Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór subwoofera do 2k pod KD / muzyka 50%


White_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dość dobrze z waszą pomocą ostatnio udało mi się wybrać ampli, więc liczę, że i tym razem mi pomożecie. :)

Zastanawiam się nad wymianą subwoofera. Jak w temacie suba potrzebuję do KD, a także w zestawie stereo, do uzupełnienia najniższych tonów. TV/muzyki słucham w proporcji 50/50. Stoi to wszystko w pomieszczeniu ~30m2, ale jest to tzw. "open space" bez żadnych ścian łaczy się to z jadalnią (11m2) oraz kuchnią (9m2), a także korytarzem... schodami. Całość razem daje ponad 50m2 powierzchni. W muzyce interesują mnie jak najniższe dzwięki. Bas lubię "mięsisty" i lubię gdy bas aż drga mi w przeponie :) Muzyka jakiej słucham, do Dub-step, Drum'n'Bass, Hip-Hop. Toteż basu potrzeba tu dużo.....

 

 

Obecnie posiadam DIY Visatone w300s :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w skrzyni ~100l ,zestrojonej na ~30Hz.

Gra to bardzo nisko. Tak jak lubię: mięsiście, "trzęsie portkami" i dostatecznie głośno. Czego szukam ? Czegoś co może da mi większą kontrolę i precyzję. W skrócie - jakości. Czy któryś z niżej wymienionych, zapewni mi zdecydowanie to, czego szukam? :

 

Indiana Line Basso 840:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taga Harmony TSW-200:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio Aero 9:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Klipsch R-12SW:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wybrałem jak największe głośniki, z portem BR. Szukam czegoś w okolicy 1,5k, ale jeśli trzeba będzie dołożę do 2K (Cambridge). Nie ma problemu z zakupem jakiejś używki, nie mniej, na portalach aukcyjnych nie znalazłem niczego ciekawego w tym budżecie. Linki podaję nie przypadkowo do Q21 - ponieważ mogę tam podjechać i je przesłuchać. Zanim jedank tak uczynię, chciałbym zrobić jakąś wstępną selekcję. Posłuchać waszych opinii, coś może zdecydowanie odrzucić, a może, wybrać zdecydowanego faworyta.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tagę bym odrzucił - moim zdaniem gra średnio

 

ja mam Klipscha R12-stkę - i jestem mega zadowolony.Pokój 20m2 i filmy nabrałynowego wymiaru :)

 

pozostałych dwóch nie miałem okazji słuchać - ale indiane też bym sobie darował, a cambridge - wdł paramtrów jest najlepszy - ale czy dopłata 700zł - będzie aż tak zauważalna w graniu to nie wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dość dobrze z waszą pomocą ostatnio udało mi się wybrać ampli, więc liczę, że i tym razem mi pomożecie. :)

Zastanawiam się nad wymianą subwoofera. Jak w temacie suba potrzebuję do KD, a także w zestawie stereo, do uzupełnienia najniższych tonów. TV/muzyki słucham w proporcji 50/50. Stoi to wszystko w pomieszczeniu ~30m2, ale jest to tzw. "open space" bez żadnych ścian łaczy się to z jadalnią (11m2) oraz kuchnią (9m2), a także korytarzem... schodami. Całość razem daje ponad 50m2 powierzchni. W muzyce interesują mnie jak najniższe dzwięki. Bas lubię "mięsisty" i lubię gdy bas aż drga mi w przeponie :) Muzyka jakiej słucham, do Dub-step, Drum'n'Bass, Hip-Hop. Toteż basu potrzeba tu dużo.....

 

 

Obecnie posiadam DIY Visatone w300s :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w skrzyni ~100l ,zestrojonej na ~30Hz.

