Skocz do zawartości
IGNORED

HD Media player z dźwiękiem HD


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czy można sterować z telefonu/tabletu, ale nie jak pilotem, tylko czy pojawia się kompletny obraz, inaczej mówiąc na tablecie/pilocie widzisz dokładnie to samo co na Nvidii ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TVN Playera to sprawdzę w niedzielę, bo akurat jestem na wyjeździe. Rozdzielczość nie jest takim problemem, ale trzeba mieć tego świadomość. Próbowałem Plexa, VLC Playera i chyba MX Playera i na nich są duże problemy z dźwiękiem HD i w ogóle z odtwarzaniem 4K - klatkuje niemiłosiernie... tylko Kodi sobie radzi z tym bez problemu. Obrazów jeszcze nie próbowałem, ale spróbuję po weekendzie i dam znać. Co do Netflixa, to jest porządna apka dla Android TV, ale żeby było UHD trzeba ustawić w systemie rozdzielczość 4K/50Hz - inaczej Netflix puszcza max Full HD. Dźwięk w Netflixie na Miboxie to DD+.

Ja swojego Miboxa kupiłem w x-komi albo sferisie, nie pamiętam już - kosztował ciut więcej niż od chińczyków, ale przynajmniej mam pewność, że to wersja międzynarodowa no i zawsze jest rękojmia sklepu.

 

Dzięki za informacje.

 

Gdybyś mógł to sprawdź proszę jak sobie poradzi Plex z filmem FHD z dźwiękiem HD (najlepiej DTS-HD MA). Serwer Plexa stawiałeś gdzieś na zewnątrz czy na Androida jest paczka klient+serwer i odpalałeś wszystko na Mi Box? Jak porobisz jeszcze jakieś testy to opisz wrażenia :)

 

Jak tam kolego, udało ci się coś pobawić pudełeczkiem? Jakbyś mógł zerknąć na te rzeczy o których pisałem to byłbym wdzięczny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam kolego, udało ci się coś pobawić pudełeczkiem? Jakbyś mógł zerknąć na te rzeczy o których pisałem to byłbym wdzięczny :)

 

Jeszcze nie... Może dzisiaj się trochę pobawię. Serwer Plexa stawiałem na NASie, a klient ma dedykowaną apkę na Android TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie... Może dzisiaj się trochę pobawię. Serwer Plexa stawiałem na NASie, a klient ma dedykowaną apkę na Android TV.

 

Fajnie :) Jak znajdziesz chwilkę to nieśmiało się przypominam z moją prośbą o sprawdzenie tego i owego :)

 

To jeszcze żeby uściślić - na jakim NASie był serwer Plexa (mocny, słaby)? Była potrzeba transkodowania ze względu na dźwięk czy napisy? O apce klienckiej Plexa na Android TV to wiem :) Zdaje się, że ona jest tak zrobiona, że można odpalić także serwer na Androidzie i działać z serwerem i klientem na tym samym urządzeniu, dlatego pytałem gdzie był serwer postawiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie :) Jak znajdziesz chwilkę to nieśmiało się przypominam z moją prośbą o sprawdzenie tego i owego :)

 

To jeszcze żeby uściślić - na jakim NASie był serwer Plexa (mocny, słaby)? Była potrzeba transkodowania ze względu na dźwięk czy napisy? O apce klienckiej Plexa na Android TV to wiem :) Zdaje się, że ona jest tak zrobiona, że można odpalić także serwer na Androidzie i działać z serwerem i klientem na tym samym urządzeniu, dlatego pytałem gdzie był serwer postawiony.

 

Ok, trochę potestowałem. Serwer Plexa stoi na Qnapie TS-231p. Ogólnie to filmy Full HD odtwarza płynie, ale do granicy DTS albo DD. DTS HS-MA nie idzie... amplituner pokazuje Stereo, ale i tak nie ma dźwięku, a i film zaczyna się zacinać. Trochę poczytałem i wyszło, że ogólnie Plex ma z tym problemy - przynajmniej na Android TV. Ogólnie to Kodi zdecydowanie najlepiej się sprawdza do odtwarzania filmów. Co do player.pl, to nie widziałem apki do niego.

Natomiast zdziwił mnie fakt, że nie byłem w stanie odtworzyć muzyki zapisanej w formacie 5.1... Dopiero blu-ray Denona mi odtworzył te pliki prawidłowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Q5 którą odstąpiłem. Teraz się bawie Egreat A5, a u znajomego miałem przyjemność zmęczyć Shield'a.

