Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś pytał o kable jaki maja wpływ. Oczywiści piszę do tych co "słyszą kable" i raczej te budżetowe ( by był sens ) . Zacznę od zasilającego: testowałem w sumie trzy: 1. Supra 2.5 na oryginalnych wtykach, 2. Supra 2,5 na wtykach Wattgate`a i 3. Furutech 314 ( oryg )

ad1. Dobrze gęsto ( trochę rozciągnięty bas w porównaniu z ad. 2. )

ad.3 najkrótszy bas i jak dla mnie za jasno.

zostawiłem Supre na Wattgate - gra bardzo zrównoważenie z dość sprężystym basem.

Co do IC XLR - czym droższe tym jest lepiej, ale zostańmy przy budżetowych - i tu mogę polecić Mogami XLR dobrze się wpiszą w każdy system, są bardzo wyrównane ( mało co wnoszą coś od siebie ) i moim zdaniem to w ogóle bardzo dobre kabelki. Ja osobiście z tego przewodu Mogami zrobiłem sobie drugi jeszcze - z jednej strony XLR a z drugiej RCA ( jak ktoś nie ma wejść XLR we wzmacniaczu ) ( wszystkie wytyki Neutrika ) i nie potrzebuje przejściówki. ( koszt śmieszny ). Generalnie szukałem ciemnych kabli XLR bo jak wiadomo połączenie takie może być zbyt "krzykliwe" na górze. Mogami bardzo dobrze wpisały się do mojego systemu. Później znalazłem inne, które są bardziej "kolorowe" i na nich teraz gram. Na wejściu coax nie słyszę zbyt dużej różnicy w kablach, srebro się dobrze wpisuje, tzn, nie słyszę pomiędzy optykiem a coaxem i generalnie nie słyszę też różnicy między USB ( kabel z drukarki ) - dysk NAS`a. U mnie Xiang gra na wyjściu XLR a źródło to w sumie obojętnie. ( zamiast tego bolca BNC można śmiało wlutować RCA i mamy dwa we. po coax ) Na takim Xsiangu można eksperymentować i dostosowywać do swoich gustów, wlutowywać kondy między opampy i takie tam inne DIY - a jak się coś spieprzy to nie będzie aż taka wielka szkoda. Za to jak się uda - sama przyjemność. Na pewno warto w pierwszej kolejności wymienić opampy w sekcji I/V na lepsze LME9xxx wtedy robi się już na prawdę szybki. ( nawiasem mówiąc można już takiego gotowego zamówić u Chińczyków )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

dołaczam do klubu z 05b.hmm mysle ze sprzet warty tych pieniedzy, nie wiem jak sie to stalo ale cła nie płaciłem, do tej pory grałem na aimsc808, miałem tam v5 i ticha 994.Wszystko było ładnie lecz zauważalny brak mocy, xiang rozwiązał problem, dodatkowo zapodałem mu bursony v5 i ticha994.Jest dynamika, talerze graja naturalnie, nie kłuja w ucho.bas głebszy i bardziej odczuwalna stopa perkusji.Zrobiło sie przestrzennie.Na tygodniu zapodam mu jakąś droższa lampe, zobaczymy co z tego wyjdzie.gram z atollin200se wiggartarvil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołaczam do klubu z 05b.hmm mysle ze sprzet warty tych pieniedzy, nie wiem jak sie to stalo ale cła nie płaciłem, do tej pory grałem na aimsc808, miałem tam v5 i ticha 994.Wszystko było ładnie lecz zauważalny brak mocy, xiang rozwiązał problem, dodatkowo zapodałem mu bursony v5 i ticha994.Jest dynamika, talerze graja naturalnie, nie kłuja w ucho.bas głebszy i bardziej odczuwalna stopa perkusji.Zrobiło sie przestrzennie.Na tygodniu zapodam mu jakąś droższa lampe, zobaczymy co z tego wyjdzie.gram z atollin200se wiggartarvil

No, no - ciekawe połączenie. Atoll z Avilem to na dole musi być totalna petarda! Powiedziałbym jednak, ze za chudo na średnicy, ale Xiang to pewnie ładnie dopełnił. Ciekawy zestaw.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pabloo, znaczne zmiany sluszales po wygrzaniu lampy?podobno okolo 100godz potrzeba.ja gram dopiero trzeci dzien

 

kurde i nie wiem czy to wporzadku ale nie toleruje braku eqaulizera.zawsze czy to jak wczesniej na karcie muzycznej aimsc808 jak i teraz na 05b musze podbijac czestotliwosci eqalizerem, bez tego jest strasznie płasko jakby wogole bez charakteru i mocy.wystarczaja nie wielkie zmiany aby poczuć czacze;) u was tez tak jest?