Gra to bardzo nisko. Tak jak lubię: mięsiście, "trzęsie portkami" i dostatecznie głośno. Czego szukam ? Czegoś co może da mi większą kontrolę i precyzję. W skrócie - jakości. Czy któryś z niżej wymienionych, zapewni mi zdecydowanie to, czego szukam? :

 

Indiana Line Basso 840:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taga Harmony TSW-200:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio Aero 9:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Klipsch R-12SW:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wybrałem jak największe głośniki, z portem BR. Szukam czegoś w okolicy 1,5k, ale jeśli trzeba będzie dołożę do 2K (Cambridge). Nie ma problemu z zakupem jakiejś używki, nie mniej, na portalach aukcyjnych nie znalazłem niczego ciekawego w tym budżecie. Linki podaję nie przypadkowo do Q21 - ponieważ mogę tam podjechać i je przesłuchać. Zanim jedank tak uczynię, chciałbym zrobić jakąś wstępną selekcję. Posłuchać waszych opinii, coś może zdecydowanie odrzucić, a może, wybrać zdecydowanego faworyta.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zobacz na suby z BK... budzetem jestes bardzo blisko nowej sztuki mono+

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zdecydowanie polecam subwoofer Klipsch R-12SW (https://www.q21.pl/klipsch-r-12sw.html). To bardzo mocny, szybki, energiczny subwoofer, moim zdaniem idealnie sprawdzi się w Twoim systemie.

Zapraszam do nas na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat wszystkich w/w konstrukcji znalazłem jakieś pozytywne opinie. Z góry odrzucalem sprzęty gdzie opinie sa negatywne (Koda / yamacha) albo po prostu nic nie ma.

 

Dzień dobry.

Zdecydowanie polecam subwoofer Klipsch R-12SW (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). To bardzo mocny, szybki, energiczny subwoofer, moim zdaniem idealnie sprawdzi się w Twoim systemie.

Zapraszam do nas na odsłuchy.

Mozna przyjechać z swoim i porównać go na miejscu ? Ile sztuk mozna wziać do porównania "w granicach przyzwoitości" ? :) Innymi słowy - nie chcę marnować wam całego dnia, a z chęcią przesłuchałbym wszystkie posiadane przez was modele :D Tak to jest jak się złapie bakcyla.

 

Subwoofery BK. Monolith + to koszt ~2.7k + przesyłka, zainwestowane w ciemno bez odsłuchu. Musiałby po prostu powalać jakością, aby interes był warty ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat wszystkich w/w konstrukcji znalazłem jakieś pozytywne opinie. Z góry odrzucalem sprzęty gdzie opinie sa negatywne (Koda / yamacha) albo po prostu nic nie ma.

 

 

Mozna przyjechać z swoim i porównać go na miejscu ? Ile sztuk mozna wziać do porównania "w granicach przyzwoitości" ? :) Innymi słowy - nie chcę marnować wam całego dnia, a z chęcią przesłuchałbym wszystkie posiadane przez was modele :D Tak to jest jak się złapie bakcyla.

 

Subwoofery BK. Monolith + to koszt ~2.7k + przesyłka, zainwestowane w ciemno bez odsłuchu. Musiałby po prostu powalać jakością, aby interes był warty ceny.

 

 

Te pierdziawki z linkow ktore podales nie powinne byc nawet porownywane do Monolith+. To jest zupelnie inna klasa sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac kolega slabo zadziobal neta.... polecam przekopac dobrze tego fora lub kliknac na avforums.co.uk

A jesli np. ten 15kg ;) klipsch Cie powali jakoscia... hmmm to znaczy, ze masz niewygorowane wymagania.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierdziawki z linkow ktore podales nie powinne byc nawet porownywane do Monolith+. To jest zupelnie inna klasa sprzetu.