Generalnie wszystkie urządzenia są topowe, ale mają różnie akcenty rozłożone. Shield ustępował przy HQ plikach z wysokim bitrate;em. Multichannel jeszcze jako tako, ale wszystkich formatów nie łykał.

HiMedia i Egreat wprost przeciwnie. Inna bajka, że Sheild multimedialnie to cudo, ale pytanie czy szukamy playera czy zabawki z funkcją playera.

Na A5 zresztą polski dystrybutor ma promocję teraz, pare dyszek, ale zawsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomego miałem przyjemność zmęczyć Shield'a.

To przyjemność czy męczyć:D?

Żarcik. Dobry opis.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no jest teraz za 559 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, trochę potestowałem. Serwer Plexa stoi na Qnapie TS-231p. Ogólnie to filmy Full HD odtwarza płynie, ale do granicy DTS albo DD. DTS HS-MA nie idzie... amplituner pokazuje Stereo, ale i tak nie ma dźwięku, a i film zaczyna się zacinać. Trochę poczytałem i wyszło, że ogólnie Plex ma z tym problemy - przynajmniej na Android TV. Ogólnie to Kodi zdecydowanie najlepiej się sprawdza do odtwarzania filmów. Co do player.pl, to nie widziałem apki do niego.

Natomiast zdziwił mnie fakt, że nie byłem w stanie odtworzyć muzyki zapisanej w formacie 5.1... Dopiero blu-ray Denona mi odtworzył te pliki prawidłowo.

 

Dzięki za kolejne informacje. Ja się skusiłem i dziś odbieram swój egzemplarz Mi Boxa 4K z paczkomatu, więc w weekend coś powinienem już potestować :) Jak się sprawdzi to zostanie ze mną dopóki nie zmienię telewizora na taki z Android TV, zobaczymy zresztą jak się sprawy potoczą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne informacje. Ja się skusiłem i dziś odbieram swój egzemplarz Mi Boxa 4K z paczkomatu, więc w weekend coś powinienem już potestować :) Jak się sprawdzi to zostanie ze mną dopóki nie zmienię telewizora na taki z Android TV, zobaczymy zresztą jak się sprawy potoczą :)

To koniecznie daj znać jak wrażenia! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To koniecznie daj znać jak wrażenia! :)

 

Jako się rzekło odebrałem Xiaomi Mi Box 4K i... oczywiście zwaliło się mnóstwo roboty na głowę, więc mało czasu było żeby potestować :(

 

Pierwsze wrażenia po wyjęciu z pudełka nawet pozytywne - małe, zgrabne urządzenie, obudowa ładnie i solidnie wykonana, nic nie trzeszczy od samego patrzenia, design też całkiem przyjemny. O pilocie można powiedzieć to samo, z tym że jest bardzo lekki i dość mały, łatwo można zgubić :) Przyciski mogłyby być z lepszego materiału - są z takiego samego plastiku jak obudowa pilota. Zasilacz na szczęście nie piszczy jak to mają w zwyczaju niektóre. Poza samym urządzeniem, pilotem, zasilaczem i papierkami dostajemy w pudełku jeszcze dość kiepsko wyglądający kabel HDMI (na pierwszy rzut oka nawet nie wygląda na ten typ przewodu, bo ma nietypowo małe końcówki przy wtykach) w dość miękkiej i cienkiej izolacji.

 

No to odpalamy pomyślałem, zerknąłem na pilota, jest klapka, sprawdzam czy są baterie założone, myślę pewnie nie... Rzeczywiście, w pilocie nie było. Szukam więc w pudełku i co? Nie ma! :) No to szukam w domu dwóch bateryjek AAA, jak na złość nie mogę znaleźć... Wreszcie są, odpalamy w końcu! :)

 

Szybka konfiguracja, założenie konta Google żeby mieć dostęp do sklepu (no co, nie miałem do tej pory ;)) i patrzymy co tam w Google Play Store za aplikacje siedzą... Aha, najpierw jeszcze przegląd opcji w menu ustawień, dość skromnie tam, nie za wiele opcji dotyczących obrazu czy dźwięku. Potem nastąpiła szybka instalacja zestawu Kodi i Plex.