 

julius, jak oceniasz arvile jesli chodzi stosunek jakosc - cena.kupiłem je całkiem w ciemno, kierowalem sie opiniami i okazyjna cena.z czasem zaminilem in100se na in200se, i szczerze po za kultura grania nic wiecej nie zauwazyłem, arvile podobniez basowo super ale atoll je zaokrągla, niskie sa ale jak dla mnie nie do konca ten styl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę co nieco powiedzieć o tych dwóch DACach. Wersja A jest żywsza, talerze są wyraźniejsze, Wersja B jest w stosunku do wersji A nieco wygładzona i bardziej stonowana jeśli chodzi o górny zakres. Pozostałe aspekty są na porównywalnym poziomie, przynajmniej u mnie w systemie. Tylko i aż tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zamówiłem wersje B i ??? Za tą cenę?? Dual-Core DSD Decoder AK4495SEQ z Xmos-Xu208 ??

Żeby grał, trzeba dać mu czas na wygrzanie. Ja sam na początku zwątpiłem, ale już po intensywnym graniu jest zupełnie inaczej. Oczywiście OPA poszły do wyminy na MUSE 01.

Gra środkiem pasma, bez utraty szczegółów. Jest czuły na okablowanie i bezpiecznik, co jednocześnie można spokojnie dostroić do swoich upodobań bez ingerencji w modyfikację wewnętrzną . Ja jestem słyszący różnice w kablach i na chwile obecną okablowanie jest dużo droższe od DA-05B.

Wiem że jest grono osób negatywnie nastawionych na made in China, lecz sam się przekonałem że obecna produkcja chińska to nie ta z sprzed lat. Dla przykładu testowałem preamp Audio Research LS17 oraz chiński ShengYa CV-1. Zarówno konstrukcyjnie, oraz brzmieniowo wygrał Chińczyk . Na przełomie lat sam się przekonałem żeby nie ignorować chińskich produktów.

 

XiangSheng DA-05B to czysty best buy

 

Dajcie okablowanie srebrne. Jak ktoś z CD to transport top loader...... i zmiata klocki za grube tysiące.

Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zamówiłem wersje B i ??? Za tą cenę?? Dual-Core DSD Decoder AK4495SEQ z Xmos-Xu208 ??

Żeby grał, trzeba dać mu czas na wygrzanie. Ja sam na początku zwątpiłem, ale już po intensywnym graniu jest zupełnie inaczej. Oczywiście OPA poszły do wyminy na MUSE 01.

Gra środkiem pasma, bez utraty szczegółów. Jest czuły na okablowanie i bezpiecznik, co jednocześnie można spokojnie dostroić do swoich upodobań bez ingerencji w modyfikację wewnętrzną . Ja jestem słyszący różnice w kablach i na chwile obecną okablowanie jest dużo droższe od DA-05B.

Wiem że jest grono osób negatywnie nastawionych na made in China, lecz sam się przekonałem że obecna produkcja chińska to nie ta z sprzed lat. Dla przykładu testowałem preamp Audio Research LS17 oraz chiński ShengYa CV-1. Zarówno konstrukcyjnie, oraz brzmieniowo wygrał Chińczyk . Na przełomie lat sam się przekonałem żeby nie ignorować chińskich produktów.

 

XiangSheng DA-05B to czysty best buy

 

Dajcie okablowanie srebrne. Jak ktoś z CD to transport top loader...... i zmiata klocki za grube tysiące.

 

Ile ostatecznie na pln wniósł koszt i skąd brałeś z Ebay czy aliexpress?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ostatecznie na pln wniósł koszt i skąd brałeś z Ebay czy aliexpress?

 

Na ebay są dziś w Niemczech po GBP 319,00 Około 1 531,65 zł jeśli przewalutujesz z PLN to wyjdzie 1760zł + PCC u nas 2% z poza UE wiadomo mogą naliczyć cło i vat23 ale można taniej jeśli się uda bez cła i vatu.

 

Właśnie czekam XiangSheng DAC-05B i tu pytanie Panowie jaki transport polecacie ?

U mnie teraz gra PC z SC808 (2x burson V5)

Edytowane przez Raduli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na ebay są dziś w Niemczech po GBP 319,00 Około 1 531,65 zł jeśli przewalutujesz z PLN to wyjdzie 1760zł + PCC u nas 2% z poza UE wiadomo mogą naliczyć cło i vat23 ale można taniej jeśli się uda bez cła i vatu.

 

Właśnie czekam XiangSheng DAC-05B i tu pytanie Panowie jaki transport polecacie ?

U mnie teraz gra PC z SC808 (2x burson V5)

 

Gdy ktoś z klubowiczów chciał się pozbyć to poproszę o info byłbym zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raduli, ten sam przypadek, grałem na sc808 z 2x v5, czułem spadki mocy przy wiekszym natezeniu dzwieku, tak jakby sekcja zasilania nie wyrabiała i naprzykład przy wiekszym natezeniu niskich tonow wystepowało zjawisko "ściszania dzwieku", od paru dni zamieniłem na xianga 05b narazie po usb. Jest lepiej, nawet jak mu podbije niskie to juz nic sie nie "ścisza". Jesli chodzi o jakość, jest nieznacznie lepiej od sc808. Lecz pamietajmy ze sc808 z v5 to niebyleco, taki układ porownuja do dacow za 3, 4tys. Ja do tego wlutowałem w bufor ticha994.Porownujac te dwa urzadzenia powiem tak..na 05b mam wrażenie słyszec troche wiecej dzwieków, od sc808 gra jaśniej detaliczniej ale jest przyjemnie, nie wali blachami, jest przestrzenniej.Wokal wydaje sie byc troche bardziej szczegółowy moze przyblizony do słuchacza.Pograłem juz moze około 30godz.Ciekaw jestem w którym momencie sie wygrzeje moze ktos wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadków mocy nie odczuwam na SC808 a zasilanie mam seryjne z RCA puszczam sygnał między innymi do Feliks Espressivo .

