Skocz do zawartości
IGNORED

Focal Aria 906 vs Dynaudio Excite X 14


Adam 38

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Mial ktos przyjemnosc sluchac monitorkow jak w temacie i moglby skrobnac roznice w brzmieniu obu konstrukcji, mocne i slabsze ich strony?

Jak widac mam elektronike Atoll-a i Dynie i ...no wlasnie brakuje najwyzszej gory, za miekko na wysokich, wszystko sie zlewa. Jest szansa, ze Aria da lepsza synergie z Atoll-em na wysokich ? Licze tu na branze, jak Q21 ktora ma u siebie Atoll-a, Focala i Dynaudio i bedzie mogla bardzo dokladnie opisac roznice poszczegolnych zestawien.

Z gory dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że testowałeś wzmacniacz Haiku Sol 2 i byłeś z niego zadowolony. Może lepiej pójść tą drogą i zmienić wzmacniacz, czy może jednak po upływie czasu związałeś się z Atollem? :) Sol2 trochę drogi.. ale pewnie znajdzie się coś innego co podbije lekko górę i będzie trzymać w ryzach bas, nie wiem, może jakiś Rotel?

Zauważyłeś taki sam efekt w innych Dynkach, np Emit m20, żeby góra była zbyt zgaszona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haiku jest swietny ale obnaza wady cedeka...A i seria excite to troszke za malo, zeby w pelni cieszyc sie brzmieniem SOL2. Nie stac mnie na budowanie systemu od nowa pod ten kapitalny piecyk. Czy zadalem jakies niewygodne pytanie, ze branza milczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już wydobyłeś wszystko, co można dwoma kablami ( IC i głośn. ) to zobacz to, może Ci coś naświetli:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bo kopułka Dynaudio z całą pewnością będzie bardziej liniowa i analityczna. Co kto lubi ..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ja też cierpiałem swego czasu na brak góry w swoich Dynaudio, dokupiłem ostatnio nowy CD Rotel 965BX w wersji Discrete i sytuacja odmieniła się diametralnie, teraz próbuję brzmienie trochę skorygować... z nadmiaru wysokich.

Nie twierdzę, że masz kupić taki sam CD ale może tędy droga - zmiana źródła albo wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Tak, cedekiem Atoll upierd... gore w integrze in100se, zabral blask i jej otwarcie. Sam in100se az tak stepiony jak dedykowany mu cedek nie jest. Nie to, zebym sie napalil na Arie, jest jeszcze Triangle Comete EZ czy jakos tak i to moze byc lekiem na cedek atollowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Atoll na pewno nie jest spokojny w górze, Twoje zastrzeżenia są związane z kolumnami Dynaudio, tak gra Excite. Na pewno zamiana kolumn na Focal Aria doda więcej góry, bardziej wyraźnej, wyeksponowanej, będzie trochę mniej środka pasma, bas będzie bardziej punktowy, szybszy. Musisz jednak liczyć się z tym, że ewentualnie zmieniając kolumny na Focal Aria, na pewno nie idziesz klasą w górę. Pewne aspekty będą lepsze, inne gorsze, ogólnie to trochę inny charakter brzmienia.

Myślę, że warto będzie jeszcze posłuchać monitory Audiovector QR1 (https://www.q21.pl/audiovector-qr1.html), ewentualnie coś z oferty ATC (https://www.q21.pl/manufacturer/atc).

 

Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, możesz w komfortowych warunkach porównać poszczególne modele.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio 16 HZ Canto Grandy

 

Adam miał je u Siebie i nie podeszły. Może wersja premium by się bardziej spodobała. Zresztą trochę za małe pomieszczenie. Dla Adama widzę też One New zwykłe lub z Morelem Elite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

<p>Tak, cedekiem Atoll upierd... gore w integrze in100se, zabral blask i jej otwarcie. Sam in100se az tak stepiony jak dedykowany mu cedek nie jest. Nie to, zebym sie napalil na Arie, jest jeszcze Triangle Comete EZ czy jakos tak i to moze byc lekiem na cedek atollowy...