 

Aplikacja Plexa wywołała mieszane uczucia, bo jestem przyzwyczajony do jej wersji z playera Roku. Wywołanie podręcznego menu to tutaj kilka kliknięć więcej, same ustawienia aplikacji też są okrojone nieco względem wersji z Roku. Odpaliłem kilka fragmentów filmów z dubbingiem, wszystko poszło OK, passthrough DTS działa, myślę - jest dobrze. Przeszedłem do filmów z napisami i pierwsze rozczarowanie... Kilka prób i nic, kręci się kółko na ekranie i po kilkunastu sekundach informacja o błędzie. W tym czasie serwer nie był obciążony, więc to nie próba transkodowania, nie miałem czasu grzebać w logach i się doktoryzować w temacie, ale ewidentnie coś było nie tak. Za którymś razem zadziałało, chyba jak zmieniłem na chwilę napisy na wmuxowane w mkv, a po rozpoczęciu odtwarzania zmieniłem dopiero na te które miałem w pliku SRT. W każdym razie nie chciałbym żeby to tak kulawo działało, więc na razie minus, zobaczymy czy to kwestia jakichś ustawień, czy ogólnie problem nie do przejścia. Bardziej wymagających rzeczy nie testowałem, bo filmów w 4K nie miałem pod ręką (normalnie takich nie oglądam, bo nie mam TV 4K) a do testów dźwięku HD nie doszedłem na razie :)

 

Kolejne podejście to było Kodi. Daaaawno nie miałem bezpośredniej styczności u siebie z XBMC/Kodi bo niegdyś potestowałem XBMC i odrzuciłem na rzecz Plexa. Dostałem na twarz mnóstwo opcji, menusów itp. badziewia... Próba szybkiego zaczytania zebranych plików do biblioteki spełzła na niczym, może jest tam jakaś opcja która to umożliwia, ale mi się nie udało tak na szybko, a ręcznie nie uśmiechałoby mi się dodawać plik po pliku... Stwierdziłem, że pobawię się tymi mocarnymi wtyczkami tak chwalonymi przez paru znajomków i w internetach. Z ciekawości zerknąłem na którąś umożliwiającą oglądanie wątpliwej legalności filmów streamowanych bezpośrednio z torrentów czy skądś tam... Jakiś testowy film z początku 2017 roku, fajnie przeszukało źródła, znalazło ponad 200 SD i raptem 2 FHD (kto kurde ogląda wersje SD? ;)) Odpaliłem, zbuforowało... i mamy piękne wtopione napisy tzn. jakieś chińskie krzaczki. Kilka kolejnych prób skończyło się podobnymi rezultatami. Postanowiłem dać ostatnią szansę Kodi i zainstalowałem kilka wtyczek do streamowania sportu. Tutaj okazało się, że porażka na całej linii, dostałem tylko błędy wtyczek i na tym koniec. Ogólnie cały proces zabawy z Kodi to doświadczenie z gatunku tych wywołujących chęć na wymioty, coś jak konfiguracja Windows na świeżo kupionym laptopie z marketu tak około 2010 roku, gdzie trzeba było odinstalować mnóstwo bloatware'u i potem zastanawiać się dlaczego nie działa z modemem Neostrady który miła posiadaczka rzeczonego laptopa akurat ma w domu ;) Dla mnie to było tak samo jak parę lat temu przy zabawie z XBMC, widać duży potencjał, ale kurna za stary jestem żeby się użerać z tym i pod siebie to godzinami konfigurować. Może akurat źle trafiłem na wtyczki, nie wiem, ale po opisach jakie to teraz bajecznie użyteczne i proste jest Kodi obiecywałem sobie coś lepiej działającego. Aha, trzeba jedno mu przyznać a mianowicie odpalony film można przewijać bardzo gładko i szybko, to akurat działa lepiej niż w Plexie na moim Roku gdzie zawsze jest chwilka buforowania; po drugie - ustawienia samego odtwarzania, takie jak przesunięcie czasu napisów itp. i wiele innych też jest na plus, ale mogłoby to menu być lepiej zorganizowane bo takich rzeczy się używa sporadycznie...

 

Ogólnie więc samo Xiaomi Mi Box wydaje mi się OK, choć muszę jeszcze więcej się nim pobawić. Co do dźwięku to nie miałem żadnych problemów (nie testowałem dobrze dźwięku HD, coś tam chyba puściłem DTS-HD MA i pokazało tylko "core audio" ale może to kwestia ustawień). Obraz mam wrażenie że nawet w aplikacji YT ma "kinową" płynność czyli lekkie szarpanie, nie grzebałem w ustawieniach żeby sprawdzić o co chodzi, bo wyjście wideo miałem ustawione chyba na 1080p60. Z minusów muszę jeszcze wymienić fakt, że TV i amplituner o ile wcześniej w miarę dobrze rozpoznawały i przełączały sobie źródła przez HDMI-CEC, tak po podłączeniu Mi Boxa do amplitunera jakoś mają z tym problemy, a sam Mi Box jest nieczuły na HDMI-CEC i nie znalazłem w jego ustawieniach opcji za to odpowiedzialnych.

