Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale czy maja wpływ na RCA... bo XLR nie wykorzystam... :(

No musisz je wsadzić w tor odpowiadający rca i będzie grało najlepiej po rca .

 

Ja swoje zostawiłem na kilka dni do wygrzania, podłączyłem dekoder satelitarny i przez chyba trzy dni nie wyłączałem ani dekodera ani daca i po dwóch dniach różnica była wyraźnie słyszalna a podobno ma być jeszcze lepiej.

Tak 100 godzin . Potem już nie wyczułem żadnych zmian ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest filtr dolnoprzepustowy. Ma istotny wpływ na brzmienie. Możesz go wyjąć i przekonać się jak zagra DAC bez jego udziału :) Dwa pozostałe odpowiadają za bufor. Wyjście z lampą daje dodatkowe pole manewru. Nie ma natomiast możliwości wpływac na konwersję I/V, tak jak w modelu 05A. Ten proces zachodzi wewnątrz przetwornika.

Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opamp polecacie do wersji 5b, rozumiem że to duale, i co z tym trzecim, też go wymienić?

Ja mam dwa bursony v6 classic i jestem bardzo zadowolony ze zmian. Trzeciego jeszcze nie wymieniałem ale niedługo bede skladać nuda mini i bede mieć dwa kolejne bursony v6 classic i napewno przetestuje jakie zmiany zajdą po wymianie trzeciego opampa na bursona. Proponuje wymienić dwa na bursony i z trzecim się jeszcze wstrzymać bo jak wymienie to napewno napisze jakie są efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na swoim xiangshengu z AK4497 najnowsze bursony w trzech konfiguracjach: 3Xclassic, 2Xclassic+1Xvivid i 2Xvivid+1Xclassic (nie mam trzech vividów), wcześniej wiele tańszych, popularnych układów. Jeśli szukasz tylko lepszych barw, podkreślenia któregoś zakresu, to uważam, że bursony mają średni sens. Ich atutami są przestrzeń, czystość przekazu, duża ilość powietrza w dźwięku. Vividy mają lepszą dynamikę i bardziej podkreślone skraje pasma, w classikach faworyzowany jest środek i nie są w żadem sposób męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Burson może zagrać tylko Burson. Klasa to pojęcie względe. Inne dyskretne opampy np. od Audiofeel też są cenione.

 

Ja swojego Xianga 05B musiałem niestety sprzedać. W każdej opcji grał dla mnie "zbyt krótko" (brakowało mi takiej jakby aury dookoła). Zapewne z innym zestawem może się zgrać na tip top.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może własnie o to chodzi. Do tego wg mnie jest nieco jaśniejszy niż kilka innych DACów które słyszałem. Mi bardzo pasuje jak sporo się dzieje w środku, z wyraźnie zaznaczonym pogłosem w tym obszarze, bo to mi daje aurę, o której wspomniałem. Xiang szybko narasta i szybko wygasza dźwięk. Nie jest to na pewno wada, raczej zaleta, ale nie każdemu taka prezentacja odpowiada (choć rozumiem, że od reszty sprzętu zależy bardzo dużo).