Zawsze mnie bawią takie odpowiedzi... esencja forum. Piszę, że mam budżet 1,5 max 2k PLN, proponowany jest 2x droższy sprzęt, a sprzęt nota bene, sprzedawany w klasie audiofilskiej, nazywany "pierdziawkami". :)

 

Wymagania to ja może i mam, ale jeść też coś muszę, paliwo wlewać,a i żonę też trzeba przekonać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat sam mam w planach szukać czegoś podobnego. Sam zainteresowałem się tym BK

 

Czy tego panowie polegający mieli na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat sam mam w planach szukać czegoś podobnego. Sam zainteresowałem się tym BK

 

Czy tego panowie polegający mieli na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Zalezy do czego. Jezeli do filmu to jak najbardziej. Monolith Plus nawet lepszy, bo o 200W RMS wiecej.

Do muzyki szukaj czegos w obudowie zamknietej, XXLS400 sprawdzi sie swietnie, chociaz Monolith tez daje rade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie bawią takie odpowiedzi... esencja forum. Piszę, że mam budżet 1,5 max 2k PLN, proponowany jest 2x droższy sprzęt, a sprzęt nota bene, sprzedawany w klasie audiofilskiej, nazywany "pierdziawkami". :)

 

Wymagania to ja może i mam, ale jeść też coś muszę, paliwo wlewać,a i żonę też trzeba przekonać...

 

 

Nie wiem co Cie bawi w mojej wypowiedzi, ale gdybys byl naprawde zainteresowany zakupem dobrego sprzetu a nie reklamowego belkotu, to zwrocilbys uwage na oferte tej firmy. Maja tansze produkty, ktore mieszcza sie w zalozonym przez Ciebie budzecie i sa zdecydowanie lepsze od przereklamowanych gratow, pseudo subwooferow, ktore zamiesciles w linkach.

Sluchalem tego Klipsa i nie powala on w kinie a o muzyce nawet nie wspominam. Podczas sluchania muzyki lepiej go wylaczyc.

W porownaniu do BK Electronics XXLS400 jest smieszna zabawka a kosztuje tyle samo.

 

No ale marketing to oni maja dobry. Trzeba to przyznac.

 

Wogole ten Klipsch to jakis zart.

 

200W RMS :-)

Zejscie do 29hz :-)

15kg wagi :-)

No zart.

 

To z czego on jest zrobiony?

Z kartonu?

 

Sredniej klasy kolumna na 16cm midwooferze potrafi wazyc wiecej.

 

Dzięki Suby to dla.mnie dziewicza temat

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Jezeli chodzi o suby to sa chyba tylko cztery firmy liczace sie na rynku. SVS, BK Electronics, REL i Velodyne.

I lepiej u nich kupic tanszy model niz tani sub marki pokroju Klipsch, Taga, czy jakies inne pierdziawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt nota bene, sprzedawany w klasie audiofilskiej, nazywany "pierdziawkami". :)

 

"Klasa audiofilska" to akurat najgorsza możliwa etykietka jaką można do czegoś przykleić, najczęściej oznacza ni mniej ni więcej tylko ordynarne wyciąganie kasy i przepłacanie za jakieś audiovoodoo albo chociaż za rzekomą "ekskluzywność" i "markowość" :) A te wciąż jeszcze budżetowe subwoofery co podałeś to z "klasą audiofilską" mają tyle wspólnego co głośnik BT z Biedronki z porządnym audio.

 

Wiadomo, że najlepiej posłuchać samemu i Klipsch też robi całkiem w porządku subwoofery, ale nie skreślaj firmy BK bo koledzy podali model droższy niż założony przez ciebie budżet. Sprawdź sobie ofertę BK, masz tam świetne modele w zamkniętej obudowie z 12" głośnikiem i zasilaczami 400W i 300W (XXLS400, P12-300SB). Chociaż na takich hektarach (50m2) to nie wiem czy nie lepiej się sprawdzi ten sub co masz go aktualnie :) Jaki tam wzmacniacz siedzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż na takich hektarach (50m2) to nie wiem czy nie lepiej się sprawdzi ten sub co masz go aktualnie :) Jaki tam wzmacniacz siedzi?

