Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Porównanie z przetwornikami Chorada opisywałem wcześniej. Jaki to sprytny zabieg zastosował Chord. Sam sprzedawca był ciekawy czy to zauważę. Oczywiście, że zauważyłem. Zmieniając pilotem źródła z jednego daka Nad na drugi Chorda - wyraźnie Chord grał głośniej o kilka dB ( wzm. miał wyświetlacz z volume w dB - stąd wiem dokładnie ) a co z tym się wiążę, to i bas był mocniejszy i góra bardziej przejrzysta. Śmieszne. Ponadto w Chordzie są dwa wejścia BNC - a po co? do czego? Czy to jakieś urządzenie przemysłowe czy laboratoryjne aby w dzisiejszych czasach stosować takie złącza w HiFi? Tu mówię też o Xiangu że też tam wepchali BNC. Już w salonie przejściówka BNC/RCA "podrutowana" przerywała. Dac w cenie 6-11k PLN ! A czy uzasadnionym jest porównywać daka w cenie 1200 zł do daka za 6500 zł? Każde doświadczenie i opinia jest cenna.

Fajnie by było ustalić jakieś dobre konfiguracje Xianga ( np. opampów czy większych kondensatorów w zasilaczu - może dociążyły by basy

Użytkownik Maciej_72085 dnia 18.11.2018 - 17:55 napisał

 

Witajcie! Jedno jest pewne, ten DAC nie ma sobie równych w swojej klasie cenowej. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałbym zmienić sposób odtwarzania muzyki z PC na odtwarzacz strumieniowy Pioneer za około 6 tys. Ma świetny wbudowany DAC wiec mój Xiang 05B jest na sprzedaż.

Kupiłem go dwa tygodnie temu z AliExpress za 1200 zł. Doliczono mi cło za niecałe 300 zł. Jest absolutnie nowy, bez najmniejszej wady a co najważniejsze jest sprawdzony i jest już w Polsce;) Mogę go sprzedać za 1300 zł tak aby mógł cieszyć któregoś z Was bo jest warty każdej złotówki.

Mój numer to 510145998, jestem z Piaseczna pod Warszawa.

Chciałbym podziękować przy okazji wszystkim z tego forum za fajna muzyczna przygode i za wsparcie przy konfiguracji odtwarzania DSD. Jak się okazało jest to w nim tak proste a kombinowałem „od du*y strony” ;)

 

Sprzęt można odebrać osobiście i zapraszam na odsłuch przy kawie. Wysyłka tez jest możliwa.

 

Patrz, a ja w druga stronę. Miałem CocktailAudio i przeszedłem na miniPC + Daphile + DAC, sterowanie przez tablet aplikacją Orange Squeeze i uważam, to za fajniejsze zestawienie niż dedykowany streamer. Mój miniPC to w pełni pasywny Zotac Zbox Ci327 nano.

).

Ja mam streamer Bluesound + dysk sieciowy Nas ( zamiast miniPC ) + DAC i też uważam, że tak jest lepiej. Sterowane aplikacją do Bluesounda. Dysk Nas ( pliki muzyczne ) podpięty do Xianga przez USB sterowane standardową aplikacją/playerem będącym już na "wyposażeniu" dysku Synology. Całkowicie pominięty Windows w procesie odtwarzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jargier, co do kondensatorow w zasilaniu, to mysle, ze warto sie pobawic. Mam aktualnie w domu dwie sztuki DACa i w jednym na zasilaniu jest ~18V a na drugim ~24V mimo ze z trafo idzie identycznie. To prawdopodobnie wynik doskonalej powtarzalnosci podrobionych kondensatrow a i pewnie pozostalych elementow :)

Problem z kondami jest tylko taki, ze natywnie nie zmieszcza sie tam zadne porzadne elementy, trzeba je polozyc w obudowie albo jakos tak :) Probe z mlyticami bede podejmowal, ale nie zdecydowalem sie jeszcze w ktora strone z ESRem isc.

 

hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z przetwornikami Chorada opisywałem wcześniej. Jaki to sprytny zabieg zastosował Chord. Sam sprzedawca był ciekawy czy to zauważę. Oczywiście, że zauważyłem. Zmieniając pilotem źródła z jednego daka Nad na drugi Chorda - wyraźnie Chord grał głośniej o kilka dB ( wzm. miał wyświetlacz z volume w dB - stąd wiem dokładnie ) a co z tym się wiążę, to i bas był mocniejszy i góra bardziej przejrzysta. Śmieszne. Ponadto w Chordzie są dwa wejścia BNC - a po co? do czego? Czy to jakieś urządzenie przemysłowe czy laboratoryjne aby w dzisiejszych czasach stosować takie złącza w HiFi? Tu mówię też o Xiangu że też tam wepchali BNC. Już w salonie przejściówka BNC/RCA "podrutowana" przerywała. Dac w cenie 6-11k PLN ! A czy uzasadnionym jest porównywać daka w cenie 1200 zł do daka za 6500 zł? Każde doświadczenie i opinia jest cenna.

