Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako chyba pierwszy użytkownik DACa XiangSheng chciałbym założyć klub miłośników i posiadaczy tego b taniego a zarazem b dobrego DACa. Proszę o podzielenie sie opiniami, kto ma kto by chciał jak i z jaką resztą gestów zestawiacie swoje XiangShengi. A może ktoś już robił tuning tego DACa.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba Ci zatem oddać, że wygrzebałeś zacnie. :)

 

Z dobrym transportem ten DAC gra po postu nie-do-wiary dobrze.

Zaznaczam przy tym, że mam tą wersję: https://hifi-exquis.com/pcm179x-decoder/72-xiangsheng-dac-05a-double-pcm1794a-xmos-usb-spdif-xlr-dac.html

 

Testowałem tak:

lapek + xangsheng (muzykalnie , ale mało rozdzielczo, zamulony) < auralic (bardziej rozdzielczo, ale sucho, mało wypełniony dzwiek, surowy,) < auralic + xiangsheng po coaxie (muzykalnie, niezła scena, dopełniona średnica) < auralic + xiangsheng po USB -> tu już jest naprawdę bardzo ciekawie - całość zyskuje jeszcze do wersji coaxialowej na szlachetności, subtelności, jest jeszcze więcej detalu - jest już naprawdę bardzo dobrze.

 

DAC ładnie wypełnia dźwięk nie zamulając go, dodaje muzykalności bez utraty dynamiki - obawiałem się, utraty rozdzielczości, sklejenia, a w moj system wpasowało się to doskonale -ciut przy chude do tej pory Tannoye zostały wypełnione - dociążone, ale bez zachwiania proporcji.

 

Oczywiście obiektywne testy można byloby robić mając pod wejście obok wpiętego innego DAC'a, ale już teraz wiem, że wstydu raczej by nie było :)

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dopisuję się do klubu. Póki co podłączyłem do odtwarzacza multimedialnego Mede8er. Odtwarzam na nim pliki flac. Jak pierwszy raz włączyłem to spadły mi kapcie! To jest mój pierwszy DAC więc nie mam porównania ale wydaje się być wybitny przy swojej cenie.

Podłączałem kablem cyfrowym i optycznym i różnicy w dźwięku nie stwierdziłem. Natomiast nabrałem ochoty aby przetestować lepszy streamer.

Równie szatańskiej radości doznałem gdy podłączyłem DAC do odtwarzacza CD. Dźwięk nabrał szlachetności, powiększyła się scena na boki i na głębokość. Na pewno wzrosła dynamika i poprawił się zakres na niskich i wysokich tonach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ten dak jest naprawdę tak dobry a dla niektórych nawet lepszy niż LKS004? :)

Cenowo na pewno zostawia go daleko w tyle ale czy tak małe różnice nie wynikają czasem ze słabego źródła lub całego systemu?

Sam zastanawiam się nad zakupem LKSa ale w/w dak razem z Sinxger SU-1 wychodzi połowę taniej więc jest trochę problem z wyborem, jeśli rzeczywiście różnice nie są duże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba Ci zatem oddać, że wygrzebałeś zacnie. :)

 

Z dobrym transportem ten DAC gra po postu nie-do-wiary dobrze.

Zaznaczam przy tym, że mam tą wersję: https://hifi-exquis.com/pcm179x-decoder/72-xiangsheng-dac-05a-double-pcm1794a-xmos-usb-spdif-xlr-dac.html

 

 

Czy zakup pod podanym linkiem jest wiarygodny? Można brać? Jaki może być okres oczekiwania i dodatkowe koszty. Cło?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Witam

Czy ten dak jest naprawdę tak dobry a dla niektórych nawet lepszy niż LKS004? :)

Cenowo na pewno zostawia go daleko w tyle ale czy tak małe różnice nie wynikają czasem ze słabego źródła lub całego systemu?