 

ale to jest słabo?

 

Rated power 150 W

Maximum power 200 W

Nominal impedance Z 8 Ohm

Frequency response fu–4200 Hz

(fu: Lower cut-off frequency depending on cabinet) .

Mean sound pressure level 92 dB (1 W/1 m)

Excursion limit +/−14 mm

Resonance frequency fs 23 Hz

Height of front pole-plate 8 mm

Voice coil diameter 50 mm

Height of winding 18,5 mm

Cutout diameter 280 mm

Net weight 4,5 kg

D.C. resistance Rdc 6,7 Ohm

Mechanical Q factor Qms 1,65

Electrical Q factor Qes 0,42

Total Q factor Qts 0,33

Equivalent volume Vas 340 l

Effective piston area Sd 507 cm²

Dynamically moved mass Mms 57 g

 

wzmak to pewnie z 2 setki

 

Gra to bardzo nisko. Tak jak lubię: mięsiście, "trzęsie portkami" i dostatecznie głośno. Czego szukam ? Czegoś co może da mi większą kontrolę i precyzję. W skrócie - jakości. Czy któryś z niżej wymienionych, zapewni mi zdecydowanie to, czego szukam? :

 

w skrócie: NIE :) , nic lepszego nie będzie

 

na coś takiego jak masz (ok 50m2 !!! tzw hektary) to to co przedmówcy podają bo tu trzeba coś z porządnym "kopytem" i kontrolą jeśli ten co masz Ci nie pasi. Niestety nie załatwisz to tymi subami z linków, szkoda wywalać kasę. Lepiej dozbierać.

 

Albo pomyśleć o dwóch subwoferach, ale jak tu ludziska "mówią", co wypraktykowali jeśli dwa to takie same.

 

To będzie chyb a lepsze rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem co Cie bawi w mojej wypowiedzi, ale gdybys byl naprawde zainteresowany zakupem dobrego sprzetu a nie reklamowego belkotu, to zwrocilbys uwage na oferte tej firmy. Maja tansze produkty, ktore mieszcza sie w zalozonym przez Ciebie budzecie i sa zdecydowanie lepsze od przereklamowanych gratow, pseudo subwooferow, ktore zamiesciles w linkach.

Sluchalem tego Klipsa i nie powala on w kinie a o muzyce nawet nie wspominam. Podczas sluchania muzyki lepiej go wylaczyc.

W porownaniu do BK Electronics XXLS400 jest smieszna zabawka a kosztuje tyle samo.No ale marketing to oni maja dobry. Trzeba to przyznac.Wogole ten Klipsch to jakis zart.

 

200W RMS :-)

Zejscie do 29hz :-)

15kg wagi :-)

No zart.

 

To z czego on jest zrobiony?

Z kartonu?

 

Sredniej klasy kolumna na 16cm midwooferze potrafi wazyc wiecej.

 

Jezeli chodzi o suby to sa chyba tylko cztery firmy liczace sie na rynku. SVS, BK Electronics, REL i Velodyne.

I lepiej u nich kupic tanszy model niz tani sub marki pokroju Klipsch, Taga, czy jakies inne pierdziawki.

Miałem Rel T5 i szybko sprzedałem nie nadawał się do mojego pomieszczenia. Brakowało w kinie mięsa a w muzyce to była jak na te chwilę moja jedyna próba suba. U tez wypadla kiepsko Patrząc na XXLS400 to widzę to porządna konstrukcja przede wszystkim 30 cm przetwornik.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o suby to sa chyba tylko cztery firmy liczace sie na rynku. SVS, BK Electronics, REL i Velodyne.

