Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Robsonik napisał:

Masz na myśli napięcia pracy opampów ?

Miały za małe prądy i tylko szumiały. Dałoby się to zmienić wymieniając kilka rezystorów, ale nie chciałem grzebać w urządzeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 17:55, Maciej_72085 napisał:

 

Chciałbym podziękować przy okazji wszystkim z tego forum za fajna muzyczna przygode i za wsparcie przy konfiguracji odtwarzania DSD. Jak się okazało jest to w nim tak proste a kombinowałem „od du*y strony” ;)

 

Mógłbys się pochwalic jak tego dokonałes? Walczę tez z tym DSD

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od paru dni jestem posiadaczem XiangSheng 05B. Mam problem z zainstalowaniem sterowników do pc (WIN10).  Próbuję z tym sterownikiem xmos-stereo-usb-audio-class2-driver-3048(v2.23.0), niestety mam komunikat na czerwono: Setup requires that the device is plugged in. Please connect the device you want to install and make sure it is turned on. If your device is currently connected, please unplug and replug it.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tez ten problem.Nikt niestety tutaj mi nie pomógł chociaz na pewno większość gra i poradziła sobie z problemem. Dzisiaj udało mi się więc pomogę Tobie. Prawdopodobnie instalujesz nie te sterowniki,potrzebne s a dokładnie te https://www.china-hifi-audio.com/download/XIANSHENG-DA-05B-DAC-2018-xmos-new-driverFoobar.zip Instalujesz wszystkie komponetny czyli

1.XMOS-NEW-DRIVER-2018

2.wszytko z katalogu "Foobar2000-ąĚ+ø¦=-ň-¦"

Z nazw folderów usun krzaki chinskie .

Na koniec wchodzisz w ustawienia foobara, wybierasz w Output "foo_out_asio", schodzisz nizej do zakładki ASIO i tam klikasz dwa razy na foo_out_asio i wybierasz sterownik XSHN USB Device. Nizej ustawiasz "ASIO Native" i DSD256

Naste zakładka SACD i wybierasz DSD zamiast PCM. Klikasz OK i gotowe.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Wszystkim bardzo za pomoc przy konfiguracji Xiangshenga z PC. Jednak stwierdziłem, że nie tędy droga i przeszedłem na Allo DigiOne. Volumio znam jeszcze z czasów hifiberry, dla mnie to jest póki co najlepsze, jeżeli chodzi o słuchanie muzyki. Być może kiedyś wrócę do walki z usb pc ale na chwilę obecną delektuję się muzyką ,a przecież chyba o to wszystkim chodzi? :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Paranoj napisał:

Dziekuję Wszystkim bardzo za pomoc przy konfiguracji Xiangshenga z PC. Jednak stwierdziłem, że nie tędy droga i przeszedłem na Allo DigiOne. Volumio znam jeszcze z czasów hifiberry, dla mnie to jest póki co najlepsze, jeżeli chodzi o słuchanie muzyki. Być może kiedyś wrócę do walki z usb pc ale na chwilę obecną delektuję się muzyką ,a przecież chyba o to wszystkim chodzi? :) 

 