Sam zastanawiam się nad zakupem LKSa ale w/w dak razem z Sinxger SU-1 wychodzi połowę taniej więc jest trochę problem z wyborem, jeśli rzeczywiście różnice nie są duże.

Pozdrawiam

 

Różnice są duże, ale to zależy od reszty systemu, czy jest sens inwestować w LKS 004

Xiang ma natarczywą wyższą średnicę bardzo mocny bas, gra skrajami pasm, LKS gra równo gładko, piękne wybrzmienia, świetnie poukładana scena. Po prostu gra na wyższym poziomie, nie wiem jak Xiang zagrał by z Sinxger, na pewno w cenie 1tyś to fenomenalny DAC.

 

Słuchałem wersji na PCM 1794

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo na pewno zostawia go daleko w tyle ale czy tak małe różnice nie wynikają czasem ze słabego źródła lub całego systemu?

Tak właśnie może być, miałem przez kilka dni podpiętego xiangsheng 05a pod słaby transport yamaha cd-n500 po coaxie i było tak sobie.

Zmiana transportu na raspberry pi 3b z allo digione z moode4 to był szok dla uszu. Poprawa pod każdym względem, ogromne wypełnienie wolnych przestrzeni. Po kilku dniach yamaha znalazła już nowego właściciela...

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są duże, ale to zależy od reszty systemu, czy jest sens inwestować w LKS 004

Xiang ma natarczywą wyższą średnicę bardzo mocny bas, gra skrajami pasm, LKS gra równo gładko, piękne wybrzmienia, świetnie poukładana scena. Po prostu gra na wyższym poziomie, nie wiem jak Xiang zagrał by z Sinxger, na pewno w cenie 1tyś to fenomenalny DAC.

 

Słuchałem wersji na PCM 1794

Chętnie porównałbym z LKSem, do którego przyznam się bez bicia - długo się przymierzałem, jeden kolega w wątku obok był posiadczem LKSa i Xianga i tak dużej różnicy jak ty nie dostrzega... Którego Xianga słuchałeś ? W moim systemie Xiang absolutnie nie ma mocnego basu, a już na pewno nie natarczywą wyższą średnicę - natomiast możliwe, że to rola transportu z liniowym zasilaniem zewnętrznym, który mocno wygładził i uspokoił wyższe pasma. U mnie Xiang bardzo ładnie wypełnił całe brzmienie, ale chyba najbadziej... Środek wzbogacił średnice i poprawił scenę, muzykalnośc, względem innych źródeł, które wpinałem powiedziałbym wręcz, ze uspokoił góre. Bas za sprawą Leemy jest sprężysty, punktowy i urozmaicony, Xiang dodał mu delikatnie dociążenia i pełności, ale to w sposób mocno pożądany.

 

Wszystko jak zwykle jest kwestią zestawienia - ja na pewno będę chciał porównać LKS i Black Dragona w przyszłości, żeby zobaczyć ile jest w tych zachwytach faktów, a ile zwyczajnego pier... nia ;)

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje udanej synergii

 

Pozdrawiam

Ja szukałem dopelnienia dzwieku, bo z LGM było mi za chudo, może to kwestia tego... niemniej - juz mnie korci po tym co napisałem o LKSie go sprawdzić... moj kolega również chwalił :)

 

Inna kwestia, że porównujesz z tego co widze do LKS 004 nie 003 , który był zdaje sie sporo pouplarniejszy?

Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Inna kwestia, że porównujesz z tego co widze do LKS 004 nie 003 , który był zdaje sie sporo pouplarniejszy?