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanowiło mnie, jak przetwornik cyfrowo-analogowy może zmieniać barwę, tonację i wpływać na dźwięk w taki czy inny sposób - oprócz ewentualnych zniekształceń na wyjściu. Jeżeli są jakieś subtelne różnicę między przetwornikami to naprawdę niewielkie. Możliwe, że faktycznie może delikatnie uwypuklać jakieś pasmo i tyle. To, że wydaje się "jasny" to może dlatego że "czysto" gra. Ja też preferuje raczej analogowe brzmienie a zarazem czyste. Czy da się to pogodzić. Moim zdaniem tak samo jak opampy a może nawet i więcej wpływają kabelki. Jak ktoś chcę "przyciemnić" brzmienie to może to uzyskać właśnie kabelkami czy to interkonektem czy głośnikowymi. XiangSheng może faktycznie jest trochę "suchy" ale tego nie zmienią opamy w takim stopniu jakby to zrobił np. lepszy zasilacz. Ktoś próbował - szkoda, że sprzedałem Tomanka. Tu nie wystarczy plug and play. Z pewnością efekt "masywności" dźwięku byłby większy niż sama zmiana na super dyskretne opampy. Może ktoś się pokusi o ulepszenie trafa i kondów w chińczyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje A, i to że brzmi "sucho" to piszę w tym sensie, bo prawie każdy Dac brzmi "sucho" ponieważ nie jest w stanie niczego zmienić w tonacji muzycznej. Jedynie co to może przymulić ( zniekształcić ) dźwięk. Najkorzystniej byłoby aby dźwięki narastały szybko i długo wybrzmiewały. Niektóre, ale to niektóre Daki to delikatnie robią, ale to jest rzecz nie dla każdego wyczuwalna. Jedynie minimalnie dla "głębszego" dźwięku mogłoby pomóc lepsze zasilanie. Lub lepsze źródło. I tyle. Oczywiście opampy jak najlepszej jakości dla wierności przekazu. Jak już pisałem z tą "suchością" brzmienia można sobie poradzić w inny sposób. Ogólnie uważam, że Xiang jest bardzo dobrym Dakiem. Trochę pomieszałem opampami i kabelkami. Bez wstydu zagra na wysokim poziomie z każdym bardzo dobrym zestawem wzm i paczki. Mam go od ponad dwóch lat i na razie nie myślę go zmieniać. Jak ktoś ma już dobrze zestrojony system śmiało może wpinać Xsianga. Dla mnie po przesłuchaniu kilku dużo droższych daków, Xiang na wyjściach XLR gra rewelacyjnie. Czym lepsze ( droższe ) kable tym lepiej. Chociaż jak ktoś chce lekko przesunąć pasmo w dół, lakonicznie mówiąc "ocieplić" dźwięk może zastosować neutralne, studyjne kabelki Mogami ( w normalnej cenie ) lub inne leżące po "ciemnej" stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pozwolę sobie odświeży temat i podzielić się pewnym odkryciem dotyczącym dobierania opampów do wersji XiangShenga w wersji C (czyli wersja B na AK4497EQ). Długo szukałem najlepszej konfiguracji wzmacniaczy konfiguracyjnych dla tego daca, przez moje ręce przeszło ich chyba kilkanaście różnych, w tym nawet najnowsze dyskretne bursony, aż w końcu trafiłem na ten złoty układ: 2X LME49860 + Staccato Audio OSC OpAmp, testowany przez wyjście lampowe. Jak dla mnie gra to nieziemsko. Scena to prawdziwe 3D, jest silnie rozciągnięta na boki, ale przede wszystkim w głąb. Wysokie są bardzo czyste, rozdzielcze i delikatne zarazem. Wokale brzmią słodko (tutaj też spora zasługa lampki). Bas uderza bardzo szybko, a potem powoli gaśnie, cudo, chociaż może przydałoby się go ciut więcej (trochę wina moich kolumn). Nie mam pojęcia jakby taki set zagrał na innym sprzęcie, ale jak ktoś ma możliwość wypróbowania 2X LME49860 + Staccato Audio OSC OpAmp, to bardzo polecam, wypróbowałem wiele innych kostek i efekty był różne, od średnich, przez dobre i bardzo dobre, ale to jest jak dla mnie kiler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeży temat i podzielić się pewnym odkryciem dotyczącym dobierania opampów do wersji XiangShenga w wersji C (czyli wersja B na AK4497EQ). Długo szukałem najlepszej konfiguracji wzmacniaczy konfiguracyjnych dla tego daca, przez moje ręce przeszło ich chyba kilkanaście różnych, w tym nawet najnowsze dyskretne bursony, aż w końcu trafiłem na ten złoty układ: 2X LME49860 + Staccato Audio OSC OpAmp, testowany przez wyjście lampowe. Jak dla mnie gra to nieziemsko. Scena to prawdziwe 3D, jest silnie rozciągnięta na boki, ale przede wszystkim w głąb. Wysokie są bardzo czyste, rozdzielcze i delikatne zarazem. Wokale brzmią słodko (tutaj też spora zasługa lampki). Bas uderza bardzo szybko, a potem powoli gaśnie, cudo, chociaż może przydałoby się go ciut więcej (trochę wina moich kolumn). Nie mam pojęcia jakby taki set zagrał na innym sprzęcie, ale jak ktoś ma możliwość wypróbowania 2X LME49860 + Staccato Audio OSC OpAmp, to bardzo polecam, wypróbowałem wiele innych kostek i efekty był różne, od średnich, przez dobre i bardzo dobre, ale to jest jak dla mnie kiler.

 

Cześć, czy zgodziłbyś się na pożyczenie DAC,a do porównania? W przyszłym tygodniu będę miał Chorda Qutest, ale mnie ten XianSheng bardzo ciekawi, szczególnie wersja na AK4497EQ. Oczywiście nie ma problemu z mojej strony na zabezpieczenie odpowiednia kaucją. O tych oampach Staccato dużo dobrego słyszałem. Przede wszystkim, że nie są tak wysuszone jak Bursony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy zgodziłbyś się na pożyczenie DAC,a do porównania? W przyszłym tygodniu będę miał Chorda Qutest, ale mnie ten XianSheng bardzo ciekawi, szczególnie wersja na AK4497EQ. Oczywiście nie ma problemu z mojej strony na zabezpieczenie odpowiednia kaucją. O tych oampach Staccato dużo dobrego słyszałem. Przede wszystkim, że nie są tak wysuszone jak Bursony.

Cześć . Ja także jeśli to możliwe chciałbym tego daca porównać. Wystarczy mi jeden dzień. Koszty ponoszę wszystkie plus stówa za możliwość wypożyczenia. Co na to Pan meloman_123 ??? Pozdrawiam.

Edytowane przez PIGMENT33

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.