Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Canton (vintage)


Piotr_57832

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką zachciankę, żeby kupić sobie stare kolumienki Cantona koniecznie w obudowie zamkniętej. Słyszałem bardzo dobre opinie. Mam droższy sprzęt a te ewentualnie odnowię i dam rodzinie.

Teraz pytanie o serie i modele, które są najlepsze. Chodzi mi o duże podstawkowe.

Najwięcej pochlebnych opinie słyszałem o serii QUINTO np. quinto 530. Na allegro są karaty 300 niby następca a słyszałem, że chyba gorsze od starszej serii?

Na co warto polować?

Założenia: potężny bas z obudowy zamkniętej, ładna średnica i wysokie (zbytnio) nie kujące, dobra stereofonia. Rozumiem, że wysokotonówki w starych kolumnach są nie najwyższych lotów - czy istnieje możliwość ich podmiany na coś współczesnego/lepszego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenia: potężny bas z obudowy zamkniętej ;-)))

Po to są BR czy kolumny estradowe - otwarte. Prawdziwej potęgi bym się nie spodziewał.

Choć co do jakości basu, to z zamkniętej obudowy jest naprawdę dobra.

Mimo podawania parametrów, o których i dziś każdy producent pewnie marzy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

podobnie, jak w Technics'ie z tamtych lat kolumny budowali do 36 kHz ;-)))

Tyle, że to było pewnie 16 kHz, ale ze spadkiem 36 dB ....

Kopułek lepszych od tych w Cantonach jest trochę i to nie trzeba aż sprzedawać nerki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra..bas na tyle potężny na ile się da :) Do małych pomieszczeń jak znalazł, BR wyssałby powietrze i przenicował bębenki :) A co do kopułki to dałoby się taką kupić, żeby nie trzeba było grzebać w zwrotnicy? Czy za każdym razem to się z tym wiąże?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quinto 510 to bardzo rozjaśnione brzmienie. Wysokie tony dosyć ostre i męczące.

Basu było tam tyle co nic i nie schodzi nisko - dane z tabliczki znamionowej pisali chyba dla tolerancji +/- 20db.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany, to nie da się w drugą stronę, bo kiedyś nie było tak nisko chodzących tweeterów,

a teraz większość nawet budżetowych kopułek spokojnie pracuje od 2,5 kHz.

To tylko kwestia budżetu i dopasowania spl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witaj. Mam w domu Karat 200, Karat 300, Ergo Sc-L i Ergo Rc-L................ Nie wiem z czym mają grać te Cantony, ale nie słuchaj opinii pt."stare" itd..... Do pomieszczenia poniżej 20 m2 nawet Karat 200 świetnie da radę. Warunek jest taki, że wzmak kusi mieć troszkę prądu do napędzenia nawet małych monitorków..... Do do brzmienia- Karat 200 potrafi zadziwić i znokautować wielokrotnie droższe konstrukcje, a z RC-L można z dobrą elektroniką i przy sensownym ustawieniu wyciągnąć naprawdę dużo. Jaki typ muzyki ma to odtwarzać? Jaki wzmacniacz? Trochę eksperymentowałem z przeróżnymi Cantonami- albo się je pokocha, albo znienawidzi. Uważam, że w tych śmiesznych dzisiaj pieniądzach, ciężko znaleźć im godną konkurencję..... Nie słuchałem Quinto 510, ale nawet Karat 200 pod dobrym piecem ma wystarczająco dużo basu. Cantony wymagają raczej ocieplonego pieca, o sporej wydajności prądowej. Ze sterylną elektroniką potrafią mieć dość ostrą górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.