 

Trochę się nie zgodzę. Chord ma regulację napięcia wyjściowego 3V, 2V i 1V. Więc można dostroić tak, żeby nie było różnicy w głośności. Poza tym Tucana jako nieliczny wzmacniacz ma regulację czułości osobno czułości każdego wejścia, tak, że poziomy można wyregulować idealnie. Tak też porównywałem. Śmieszne .. nie. Czy cena ma znaczenie, tak i nie. Jakby Xiang zagrał podobnie ja Chord bym się nie oglądał i brał Xianga.

Po co BNC w Chordzie? Może po to że jest dużo lepsze i trzyma impedancjię, czego nie można powiedzieć o RCA. Coraz więcej jest sprzętów audio dla domu z BNC właśnie. RCA do przesyłania sygnału cyfrowego powinno wymrzeć - to jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z kondami jest tylko taki, ze natywnie nie zmieszcza sie tam zadne porzadne elementy, trzeba je polozyc w obudowie albo jakos tak :) Probe z mlyticami bede podejmowal, ale nie zdecydowalem sie jeszcze w ktora strone z ESRem isc.

 

hubert

 

Fajnie że też o tym myślisz. Też planuje ich wymianę na większe pojemność np 4700 uF, jednak jeszcze nie rozpoznawałem jakiej firmy, jakie pod względem wielkości można upakować w Xiangu.

 

Trochę się nie zgodzę. Chord ma regulację napięcia wyjściowego 3V, 2V i 1V.

 

cichom - tego nie wiedziałem, bo sprzęt podłączał sprzedawca a ja tylko odsłuchiwałem. Chorda, słuchając po BNC - grał w miarę dobrze, ale wydawało mi się, że po USB - grał lepiej. Odnosząc się do Xianga, to powtórzę się jeszcze raz, że jak dla mnie to po RCA - gra dobrze ale po XLR - super. ( linię XLR mam zmodyfikowaną na V6v ) i lepszy interkonek XLR niż RCA. Może trafił mi się taki egzemplarz. Gdybym miał słuchać tylko po RCA, zrobiłbym IC XLR-RCA, albo faktycznie zastanowiłbym się na jakimś droższym/lepszym Dac. Mam chrapkę na nowego Matrixa - tylko jak na razie, nie ma jak odsłuchać i ewentualnie zwrócić.

Co do złączy BNC - nie twierdzę, że są złe, fakt są nawet lepsze pod wieloma względami ( w tym o czym piszesz ) jednak w audio nie mają takiego znaczenia jak np. w aparaturze pomiarowej. Jedynie kłopot z szukaniem takich kabelków BNC i tyle. Podobno na cyfrowym przesyle najmniej słychać różnice. ;-) Wracając do złączy RCA to ja mam IC zrobione na przewodach PC OCC tzw. koncentrycznych 75 Ohm - nie, nie antenowym, a gra to b. dobrze. Dopasowanie impedancji też moim zdaniem nie ma aż tak dużego wpływu na jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

 

Po przeczytaniu tego wątku zdecydowałem się na zakup Xianga od kolegi Maciej_72085.

Myślałem o zmianie daca, bo obecny nie wpasował mi się w system po zmianie kolumn na Harpia Amstaff. Także pomimo małych wątpliwości (zakup bez odsłuchu)...myślę.. zaryzykuję.

 

Podpiąłem go na sieciówce Nordost Magus. Poprzedni Dac, całkiem przyzwoity, jako nowy z zasilaczem od Tomanka ponad 3 x droży od Xianga. Grałem po coax. Jako transport Onkyo NS 6130 (Tidal oraz Nas).

 

Wnioski...opad szczeny, zerwana nocka i odkrywanie albumów na nowo. Małżonka, widząc moją łyżwę około północy stwierdziła, że chyba w końcu jest na tyle dobrze, że zakończę nowe zakupy :)

 

Nigdy nie pomyślał bym że dac może mieć tak duży wpływ na cały system. Niesamowita aura, czar, wypełnienie każdego pasma, dynamika, itd. Długo by pisać. Bardzo dobrze wpasował się w mój obecny system. Czapki z głów dla konstruktorów. W tej i kilkukrotnie wyższej cenie trudno o godną konkurencję. Pozdrawiam wszystkich zadowolonych użytkowników tego daca!

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Xiangsheng to urządzenie nie dla idiotów.

Albo nie dla snobów.

Ciężko ludziom przełknąć temat że tak tani DAC nie za pierdylion zeta może tak grać.

 

 

Bo Xiangsheng to urządzenie nie dla idiotów.

Albo nie dla snobów.

Ciężko ludziom przełknąć temat że tak tani DAC nie za pierdylion zeta może tak grać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Xiangsheng to urządzenie nie dla idiotów.

Albo nie dla snobów.

Ciężko ludziom przełknąć temat że tak tani DAC nie za pierdylion zeta może tak grać.

 

 

Bo Xiangsheng to urządzenie nie dla idiotów.

Albo nie dla snobów.

Ciężko ludziom przełknąć temat że tak tani DAC nie za pierdylion zeta może tak grać.

