Skocz do zawartości
IGNORED

HD Media player z dźwiękiem HD


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim chodzi o odtwarzanie wszelkich plików filmowych z dysku zewnętrznego.

Szukam info w necie ale testy pomijają to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie jest najlepiej. Poczytaj o Infuse 5 dla ATV (płatny), taki odpowiednik Plexa/Kodi. Jest jeszcze VLC ale go nie testowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PS ATV mam od wczoraj i dopiero testuję ale odpaliłem kilka filmów z NAS-a i było bardzo dobrze... lepiej niż z Kodi postawionym na składanym miniPC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to jest kwestia apki? technicznie jest gotowy?

czy wypuści dźwięk HD? (passtrough)

 

Muszę zakupić jakiś sprzęt, czytałem o Nvidi, Himedia Q5pro i pomyślałem o ATV bo mam inny sprzęt appla.

Kwotowo sprzęty zbliżone. Funkcji konsoli nie potrzebuję i właśnie o kompatybilności myślę.

Wrzuć trochę info jak po testujesz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to jest kwestia apki? technicznie jest gotowy?

czy wypuści dźwięk HD? (passtrough)

 

Tak, można przesłać passtrough albo LPCM.

 

iTunes i Netflix to tylko DD5.1

 

z forum myapple

 

w ciągu roku przez ręce przewineło mi się czwarte ATV a później Shield TV model 2017

 

shield:

+ dość częste aktualizacje (nawet pilota i pada)

+ mocna grafika, HL2 śmiga aż miło

+ możliwość rozszerzenia pamięci o pendrive USB

+ kodi out of the box ze sklepu

 

- drewniany interfejs

- brak podstawowych integracji np. z chmurą google

- niedopracowane aplikacje (np. Showmax)

- czasami wymaga restartu

- niepraktyczny pilot

- każdy program do wideo używa innego odtwarzacza, brak wspólnego api jak np w ATV

 

co mnie osobiście rzuciło jednak na kolana - porównując filmy odtwarzane na Shield i tych na ATV i ATV 4k - to jakość obrazu, ta na Apple TV mimo zachowania identycznych warunków, te same filmy, ta sama rozdzielczość, ten sam TV - Apple bije NVidie na głowę - kolory, ostrość. Do tego interfejs na ATV jest super płynny,

 

 

Konkludując, nie ma lepszej przystawki do TV niż ATV, nie ma i już - jak dorzuci się do tego Infuse które w obecnej wersji konwertuje filmy w HDR na SDR to nie ma po co szukać alternatywy

 

cały wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O skoro kolega ma Apple TV 4K to coś można podpytać :) W sumie ja myślę cały czas o Apple TV, ale trochę mi nie pasuje jego cena, no i te wtyczki do Kodi ciągle kuszą, a przy Apple ciągle gdzieś tam się obawiam że urządzenie będzie zbyt "zamknięte". Mam od lat sprzęty Apple w domu ale z Apple TV jakoś mi nie było po drodze...

 

Jaki dźwięk passthrough sprawdzałeś? Czy po passthrough idzie DTS-HD MA i Dolby TrueHD? Zwykłe DTS oraz Dolby Digital i DD+ idą również po passthrough czy samo urządzenie coś próbuje dekodować? Co z Dolby Atmos i DTS:X?

 

Co to znaczy że "iTunes i Netflix to tylko DD 5.1"? Filmy w iTunes Store są chyba z lepszym dźwiękiem dostępne... A Netflix to nie wiem, nie streamuje nic w 4K z dźwiękiem HD? Czy chodziło ci o ograniczenie samego urządzenia?

 

Ten cytat z MyApple... Co to znaczy, że Infuse na Apple TV konwertuje film HDR na SDR? To chyba pomyłka i miało być odwrotnie? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dźwięk passthrough sprawdzałeś? Czy po passthrough idzie DTS-HD MA i Dolby TrueHD? Zwykłe DTS oraz Dolby Digital i DD+ idą również po passthrough czy samo urządzenie coś próbuje dekodować? Co z Dolby Atmos i DTS:X?