 

Kupiłem to pudełko głównie do testów Android TV przed zakupem takiegoż telewizora, oraz z myślą, że być może zastąpi Roku z Plexem, będę mógł zapomnieć o beznadziejnym "smart TV" w moim telewizorze Philipsa (używanym w sumie tylko czasami do YT i Playera) a także z ciekawości wtyczek Kodi (chciałem mieć możliwość pooglądania sportu, a młodzi anime, z tych cudownych wszystkomających wtyczek...). Jak na razie urządzenie bardziej ubogaca estetycznie wnętrze niż przydaje się do czegoś, tak więc jak znajdę chwilę to jeszcze się pobawię i pewnie odeślę jeśli nie nastąpi jakiś przełom w moim podejściu do niego :)

 

Tym niemniej jeśli ktoś znajdzie w nim funkcje na których mu zależy i wszystko zadziała odpowiednio to sprzętowo wydaje się całkiem przyjemnym kawałkiem gadżetu :) W ciemno bym go jednak na pewno nie polecił, a skoro powszechna opinia jest taka, że najlepszy jest Shield, a potem Mi Box to tym bardziej nie poleciłbym tym partyzanckich konstrukcji zwanych "Android Boxami" z Aliexpress, no chyba że masochistom lubiącym zabawę z myszą i klawiaturą przed TV i poruszanie się po nieprzystosowanym do niczego interfejsie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanskarix nie gniewaj się, ale Twoja opinia przeczy sama sobie :)

 

Z jednej strony:

Ogólnie więc samo Xiaomi Mi Box wydaje mi się OK,

 

Z drugiej mamy:

Przeszedłem do filmów z napisami i pierwsze rozczarowanie... Kilka prób i nic, kręci się kółko na ekranie i po kilkunastu sekundach informacja o błędzie.

Co do dźwięku to nie miałem żadnych problemów (nie testowałem dobrze dźwięku HD, coś tam chyba puściłem DTS-HD MA i pokazało tylko "core audio" ale może to kwestia ustawień)

Obraz mam wrażenie że nawet w aplikacji YT ma "kinową" płynność czyli lekkie szarpanie,

Jak na razie urządzenie bardziej ubogaca estetycznie wnętrze niż przydaje się do czegoś, tak więc jak znajdę chwilę to jeszcze się pobawię i pewnie odeślę jeśli nie nastąpi jakiś przełom w moim podejściu do niego :)

 

Czyli urządzenie wydaje się być ok, poza tym, że nie czyta napisów, nie ma dźwięku HD, Youtube szarpie :) :)

 

Druga sprawa:

skoro powszechna opinia jest taka, że najlepszy jest Shield, a potem Mi Box...

Nie wiem skąd takie wnioski, bo ja niczego takiego nie wyczytałem. Shielda chwalą tutaj może 3 osoby, które na dodatek nie potrafią odpowiedzieć na pytanie o jego funkcje.

 

Kolega Mlosiek z kolei napisał, że Shield ma problemy z filmami z dużym bitrate co jak dla mnie dyskwalifikuje ten player. Odtwarzanie filmów HD z dźwiękiem HD to podstawowa funkcja odtwarzacza multimedialnego, jeśli tego nie potrafi to nie jest dobrym odtwarzaczem.

 

Nie wiem też gdzie wyczytałeś, że najlepszy w drugiej kolejności jest MiBox. Tym bardziej po tym co piszesz to raczej kiepski player, chyba, że miałeś coś źle ustawione.

 

Co do Twoich doświadczeń z kodim to mam podobne, tzn. umiem go skonfigurować, jednak do codziennego odtwarzania wolę prosty, intuicyjny odtwarzacz firmowy Himedii.

Kodi używam do przeglądania zdjęć.

 

Generalnie Twoje doświadczenia to tylko powielenie opinii o tanich playerach na Androidzie - szkoda pieniędzy. Albo inwestujemy 600-800zł w coś porządnego, albo kupujemy coś taniego, gdzie zawsze coś nie działa, dział inaczej niż powinno, kupa nerwów itp.

 

Tylko niestety później ktoś taki (nie mówię o Tobie) pisze opinię, że playery na androidzie to badziewie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne podejście to było Kodi.

 

A to ciekawe. U siebie wskazałem katalog w NASie, w którym są filmy i Kodi ładnie wszystko wczytał, robiąc przy tym bibliotekę z opisami, okładkami itp. Co do wtyczek, to jedyne jakie ściągnąłem to opensubtitles i napiprojekt, które pozwalają szukać napisów w trakcie oglądania filmu :) a poza tym, to spędziłem kilka minut w ustawieniach żeby poustawiać dźwięk, język itp. i wszystko śmiga bez problemu.