 

Po kilkukrotnych wizytach na AVS oraz odsłuchu dosyć drogich systemów, które notabene często grają przeciętnie (zakładając poprawną akustykę), widać jak bardzo jesteśmy robieni w balona przez wielu producentów tej branży. Przykre ale tak jest. Xiang to idealny przykład, że to nie pieniądze grają. Oczywiście jak to każdy element systemu, musi się zgrać z pozostałymi. Zawsze może się zdarzyć, że komuś nie do końca spasuje (gra cały system !!!). Ale kto nie ryzykuje, ten nie spija śmietanki :)

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po kilkukrotnych wizytach na AVS oraz odsłuchu dosyć drogich systemów, które notabene często grają przeciętnie (zakładając poprawną akustykę), widać jak bardzo jesteśmy robieni w balona przez wielu producentów tej branży. Przykre ale tak jest. Xiang to idealny przykład, że to nie pieniądze grają. Oczywiście jak to każdy element systemu, musi się zgrać z pozostałymi. Zawsze może się zdarzyć, że komuś nie do końca spasuje (gra cały system !!!). Ale kto nie ryzykuje, ten nie spija śmietanki :)

Witam

Jak widzę mamy podobne zdanie o urzadzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie wymieniajcie opa na dyskretne tu nie ma kompromisów, u mnie nowe staccato z bursonami (rewelacja) na fabrycznych to gniot z małą sceną, a na muses, lme i tym podobne szkoda czasu i kasy (ja oczywiście musiałem sprawdzić) Tym co jeszcze nie wymienili do 05B polecam same staccato,

 

tak to wygląda u mnie

post-41917-0-84041300-1543178422_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzicie że może być jeszcze lepiej, to brzmi kusząco...

 

Jeśli słucham tylko po coax to które opa wymienić ? Jakie i gdzie wrzucić? Podpowiecie proszę ?

Bursony można kupić na olx, a staccato gdzie ?

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 05b są tylko trzy opampy które można wymienić(w przeciwieństwie do wersji 05a gdzie tych opampow jest 7 lub 8).

Ja osobiście używam burson v6vivid x3 i jest super,jednak mój wzmacniacz gra raczej po cieplej/ciemnej stronie i bursony go lekko równoważą.

Nie zgadzam się ,ze na stockowych opampach to gniot .Na pewno gra gorzej niż na bursonach jednak to wciąż bardzo przyzwoite brzmienie.

 

 

Mam wersję 05b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A Twoim zadaniem to gdzie wsadzić Staccato w wersji 05A?

Mam wersje 05b i szczerze mówiąc nie wiem.W wątku przewijał się temat wymiany opamp w wersji 05a i myśle ze użytkownicy dokonujący tych modyfikacji będą mogli coś więcej powiedzieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytam najczesciej wiadomość z tego klubu w komunikatach na email. Jakie bylo moje zaskoczenie, gdy wszedlem na forum i znalazlem ostatnie iùnfo z 28 listopada , post #1037. Tez to obserwujecie? Czy to moze jakis problem tylko po mojej stronie?

 

 

Edytowane przez Artur_70790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam najczesciej wiadomość z tego klubu w komunikatach na email. Jakie bylo moje zaskoczenie, gdy wszedlem na forum i znalazlem ostatnie iùnfo z 28 listopada , post #1037. Tez to obserwujecie? Czy to moze jakis problem tylko po mojej stronie?

byla awaria forum - przywrocono z backupu sprzed kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem u siebie w dacu (wersja 05B) opamp na staccato. Zmiana na plus, dodam tylko, że subtelna. Wcześniej pojawiły się opinie, że dac na oryginalnych opampach to gniot, i że w ogóle zmiana jest znacząca. Niestety nie u mnie..

Dodam, że bardzo się grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem u siebie w dacu (wersja 05B) opamp na staccato. Zmiana na plus, dodam tylko, że subtelna. Wcześniej pojawiły się opinie, że dac na oryginalnych opampach to gniot, i że w ogóle zmiana jest znacząca. Niestety nie u mnie..

Dodam, że bardzo się grzeje.

Wymieniłeś wszystkie trzy? Jeżeli nie to wielkiej zmiany nie usłyszysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wymienione w wersji 05B pare opampów na burson v6 classic i mam ochote wymienić trzeci, ostatni opamp. Co polecicie do jazzu ? Codzi mi o szeroką szczegółową scene ale z miłym brzmieniem przy długim słuchaniu. Często oglądam filmy więc nie ma mowy o zamuleniu i spłyceniu basu. Z tego co czytałem to trzeci burson nie jest najlepszym wyborem a wybór jest spory... interesuje mnie opamp dyskretny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój DAC-o5B juz jest w polsce. W poniedziałek u mnie. Cła oczywiście nie naliczyli w DHL wiec spoko. Przyjęli mój kod taryfy celnej :)

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak uruchomić tego DAC-a na windows 7? Nie znajduje mi sterowników a nie dostałem zadnych. Znalazło mi jakies urządzenie audio USB ale sterowników brak.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.