Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gra na 2x Burson V5 dźwięk od razu się uspokoił gra o klasę lepiej. Niebawem wleci 3 Burson V5. Teraz dywaguję nad BNC czy coaxial, W BNC mały wybór albo BNC melodika za około 80zł a potem powyżej 1000zł za mb albo no właśnie... Gram na RCA neotch NEI 3001 to sporo lepsze kable od Melodika rca a w BNC nie ma takiego wyboru ze średniej półki. Coś możecie polecić z muzykalnych nie mulących kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dalej trzeszczy. Zarówno na coaxial, jak i na optyku. Prawy kanał trzeszczący,czasami jest chwila,że gra poprawnie.ale to góra 30 sec. Jest pomysł ,aby napisać do Chińczyka,ale czy to ma sens? Czy lepiej do elektronika oddać? Jednak tu koledzy piszą,że nie ma schematu do niego. Może ktoś,coś mądrego podpowie? Z góry dziękuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień jeszcze opki kanałami może któryś ze wzmacniaczy operacyjnych szwankuje albo nie styka

 

Zamień jeszcze opki kanałami może któryś ze wzmacniaczy operacyjnych szwankuje albo nie styka

 

Zamień jeszcze opki kanałami może któryś ze wzmacniaczy operacyjnych szwankuje albo nie styka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z nimi zrobić? :-) Proszę o dokładny opis,co i jak. Bo tego jest 6 szt. Czy mam jakoś zamienić miejscami?

Nie widze oznaczen, ale jak widac sa parzyscie ulozone. Dwa u gory mysle ze sa takie same i 4 na dole pewnie maja te same oznaczenia (1206?)

Zamien je miejsami z lewa na prawo, czy jak tam wolisz, ale uwazaj aby nie pogiac wyprowadzen. Podwaz je delikatnie z podstawki.

Nie bardzo wierze ze to wina tych opampow, nie mniej sprawdzic mozna. Pamietaj aby wstawic je spowrotem odpowiednio!!

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamieniłem OPA miejscami prawo/lewo i...gra dobrze :-) Zarówno na coaxial,jak i optyk. Żadnej różnicy między tymi połączeniami nie słychać,nawet w chwili samego przełączania żadnych zmian,tak jakby grało to samo. Oczywiście sprawdziłem wyciągając przewód coaxial, wtedy cisza,gdy przełączę DAC na to połączenie. OPA wszystkie 6 o takim samym symbolu 2134 PA. Na razie grało 5 min. aby tylko sprawdzić. Bardzo dziękuje za wszystkie porady, zobaczymy jak długo będzie dobrze :-) Teraz już jestem "fachowiec" i gotowy na wszelkie modyfikacje :-) :-) czyli lepsze OPA,tylko jakie i gdzie zakupić? :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może kros podpowiedzieć które opampy warto podmienić i na jakie? No i co wnoszą do dźwięku?

Z wielu różnych, które sprawdziłem (między innymi muses8820 i lme49990) w moim systemie najlepiej sprawdziło się połączenie opa2111kp z ad825. W skrócie jeszcze większe nasycenie i wypełnienie oraz bardzo dobra dynamika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dac05a i bede kombinować z opampami ale najpierw nacieszę się standardowym brzmieniem. U mnie dac będzie grać z raspberry pi3, moode, allo digione( jeszcze nie zamówiłem ale pewnie przyjdzie zanim dac dojdzie) i mam to zasilane zasilaczem liniowym o mocy 4A więc powinno dać rade z OSMC i plikami HEVC. Kabel oczywiście BNC, na początek lutowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.