 

 

Tak do 004, ja nie słuchałem LKS 003, kolega miał oba LKSy jednocześnie i stwierdził jednoznacznie przepaść

 

Czyli możliwe że 003 gra jak Xiang

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Różnice są duże, ale to zależy od reszty systemu, czy jest sens inwestować w LKS 004

Xiang ma natarczywą wyższą średnicę bardzo mocny bas, gra skrajami pasm, LKS gra równo gładko, piękne wybrzmienia, świetnie poukładana scena. Po prostu gra na wyższym poziomie, nie wiem jak Xiang zagrał by z Sinxger, na pewno w cenie 1tyś to fenomenalny DAC.Słuchałem wersji na PCM 1794

A widzisz na Twoich kolumnach z potężnym basowcem może tak być. Przy moich Minasach jest wszystko wyrównane a po wygrzaniu środek jest super. Świeży z kartonika miał ciut tendencje do skrajnego grania ale przy moim systemie to wszystko było ok. Teraz po 5 miesiącach jest bardziej niż super. I uważam że jak na mój system Cayin A70 i Minasy nie mam.do czynienia z mezaliansem. Jest wszystko tak jak należy.

LKS 004 miałem u siebie zagrał oczywiście lepiej ale nie adekwatnie w stosunku do różnicy cenowej. Ten XiangSheng to jak na mój system podkreślam to 80 % grania LKSa a nawet bym się pokusił o więcej

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Tak właśnie może być, miałem przez kilka dni podpiętego xiangsheng 05a pod słaby transport yamaha cd-n500 po coaxie i było tak sobie.

Zmiana transportu na raspberry pi 3b z allo digione z moode4 to był szok dla uszu. Poprawa pod każdym względem, ogromne wypełnienie wolnych przestrzeni. Po kilku dniach yamaha znalazła już nowego właściciela...

Jest dokładnie tak jak piszesz . XiangSheng jest jakby zrobiony pod Raspiberry plus Digione lub Hifiberry

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porównanie wyszło? Gdzie widzisz zalety 05a w porównaniu z Cayinem?
Ja miałem oba DACi. XiangSheng lepsza górą i lepszy drive. Cayin za spokojny jest górą przydymiona i bez jakiegoś wiekszego polotu granie. I cenie nie wspomnę nawet jakby grały identycznie

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model 05B ma - AK4495 podwojne, nowy Xmos do USB. Ma odtwarzac DSD128 z powodu tych nowych AK.

Zamowilem jeden 05B i jeszcze jakis nowy na ES9038PRO tylko nikle szanse aby dotarl do swiat, a majac na uwadze nawal obecnie paczek na cle to pewnie przed nowym rokiem go odbiore.

Moge wybrac Op Amp's do 05B : LME49720HA, MUSES8820, OPA627, LME4972MA - co sugerujecie jaki wybor dokonac ??

Edytowane przez Mr.Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten tani Chińczyk jest niesamowity bez względu na cenę. Jest to przykład tego iż komponenty użyte do elektroniki nawet tej najdroższej kosztują grosze. Bo ile kosztuje kawałek blachy miedzianej stosowanej do wzm. "Hi -End" za bajońskie sumy czesto przekraczające koszt zakupu racjonalnego samochodu np. Skoda :)

 

 

Audio to niezwykle niszowa branża , narzuty i marże muszą być olbrzymie aby to się opłacało .

 

Taki XiangSheng to pokój 5 m.kw. w Chinach z 1 bądź dwoma uzdolnionymi dłubkami ...dlatego cena jest taka .Poziom grania " Hi End" ;)

 

 

Należy sie obawiać tzw. powtarzalności. Z mojego doświadczenia wiem że bez nadzoru w Chinach trudno się tego spodziewac .

 

W branży audio powtarzalność jest niezwykle ważna skoro kable itd.tez robią różnice.

 

Kontrola nad procesami aby były powtarzalne tez dużo kosztuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LME49720HA, MUSES8820 - kolejna poprawa :-) Nie radykalna ale bardziej kosmetyczna, zostaje jeszcze wymienić trafo ( bezpiecznik, gniazdko ), i to będzie end, Bo reszta sprzętu już nie wyrobi
Możesz opisać wszystko po kolei co grzebales w tym DACu

Bo "jak Ty mnie zaimponowałes" cytując klasyka.

