Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciamciang doszedł i do mnie.Na początku przeraziłem się tymi wysokimi tonami ale z czasem dźwięk zaczął się wygładzać.Jest to wersja 05a.Muszę powiedzieć że ma fajną przestrzeń.Po usb gra jakby lepiej , bardziej analogowo i z lepszą dynamiką.Ogólnie bardzo przyzwoity dac do 2000zł.Trzeba dobre kabelki ocieplające średnicę.

U mnie ultralink matrix 2 bardzo ładnie wpasował się w system.Jedyna wada to ta dioda , wali po nocy.Chinole mają jakieś zboczenie na punkcie tych diod.Chyba ja czymś zakleje.Troche mnie kusi zabawa z opampami , bo chciałbym osiągnąć bardziej lampowe brzmienie.Ciekawo jak ciamciak wypadł by w porównaniu z matrix pro2s.

Niema sensu niczego robić na tę chwilę. Daj mu pograć ale nie 2,3 dni tylko że 30_40 wtedy będzie inaczej. U mnie miałem wrażenie że 2 miesiące się "układał"

Wtedy zacznij kombinować z opami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema sensu niczego robić na tę chwilę. Daj mu pograć ale nie 2,3 dni tylko że 30_40 wtedy będzie inaczej. U mnie miałem wrażenie że 2 miesiące się "układał"

Wtedy zacznij kombinować z opami

 

Masz wzmacniacz lampowy to może on zmienił brzmienie.Lampy się wygrzały pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz wzmacniacz lampowy to może on zmienił brzmienie.Lampy się wygrzały pewnie.

Nie lampka była już dużo wcześniej. Wygrzana. Teraz to mój system wciąż na dotarciu. Nowe kolumny nowy DAC nowy streamer. Tylko właśnie lampka wciąż ta sama

 

 

Masz wzmacniacz lampowy to może on zmienił brzmienie.Lampy się wygrzały pewnie.

Nie lampka była już dużo wcześniej. Wygrzana. Teraz to mój system wciąż na dotarciu. Nowe kolumny nowy DAC nowy streamer. Tylko właśnie lampka wciąż ta sama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale chwilę to może potrwać. Będę go testował na systemie opartym na malinie z digione, atolu in200, który przy lite ls10 będzie pracował jako końcówka mocy i kolumnach bluenote ducale.

 

Porównywałeś może z dac atoll in 100se?Ciekawo czy ciamciak zagra lepiej od atolla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to właściwie jest z tym DACem pod względem basu i nasycenia środka? Po kilku opiniach można wywnioskować, że 05A (i chyba 05B też) mają sporo do powiedzenia w sopranie. Czy nie powoduje to uczucia, że całościowo jest zbyt lekko? Ja lubię ostrzejszy, bardziej szklisty sopran (w sensie, nie taki wygładzony do przesady). Nie musi tego być dużo, ale blachy muszą być wyraźne i dobrze zaakcentowane.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to właściwie jest z tym DACem pod względem basu i nasycenia środka? Po kilku opiniach można wywnioskować, że 05A (i chyba 05B też) mają sporo do powiedzenia w sopranie. Czy nie powoduje to uczucia, że całościowo jest zbyt lekko? Ja lubię ostrzejszy, bardziej szklisty sopran (w sensie, nie taki wygładzony do przesady). Nie musi tego być dużo, ale blachy muszą być wyraźne i dobrze zaakcentowane.

 

Ja mam wrażenie , że średnica jest mniej nasycona niż w moim drugim dacu cambridga.Za to wysokich jest o wiele więcej.Jak masz ciepło grający wzmacniacz to xiang jak znalazł ale do neutralnych systemów to nie wiem , może się jeszcze wygładzi muszę się osłuchać.

Edytowane przez thomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc "ciepło grający". Przecież może być dużo sopranu i ciepło :) Chyba, że chodzi Ci o ogólne przesunięcie ciężaru bardziej na środek i dół pasma. Czy mam rozumiec, że Xiang ma jakieś niedostatki w basie, albo bardzo neutralnie traktuje ten podzakres?

 

No nie powiem, wolałbym żeby wokale były dość wyraźne i odpowiednio duże. Bez dobrego nasycenia i obrazowania w środku pasma zawsze wyjdzie dźwięk pudełkowaty. Ten 05B mnie zaciekawił z uwagi 4495/4497 i lampę w środku, ale padają opinie, że ta lampa niewiele wnosi do tematu.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica i wysokie są na wysokim poziomie i na pewno ich nie brakuje. Bardzo dużo w tej kwestii można działać opami - tutaj jest klucz.

 

Basu nie mogę ocenić bo mój zestaw jest mało basowy.