 

Jak się włączy opcję Passthrough to jest tylko Dolby lub DTS. Przy opcji Auto wysyła LPCM i mamy DTS-HD MA lub Dolby TrueHD (do 7.1).

 

Co to znaczy że "iTunes i Netflix to tylko DD 5.1"? Filmy w iTunes Store są chyba z lepszym dźwiękiem dostępne... A Netflix to nie wiem, nie streamuje nic w 4K z dźwiękiem HD? Czy chodziło ci o ograniczenie samego urządzenia?

 

Filmy w iTunes są wyłącznie Dolby 5.1. Przynajmniej na razie bo ja widać powyżej ATV jest w stanie wystawić lepszy dźwięk.

Co do Netflixa to większość filmów jest w DD5.1 Jest kilka z serii Netflix Original, które w wersji Ultra HD są z dźwiękiem Dolby Atmos (tego nie jestem w stanie sprawdzić z braku sprzętu)

 

Co to znaczy, że Infuse na Apple TV konwertuje film HDR na SDR? To chyba pomyłka i miało być odwrotnie? :)

 

To nie jest pomyłka... jak masz starszy TV 4K bez HDR to Infuse skonwertuje film 4K HDR do SDR.

 

 

Infuse was the first to add support for HEVC video, and today we're proud to announce we're also the first to offer full support for HDR colors. Not only can HDR videos be played in their full glory on an HDR screen, we've also baked in dynamic range conversion so you'll get great color even when using older, non-HDR devices. No fiddling with transcoding or other quirky settings - just play the videos you want, and Infuse will handle the rest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się włączy opcję Passthrough to jest tylko Dolby lub DTS. Przy opcji Auto wysyła LPCM i mamy DTS-HD MA lub Dolby TrueHD (do 7.1).

 

Czyli de facto nie ma opcji passthrough dla dźwięku HD? Trzeba w takim razie wybrać opcję "auto" i wtedy dekodowanie dźwięku mamy robione na Apple TV, skoro wychodzi z niego LPCM do amplitunera?

 

Filmy w iTunes są wyłącznie Dolby 5.1. Przynajmniej na razie bo ja widać powyżej ATV jest w stanie wystawić lepszy dźwięk.

Co do Netflixa to większość filmów jest w DD5.1 Jest kilka z serii Netflix Original, które w wersji Ultra HD są z dźwiękiem Dolby Atmos (tego nie jestem w stanie sprawdzić z braku sprzętu)

 

OK, wydawało mi się że w iTunes Store są już filmy z lepszym dźwiękiem niż DD 5.1, na Netflixie na pewno są jak sam piszesz, ale na ten moment nie korzystam z Netflixa więc tak tylko zapytałem jak to tam jest.

 

To nie jest pomyłka... jak masz starszy TV 4K bez HDR to Infuse skonwertuje film 4K HDR do SDR.

 

Hmm i tak nie rozumiem w czym rzecz... Jeśli mam film z HDR i starszy telewizor bez obsługi HDR to spodziewałem się, że samo Apple TV ma stosowne możliwości i bez problemu pośle sygnał taki który telewizor odtworzy, bo po starym telewizorze bym się nie spodziewał, że będzie wiedział co z tym zrobić z racji HDMI 1.4 itd. Myślałem raczej, że twórcy Infuse chcieli zabłysnąć jakimś "inteligentnym" podbijaniem SDR do HDR :) Ten cytat który przywołałeś z kolei nie bardzo ma odniesienie do samego HDR (mimo że tak to wygląda na pierwszy rzut oka) a raczej do głębi kolorów...

