Jump to content
IGNORED

DENON DCD 1500, 1510 czy 1520

Andrzej Ł
 Share

Recommended Posts

Najlepszy będzie ten który spasuje się z resztą toru.

Może sprecyzuję. Chodzi mi względy techniczne, nie brzmieniowe - awaryjność, dostępność lasera itd.

O tak oczywistych rzeczach, jak odsłuch nie rozmawiajmy. Może, któreś konstrukcje trzeba od razu na starcie wykluczyć.

Do tego sprowadza się moje pytanie.

EC4.8MKII+AW400+ECP2MKII+YBA CD430Passion+YBA MP100B+2Xperience Class.+ATC SCM50PSLT+Tellurium U.Black II

posiada dac-a

A jeśli pominiemy daca, bo na tym akurat mi nie zależy.

S10 chyba ciężko dostać w pięknym stanie, po za tym to chyba nie ten budżet

Edited by Andrzej Ł

EC4.8MKII+AW400+ECP2MKII+YBA CD430Passion+YBA MP100B+2Xperience Class.+ATC SCM50PSLT+Tellurium U.Black II

Odsłuchiwałem to spory czas temu. Mi generalnie chodzi o charakter brzmienia i tu między 720 i 1520 charakter wg mnie był zachowany i nawet mi się podobał, napewno 1520 miał lepszy detal, dźwięk bardziej precyzyjny

Stąd moje pytanie powyżej do Bibo jaka jest różnica w charakterze brzmienia 1510/1520 i 1500

S10 jak patrzę na ebay to 1100USD w górę

Edited by Andrzej Ł

Witam

Ja trochę obok tematu. Posiadam DCD-1510AE. Może mi ktoś podpowiedzieć jaki może być powód pojawiania się napisu "close" na wyświetlaczu podczas odtwarzania płyty? Nie występuje to regularnie i każdego dnia, tylko od czasu do czasu. Czasem na sekundę, dzisiaj w pewnym momencie było to z jakieś 5 sekund.

Denon PMA+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

W 1500 masz zdecydowanie płaskie brzmienie, mniejszy bas i bałagan przy wyższych rejestrach. Po załączeniu 1510/ 1520 ( brzmieniowo dla mnie identyczne) od razu słychać niższe zejscie oraz lepiej poukładane wyższe tony. Nie męczą, słychać więcej detali, lepiej odseparowame od siebie. Przy 1500 masz wrażenie zlania się dźwięku w wyższych rejestrach oraz mniej dociążony dół.

Posiadam DCD-1510AE. Może mi ktoś podpowiedzieć jaki może być powód pojawiania się napisu "close" na wyświetlaczu podczas odtwarzania płyty? Nie występuje to regularnie i każdego dnia, tylko od czasu do czasu. Czasem na sekundę, dzisiaj w pewnym momencie było to z jakieś 5 sekund.

Po prostu jest zepsuty. Należy oddać do serwisu.

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Po prostu jest zepsuty. Należy oddać do serwisu

No wiesz kolego - na to bym nie wpadł.

Chodziło mi raczej o to, czy nikt nie miał podobnego przypadku i ile go kosztowała naprawa. No i wreszcie czy tylko i wyłącznie w serwisie Horna da to się zrobić. Serwis Horna zapewne za samą diagnozę skasuje i pewnie dopiero po diagnozie poznam koszty naprawy.

Witam

Ja trochę obok tematu. Posiadam DCD-1510AE. Może mi ktoś podpowiedzieć jaki może być powód pojawiania się napisu "close" na wyświetlaczu podczas odtwarzania płyty? Nie występuje to regularnie i każdego dnia, tylko od czasu do czasu. Czasem na sekundę, dzisiaj w pewnym momencie było to z jakieś 5 sekund.

Ja na Twoim miejscu sam bym spróbował to naprawić

Musisz poszukać takiego dzyndzla w na około tacki, ale w kieszeni nie na samej tacce

Być może będzie wystarczyło przedmuchać sprężonym powietrzem lub dać jakiegoś kontaktu

Jeżeli to nie pomoże to serwis.

Musisz poszukać takiego dzyndzla w na około tacki, ale w kieszeni nie na samej tacce

Być może będzie wystarczyło przedmuchać sprężonym powietrzem lub dać jakiegoś kontaktu

Zrobiłem jak poradziłeś, tzn. okazało się, że w wewnętrznej obramówce tacki nagromadziło się trochę kurzu, zrobił się z tego taki zbitek i przykleił się w miejscu smarowania. Jak narazie niepokojące mnie objawy ustąpiły. Przy okazji wyczyściłem laser.

• 1 year later...