Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pogrzebałem chwilę i są lepsze zabawki niż V4i-D w cenie około 75 zł następny model V4i-S 85 zł (droższy o kilka dolców), V5i-D w cenie powyżej 220 zł oraz najnowsze zabawki V6i-SQ w cenie powyżej 270 zł. Na tych V5i-D jest dopisek Burson czyli mniemam, że podobnego standardu czytaj brzmienia i klasy burson i teraz pytanie wersji 5 czy już 6. To jest porownanie tylko cenowe. Muszę zagadać ze sprzedawcą może coś więcej się dowiem. Na aliexpress jest wiele różnych Op-amps tylko jestem ciekaw ich brzmienia w porównaniu np. Do prawdziwych burson ów, czy Staccato lub z tych tańszych chociażby do lme49990, lme49860 itp. Może kolega, który zwrócił uwagę na chińskie zabawki porówna je z bardziej nam znanymi. Albo zostaje jak zwykle zakup w ciemno i zabawa samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V4i-D  to dual, z końcówką S singiel. Kosztował 80 zł, szedł koło miesiąca. Już od dawna nie złapałem na nic VATu (odpukać). Wydaje mi się, że poniżej 40$ nie watują, a jak kupuję drożej to proszę sprzedawcę żeby oznaczył wartość jako 39$ ;)

 

Przetestuję jeszcze te dyskretki na buforze, bo w sumie opisane są jako zastępstwo do 2604.

1605433010_2019-01-1722_32_52.thumb.jpg.f61e23fcc7c67526a5d3ca48519d9d2c.jpg

Chętnie zrobię porównanie Bursonów i/lub Staccato. Jeśli jest ktoś w Krakowie, to zapraszam, a może ktoś by chciał przysłać? Mogę zapłacić za przesyłkę w dwie strony :)

 

Co do podrób Bursona, to są w cenie oryginałów więc moim zdaniem nie warto. Raczej kieruję się zasadą, żeby kupować produkty chińskich marek, bo te kilka wtop które z Ali miałem głównie były z "brandowanymi" produktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolega jeekub dał mi do myślenia, w moim obecnym dac-05b mam wstawione Staccato i 2x lme49990 jak dla mnie bajka. Jednak zawsze można coś poprawić albo i "spieprzyć więc kuszą mnie te tańsze V4i-D lub HDAM zamiast lme49990. Może je zamówię? 

I trochę się zastanawiam co za kostka kryje się pod tą złota kopułą chińczyka V4i-D :). Czyżby ukrywali jakąś już znaną nam kość? , oficjalna wersja będzie, że to dla lepszego chłodzenia, ale trochę im nie dowierzam. Te ostatnie zdanie to moje głośne myślenie ;)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie opa Burson. Czy ktoś Przetestował kombinacje w 05b? 

Jakie jest najbardziej optymalne zestawienie żeby np. zyskać więcej powietrza, otwartości, dynamiki, ale nie stracić na muzykalnosci, barwie i wypełnieniu średnicy ?

 3 x burson Classic, 1xclassic + 2 x Vivid, czy może 2xclassic + 1 x vivid ?

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś tygodnia w wersji 05B mam 3 x Staccato. Mam wrażenie, że jest więcej średnicy. Natomiast nie jestem w stanie stwierdzić czy to zmiana na plus czy na minus. Słucham dalej. Spodziewałem się większej różnicy, przestrzeni, tlenu itd. Natomiast muszę przyznać, że w moim systemie zmiany przewodów, listew czy innych podzespołów nie zawsze są słyszalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te nowe bursony nie są jakoś specjalnie muzykalne i barwne, nawet classic, bardziej właśnie przestrzeń, powietrze, detale i dynamika, te dwa ostatnie bardziej vivid. Raczej do zestawów, które już grają kolorowo, a nie potrzebują koloryzacji. 

Edytowane przez meloman_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam i ja swojego dac-a (oczywiście XiangSheng DAC-05A)- @ kocurro  jeszcze raz dzięki.

Panowie mam pytanie-czy bez żadnych przeszkód mogę do dac-a podpiąć dwa wzmacniacze-jeden przez wyjście rca, a drugi przez przejściówkę xlr-rca pod wyjście XLR?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, slawekko napisał:

 

Panowie mam pytanie-czy bez żadnych przeszkód mogę do dac-a podpiąć dwa wzmacniacze-jeden przez wyjście rca, a drugi przez przejściówkę xlr-rca pod wyjście XLR?

