Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe odkrycie dotyczące 05A - otwórz nie wiem po co jest ten ostatni samotny wo na końcu, ale oba wyjścia grają bez niego. Na szybko po XLR nie słyszę różnicy, natomiast na rca jest duża poprawa kiedy go wyjąłem. Wydaje mi się, że dźwięk zbliżył się do tego po XLR, natomiast kiedy wsadzę tam 2604, albo 2134 to powrót do zamuły bez góry, ale tylko po rca.

Ktoś może się domyślać, jaką rolę pełni ten opek? Może filrt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba raczej oddać dac do servisu...

Moze nie ma co dramatyzowac. Kolega Thomaz odpisal jak czuje, ale kazdy z nas ma inne wymagania co do muzyki. Poczekaj az ktos sprawdzi to granie robiac test jaki wykonales Ty. Zakladam, ze chodzi o stwierdzenie "jest lub nie ma roznicy", bo pojecie "zamuly", "mi gra super" sa bardzo subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje , że na standardowych opampach gra super więc nie czuje chęci wymiany tych opa.

Ta cała zabawa z opampami to pewnie jak dac nie spasuje sie z kolumnami i pozniej lamenty jaki opa...

Odnoszę wrażenie, że nie przyczytałeś dokładnie tego co napisałem,dlatego powtórzę :

Na xlr gra bardzo dobrze z moim systemem, natomiast problem pojawia kiedy przełączę się na rca. Kiedy w ic16 siedzi 2604 lub 2134 dźwięk jest zduszony, zamulony, wyraźnie brakuje mu góry i dynamiki. Kiedy z ic16 wyjmę wo i zostawię je puste dopiero gra trochę lepiej tj. znika gruby koc, ale z kolei robi się trochę sucho i bez wypełnienia. Stąd wydaje mi się, że w torze rca mam jakąś usterkę, poza tym koledzy już wcześniej sugerowali, że nie powinno być tak dużej różnicy w brzmieniu między wyjściami.

 

Moglibyście polecić kogoś, kto w wawie lub okolicach rzuciłby na niego okiem? Może być pw, z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mam pecha, albo chińczycy to niezłe cwaniaki. Drugi raz zamówiłem XS na Xmos xu208, przyszedł na jakimś bravo sa9023a. Poprzednio zamówiłem na Xmos U8, przyszedł na tenorze te7022. Trzeci raz już nie mam siły bawić się w sprzedawanie i zamawianie, więc ten chyba zostanie (o dziwo gra nieco lepiej niż poprzednik), ale wrażenia handlowe mam jak najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mam pecha, albo chińczycy to niezłe cwaniaki. Drugi raz zamówiłem XS na Xmos xu208, przyszedł na jakimś bravo sa9023a. Poprzednio zamówiłem na Xmos U8, przyszedł na tenorze te7022. Trzeci raz już nie mam siły bawić się w sprzedawanie i zamawianie, więc ten chyba zostanie (o dziwo gra nieco lepiej niż poprzednik), ale wrażenia handlowe mam jak najgorsze.

Chyba najlepiej zamawiać tutaj:

 

https://www.china-hi...f2e0935f1dd2f8a

 

chyba, że chodzi o wersje A.

 

Mi się wydaje , że na standardowych opampach gra super więc nie czuje chęci wymiany tych opa.

Ta cała zabawa z opampami to pewnie jak dac nie spasuje sie z kolumnami i pozniej lamenty jaki opa...

Trochę tak, ale z drugiej łatwiej jest nieco zmodyfikować posiadane urządzenie niż przez lata szukać świętego Grala. Ja mam wymienione opampy w dacu, preampie i końcówce mocy.