Natomiast w ogóle nie testowałem wtyczek streamujących filmy czy TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omen jakie masz pytania o shield? sprecyzuj dokładne pytania a ja postarm się odpowiedzieć.

 

@

zanskarix

 

Konfiguracja kodi wymaga wiedzy tak samo trzeba wiedzieć jakie wtyczki działają i jakie są aktualizowane nie są to wtyczki dostępne od razu po zainstalowaniu jego tylko trzeba samemu ręcznie dogrywać.

Hdmi cec gdzieś czytałem że nie działa poprawnie w mi box, ale jedni piszą że działa a inni że nie także ....

 

Nie wiem skąd takie wnioski, bo ja niczego takiego nie wyczytałem. Shielda chwalą tutaj może 3 osoby, które na dodatek nie potrafią odpowiedzieć na pytanie o jego funkcje.

To forum to nie pępek świata

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Generalnie wszystkie urządzenia są topowe, ale mają różnie akcenty rozłożone. Shield ustępował przy HQ plikach z wysokim bitrate;em. Multichannel jeszcze jako tako, ale wszystkich formatów nie łykał.

 

Daj mi namiar na te pliki sprawdzę u siebie i zdam relację, nie spotkałem się jeszcze z formatem wideo fhd-4k po dts\atmosty\dd audio żeby nie poszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam boxa Xiaomi 4K(Model:MDZ-16-AB) od kwietnia,podpięty HUB z Ethernetem ,do tego dysk 1 TB i wszystko śmiga bez problemu na Kodi streaming tv-onnline FHD działa przez Ethernet choć po wifi 5G też nie było problemu Ostatnio oglądałem koncert Hans Zimmer - Live in Prague (2017) 7.1 BluRay 41 GB , wszystko płynnie-dźwięk-obraz bez żadnej zadyszki

Jedyny problem to czasem na Netflixie zaniki fonii na dosłownie ułamek sekundy-wcześniej tego nie było,przypuszczam,że trzeba zrobić czyszczenie pamięci ,ale jak na razie nie przeszkadza mi to Wtyczki w Kodi działają tzn.wszystkie DTS,Exodus,Subtitle oraz parę innych na tv wszystko idzie bez problemu.Filmy w 4K też są zależy od wtyczki-czasem trzeba wykupić,ja nie mam 4K więc korzystam tylko z 1080 i to wystarcza Więc dlaczego mam wydawać 700-800 jak mam to za 59$ w promocji jaka była w kwietniu

Trzeba umiejętnie skonfigurować Kodi-zresztą jak każdy komputer-przecież nie masz zainstalowane to co chcesz

Obsługa głosowa na YT,Spotify jak dla mnie bajka Nic lepszego nie kupisz w tej cenie i to co oferuje-jest po prostu nie do pobicia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kogoś nie interesuje kodi srodi i inne androidowe bajery a szuka porządnego sprzętowo playera z perfekcyjnym obrazem (sigma) i dźwiękiem HD to mam na zbyciu popcorna vten w dobrej cenie.. Jest w ogłoszeniach Wszelkie pytania na priv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego popcorna to na pewno sprzedajesz dlatego że jest taki hiper super. I nikogo ten złom tu nie interesuje od tego jest dział ogłoszeń. Także ten...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolega Mlosiek z kolei napisał, że Shield ma problemy z filmami z dużym bitrate co jak dla mnie dyskwalifikuje ten player. Odtwarzanie filmów HD z dźwiękiem HD to podstawowa funkcja odtwarzacza multimedialnego, jeśli tego nie potrafi to nie jest dobrym odtwarzaczem.

 

Sprecyzuj proszę jaki to jest duży bitrate.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omen jakie masz pytania o shield? sprecyzuj dokładne pytania a ja postarm się odpowiedzieć.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy Shield ma możliwość klonowania ekranu na innym urządzeniu z Androidem do sterowania.

 

Sprecyzuj proszę jaki to jest duży bitrate.

 

Tego nie wiem, trzeba spytać kolegi Mlosiek, ja nie posiadam Shielda.

Odtwarzacz multimedialny powinien bez problemów odtwarzać BluRay ISO z dźwiękiem HD, jak wyczytałem z jego wypowiedzi są jakieś problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć czy Shield ma możliwość klonowania ekranu na innym urządzeniu z Androidem do sterowania.

 

 

Tego nie wiem, trzeba spytać kolegi Mlosiek, ja nie posiadam Shielda.