 

Akurat u mnie Xiang mial przester po XLR. Gdyby u ciebie było OK to i tak jest prawdopodobne że z XLR będzie głośniej. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rafal735r napisał:

Akurat u mnie Xiang mial przester po XLR. Gdyby u ciebie było OK to i tak jest prawdopodobne że z XLR będzie głośniej. 

Rafał-ale czy podpięcie dwóch wzmacniaczy jednocześnie (i zakładając,że przez przypadek dwa wzmacniacze będą włączone wraz z dac-em),jest bezpieczne dla zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Dawid Hare napisał:

Miał ktoś w takim razie 2 x classic oraz Staccato w 05b ?

Sam jestem ciekawa takiego rozwiązania, meloman_123 chyba testował 2x vivid ze Staccato. I zostawił Staccato z lme49860, u mnie staccato gra z lme49990 i lepiej to brzmi niż z lme49860. Przynajmniej w moim systemie. Może ktoś w końcu dopadnie Staccato z classic ami i coś skrobnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sam jestem ciekawa takiego rozwiązania, meloman_123 chyba testował 2x vivid ze Staccato. I zostawił Staccato z lme49860, u mnie staccato gra z lme49990 i lepiej to brzmi niż z lme49860. Przynajmniej w moim systemie. Może ktoś w końcu dopadnie Staccato z classic ami i coś skrobnie. 
 
A gdzie dostępnecsą opampy stacatto ? Mam dwa burson v6 classic i myślę o wymianie trzeciego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ganjor86 napisał:
7 minut temu, gustwao napisał:
Sam jestem ciekawa takiego rozwiązania, meloman_123 chyba testował 2x vivid ze Staccato. I zostawił Staccato z lme49860, u mnie staccato gra z lme49990 i lepiej to brzmi niż z lme49860. Przynajmniej w moim systemie. Może ktoś w końcu dopadnie Staccato z classic ami i coś skrobnie. 
 

A gdzie dostępnecsą opampy stacatto ? Mam dwa burson v6 classic i myślę o wymianie trzeciego.

[email protected] 

tel. +48 728 407 681

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2019 o 20:14, meloman_123 napisał:

Jak dla mnie te nowe bursony nie są jakoś specjalnie muzykalne i barwne, nawet classic, bardziej właśnie przestrzeń, powietrze, detale i dynamika, te dwa ostatnie bardziej vivid. Raczej do zestawów, które już grają kolorowo, a nie potrzebują koloryzacji. 

Zgadzam się.  Nie słuchałem ich w Xiangu, ale w dwóch innych urządzeniach Vividy które mam są bardzo dokładne i rzetelne w w kreowaniu przestrzeni, ale długich wybrzmień i koloru za bardzo nie zauważyłem. LME 49990/49860 sa pod tym względem dobre. Vividy na pewno sprawdzą się z lampą po drodze która doda do brzmienia barwy i "przeciągnięcia". 

Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz staccato, dalej mam jeszcze te bursony classic. Mogę sprawdzić połączenie o którym piszecie. Prawdopodobnie już je kiedyś testowałem, ale tych różnych połączeń było tyle, że trochę się to wszystko miesza albo się zapomina, podejrzewam, że skoro mi nie zapadło w pamięci, to raczej średnio się sprawdziło. U mnie xiang jest na AK4497, na AK4495 sprawy mogą wyglądać trochę inaczej. 

Przy okazji: ostatnio testowałem połączenie 2XAD 8066 z LME 6172 . Fajnie to gra, z AD jest mocny bas, 6172 jest ciemny, dodaje trochę czaru do muzyki. 

Zabawa z opampami nie ma końca. 

Edytowane przez meloman_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, meloman_123 napisał:

Oprócz staccato, dalej mam jeszcze te bursony classic. Mogę sprawdzić połączenie o którym piszecie. Prawdopodobnie już je kiedyś testowałem, ale tych różnych połączeń było tyle, że trochę się to wszystko miesza albo się zapomina, podejrzewam, że skoro mi nie zapadło w pamięci, to raczej średnio się sprawdziło. U mnie xiang jest na AK4497, na AK4495 sprawy mogą wyglądać trochę inaczej. 