Pozwolę sobie dopisać Paradigm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Rel T5 i szybko sprzedałem nie nadawał się do mojego pomieszczenia. Brakowało w kinie mięsa a w muzyce to była jak na te chwilę moja jedyna próba suba. U tez wypadla kiepsko Patrząc na XXLS400 to widzę to porządna konstrukcja przede wszystkim 30 cm przetwornik.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

No ten REL do kina to faktycznie slabo sie nadaje. A do XXLS400 nie ma nawet co go porownywac. To zupelnie inne konstrukcje.

Ja mam dwa stare RELe Quake II i w stereo wypadaja swietnie, ale tylko w duecie. Z jednym jest zawsze problem z ustawieniem w pomieszczeniu. Ale do kina to one raczej slabo sie nadaja.

 

Z jednym subem zawsze jest problem. Czasem wiekszy czasem mniejszy, ale jest.

 

 

Pozwolę sobie dopisać Paradigm.

 

 

O tak.

Wiedza co robia, to fakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa na takie hektary panie to jeszcze te dwie 15" Klipscha widze ;)

A jesli chodzi o BK to roznica miedzy mono a mono+ nie jest duza... a wprost przeciwnie przy "normalnym" odsluchu ciezko je odroznic.

 

 

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Klasa audiofilska" to akurat najgorsza możliwa etykietka jaką można do czegoś przykleić, najczęściej oznacza ni mniej ni więcej tylko ordynarne wyciąganie kasy i przepłacanie za jakieś audiovoodoo albo chociaż za rzekomą "ekskluzywność" i "markowość" :) A te wciąż jeszcze budżetowe subwoofery co podałeś to z "klasą audiofilską" mają tyle wspólnego co głośnik BT z Biedronki z porządnym audio.

 

Wiadomo, że najlepiej posłuchać samemu i Klipsch też robi całkiem w porządku subwoofery, ale nie skreślaj firmy BK bo koledzy podali model droższy niż założony przez ciebie budżet. Sprawdź sobie ofertę BK, masz tam świetne modele w zamkniętej obudowie z 12" głośnikiem i zasilaczami 400W i 300W (XXLS400, P12-300SB). Chociaż na takich hektarach (50m2) to nie wiem czy nie lepiej się sprawdzi ten sub co masz go aktualnie :) Jaki tam wzmacniacz siedzi?

 

Nie wiem na jakiej planecie zyjecie, ale w moim świecie to jest klasa audiofilska. Pierdziawki to są sprzedawane w marketach, Manty czy inne z kin domowych LG. Skończmy już ten wątek, co jest, a co nie jest klasą i co w jakiej jest.

 

BK choć by był najlepszy na świecie nie kupię w ciemno, bez odsłuchu.

Klipsch R12- to reklamowany bełkot?

a w domu wszyscy zdrowi?

Ku temu Klipschowi się skłaniam. Choć słuchałem RP-260 i nie przypadły mi do gustu, to może w zestawie zagrają ładnie.

 

na coś takiego jak masz (ok 50m2 !!! tzw hektary) to to co przedmówcy podają bo tu trzeba coś z porządnym "kopytem" i kontrolą jeśli ten co masz Ci nie pasi. Niestety nie załatwisz to tymi subami z linków, szkoda wywalać kasę. Lepiej dozbierać.

 

Albo pomyśleć o dwóch subwoferach, ale jak tu ludziska "mówią", co wypraktykowali jeśli dwa to takie same.

 

To będzie chyb a lepsze rozwiązanie.

 

Proponowano mi jeszcze 2x REL T5 -podobają mi się wizualnie. Choć to spoooro poza mój budżet. Przy jednym subie ustawionym w rogu, basu w pomieszczeniu mi nie brakuje. Obawiam się, że ten Rel może jednak nie zapewnić tak mocnego dołu jak lubię.

 

Oj tam , oj tam

Bierz mojego Klipsch SW 115 :) Wymasuje Ciebie dokładnie :)

Myślę... nie mówię nie. Rozglądam się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem na jakiej planecie zyjecie, ale w moim świecie to jest klasa audiofilska. Pierdziawki to są sprzedawane w marketach, Manty czy inne z kin domowych LG. Skończmy już ten wątek, co jest, a co nie jest klasą i co w jakiej jest.