Odtwarzacz multimedialny powinien bez problemów odtwarzać BluRay ISO z dźwiękiem HD, jak wyczytałem z jego wypowiedzi są jakieś problemy.

 

Nie potwierdzam, u mnie nie ma takiego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego popcorna to na pewno sprzedajesz dlatego że jest taki hiper super. I nikogo ten złom tu nie interesuje od tego jest dział ogłoszeń. Także ten...

sprzedaje bo mam drugi player - też popcorna :) Jak złomem nazywasz sprzęt który w przeciwieństwie do chińskich wynalazków z androidem nie ma najmniejszych problemów z odtwarzaniem czy to remuksów 50Gb czy pełnych BD 80 pare GB (i mowa o 4K bo 1080p to nawet nie ma o czym pisać) z dźwiękiem HD w 7.1 (nie ważne czy to DTS-HD Master Audio czy D TrueHD) z zajebistą jakością nazywasz złomem to mało wiesz. No chyba że chcesz pobuszować na fejsie to masz racje :) Temat zakończyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Uch... Znowu wir pracy i święta, ale jestem z powrotem :)

 

Zanskarix nie gniewaj się, ale Twoja opinia przeczy sama sobie :)

 

Z jednej strony:

Użytkownik zanskarix dnia 13.12.2017 - 23:03 napisał

Ogólnie więc samo Xiaomi Mi Box wydaje mi się OK,

 

Z drugiej mamy:

Użytkownik zanskarix dnia 13.12.2017 - 23:03 napisał

Przeszedłem do filmów z napisami i pierwsze rozczarowanie... Kilka prób i nic, kręci się kółko na ekranie i po kilkunastu sekundach informacja o błędzie.

Użytkownik zanskarix dnia 13.12.2017 - 23:03 napisał

Co do dźwięku to nie miałem żadnych problemów (nie testowałem dobrze dźwięku HD, coś tam chyba puściłem DTS-HD MA i pokazało tylko "core audio" ale może to kwestia ustawień)

Użytkownik zanskarix dnia 13.12.2017 - 23:03 napisał

Obraz mam wrażenie że nawet w aplikacji YT ma "kinową" płynność czyli lekkie szarpanie,

Użytkownik zanskarix dnia 13.12.2017 - 23:03 napisał

Jak na razie urządzenie bardziej ubogaca estetycznie wnętrze niż przydaje się do czegoś, tak więc jak znajdę chwilę to jeszcze się pobawię i pewnie odeślę jeśli nie nastąpi jakiś przełom w moim podejściu do niego :)

 

Czyli urządzenie wydaje się być ok, poza tym, że nie czyta napisów, nie ma dźwięku HD, Youtube szarpie :) :)

 

Nie gniewam się :) Pozornie moje opinie są sprzeczne, ale chodziło mi o to, że sam sprzęt jest naprawdę fajny - mały, ładny, dobrze wykonany. Co do tych problemów które wymieniłem, to sporo z nich wynikało z tego, że odpaliłem Mi Boxa na szybko i miałem raptem chwilę na testowanie, więc nie grzebałem systematycznie na przykład w ustawieniach Kodi. Ale o tym dalej...

 

Nie wiem skąd takie wnioski, bo ja niczego takiego nie wyczytałem. Shielda chwalą tutaj może 3 osoby, które na dodatek nie potrafią odpowiedzieć na pytanie o jego funkcje.

 

Kolega Mlosiek z kolei napisał, że Shield ma problemy z filmami z dużym bitrate co jak dla mnie dyskwalifikuje ten player. Odtwarzanie filmów HD z dźwiękiem HD to podstawowa funkcja odtwarzacza multimedialnego, jeśli tego nie potrafi to nie jest dobrym odtwarzaczem.

 

Nie wiem też gdzie wyczytałeś, że najlepszy w drugiej kolejności jest MiBox. Tym bardziej po tym co piszesz to raczej kiepski player, chyba, że miałeś coś źle ustawione.

 

Takie wnioski mam na podstawie wielu opinii z internetu, forum to nie wszystko ;) Ogólnie najczęściej powtarzają się opinie co do tego typu sprzętów, że najlepszy jest Shield (jest mocny a przy tym ma prostotę Android TV), a potem właśnie Mi Box. Wiem, że jest grupa która bardziej sobie chwali dedykowane playery z softem zoptymalizowanym pod odtwarzanie plików wideo, lub też tanie Android Boxy z pełnym Androidem z wszystkimi tego zaletami ale też wadami... Ja postanowiłem się pobawić tego typu urządzeniem tylko ze względu na ciekawość nowości i nic więcej, nie mam za bardzo czasu na porównanie wszystkich rozwiązań jakie wymieniłem, poza tym wiem że nie cierpię zbytniego kombinowania i nie przemawiają do mnie ogromne możliwości kosztem prostoty obsługi itp.