Przy okazji: ostatnio testowałem połączenie 2XAD 8066 z LME 6172 . Fajnie to gra, z AD jest mocny bas, 6172 jest ciemny, dodaje trochę czaru do muzyki. 

Zabawa z opampami nie ma końca. 

Warto by było sprawdzić taką konfigurację.

Ja zamówiłem 3 x Saccato, zobaczymy co potrafią...

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staccato i 2x burson classic, trochę już sobie posłuchałem tego połączenie. Ogólnie to chyba może być dobre połączenie, ale w moim systemie sprawdza się powiedzmy, że średnio. Mam kolumny raczej z tych żyletek, może dlatego. Bas jest bardzo dobry, testowany  głównie na dwóch kawałkach: Anna Maria Jopek - Dobro i Lebowski - Galactica. Jest potężny i szybki, nie rozmywa się, jest też wielobarwny. Przestrzeń też bardzo dobra, na dobrych nagraniach prawdziwe 3D. Problem mam ze środkiem i trochę z wysokimi. Kawałka Sepultura - Roots Bloody Roots słuchało się ciężko, za bardzo to wrzeszczało. Dzwonki w Tabular Bells Mike Oldfielda dość szybko zaczęły mnie irytować. Także w moim systemie lepiej sprawdzają się bardziej koloryzujące, mnie skupione na detalach opampy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2019 o 10:21, Dawid Hare napisał:

które dokładnie modele zamawiacie jako komplet Staccato do 05b?

OSH-DHa – Open Sound Hybrid Dual Horizontal

OSH-DV – Open Sound Hybrid Dual Vertical

OSH-DHb – Open Sound Hybrid Dual Horizontal

Jeśli dobrze rozumiem ich opis to różnią się tylko fizycznym układem. Wybierasz taki, żeby wlazł do gniazda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jeekub napisał:

A jak byście opisali różnicę między 49990 i 49860? Bierzecie z allegro czy alix? Puszki, krzemiaki? 

49990 - szybki, jasny, przestrzenny, wyraźny, rozdzielczy, zadziorny.

49860 - tez jasniejszy ale ciepły, barwny, przestrzenny, nieco poluzowany na basie, z ładnie wykończoną górą. Taki analog za grosze.

W jednej rodzinie jest tez popularny LM, który czasem tez potrafi zaskoczyć.

4562 - cieplejszy z mocny środkiem i dużym basem, wypycha dźwięki do przodu (podbity środek). Trochę sztuczny dźwięk ale da się lubic.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lumperator napisał:

49990 - szybki, jasny, przestrzenny, wyraźny, rozdzielczy, zadziorny.

49860 - tez jasniejszy ale ciepły, barwny, przestrzenny, nieco poluzowany na basie, z ładnie wykończoną górą. Taki analog za grosze.

W jednej rodzinie jest tez popularny LM, który czasem tez potrafi zaskoczyć.

4562 - cieplejszy z mocny środkiem i dużym basem, wypycha dźwięki do przodu (podbity środek). Trochę sztuczny dźwięk ale da się lubic.

Piękne dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jeekub napisał:

Piękne dzięki! 

cenne informacje

12 godzin temu, jeekub napisał:

Jeśli dobrze rozumiem ich opis to różnią się tylko fizycznym układem. Wybierasz taki, żeby wlazł do gniazda. 

ok,  dzięki

W dniu 23.01.2019 o 22:23, meloman_123 napisał:

Staccato i 2x burson classic, trochę już sobie posłuchałem tego połączenie. Ogólnie to chyba może być dobre połączenie, ale w moim systemie sprawdza się powiedzmy, że średnio. Mam kolumny raczej z tych żyletek, może dlatego. Bas jest bardzo dobry, testowany  głównie na dwóch kawałkach: Anna Maria Jopek - Dobro i Lebowski - Galactica. Jest potężny i szybki, nie rozmywa się, jest też wielobarwny. Przestrzeń też bardzo dobra, na dobrych nagraniach prawdziwe 3D. Problem mam ze środkiem i trochę z wysokimi. Kawałka Sepultura - Roots Bloody Roots słuchało się ciężko, za bardzo to wrzeszczało. Dzwonki w Tabular Bells Mike Oldfielda dość szybko zaczęły mnie irytować. Także w moim systemie lepiej sprawdzają się bardziej koloryzujące, mnie skupione na detalach opampy. 

ok, zdecydowałem się na 3x Staccato

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.