A tak na serio proszę o obszerny opis

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tani Chińczyk jest niesamowity bez względu na cenę. Jest to przykład tego iż komponenty użyte do elektroniki nawet tej najdroższej kosztują grosze. Bo ile kosztuje kawałek blachy miedzianej stosowanej do wzm. "Hi -End" za bajońskie sumy czesto przekraczające koszt zakupu racjonalnego samochodu np. Skoda :)

 

 

Audio to niezwykle niszowa branża , narzuty i marże muszą być olbrzymie aby to się opłacało .

 

Taki XiangSheng to pokój 5 m.kw. w Chinach z 1 bądź dwoma uzdolnionymi dłubkami ...dlatego cena jest taka .Poziom grania " Hi End" ;)

 

 

Należy sie obawiać tzw. powtarzalności. Z mojego doświadczenia wiem że bez nadzoru w Chinach trudno się tego spodziewac .

 

W branży audio powtarzalność jest niezwykle ważna skoro kable itd.tez robią różnice.

 

Kontrola nad procesami aby były powtarzalne tez dużo kosztuje .

Ja się bardzo cieszę, że się zdecydowałem - rzadko zdarza mi się podejmować tak szybkie decyzje i defacto w ciemno... Pewnie woziłbym sie jeszcze pół roku z zakupem DACa i wylądowałbym z duzo droższym... niekoniecznie dużo lepszym.

 

Chętnie wepnę sobie w system cos 'z wyższej półki' w niedalekiej przyszłości, ale narazie jest bardzo przyjemnie... i wygodnie :)

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Bo ile kosztuje kawałek blachy miedzianej stosowanej do wzm. "Hi -End" za bajońskie sumy czesto przekraczające koszt zakupu racjonalnego samochodu np. Skoda :)

 

Xiang ma tak cieniutką blaszkę że wystarczy mocniej ścisnąć i się zagniecie.

Porównując koncern VW, pomiędzy VW a Skodą jest duża różnica w wykonaniu, a cena Skody zbliża się do VW

Co do cen sprzętu HI-End to się zgadzam że są oderwane od rzeczywistości. Ale biorąc na tapetę branżę motoryzacyjną jest to samo, chcesz jeździć super samochodem płać miliony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nie da się porównać tłuczonej skody czy TV Samsung na miliony tysięcy sztuk .

 

Zapytajcie 1000 osób ... wielu z nich ma wlasnie Skodę i TV Samsung lub Sharp , Philips. Dobre Audio to niezwykle niszowa branża , sklepy padają jak muchy .

 

Kupując TV czy samchód gdzie każdy jest potencjalnym klientem zwykle krązysz wśród 2,3 firm . Audio gdzie 1 osoba na moze milion tym się interesuje ma niesamowicie olbrzymi wybór . Parę firm TV vs ok. 700 firm produkujących wzmacniacze i kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Xiang ma tak cieniutką blaszkę że wystarczy mocniej ścisnąć i się zagniecie.

Porównując koncern VW, pomiędzy VW a Skodą jest duża różnica w wykonaniu, a cena Skody zbliża się do VW

Co do cen sprzętu HI-End to się zgadzam że są oderwane od rzeczywistości. Ale biorąc na tapetę branżę motoryzacyjną jest to samo, chcesz jeździć super samochodem płać miliony.

Ja mam skode ktora ostatnio kupowalem fakt ze zwykla wersja standardowa to to Nie jest ale wahałem się miedzy kilkoma markami na koniec został passat vs superb i z calą rodzina stwierdziliśmy ze lepiej w Superbie . O wersjach silnikowych nie wpspomne bo to już był osobny temat. Superb miał wersje 280 KM a w passacie praktycznie nieosiągalna. Arteon odpadl ze wzgledu na brak kombi. Wiec to nie jest tak piszesz do końca

 

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.