 

BK choć by był najlepszy na świecie nie kupię w ciemno, bez odsłuchu.

 

Ku temu Klipschowi się skłaniam. Choć słuchałem RP-260 i nie przypadły mi do gustu, to może w zestawie zagrają ładnie.

 

 

 

Proponowano mi jeszcze 2x REL T5 -podobają mi się wizualnie. Choć to spoooro poza mój budżet. Przy jednym subie ustawionym w rogu, basu w pomieszczeniu mi nie brakuje. Obawiam się, że ten Rel może jednak nie zapewnić tak mocnego dołu jak lubię.

 

 

Myślę... nie mówię nie. Rozglądam się :)

Nie bierz T5 to jakaś pomyłka nawet na 23 metrach. 2 szt nic więcej nie zdziałają .

30 cm w twoim metrażu x2 to powinien byś standard

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz T5 to jakaś pomyłka nawet na 23 metrach. 2 szt nic więcej nie zdziałają .

30 cm w twoim metrażu x2 to powinien byś standard

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Potwierdzam . Miałem u siebie 2 x 115 SW klipsch , było naprawdę bombowo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Potwierdzam . Miałem u siebie 2 x 115 SW klipsch , było naprawdę bombowo :)

Akurat klipsh bym nie kupił

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowano mi jeszcze 2x REL T5 -podobają mi się wizualnie.

Jeśli jakiś sklep proponuje Ci do kina Rela T5, na dodatek na metraż 50m2 to omijaj go z daleka, bo albo ktoś się kompletnie nie zna, albo chce Ci wcisnąć to co ma na stanie.

 

Kolego White_pl widzę, że się szybko irytujesz na to co piszą koledzy, a dobrze Ci radzą. Masz duże pomieszczenie i byle sub go nie nagłośni, tu trzeba już czegoś konkretnego.Nawet lepiej poczekać i dozbierać bo możesz wydac pieniądze i dalej będziesz niezadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat klipsh bym nie kupił

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

A , co byś kupił ? Zwróć tylko uwagę na budżet jakim kolega dysponuje . Sądzę, że Klipsch w tych pieniądzach jest najlepszą propozycją .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej planecie zyjecie, ale w moim świecie to jest klasa audiofilska. Pierdziawki to są sprzedawane w marketach, Manty czy inne z kin domowych LG. Skończmy już ten wątek, co jest, a co nie jest klasą i co w jakiej jest.

 

Nie wiem na jakiej ty żyjesz planecie, ale ewidentnie chcesz sobie poprawić samopoczucie tym hasełkiem o "klasie audiofilskiej". Sprzęty z marketów o których wspominasz to coś nawet poniżej "pierdziawek", zresztą koledzy żartobliwie użyli tego określenia, a ty się od razu irytujesz :) Natomiast te suby o których była mowa to także ewidentnie żadna "klasa audiofilska" tylko sprzęt w klasie budżetowej lub maksymalnie zahaczającej o średnią półkę, ale w świecie normalnego sprzętu audio, bo te sprzęty marketowe to jest w ogóle inna kategoria właśnie taka poniżej "pierdziawek". Aha, widząc jeszcze takie określenie jak "klasa audiofilska" to nie sposób się nie uśmiechnąć na myśl o audiovoodoo albo o opisach aukcji Allegro sporządzanych przez Januszów biznesu... To określenie po prostu stało się tak wyświechtane, że nie sposób sobie z tego jaj nie robić :)

 

BK choć by był najlepszy na świecie nie kupię w ciemno, bez odsłuchu.