Edytowane przez meloman_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mam pecha, albo chińczycy to niezłe cwaniaki. Drugi raz zamówiłem XS na Xmos xu208, przyszedł na jakimś bravo sa9023a. Poprzednio zamówiłem na Xmos U8, przyszedł na tenorze te7022. Trzeci raz już nie mam siły bawić się w sprzedawanie i zamawianie, więc ten chyba zostanie (o dziwo gra nieco lepiej niż poprzednik), ale wrażenia handlowe mam jak najgorsze.

 

Ja mam podobnie.Zamówiłem czarny przyszedł srebrny.Dziadostwo.Dobrze ze chodz dzwiek jest przyzwoity.

Nastepny bedzie matrix , chociaz ten xiang zbliza sie do hi-endu w mojej konfiguracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie.Zamówiłem czarny przyszedł srebrny.Dziadostwo.Dobrze ze chodz dzwiek jest przyzwoity.

Nastepny bedzie matrix , chociaz ten xiang zbliza sie do hi-endu w mojej konfiguracji

 

A jaka to konfiguracja, zastanawiam się nad kupnem tego DAC-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie.Zamówiłem czarny przyszedł srebrny.Dziadostwo.Dobrze ze chodz dzwiek jest przyzwoity.

Nastepny bedzie matrix , chociaz ten xiang zbliza sie do hi-endu w mojej konfiguracji

 

O tym, że zamówiłem czarny a przyszedł srebrny, już nawet nie było sensu wspominać (może to ten sam sprzedawca, TZT trading aka thanksbuyer?). Pomijając inny moduł, w środku miały być kości AK4490 & AK4418, a siedzą CS8416 & CS4398. Podsumowując, Ali posiada coś takiego jak Buyer Protection Program, ciekawe jak to działa. Będę testował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O tym, że zamówiłem czarny a przyszedł srebrny, już nawet nie było sensu wspominać (może to ten sam sprzedawca, TZT trading aka thanksbuyer?). Pomijając inny moduł, w środku miały być kości AK4490 & AK4418, a siedzą CS8416 & CS4398. Podsumowując, Ali posiada coś takiego jak Buyer Protection Program, ciekawe jak to działa. Będę testował...

Dla mojego brata, który ma tam już dużą ilość transakcji ten program ochrony klientów działa bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O tym, że zamówiłem czarny a przyszedł srebrny, już nawet nie było sensu wspominać (może to ten sam sprzedawca, TZT trading aka thanksbuyer?). Pomijając inny moduł, w środku miały być kości AK4490 & AK4418, a siedzą CS8416 & CS4398. Podsumowując, Ali posiada coś takiego jak Buyer Protection Program, ciekawe jak to działa. Będę testował...

 

Takie coś to juź podpada pod regularne oszustwo. Dostajesz praktycznie zupełnie inny sprzęt od zamawianego i to widać nie przypadek. Szkoda, że takie informacje nie pojawiają się wcześniej o nieuczciwym sprzedawcy. Pozwoliłoby to uchronić innych od niepotrzebnego stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś to juź podpada pod regularne oszustwo. Dostajesz praktycznie zupełnie inny sprzęt od zamawianego i to widać nie przypadek. Szkoda, że takie informacje nie pojawiają się wcześniej o nieuczciwym sprzedawcy. Pozwoliłoby to uchronić innych od niepotrzebnego stresu.

 

Mam podobne odczucia, tym bardziej, że pytałem się zaraz po zamówieniu czy to na pewno wersja z modułem xmos i gość potwierdził. Napisałem do sprzedawcy, jest weekend więc pewnie odpisze dopiero w poniedziałek. Będę się starał o zwrot pieniędzy, chociaż to mało prawdopodobne. Jedyne co mogę zrobić żeby przestrzec ludzi, to wystawienie komentarza, i ewentualnie opinii na FB, bo jak się okazuje, tam też prowadzą swój fanpejdż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka,Panowie. Na tym forum jestem nowy,acz czytam watek codziennie, bo sam kupilem da-05b juz pol roku temu. Sterownik,ktory automatycznie sie ustawil to byl HU300 HIFI 2.0 bodajze, ale ja (wielki odkrywca,modyfikator) stwierdzilem, ze skoro mamy w DACu xmosa,to wejde na stronke xmosa i sciagne sterownik prosto od producenta,a co :D

sciagnalem taki oto sterownik XMOS XS1-U8 DJ (EVAL). Pytanko do Was, czy ktos takowy sterownik uzywa lub czy ktos poleci cos jeszcze innego?