 

Górnej średnicy i wysokich jest pod dostatkiem tak jak i oceniaja 1794A.Basu jest w sam raz ,przynajmniej u mnie schodzi dość nisko.Z zabawa z opampami to jest tak , że coś zyskujemy w jednym aspekcie a w drugim tracimy.Mi się wydaje , że standardowa konfiguracja opampów jest przemyślana i ten dac ma tak grać.Do ostrych systemów xiang raczej się nie nadaje bo bardziej gra skrajami pasma.Mam neutralny wzmacniacz cambridga więc raczej nie oszukuje.Z takim wzmacniaczem lampowym na el34 pewnie było by super.Każdy musi u siebie przetestować bo opinie opiniami a każdy ma inny system i kabelki.

Edytowane przez thomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe sa przemyslane, ale tylko w torze XLR (dwa opy o roznej charakterystyce). Dla toru RCA raczej jest to raczej slaba kompozycja (same 2134), sucha, analityczna, bez przestrzeni.

 

Przeciez xlr to skrajność ,większość korzysta z rca.Ale same opki nie grają , jest jeszcze konstrukcja daca.

Pozatym w wielu dobrych konstrukcjach są takie jak w xiangu a grają inaczej niz xiang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac się wygładził po 2 dniach.Muszę powiedzieć , że do rocka jak znalazł.Miałem trochę daców do 3 tys i muszę napisać , że u mnie xiang zagrał najlepiej.Z tego co widzę zabardzo nie ma co modyfikować bo obecnie jest genialnie a zwłaszcza w tej cenie.

Edytowane przez thomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez xlr to skrajność ,większość korzysta z rca.Ale same opki nie grają , jest jeszcze konstrukcja daca.

Pozatym w wielu dobrych konstrukcjach są takie jak w xiangu a grają inaczej niz xiang.

same opki nie graja. Trzeba samemu zdecydowac czy 2kpln za dac na 2x1794a z opkami warto dac czy nie :) Wielu z nas podchodzi emocjonalnie, ale fakt, ze sam sprzet jest wart swojej ceny. Co nie znaczy jest wart istotnie wiecej. Pokaz jednak daca, ktory za 1 kpln zagra lepiej niz ten xiang :)

Wiele razy podkreslalem, ze nie preferuje polska mysl techniczna i jesli tylko ktokolwiek wskaze lepszy polski DAC za 2kpln to do wazme zamiast xianga. Propozycji niestety brakuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem godnym konkurentem dla tego chińczyka (wersja A) jest nuforce dac-80, którego można kupić w podobnej cenie gdy się zamawia przez massdropa. Są to jednak urządzenie o całkiem innym charakterze brzmienia.

Edytowane przez meloman_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

same opki nie graja. Trzeba samemu zdecydowac czy 2kpln za dac na 2x1794a z opkami warto dac czy nie :) Wielu z nas podchodzi emocjonalnie, ale fakt, ze sam sprzet jest wart swojej ceny. Co nie znaczy jest wart istotnie wiecej. Pokaz jednak daca, ktory za 1 kpln zagra lepiej niz ten xiang :)

Wiele razy podkreslalem, ze nie preferuje polska mysl techniczna i jesli tylko ktokolwiek wskaze lepszy polski DAC za 2kpln to do wazme zamiast xianga. Propozycji niestety brakuje :/

 

Wystarczy, że spróbujesz dać Nostromo - Wolf lub nawet Hypnos premium. Zobaczysz że dużo nie potrzeba. Oczywiście wszystko z dodatkowym zasilaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z informacją po testach zmiana okablowania sieciowego, opampów oraz kondensatorów nie rozwiązuje problemu po jawiącego się przesteru w xiangsheng dac 05b, sprzęt czasem gra dobrze.W sieci są już tematy w identycznej sprawie tak jak u mnie najpierw wysiadł prawy kanał potem pojawił się przester.

Jeśli ktoś z Was zna problem lub go rozwiązał proszę o uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przester to może być za duże wzmocnienie, może któryś z elementów się przegrzewa? Sprawdzałeś to?

Tak już o tym pisałem (20.06.2018 - 09:58) wg mnie bursony V5 obecnie 3 sztuki są za ciepłe w tym który był najbliżej lampy wysiadł prawy kanał aktualnie jest nowy burson V5 i oba kanały grają ale jakby po kilku minutach pojawiają się zakłócenia przypominają skwierczenie i występują zwłaszcza na blachach perkusji.

To za duże wzmocnienie z czego może wynikać z uszkodzenia których elementów ?

Edytowane przez Raduli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zapytać o to samo, ale ostatecznie kupiłem na china-hifi model 05B z AK4495SEQ z niby lepszą lampą i transformatorem. Po dłuższej analizie dałem sobie spokój z dopłatą $100 do AK4497EQ.

Moja wersja na AK4497EQ niestety dalej jeszcze nie jest wysłana. Możesz napisać coś więcej dlaczego jednak AK4495SEQ a nie AK4497EQ, albo podać jakiś link do opisu różnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.