 

No i OK, tylko nie dąsaj się jak we wcześniejszych postach, że ci proponują najmocniejszy model od BK bo on przeca za drogi... Odsłuchasz sobie to co tam będą mieli w najbliższym sklepie i też coś pewnie wybierzesz, ale BK to ty szanuj ;) Jakby ich suby były w normalnej dystrybucji to ich cena byłaby minimum x2 albo pewnie i bliżej x3 ustawiona, a jeszcze jakby sobie markę wyrobili...

 

Ku temu Klipschowi się skłaniam. Choć słuchałem RP-260 i nie przypadły mi do gustu, to może w zestawie zagrają ładnie.

 

Aha... :)

 

Proponowano mi jeszcze 2x REL T5 -podobają mi się wizualnie. Choć to spoooro poza mój budżet. Przy jednym subie ustawionym w rogu, basu w pomieszczeniu mi nie brakuje. Obawiam się, że ten Rel może jednak nie zapewnić tak mocnego dołu jak lubię.

 

Wizualnie ładne, tylko na pewno nie na twoje hektary :) Tym bardziej że zalatuje od ciebie bassheadem (bez obrazy) skoro piszesz, że wielki sub ustawiony w rogu dawał ci dopiero porządny bas - czyli najprawdopodobniej wzmocnienie basu w tym ustawieniu było takie że hej.

 

na coś takiego jak masz (ok 50m2 !!! tzw hektary) to to co przedmówcy podają bo tu trzeba coś z porządnym "kopytem" i kontrolą jeśli ten co masz Ci nie pasi. Niestety nie załatwisz to tymi subami z linków, szkoda wywalać kasę. Lepiej dozbierać.

 

Albo pomyśleć o dwóch subwoferach, ale jak tu ludziska "mówią", co wypraktykowali jeśli dwa to takie same.

 

To będzie chyb a lepsze rozwiązanie.

 

Słuchaj kolegi bo mądrze pisze :) Idź do sklepu, posłuchaj czegoś, może ci podejdzie któryś Klipsch i może kupisz od kolegi @max720 bo chyba ma jeszcze jednego ze swoich na zbyciu? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej ty żyjesz planecie, ale ewidentnie chcesz sobie poprawić samopoczucie tym hasełkiem o "klasie audiofilskiej". Sprzęty z marketów o których wspominasz to coś nawet poniżej "pierdziawek", zresztą koledzy żartobliwie użyli tego określenia, a ty się od razu irytujesz :) Natomiast te suby o których była mowa to także ewidentnie żadna "klasa audiofilska" tylko sprzęt w klasie budżetowej lub maksymalnie zahaczającej o średnią półkę, ale w świecie normalnego sprzętu audio, bo te sprzęty marketowe to jest w ogóle inna kategoria właśnie taka poniżej "pierdziawek". Aha, widząc jeszcze takie określenie jak "klasa audiofilska" to nie sposób się nie uśmiechnąć na myśl o audiovoodoo albo o opisach aukcji Allegro sporządzanych przez Januszów biznesu... To określenie po prostu stało się tak wyświechtane, że nie sposób sobie z tego jaj nie robić :)

Zalatuje mi tu coś hipokryzją... w *upie mam hasła. Interesuje mnie dzwięk. Tydzień temu, nie znałem nawet tych marek. Nie nie nie. Sprzęt z marketów, czy chcesz, czy nie, to także subwoofery. Widać, ktoś tu inny ma problem z dowartościowywaniem się posiadanym sprzętem. Mi obojętne jest jakiej firmy znaczek będzie widnial na moich kolumnach. Byle by to przyzwoicie grało. Mnie bardziej podnieca moje V8 turbo w garażu.

 

No i OK, tylko nie dąsaj się jak we wcześniejszych postach, że ci proponują najmocniejszy model od BK bo on przeca za drogi... Odsłuchasz sobie to co tam będą mieli w najbliższym sklepie i też coś pewnie wybierzesz, ale BK to ty szanuj ;) Jakby ich suby były w normalnej dystrybucji to ich cena byłaby minimum x2 albo pewnie i bliżej x3 ustawiona, a jeszcze jakby sobie markę wyrobili...