 

Co do Twoich doświadczeń z kodim to mam podobne, tzn. umiem go skonfigurować, jednak do codziennego odtwarzania wolę prosty, intuicyjny odtwarzacz firmowy Himedii.

Kodi używam do przeglądania zdjęć.

 

Kodi nie lubiłem i chyba nie polubię do końca. Ma spore możliwości, ale w niektórych miejscach jest to overkill, a w innych czegoś mi w nim brakuje... Dałem mu jednak drugą szansę, ale o tym dalej... :)

 

Generalnie Twoje doświadczenia to tylko powielenie opinii o tanich playerach na Androidzie - szkoda pieniędzy. Albo inwestujemy 600-800zł w coś porządnego, albo kupujemy coś taniego, gdzie zawsze coś nie działa, dział inaczej niż powinno, kupa nerwów itp.

 

Tylko niestety później ktoś taki (nie mówię o Tobie) pisze opinię, że playery na androidzie to badziewie.

 

Hmm w takim razie co masz na myśli pisząc o czymś porządnym za 600-800zł? Dedykowany player z własnym softem, czy jednak coś na Androidzie, a jeśli tak to co? Jeśli mowa w ogóle o Androidzie to jak pisałem wcześniej nie bardzo lubię rozwiązania typu Android Box z pełnym Androidem, gdzie sensowna obsługa wymaga myszy, klawiatury itp.

 

A to ciekawe. U siebie wskazałem katalog w NASie, w którym są filmy i Kodi ładnie wszystko wczytał, robiąc przy tym bibliotekę z opisami, okładkami itp. Co do wtyczek, to jedyne jakie ściągnąłem to opensubtitles i napiprojekt, które pozwalają szukać napisów w trakcie oglądania filmu :) a poza tym, to spędziłem kilka minut w ustawieniach żeby poustawiać dźwięk, język itp. i wszystko śmiga bez problemu.

Natomiast w ogóle nie testowałem wtyczek streamujących filmy czy TV.

 

Dorwałem jeszcze chwilę czasu i dałem Kodi drugą szansę. Chwilkę spędziłem w ustawieniach i znalazłem trochę rzeczy, które przy pierwszym podejściu mi przeszkadzały. Faktycznie udało się tym razem stworzyć łatwo bibliotekę, dokładnie tak jak piszesz, ścieżka do NASa (wpisana ręcznie, bo mimo wszystko nie przeszukał sieci domowej, ale trudno...), analiza plików, i po chwili miałem bibliotekę. Wtyczek jest masa i na pewno można znaleźć wartościowe, mi zależało jedynie na sprawdzeniu takich które by zaspokoiły moje potrzeby, które ciężko inaczej ogarnąć bez wydawania mnóstwa kasy na rozmaite usługi, tj. chciałem znaleźć coś do sportu żeby sporadycznie dało się obejrzeć powtórki NBA czy jakiegoś meczu piłkarskiego; druga potrzeba to jakiś serwis z anime dla dzieciaków i to akurat się udało, znalazłem dobrze działającą wtyczkę :) Poza tym wtyczki ze streamingiem mnie nie interesują specjalnie, w ramach testów sprawdziłem też takie, ale wiem że to nie dla mnie, wolę mieć plik u siebie na dysku.

 

Co do dźwięku to po odhaczeniu czego trzeba w Kodi okazało się że wszystkie passthrough działają idealnie, więc Mi Box i Kodi nic nie robiąc z dźwiękiem ładnie przekazały go do amplitunera który zdekodował co trzeba, nie było problemu z Dolby TrueHD i DTS-HD MA zarówno 5.1 jak i 7.1 (który downmixował amplituner). Nie miałem pod ręką nic z Dolby Atmos czy DTS:X więc tego nie sprawdziłem, ale skoro wszystkie opcje passthrough działały poprawnie, to tutaj też byłoby OK. Jedyne co się jeszcze wydarzyło z dźwiękiem to jeden film, który rozpoznało jako plik ze ścieżką dźwiękową FLAC - tutaj dostałem PCM 2.0, tematu nie zgłębiałem już bo to jakiś jednostkowy wypadek. Same ustawienia Mi Boxa w zakresie dźwięku są praktycznie żadne i wszystkie powyższe uwagi dotyczą konkretnie Kodi.