 

Qrde Adam to cd zmień...nie kumam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver85 powiedz mi jak Canto Grand nie mogly mi podejsc, gdy wybralem X14, przeciez jedne i drugie stawiaja na te same elementy brzmienia, roznice sa niewielkie. Canto Grand bardzo nieznacznie sa lepiej dociazone za to x14 zyskuja nad nimi nieznaczna przewage w szybkosci basu, wokaliza praktycznie identyczna, gora cieplejsza w canto grand. Wszystkie te elementy wyzej opisane to kosmetyczne roznice. Za to wieksza roznica jest w dlugosci wybrzmien na wysokich, tu dla mnie w canto bylo tego az za duzo, ale spokojnie moglbym je zamienic z X14 i odwrotnie. Nie jestem tym osobnikiem, ktory posluchal chwile dynek, potem canto grand, wybral drugie i potem na forum wypisuje jakie to dynaudio bee a CG super, litosci...Czy sie to komus podoba czy nie to ta sama szkola brzmienia, nasycenie, wypelnienie, barwnosc, tzw. muzykalnosc, zadna przepasc czy lepszosc. Zamiana jednych na drugich nie da progresu.

Sonic, wypozycze ATC 7, cos za czesto Q21 mi je poleca pod Atoll-a, no i przy okazji poznam inna szkole brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, odpuścił bym Arie 906. Kiedyś zanim kupiłem x14 rozważałem również Arie 905/906. Jest to granie dość płytkie z dziwnym basem, który przypomina mi trochę walenie w karton :) W tych kolumnach mocno gra obudowa, góra potrafi męczyć po pewnym czasie. Brakuje w nich masy moim zdaniem. X14 z dobrym wzmakiem położyły Arie dość wyraźnie. Poza tym tak jak to Q21 napisało, to takie trochę dreptanie w kółko, progresu takim ruchem napewno nie zrobisz. Sensowniej było by poszukać starej Electry 906/907 o ile nie będą za duże dla Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver85 powiedz mi jak Canto Grand nie mogly mi podejsc

 

Może źle się wyraziłem. Tak jak napisałeś, nie zagrały u Ciebie na tyle lepiej żeby zmienić Dynki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można zamówić One new w wersji premium bądź signature?

 

Na stronie faktycznie nie ma, ale trzeba by podpytać w S16Hz.

 

wypozycze ATC 7

 

Daj znać jak wypadną. Myślę, że lepiej zagrają niż Arie. Chociaż a papierze paramenty Atc 7 nie wyglądają zachęcająco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez jedne i drugie stawiaja na te same elementy brzmienia, roznice sa niewielkie.

W brzmieniu może i tak ale w nagłośnieniu znaczące. Dynki są prądożerne a Canto Grandy dużo mniej.

Na stronie faktycznie nie ma, ale trzeba by podpytać w S16Hz.

Lub u nas :)

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, często można u Was (S4Home) kupić cały posiadany asortyment kolumn z 23% zniżką, w takiej promocyjnej cenie Canto Grandy to kapitalny stosunek ceny do jakości brzmienia i co równie ważne - wykonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Podłączę się do tematu.

 

Trochę mi się znudziły Arie 906. Zastanawiam się na co by je wymienić. Pomieszczenie aprox. 18mk2, prostokąt do kolumn jest trochę ponad 2m. Zależy mi na ładnej średnicy, scenie, bas jest drugorzędny. Słuchamy z żoną wszystkiego za wyjątkiem disco polo :) Wzmacniacz to Arcam a19. Budżet to mniej więcej 3k w zależności od tego za ile sprzedam arie ze standami, zasadniczo nie chcę nic dopłacać. Rozglądałbym się za używkami, ale współczesnymi. Kef LS50, w/w X14, Opticony ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LS50 zdecydowanie tak. Świetne głośniki choć trzeba mieć świadomość, że grają "po swojemu". Mają własny klimat i styl. Bardziej neutralne konstrukcje, które warto wziąć pod uwagę to ELAC. Do kupienia nowe w dobrej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bylbym wdzieczny jakby ktos napisal jak dobrze lub zle wypadaja na tle w/w monitorkow bardzo znanych producentow (Kef, Dynaudio, Dali, Focal) takie niepozornie wygladajace monitory Phonar Veritas M2 Style. Cos mi podpowiada, ze moze byc tu swietny przyklad na to, ze mozna polowe taniej i lepiej. A jeszcze ciekawiej moze byc, gdy obok tych znanych producentow postawimy tak samo wycenione monitory Phonara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może studyjne APS klasik? Jeżeli ktoś akceptuje liniowe brzmienie to te monitory warte są uwagi, bardzo neutralne w całym paśmie, wielu znajomych bardzo sobie je chwali ale używają jako monitory bliskiego pola w domowych studiach. Ale w tym konkretnym temacie jest już wzmacniacz więc racze nie gdyż są aktywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Aria 906 oraz Excite, bez wątpienia wybrałbym Excite, choć osobiście wybrałbym coś innego (-:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.