Podaje metraż, mój budżet, cel zastosowania. Proponowany jest mi sprzęt 2x droższy bez możliwości odsłuchu... szkoda komentowac dalej. Firma i znaczej nic mi nie mówią.

Wizualnie ładne, tylko na pewno nie na twoje hektary :) Tym bardziej że zalatuje od ciebie bassheadem (bez obrazy) skoro piszesz, że wielki sub ustawiony w rogu dawał ci dopiero porządny bas - czyli najprawdopodobniej wzmocnienie basu w tym ustawieniu było takie że hej.

Basshead - to komplement. I potwierdzam. Tak ustawienie w rogu spowodowało, że mogłem go odciąć niżej, przez co odzywał się rzadziej, a mocniej.

Słuchaj kolegi bo mądrze pisze :) Idź do sklepu, posłuchaj czegoś, może ci podejdzie któryś Klipsch i może kupisz od kolegi @max720 bo chyba ma jeszcze jednego ze swoich na zbyciu? ;)

Ktoś tu nie czyta moich postów ze zrozumieniem. Podałem linki do Q21 - bo chcę właśnie pojechać tam, kupić 3-4sztuki. Posłuchać. Te co mi nie przypadną do gustu oddać... albo wszystkie. Nie mniej, chciałem się zorientować w temacie, a coraz bardziej zjeżdżamy z wątku.

Jeśli jest to porównywalna klasa do tego co mam i nie będzie różnicy w graniu.... to też dobrze. Będzie większy budżet, na lepsze kolumny stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@White-pl...skoro masz V8 w garażu to chyba nie jest problemem wyskrobać jeszcze trochę pln-ów i dołożyć do suba... :)

 

...Spójrz na o.x i tam jest "ładny" ;) Velodyne eqmax 12...naprawdę dobra maszynka...i w kinie i w stereo da rade.... :) ;)

 

Ja do tego EQMaxa mam tylko jedno zastrzeżenie... że jest "taki" ładny"... hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tUżytkownik White_pl dnia 04.12.2017 - 22:33 napisał

Ku temu Klipschowi się skłaniam. Choć słuchałem RP-260 i nie przypadły mi do gustu, to może w zestawie zagrają ładnie.

Aha... :)

W zestawie Atmos z subem, z którm są sprzedawane. Kolumny stereo nie koniecznie musza być od zestawu. Jakość dzwięku Klipscha do KD (atmos) była w zupełności wystarczająca i podobają mi się wizualnie, a cóż... będa stały na samym środku salonu. Muszą też cieszyć oko...

 

@White-pl...skoro masz V8 w garażu to chyba nie jest problemem wyskrobać jeszcze trochę pln-ów i dołożyć do suba... :)

 

...Spójrz na o.x i tam jest "ładny" ;) Velodyne eqmax 12...naprawdę dobra maszynka...i w kinie i w stereo da rade.... :) ;)

 

Ja do tego EQMaxa mam tylko jedno zastrzeżenie... że jest "taki" ładny"... hehe

Może i bym chcial... ale właśnie moje V8 mnie troszkę kosztowało. Nie jestem audiofilem. Chcę dobrej muzyki, ale w granicach rozsądku (cenowego). Jeśli uznam, że w/w konstrukcję jak sądzicie są "pierdziawkami" i mój stary Visaton gra tak samo... to może za jakiś czas odłożę więcej na coś innego. Na razie poruszamy się po tej granicy. Nie było by całego tematu gdyby właśnie nie to, że mam taką możliwość, jechać i wypożyczyć sprzęt - przesłuchać. W ogóle, zakup ampli w tym miesiącu był trochę spontanicznym zakupem.. no ale cóż. Spodobało mi się jego brzemienie i jest.

Dlatego budżet mam jaki mam... i tak rozwalam kase na wakacje :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.