Dodam,ze po zmianie na xmosowy sterownik dzwiek ocieplil sie i dostal przyslowiowego miesa.

Pozdrawiam Was goraco z Opola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to konfiguracja, zastanawiam się nad kupnem tego DAC-a

 

Sory ze tak pozno ale nie bylo mnie.Ja mam kolumny studio16hertz mimo ale wysokotonowiec to morel elite.

Wzmacniacz cambridge audio 651.Gra to świetnie.Piękna średnica i wysokie.Przestrzeń jest najlepsza

z daców które miałem , bardzo dobra lokalizacja instrumentów i to wszystko na standardowych opa.

Nie wiem czy jest sens pakować tam bursony ze wzgledu na morela elite.Boję się , że dźwięk straci na muzykalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,kolejny news apropos sterownikow xmos. Otoz zaladowac sterownik xmos od aune s6. No i powiem Wam,ze dzwiek inaczej ulozony, jakies podbicie basu,wokal blizej (mam dt990 pro), dziwie sie,ze w danym momencie piosenki byl gdzies tam schowany jakis element, dopiero teraz o nim sie dowiedzialem... dziwna sprawa, jesli ktos chce takowy sterownik mozecie sciagnac go ze strony aune

oj cos czuje ze posciagam troche tych sterownikow i wybiore z nich cos dla siebie

oczywiscie, jesli moge sie mylic, i nie mozna dzwiekowo konfigurowac sterownikow xmosa pod konkretny model daca, to napiszcie...moze tylko wkrecam sobie cos co nie istnieje (dzisiaj juz pare godzin odsluchow ciaglych mam za soba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ze tak pozno ale nie bylo mnie.Ja mam kolumny studio16hertz mimo ale wysokotonowiec to morel elite.

Wzmacniacz cambridge audio 651.Gra to świetnie.Piękna średnica i wysokie.Przestrzeń jest najlepsza

z daców które miałem , bardzo dobra lokalizacja instrumentów i to wszystko na standardowych opa.

Nie wiem czy jest sens pakować tam bursony ze wzgledu na morela elite.Boję się , że dźwięk straci na muzykalności.

 

Dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem Chińczyka o RCA w 05A;

 

Hi. It's me again

 

I would like to replace opamps (2xLM4562) for the better. Does it make sense?

What are they doing?

and 1x opa2604 is it probably to RCA?

 

odp:

yes it's for RCA output

opa2604 is for filtering

2xLM4562 are for isolation

 

Best regards

 

Czyli chodziło mi o te dwa (2xLM4562) za tymi czterema i ten ostatni (1x opa2604)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, co to, po co jest izolacja w rca?

 

I don`t know.

Ja tam w miejsce tych LM4562 włożyłem Muses 8820 a w miejsce tego ostatniego 2604 - bursona V6v - czyli po RCA

te x4 to mam LME49720HA i 2x V6v - czyli w torze XLR. Generalnie jest podobnie po RCA i XLR z drobnymi różnicami. ( nie wspomnę już o innych IC )

Dla mnie po XLR jest już na tyle dobrze, że nawet nie wiem co chciałbym zmienić :-)

Po RCA jest trochę mniej dynamiczniej i trochę mniejsza przestrzeń.

Nie mam już luźnych op-ampów aby zmienić te "izolatory" w torze RCA i zobaczyć co się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jedno jest pewne, ten DAC nie ma sobie równych w swojej klasie cenowej. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałbym zmienić sposób odtwarzania muzyki z PC na odtwarzacz strumieniowy Pioneer za około 6 tys. Ma świetny wbudowany DAC wiec mój Xiang 05B jest na sprzedaż.