 

W sprawie samego Apple TV to jesteś zadowolony jak na razie? Z jakimi źródłami tego używasz i z jakim pozostałym sprzętem? Korzystasz tylko jako przystawka do filmów czy bawisz się aplikacjami, gierkami itp.? Jak się sprawuje AirPlay Mirroring (jeśli korzystasz) - są duże opóźnienia, dałoby radę odpalić np. jakąś aplikację czy gierkę i używać w ten sposób? Opaliłem sobie to na Xiaomi Mi Box za pośrednictwem jakiejś aplikacji dodatkowej, ale opóźnienia w tym wypadku były dość odczuwalne, około pół sekundy na pewno, więc ciekaw jestem jak to wygląda w oryginalnym applowskim rozwiązaniu. Czy są może już konta użytkowników dostępne czy nadal nie ma (bo już nie pamiętam jak to w końcu miało być w nowym tvOS) - interesuje mnie to np. pod kątem bibliotek zdjęć z iCloud czy Apple Music.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli de facto nie ma opcji passthrough dla dźwięku HD? Trzeba w takim razie wybrać opcję "auto" i wtedy dekodowanie dźwięku mamy robione na Apple TV, skoro wychodzi z niego LPCM do amplitunera?

 

Tak. U mnie przy odtwarzaniu filmu z DTS-HD MA na ampli wyświetla się PCM

 

FAQ ze strony infuse

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W sprawie samego Apple TV to jesteś zadowolony jak na razie? Z jakimi źródłami tego używasz i z jakim pozostałym sprzętem?

 

Na razie tak... mam go całe dwa dni ;) ATV jest podpięty pod Yamahę RX-A820 (dźwięk 5.1), do tego projektor Optoma HD20. Docelowo będzie podpięty tylko pod plazmę Panasonic 42ST50.

 

Korzystasz tylko jako przystawka do filmów czy bawisz się aplikacjami, gierkami itp.? Jak się sprawuje AirPlay Mirroring (jeśli korzystasz) - są duże opóźnienia, dałoby radę odpalić np. jakąś aplikację czy gierkę i używać w ten sposób?

 

Na razie tylko do filmów, Mirroring mogę sprawdzić w wolnej chwili.

 

Czy są może już konta użytkowników dostępne czy nadal nie ma

 

Niestety nie bardzo rozumiem pytania... chodzi ci o podpięcie kilku kont?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. U mnie przy odtwarzaniu filmu z DTS-HD MA na ampli wyświetla się PCM

 

Szkoda, że nie ma pełnej dowolności w tym zakresie i w sumie dziwne, że nie dali passthrough dla dźwięku HD. No ale najważniejsze że działa. Rozumiem że nie ma żadnych problemów i Apple TV radzi sobie z dekodowaniem Dolby TrueHD i DTS-HD MA i nic się nie krztusi?

 

Ten FAQ z Infuse który przytoczyłeś wyjaśnia, że opcji za wiele tam nie ma jeśli chodzi o dźwięk ;) Dla porównania w ustawieniach Xiaomi Mi Box jest jeszcze mniej, natomiast w Kodi można osobno ustawić passthrough praktycznie dla każdego formatu dźwięku.

 

Na razie tylko do filmów, Mirroring mogę sprawdzić w wolnej chwili.

 

 

W takim razie jak znajdziesz chwilkę to mógłbyś sprawdzić i napisać jak to śmiga, chodzi mi o to czy jest płynnie i nie ma odczuwalnych opóźnień. Oczywiście chodzi mi o AirPlay Mirroring natywnie realizowany z Maka, iPhona lub iPada.

 

Niestety nie bardzo rozumiem pytania... chodzi ci o podpięcie kilku kont?

 

Chodziło mi o to co od jakiegoś czasu było obiecywane, ale chyba w końcu nadal nie jest zrealizowane, czyli możliwość tworzenia kont użytkowników na urządzeniu, gdzie byłaby możliwość podpięcia do każdego z nich innego Apple ID - wtedy miałoby to sens do używania dla kilku osób, każdy miałby wtedy dostęp do swojej biblioteki iCloud ze zdjęciami, muzyką Apple Music...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stanie chyba na xiaomi mi box. Tani a mi wystarczy? No właśnie stąd pytanie do użytkowników.

Czy otwarta na pewno DTS HD z plików MKV? Bo prawdę mówiąc różne info są na różnych stronach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanie chyba na xiaomi mi box. Tani a mi wystarczy? No właśnie stąd pytanie do użytkowników.

Czy otwarta na pewno DTS HD z plików MKV? Bo prawdę mówiąc różne info są na różnych stronach.

