netflix działa ci płynnie z materiałami UHD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motasz panie motasz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

możesz mi powiedzieć gdzie ty znalazłeś informację że pilot jest na podczerwień? oświeć mnie ... pilot z mikrofonem na podczerwień no no ...

 

TVN Player masz w kodi netflixa też zresztą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mi powiedzieć gdzie ty znalazłeś informację że pilot jest na podczerwień? oświeć mnie ... pilot z mikrofonem na podczerwień no no ...

 

Hmm faktycznie coś pomyliłem, zdawało mi się że te wcześniejsze Mi Boxy nie miały wyszukiwania głosowego i stąd miałem zakodowane w głowie, że piloty mają na podczerwień. Skoro pilot jest na BT to super, jeden z minusów odpada :)

 

A przy okazji, internety piszą że 3S to wersja na chiński rynek (bez Google Play na przykład) a 4K to wersja international, sprzętowo to samo.

 

TVN Player masz w kodi netflixa też zresztą.

 

W Kodi wiem że są wtyczki do tego, ale jest chyba też aplikacja Netflix natywna na Android TV. A jak jest z TVN Playerem? Do niedawna nie było wersji aplikacji na Android TV, zmieniło się coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę Ci polecić Himedia Q10Pro.

Doskonały odtwarzacz do filmów - Atmos wszystkie formaty z dźwiękiem HD żaden problem,dobre sterowanie z pilota,jest nawet apka na telefon,super opcja z montażem twardego dysku w odtwarzaczu,wyjścia audio - optyczne ,coaxial ,i nawet analogowe.

Tylko kosztuje prawie dziewięć stówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Q5 i c..j mnie strzelał przy aktualizacjach, latanie po forach, ściąganie softów wgrywanie na pendrivy itp. Sprzedałem i kupiłem Nvidia Shield aktualizacje online wszystko hula atmosy, 4K, HDR i uda wianki. Zero problemów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś drugą osobą, która dość mocno akcentuje sprawne działanie Nvidia Shield

ja nie będę szukał i testował dziwnych wynalazków - posłucham rad - i we wrzesniu bede sie cieszyc sprzecikim

jak cos bede miec z pytań, to już na prv bede atakowac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iggulec

 

Jest już może TVN Player na Android TV czy trzeba sobie inaczej radzić? Używasz może tego VoD?

To ustawianie rozdzielczości i odświeżania to faktycznie taki problem? Rozumiem że dla filmów 23.976fps ustawiasz 24Hz i działa jak trzeba? Coś poza Kodi używasz na tym? Jak sobie radzi z typowymi filmami 4K z sieci (HEVC oczywiście)? Odpalałeś może jakieś obrazy dysków BluRay, pociągnie? Netflix działa ci płynnie z materiałami UHD?

 

Co do TVN Playera to sprawdzę w niedzielę, bo akurat jestem na wyjeździe. Rozdzielczość nie jest takim problemem, ale trzeba mieć tego świadomość. Próbowałem Plexa, VLC Playera i chyba MX Playera i na nich są duże problemy z dźwiękiem HD i w ogóle z odtwarzaniem 4K - klatkuje niemiłosiernie... tylko Kodi sobie radzi z tym bez problemu. Obrazów jeszcze nie próbowałem, ale spróbuję po weekendzie i dam znać. Co do Netflixa, to jest porządna apka dla Android TV, ale żeby było UHD trzeba ustawić w systemie rozdzielczość 4K/50Hz - inaczej Netflix puszcza max Full HD. Dźwięk w Netflixie na Miboxie to DD+.

Ja swojego Miboxa kupiłem w x-komi albo sferisie, nie pamiętam już - kosztował ciut więcej niż od chińczyków, ale przynajmniej mam pewność, że to wersja międzynarodowa no i zawsze jest rękojmia sklepu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Q5 i c..j mnie strzelał przy aktualizacjach, latanie po forach, ściąganie softów wgrywanie na pendrivy itp. Sprzedałem i kupiłem Nvidia Shield aktualizacje online wszystko hula atmosy, 4K, HDR i uda wianki. Zero problemów

To dziwne. Ja odkąd mam Q5 wyszła tylko jedna aktualizacja bo generalnie wszystko działa. Faktem jest, że aktualizuje się ręcznie, ale cała aktualizacja polega na tym, że ściąga się nową wersję oprogramowania, nagrywa na pendriva, którego wkłada się do Himedii i uruchamia aktualizację, żadna filozofia.