Ja zwykle czekam 100h, trzeba uzbroić się w cierpliwość potem powinno być lepiej po wygrzaniu, zwykle znikają ostrości na wysokich rejestrach, może poszerzyć się scena, ogólnie dźwięk nabiera ogłady.

Do wygrzewania toru polecam Purist Audio Design System Enhancer Ultimate.

Z tego co czytam jako transport Raspiberry Pi 3 B puls Hifiberry Digi +PRO ludzie użytkują.

U mnie obecnie Win10+ SC808+V5 pytanie czy zakupienie np. Raspiberry Pi 3 B puls Hifiberry Digi +PRO ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadków mocy nie odczuwam na SC808 a zasilanie mam seryjne z RCA puszczam sygnał między innymi do Feliks Espressivo .

Ja zwykle czekam 100h, trzeba uzbroić się w cierpliwość potem powinno być lepiej po wygrzaniu, zwykle znikają ostrości na wysokich rejestrach, może poszerzyć się scena, ogólnie dźwięk nabiera ogłady.

Do wygrzewania toru polecam Purist Audio Design System Enhancer Ultimate.

Z tego co czytam jako transport Raspiberry Pi 3 B puls Hifiberry Digi +PRO ludzie użytkują.

U mnie obecnie Win10+ SC808+V5 pytanie czy zakupienie np. Raspiberry Pi 3 B puls Hifiberry Digi +PRO ma sens ?

Poczytaj jeszcze o allo digione. Mam raspberry pi3 z zasilaczem liniowym i nakładką pifi digi+ czyli bardzo podstawowy zestaw i do tego moode, podłączyłem to do dacmagic100 (niedługo kupie albo dac-05a albo dac-05b) do tego cambridge cxa-60 i głośniki Celestion ditton 66 i musze powiedzieć że pierwsze co się słyszy po włączeniu tego transportu to powietrze i to takie że do pc już niechce się wracać. Obsługa tabletem to wygoda taka że o podchodzeniu do komputera już nawet nie chcę myśleć. Muzyke odtwarzam z dysku NAS i nigdy nie miałem problemu z odtwarzaniem jakiego kolwiek formatu plików od mp3 przez ogg i m4a do flac 24/192 i dsd bo to komputer z linuxem a nie odtwarzacz gdzie na początku dostajesz listę odtwarzanych plików i niczego więcej nie możesz się spodziewać. Koszt raspberry z allo digione nie jest jakiś ogromny a wymieniając karte sd (co jest bezproblemowe) możesz zainstalować osmc i oglądać filmy w praktycznie każdym formacie (hevc ma trochę zbyt wysokie wymagania ale x264 jest dekodowane sprzętowo). Koszt niewielki a możliwości ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z połączeniem BNC w audio. Ktoś z Was testował, wrażenia ? Warto DigiOne połaczyć z DAC-05B za pomocą BNC ?

Podobno teoretycznie po BNC jest lepiej ale pewnie to minimalna różnica ale samo to że wykorzystasz BNC a coaxial będzie wolny nadaje temu sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o uwagi do transportu na Raspberry Pi 3 podłączę do niego DAC-05B

Co warto dodać lub zmienić Waszym zdaniem ?

 

Zestaw:

Raspberry Pi 3 model B+

DigiOne - S/PDIF RCA BNC - karta dźwiękowa dla Raspberry Pi 3/2

Karta pamięci SanDisk Ultra 533x microSD 16GB 80MB/s UHS-I klasa 10 z adapterem

Obudowa Raspberry Pi 3/2 + DigiOne czy inna ?

Oprogramowanie Volumio

 

Posiadam:

kabel UTP cat5 (LAN)

TV z HDMI, PC z Win10, klawiatura, mysz

dysk HDD zew USB 3.0

kabel optyczny

 

 

Pytanie dotyczące zasilania który zasilacz ten oficjalny 2,5A czy inny (3A lub większy) mam w planach podłączyć dysk przez USB.

Ktoś z Was testował ten reduktor https://botland.com.pl/raspberry-pi-hat-czujniki/7556-capacitance-multiplier-reduktor-szumow.html ?

Widziałem że Tomanek oferuje za 300zł lub inny sprawdzony warto zainwestować ?

Z tego co czytam ludzie używają zasilania z baterii ma to wyraźny wpływ na jakość dźwięku ?

Temat zasilania jest dla mnie zagadkowy proszę o uwagi :)

Edytowane przez Raduli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.