U mnie bez problemu radzi sobie zarówno z DTS HD MA jak i Dolby TrueHD z plików mkv i m2ts.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sprawdzał organoleptycznie czy jeśli odtwarzacz ma blutooth to czy podłączę do niego bez problemów głośnik lub słuchawki blutooth ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam takie pytanie. W Plex nie ma możliwości zmiany formatu kodowania napisów w związku z tym zdarzają mi się od czasu do czasu krzaczki. Jakim programem ( najlepiej na Maca) mogę zmienić kodowanie napisów i jaki format wybrać do Plexa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gdyby kogoś interesowała taka opcja to jest możliwość dokupienia do nowego shield tv portu podczerwieni IR dzięki temu będziemy mogli zaprogramować np pilota który posiadamy ja np mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) który obsługuje mi wszystko co mam można go nauczyć wszystkiego, działa skierowany w każdą stronę ściany ... logitech przy tym to **** .

 

podczerwień usb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Konfiguracja pilota do shield to po prostu nauczenie go kilku akcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na koniec wkładamy usb do shield tv i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z najnowszym systemem tvOS12 Apple TV dostanie obsługę Dolby Atmos.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, czy Koledzy próbowali może opcje żeby podłączyć DAC z USB do złącza USB w Mi BOX'e ?

tak jak np w tablecie lub smartfonie ? czy wychodzi dźwięk ?

 

dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy Koledzy próbowali może opcje żeby podłączyć DAC z USB do złącza USB w Mi BOX'e ?

tak jak np w tablecie lub smartfonie ? czy wychodzi dźwięk ?

 

dzięki

 

Witam,

Tak podlączyłem XMOS i nie gra.

Może z Oreo będzie lepiej.

Rozumiem, ze SPDiF Ci nie wystarcza.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak podlączyłem XMOS i nie gra.

Może z Oreo będzie lepiej.

Rozumiem, ze SPDiF Ci nie wystarcza.

 

Pozdrawiam

 

Tak na gorąco po upgrade Xiaomi Mi Box do Androida Oreo - XMOS po usb gra Hi Res.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Mi Box, ale samego HBO GO używam bezpośrednio na dekoderze NC+, więc do tej pory nie sprawdzałem takiego rozwiązania. Póki co wygrzewam się na urlopie, jak wrócę to sprawdzę i dam znać, chyba, że do tego momentu ktoś wypowie się w tym temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w trybie chromecasta i działa Hbo Go bez problemu. Ale nie wiem czemu nie ma zwykłej aplikacji tak żebym mógł mamie ustawić. Kombinowałem z jakimiś z netu ale nic z tego. W ogóle jest wreszcie aktualizacja Android 8.0.0, ide testować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanie. W Plex nie ma możliwości zmiany formatu kodowania napisów w związku z tym zdarzają mi się od czasu do czasu krzaczki. Jakim programem ( najlepiej na Maca) mogę zmienić kodowanie napisów i jaki format wybrać do Plexa ?

 

Odpowiedź po czasie, ale może komuś się przyda. Do konwersji formatu i kodowania napisów jest kilka programów na Maca, najbardziej uniwersalny jest PYM Player, bo ma opcję pobierania napisów z napiprojekt.pl, robi wspomniane konwersje, a do tego jest to odtwarzacz :) Co do kodowania napisów to w SRT najlepiej wybierać docelowo UTF-8.

 

Wraz z najnowszym systemem tvOS12 Apple TV dostanie obsługę Dolby Atmos.

 

Bardziej bym się ucieszył ze wsparcia dla formatów dźwięku HD, oraz z paru drobnych zmian w tvOS (konta użytkowników - chciałbym mieć wybór przy włączeniu urządzenia na czyje się zalogować, bo np. mam podpiętą swoją bibliotekę zdjęć i muzyki pod swoje konto itd.) Poczekam jeszcze chyba do jesieni, chociaż ostatnio chodzi za mną pomysł na zakup Vero 4k+ gdyż niestety mój nowy TV Philipsa nie do końca obsługuje wszystko tak jak bym chciał (nie wypuszcza DTS z passthrough, troszkę się krztusi przy plikach z wyższym bitratem).