 

Nie znam Nvidia Shield, być może faktycznie jest lepsza.

Posiada funkcję kolnowania ekranu na innym urządzeniu i sterowania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia shield jest WSPIERANA i gwarantuje BEZPROBLEMOWOSC.

 

To chyba najwazniejsze cechy.

 

Zestawienie uprgade systemowego od roku 2015:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Warto zerknac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam NVIDIE SHIELD TV jako trzeci :)

Genialne urządzenie, procek nie ma sobie równych... wystarczy na długo. Poza tym NVIDIA doskonale wspiera SHIELDA. Co chwila wychodzi nowa paczka aktualizacji.

Zdecydowanie polecam !!! Jedyny minus to brak wyjścia SPDIFF, ale jak ktoś ma DACa z wejściem USB to też nie problem...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nvidia jest juz jakiś czas na rynku- to nie będzie nowego modelu niedługo?:)

 

aktualny model to model shield tv 2017 poprzedni miał nazwę shield tv 2015 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Shield nie jest sprzedawany razem z padem? Bo to sugeruje jakąś konsole do gier, a nie urządzenie do odtwarzania filmów. Może ktoś to wyjaśnić, bo też nie jestem w temacie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja 16GB Remote 2017 tylko z pilotem

Jest wersja 16GB 2017 z padem i pilotem

Jest wersja 500GB pro 2017 czyli z padem pilotem i dużą pamięcią portem podczerwieni większa obudowa.

 

Na rynku nie ma mocniejszego boxa z jednego prostego powodu siedzi w niej procesor NVIDIA Tegra X1 jest on i od mocy i od grafiki.

 

A to minus że konsola? to tylko dowodzi jaki ma układ graficzny i moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje zakup shielda. Albo chwilo zostanie rosy tym co się ma za 200 zł.

Okazało się że nowy soft bootowalny z pełną czy karty pamięci działa. Jest na nim tylko kodi. Filmy w 4k lecą bez problemu dźwięk HD już też.

Kwota nie całe 200 zł. Więc chińczyk wymagał ingerencji ale działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TVN Playera to sprawdzę w niedzielę, bo akurat jestem na wyjeździe. Rozdzielczość nie jest takim problemem, ale trzeba mieć tego świadomość. Próbowałem Plexa, VLC Playera i chyba MX Playera i na nich są duże problemy z dźwiękiem HD i w ogóle z odtwarzaniem 4K - klatkuje niemiłosiernie... tylko Kodi sobie radzi z tym bez problemu. Obrazów jeszcze nie próbowałem, ale spróbuję po weekendzie i dam znać. Co do Netflixa, to jest porządna apka dla Android TV, ale żeby było UHD trzeba ustawić w systemie rozdzielczość 4K/50Hz - inaczej Netflix puszcza max Full HD. Dźwięk w Netflixie na Miboxie to DD+.

Ja swojego Miboxa kupiłem w x-komi albo sferisie, nie pamiętam już - kosztował ciut więcej niż od chińczyków, ale przynajmniej mam pewność, że to wersja międzynarodowa no i zawsze jest rękojmia sklepu.

 

Dzięki za informacje.

 

Gdybyś mógł to sprawdź proszę jak sobie poradzi Plex z filmem FHD z dźwiękiem HD (najlepiej DTS-HD MA). Serwer Plexa stawiałeś gdzieś na zewnątrz czy na Androida jest paczka klient+serwer i odpalałeś wszystko na Mi Box? Jak porobisz jeszcze jakieś testy to opisz wrażenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie, czy Nvidia Shield posiada funkcję kolnowania ekranu na innym urządzeniu (telefon/tablet) i możliwość sterowania z tego urządzenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.