Sprzedajesz? Gdzieś się ogłaszasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego poprzedniego wpisu, żeby było jasne: NIE SPRZEDAJĘ Daca Xiangsheng. Poprostu rezygnuję z pc jako transportu i przechodzę na allo digione. A daca polecam wszystkim niezdecydowanym. Ja kupiłem w ciemno tylko i wyłącznie na podstawie opinii forum audiostereo ( za co bardzo dziękuję wszystkim). W tej kwocie zbyt wiele nie ryzykowałem, gdyż sadząc po pytaniach priv do mnie, dac by "poszedł dalej" w ciągu 24h, jednakże gra o wiele przyjemniej niż wskazuje na to jego cena. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sztuki na OLX jakoś nie poszły dalej w ciągu 24h, dalej wiszą ^^ Po Xiangu słyszałem Arcama irDAC, Aune S6 i parokrotnie droższego Chorda Qutest. Powiem szczerze nie rozumiem argumentacji, ze Xiang gra jak DACe za 4-5tys. Moim zdaniem Chorda to urządzenie na innym poziomie. Xiang  robi zamieszanie na swojej półce cenowej jak i nieco droższej, ale bez przesady :) Ok, doładowanego dyskretnymi opampami, modami na zasilaniu itd nie słyszałem. Miałem 05B i po prostu nie urzekł mnie, całościowo dźwięk był lekko przesunięty w górę i bardzo szybki (dla mnie to niekoniecznie zaleta). Mi brakuje płynności w graniu z tego DACa. Nie wiem, moze pod jakąś lampę podłączyć o mroczniejszym brzmieniu ;) Panowie nie musicie się zgadzać, ja wierzę, że są zestawy gdzie gra fantastycznie, to kwestia synergii. U mnie to w ogóle nie zatrybiło ;)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyr Pyr Pyr... Xiangshengi wystawione na olx to obydwie wersje 05a. A ta wiadomo jest na całkiem innej kości niż 05b. Takze może stąd brak zainteresowania... W każdym systemie każdy inny dac zagra inaczej. Mi podpasowal Ak4495 a miałem na testach es9038 i ak lepiej się wkoponował w mój system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lumperator napisał:

Miałem 05B i po prostu nie urzekł mnie, całościowo dźwięk był lekko przesunięty w górę i bardzo szybki (dla mnie to niekoniecznie zaleta). Mi brakuje płynności w graniu z tego DACa. 

05A jest bardziej muzykalny.Ciekawo jak to gra w porównaniu z matrixem pro 2s.U mnie 05a bardzo wpasował się

w kolumny , gra to neutralnie z super przestrzenią i ładną średnicą.Instrumenty brzmią bardzo naturalnie.

Nie brakuje basu ani szybkości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 21:56, Lumperator napisał:

Dwie sztuki na OLX jakoś nie poszły dalej w ciągu 24h, dalej wiszą ^^ Po Xiangu słyszałem Arcama irDAC, Aune S6 i parokrotnie droższego Chorda Qutest. Powiem szczerze nie rozumiem argumentacji, ze Xiang gra jak DACe za 4-5tys. Moim zdaniem Chorda to urządzenie na innym poziomie. Xiang  robi zamieszanie na swojej półce cenowej jak i nieco droższej, ale bez przesady :) Ok, doładowanego dyskretnymi opampami, modami na zasilaniu itd nie słyszałem. Miałem 05B i po prostu nie urzekł mnie, całościowo dźwięk był lekko przesunięty w górę i bardzo szybki (dla mnie to niekoniecznie zaleta). Mi brakuje płynności w graniu z tego DACa. Nie wiem, moze pod jakąś lampę podłączyć o mroczniejszym brzmieniu ;) Panowie nie musicie się zgadzać, ja wierzę, że są zestawy gdzie gra fantastycznie, to kwestia synergii. U mnie to w ogóle nie zatrybiło ;)

Ja też porównywałem z Qutestem Xianga ale 05A. Moim zdaniem Qutest wypadł znacznie lepiej. Oczywiście Xiang w cenie może i X2 wypada bardzo dobrze. Z drugiej strony jakby się chciało wypasionego na Ak4497 z fajnymi oampami to już robi się trochę drogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 21:56, Lumperator napisał:

Ja przesiadłem sie z hegla h11.Xiang 05A rozłożył go na łopatki , głównie przestrzenią i muzykalnością.

Myślę że do 3tys zł(nówka)próżno szukać lepszego daca.

 

Ludzie często sugerują się ceną kupując audio.To marketing ustala ceny.Gdyby Xiang był sprzedawany w europie

pod inną marką kosztował by o wiele więcej.Solidny zasilacz , porządny projekt i mnogość wejść , znana marka

wyceniła by grubo ponad 3tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie? ;) Gra dobrze, komuś pasuje do systemu i zostaje, komuś nie i szuka dalej #peace

Bardziej w temacie, zamówiłem na testy lme49860, troszkę jednak bym chciał ożywić, dobarwić muzykę. Staccato ma taki efekt, czy raczej Burson classic, czy żaden z nich? 