 

Ale nie wiem czemu nie ma zwykłej aplikacji tak żebym mógł mamie ustawić.

 

Nie ma bo durne HBO stwierdziło, że nie będą robić aplikacji na Android TV, więc ludzie kombinują ze streamowaniem przez Chromecast, albo z instalowaniem z *.apk jakichś dziwnych wersji.

 

 

 

 

Dorzucając swoje do tematu...

 

Miałem nadzieję, że Android TV w nowym telewizorze po instalacji Kodi czy Plexa ogarnie mi wszystko co potrzebuję. Niestety, nie mam pełnej obsługi dźwięku w formatach HD (brak passthrough, sygnał idzie przez ARC...), do tego przydałby mu się chyba jednak ciut mocniejszy procek i więcej RAMu, bo nie ze wszystkim wyrabia.

 

Mam teraz dylemat... Testowałem w zeszłym roku Xiaomi Mi Box 3 i było w sumie OK, wtedy się nie zdecydowałem żeby go sobie zostawić, ale sprzęt uważam za ciekawy i chyba spełniłby wszystkie moje skromne wymagania. Zastanawiam się tylko nad polityką Xiaomi, bo z jednej strony box dostał update do Oreo czyli jest wsparcie nadal, a z drugiej strony coraz większe przeceny, wypuszczenie nieudanego Mi Boxa 4 ciągle niedostępnego oficjalnie poza Chinami i bez implementacji Android TV, więc nie wiadomo, czy za chwilę Xiaomi nie wypuści czegoś naprawdę nowego, stąd może szkoda się pchać w starego Boxa. Poza tym trochę nie chciałbym dublować Android TV, który mam w telewizorze, kolejną przystawką z tym samym systemem... W zasadzie to aplikacje na telewizorze powinny mi zapewnić podstawowe serwisy z multimediami (YT, Player, IPLA, może jakieś VoD np. Netflix), tak więc potrzebuję jakiegoś zewnętrznego playera, który da radę plikom, które gromadzę na NASie.

 

Teraz pytanie - czy ktoś poleci taki player, w kwocie do kilkuset złotych, który będzie odtwarzał bezproblemowo wszystkie aktualne formaty obrazu i dźwięku, z pełną współpracą z TV i amplitunerem (passthrough formatów dźwięku HD), przy tym dobrze gdyby był estetyczny jeśli chodzi o hardware i software? Myśląc przyszłościowo dobrze byłoby, gdyby nie miał problemu z 4K w HEVC, HDR10 (bo Dolby Vision to chyba tylko Apple TV z tego typu sprzętów obsługuje), BT2020... Najlepiej też, żeby miał jakieś opcje tworzenia biblioteki tak jak w Kodi czy Plexie (najlepiej w oparciu o te aplikacje, lub jakieś własne rozwiązanie).

 

Na ten moment znalazłem w sumie tylko alternatywy w postaci Apple TV, które jednak jest trochę powyżej kwoty którą chciałbym wydać i nie spełnia wymagań w 100%, oraz wspomniane Vero 4K+ czyli zabawka od twórców systemu OSMC dla Raspberry Pi zintegrowana mocno z Kodi. Są jeszcze urządzenia typu Nvidia Shield, Roku czy Amazon Fire, ale każdemu coś brakuje jak dla mnie... Drogie odtwarzacze typu Dune odpadają bo są drogie :) Chińskie Android Boxy oraz składanie PCtów w ogóle mnie nie interesują, skupiam się tylko na rozwiązaniach gotowych i dopracowanych na ile to możliwe.

 

Ktoś coś więcej wie o tym Vero, lub poleci coś innego wg powyższych założeń?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale rozglądam się też za czymś innym, bo Android TV mam już w telewizorze i też nie widzę sensu dublowania wszystkiego w boxie :) Chyba nie wytrzymam i zamówię tego Vero, będzie testowanie, a w razie czego sprzedam i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym Cie przekonuje jakiś niszowy wynalazek, który jest droższy i bardziej ograniczony ;) Już widzę jak się każdy rzuca żeby to odkupić ;) Jaka jest przewaga bo nawet parametry zbliżone ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.