 

Konfiguracja kodi wymaga wiedzy tak samo trzeba wiedzieć jakie wtyczki działają i jakie są aktualizowane nie są to wtyczki dostępne od razu po zainstalowaniu jego tylko trzeba samemu ręcznie dogrywać.

Hdmi cec gdzieś czytałem że nie działa poprawnie w mi box, ale jedni piszą że działa a inni że nie także ....

 

Nie mam raczej problemu z ogarnięciem tego typu rzeczy, więc dodałem oczywiście kilka stosownych repozytoriów, poszukałem w nich wtyczek które miały być działające wg najnowszych danych z sieci... Różnie się to skończyło jak pisałem wcześniej, więc raczej to kwestia tego jak pisane są poszczególne wtyczki i jakie jeszcze zabiegi konfiguracyjne są konieczne przy niektórych z nich, a nie miałem czasu tego tematu drążyć. Ogólnie jest potencjał w tych wtyczkach, ale miałem nadzieję że jest to już bardziej przyjazne dla użytkownika, bo grzebanie i uczenie się różnych "myków" z konfiguracją jest dobre jak się ma na to czas i ochotę, których ja nie mam ;)

 

HDMI CEC u mnie nie działało, co dziwne nie znalazłem żadnych opcji w ustawieniach Mi Boxa odpowiedzialnych za włączenie lub wyłączenie tej opcji. W porównaniu z moim Roku to ogólne ustawienia Mi Boxa są bardzo ograniczone, akurat tu kilka opcji więcej by się przydało...

 

Obsługa głosowa na YT,Spotify jak dla mnie bajka

 

To akurat sprawdzałem w Mi Boxie, smartfonach itp. urządzeniach i stwierdzam, że albo ja nie umiem mówić, albo te wszystkie głosowe wyszukiwania i dyktowania są o kant pupy rozbić :) Druga sprawa - szkoda że nie wszystkie aplikacje współpracują z głosowym wyszukiwaniem i w ogóle z wyszukiwaniem systemowym. Przykład - udało mi się podyktować przez pilota tytuł filmu który mam na NASie. Znalazło go wobec tego w aplikacji Plex, Google Play, ale w Kodi już nie, bo pewnie ta aplikacja nie współpracuje z tym wyszukiwaniem (może są jakieś dodatki do tego).

 

Ogólnie rzecz biorąc to Xiaomi Mi Boxa odesłałem przed świętami, bo kończył mi się czas na zwrot, a nie byłem pewien czy będę go wykorzystywał. Co najlepsze, to w dzień wysyłki zwrotu miałem chwilę żeby się jeszcze raz pobawić i jak pisałem wyżej w odpowiedziach do cytowanych postów sprawdziłem jeszcze raz to i owo. Dzięki temu okazało się, że z dźwiękiem Kodi radzi sobie bez najmniejszych problemów, wtyczki pewnie dałbym radę ogarnąć te na których mi zależy, z obrazem nie miałem okazji sprawdzać bardziej wymagających plików bo mam TV tylko FHD bez HDR. Moja ulubiona aplikacja Plex niestety jest uboższa w wersji na Androida niż ta której na co dzień używam na Roku, poza tym nie przeskoczyłem problemów z odtwarzaniem plików z napisami zewnętrznymi srt bez transkodowania. Znalazłem jednak dla siebie wyjście z tej sytuacji, czyli... wtyczkę Plex for Kodi :D Na szybko zerknąłem na to i chyba to jest najlepsze co mógłbym osiągnąć na tym sprzęcie, fajny UI Plexa i duże możliwości konfiguracji Kodi. Jedyne czego tak na szybko nie znalazłem to możliwość ustawień wyglądu napisów w Kodi (bo to ta aplikacja wtedy "rządzi" takimi ustawieniami) i możliwość ustawienia odtwarzania melodii tytułowej przy serialach podczas przeglądania biblioteki.

 

Teraz zastanowię się czy w najbliższym czasie kupić nowy telewizor z Androidem (bo taki pomysł cały czas gdzieś tam jest w planach) czy zamówić ponownie Xiaomi Mi Box, może teraz w Chinach po taniości, w razie czego nie będzie żal się go pozbyć, ewentualnie sprezentuję siostrze, która ma starszy TV bez żadnych "smart" funkcji. Wygląda na to że na Androida w okolicach telewizora i tak jestem skazany jeśli będę chciał trochę jednak te wtyczki do Kodi wykorzystywać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak na tym tle, jeśli chodzi o odtwarzanie plików fullhd, 4K, passtrough dźwięku HD wypad Apple TV 4K?

 

Musisz sprecyzować pytanie czy chodzi ci o iTunes, VOD (np. Netflix) czy odtwarzanie z NAS-a? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.