Udało się komuś z Was zrobić update firmware? Mam plik .bin oraz brak pomysłu co dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marianus napisał:

Witam .Panowie gdzie na śląsku można  posłuchać ewentualnie pozyczyć Xiangshenga 05 na odsłuch do siebie ?

Oficjalnego sklepu nie ma więc pozostaje Ci poprosić któregoś z kolegów o przysługę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, za wersję na AK4497 trzeba dopłacić około 100 dolarów

https://www.china-hifi-audio.com/en/xiangsheng-valve-amplifier-dac-c-36/xiangsheng-dac-05b-24bit-384k-xmos-usb-ak4495-ak4497-x2-dsd-hardware-decoder-xlr-p-1352?zenid=3534ee01c832ed0bd4df8ea87036a05b

czy warto nie wiem, bo do AK4495 porównania nie mam. Na papierze AK4497 jest lepszy. 

Edytowane przez meloman_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów używa raspberry pi 3 z xiang sheng ? Mam zamiar kupic cos. Z laptopem i windowsem grało super , zaróno zwykłe pliki jak i DSD. Czy nie będzie problemu np. z Volumio na malinie?

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz malinę tak? Jesli tak to nie trzeba wtedy instalować sterowników DSD? Czyna moode Tidal działa?

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to z tidal są jakieś problemy ale popuytaj użytkowników. Mam allo digione i ta karta ma wyjście BNC i coaxial a tam jest tylko DoP 64. Jeśli chodzi o DSD to chyba lepsze będzie sparky od allo ale tak jak pisze najlepiej pytać w tematach temu poświęconych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 21:56, Lumperator napisał:

Dwie sztuki na OLX jakoś nie poszły dalej w ciągu 24h, dalej wiszą ^^ Po Xiangu słyszałem Arcama irDAC, Aune S6 i parokrotnie droższego Chorda Qutest. Powiem szczerze nie rozumiem argumentacji, ze Xiang gra jak DACe za 4-5tys. Moim zdaniem Chorda to urządzenie na innym poziomie. Xiang  robi zamieszanie na swojej półce cenowej jak i nieco droższej, ale bez przesady :) Ok, doładowanego dyskretnymi opampami, modami na zasilaniu itd nie słyszałem. Miałem 05B i po prostu nie urzekł mnie, całościowo dźwięk był lekko przesunięty w górę i bardzo szybki (dla mnie to niekoniecznie zaleta). Mi brakuje płynności w graniu z tego DACa. Nie wiem, moze pod jakąś lampę podłączyć o mroczniejszym brzmieniu ;) Panowie nie musicie się zgadzać, ja wierzę, że są zestawy gdzie gra fantastycznie, to kwestia synergii. U mnie to w ogóle nie zatrybiło ;)

Oj synergia to podstawa. Nawet dac za 10tys może zagrać "gorzej" od xianga przy źle dobranym systemie. Tutaj nie ma reguły...Jak to w audio, dużo zmiennych decyduje o tym jaki dźwięk wydobywa się z głośników. Ja właśnie mam xianga połączonego z lekko ciemniej brzmiącym wzmacniaczem hybrydowym w klasie A i jest bardzo dobrze. Mało tego! Ty piszesz że grał za jasno u Ciebie , a ja jeszcze rozjasnialem brzmienie stosując srebrne okablowanie, a do dac wrzuciłem jantzena superior :) sam widzisz... zależy od systemu. Dzisiaj wrzuciłem 3 x opa Staccato (bardziej z ciekawości niż z konieczności) i  jest bardzo dobrze. Ale wstrzymam się z opiniami. Co do tych Xiang z olx to są to wersje 05a. Ja bym nie kupił choćby dlatego że tam za dużo opa do wymiany, gdyby mi się zachciało eksperymentów...

5 godzin temu, bumbum napisał:

Czy ktoś z kolegów używa raspberry pi 3 z xiang sheng ? Mam zamiar kupic cos. Z laptopem i windowsem grało super , zaróno zwykłe pliki jak i DSD. Czy nie będzie problemu np. z Volumio na malinie?

Używam maliny z nakładką digione, system moode, po spdif, świetny transport za nieduże pieniądze. System pracuje stabilnie i szybko.  Z MyVolumio też nie będzie problemów.

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.