Kupiłem go dwa tygodnie temu z AliExpress za 1200 zł. Doliczono mi cło za niecałe 300 zł. Jest absolutnie nowy, bez najmniejszej wady a co najważniejsze jest sprawdzony i jest już w Polsce;) Mogę go sprzedać za 1300 zł tak aby mógł cieszyć któregoś z Was bo jest warty każdej złotówki.

Mój numer to 510145998, jestem z Piaseczna pod Warszawa.

Chciałbym podziękować przy okazji wszystkim z tego forum za fajna muzyczna przygode i za wsparcie przy konfiguracji odtwarzania DSD. Jak się okazało jest to w nim tak proste a kombinowałem „od du*y strony” ;)

 

Sprzęt można odebrać osobiście i zapraszam na odsłuch przy kawie. Wysyłka tez jest możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cichom, możesz już coś napisać jak wyszło porównanie i jaką wersje Xinangshenga miałeś?

 

@meloman_123, czy po wymianie OPAMPów nadal jest taki czuły na jakość materiału nagrania?

 

 

Przestałem już słuchać tych słabszych plików, ale na początku to sprawdzałem i tak, wymiana opampów tutaj nic nie zmieniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cichom, możesz już coś napisać jak wyszło porównanie i jaką wersje Xinangshenga miałeś?

 

 

 

Hej, ostatnio mam urwanie głowy i mało czasu na audio. Miałem wersję 05A na stockowych oapmach. Porównywałem bezpośrednio z Chordem Qutest.

Wnioski:

XiangSheng zaskoczył mnie bardzo dobrą średnicą, wokalami. Praktycznie w tym zakresie był na poziomie Qutesta. Skraje pasma, zarówno dół jak i góra to już wyraźna przewaga Qutesta. Lepsza definicja basu, lepsze dociążenie. Na górze większa swoboda, więcej wybrzmień, szersza scena.

 

W cenie 1500zł myślę że XiangSheng jest super DACkiem. Prawdziwy bestbuy. Niemniej do jakości Qutesta mu brakuje, tego ukryć się nie da. Qutest wrócił już do salonu z wypożyczenia, a jak będę zbierał na zakup, który mam nadzieję zrealizuję w niedalekiej przyszłości.

 

Witajcie! Jedno jest pewne, ten DAC nie ma sobie równych w swojej klasie cenowej. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałbym zmienić sposób odtwarzania muzyki z PC na odtwarzacz strumieniowy Pioneer za około 6 tys. Ma świetny wbudowany DAC wiec mój Xiang 05B jest na sprzedaż.

Kupiłem go dwa tygodnie temu z AliExpress za 1200 zł. Doliczono mi cło za niecałe 300 zł. Jest absolutnie nowy, bez najmniejszej wady a co najważniejsze jest sprawdzony i jest już w Polsce;) Mogę go sprzedać za 1300 zł tak aby mógł cieszyć któregoś z Was bo jest warty każdej złotówki.

Mój numer to 510145998, jestem z Piaseczna pod Warszawa.

Chciałbym podziękować przy okazji wszystkim z tego forum za fajna muzyczna przygode i za wsparcie przy konfiguracji odtwarzania DSD. Jak się okazało jest to w nim tak proste a kombinowałem „od du*y strony” ;)

 

Sprzęt można odebrać osobiście i zapraszam na odsłuch przy kawie. Wysyłka tez jest możliwa.

 

Patrz, a ja w druga stronę. Miałem CocktailAudio i przeszedłem na miniPC + Daphile + DAC, sterowanie przez tablet aplikacją Orange Squeeze i uważam, to za fajniejsze zestawienie niż dedykowany streamer. Mój miniPC to w pełni pasywny Zotac Zbox Ci327 nano.

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.