Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, ganjor86 napisał:

Z tego co czytałem to z tidal są jakieś problemy ale popuytaj użytkowników. Mam allo digione i ta karta ma wyjście BNC i coaxial a tam jest tylko DoP 64. Jeśli chodzi o DSD to chyba lepsze będzie sparky od allo ale tak jak pisze najlepiej pytać w tematach temu poświęconych.

Ja nie mam żadnych problemów z Tidal. Oczywiście steruje z telefonu przez BubbleUpnp. Jeszcze się nie zdarzyło, że Tidal się rozlączył, czy zamulił. W MyVolumio jest jeszcze latwiej bo masz wbudowaną aplikację natywną i obslugujesz Tidal z poziomu Volumio.

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, xiangsheng nie współpracuje z raspberry. Tutaj lista DACów które współpracują https://volumio.org/forum/usb-dac-compatibility-list-t2151.html widać chińskie DACi ale xianga nie ma na liście

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bumbum

Jak gram malina+xiang. Używałem wersji A i B. Działa bez zarzutu. Moode 4.4 + Linn kazoo do obsługi. Nakładka hifiberry digi+. 

Zanim kupiłem nakładkę, używałem samej maliny z Volumio i co jakiś czas system się rozkraczał. 

Co do brzmienia tego daca to wg mnie jest ono bardzo przyzwoite, ale to już bardziej kwestia gustu. Jeśli ktoś ma ochotę na wymianę doświadczeń, porównanie dźwięku itd. to zapraszam do Wrocławia.

Edytowane przez pabloo100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn kazoo to jakaś aplikacja na androida tak?

Wysłane z mojego PRO 6 Plus przy użyciu Tapatalka

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bumbum napisał:

Ok, xiangsheng nie współpracuje z raspberry. Tutaj lista DACów które współpracują https://volumio.org/forum/usb-dac-compatibility-list-t2151.html widać chińskie DACi ale xianga nie ma na 

 Oj co to za teoria ?:) Xiang i malina współpracują i to bardzo dobrze. Co do szczegółów odnośnie maliny to jest inny wątek na ten temat, bardzo obszerny. Tam pytaj.

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do znawców sprzętu, jaka jest różnica między dac 05a a 05b i jakie są koszty kupna z Chin. Czy do ceny dochodzą jakieś ukryte koszty typu cło itp. Czy w cene wliczona jest przesyłka? Pytam bo nigdy nic nie kupywalem z kraju środka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, margaryna85 napisał:

Panowie mam pytanie do znawców sprzętu, jaka jest różnica między dac 05a a 05b i jakie są koszty kupna z Chin. Czy do ceny dochodzą jakieś ukryte koszty typu cło itp. Czy w cene wliczona jest przesyłka? Pytam bo nigdy nic nie kupywalem z kraju środka. 

Kolega widze ze leń. Kolega przeczyta watek to bedzie wiedzial.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu w calosci tego tematu postanowilem ze kupie wersje 0.5c na kosci 97

Czy ten dac sie zegra z wzmacniaczem rotela + dynaudio focus 160 

Czy wersja 0.B  v. 4497 bedzie pracowala z pc mac mini przez usb, czy potrzebuje sterownikow na os?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, margaryna85 napisał:

Panowie mam pytanie do znawców sprzętu, jaka jest różnica między dac 05a a 05b i jakie są koszty kupna z Chin. Czy do ceny dochodzą jakieś ukryte koszty typu cło itp. Czy w cene wliczona jest przesyłka? Pytam bo nigdy nic nie kupywalem z kraju środka. 

Wystarczy wejść na stronę Alli... i wpisać typ urządzenia i wszystko się wyjaśni. Koszty transporu to ok 40 dolców. Cła nie ma ale dochodzi Vat zwlaszcza jak wysyłka idzie przez DHL.

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

58 minut temu, mario_64 napisał:

Wystarczy wejść na stronę Alli... i wpisać typ urządzenia i wszystko się wyjaśni. Koszty transporu to ok 40 dolców. Cła nie ma ale dochodzi Vat zwlaszcza jak wysyłka idzie przez DHL.

Albo TNT alei tak Vat trzeba zapłacić. Xiang w win10 wykrywany i instalowany  jest automatycznie. W win7 miałem troche problemów jednak suma summarum foobar dsd uruchomiony. Z Maliną + Digione tworzy ponad przeciętny duet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby ktoś teraz chciał zamawiać Xiang Shenga tego na AK 4497 w sklepie China Hifi to powstrzymać się proponuję chwilowo. Zamówiłem, zapłaciłem, zapytałem kiedy wysyłka, Pan Chińczyk mi napisał że teraz Nowy Rok, swiniowy zresztą, wakacje, wolne, fabryki nie pracują, i że wyśle mi za 3 tygodnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, klarad74 napisał:

Tak jakby ktoś teraz chciał zamawiać Xiang Shenga tego na AK 4497 w sklepie China Hifi to powstrzymać się proponuję chwilowo. Zamówiłem, zapłaciłem, zapytałem kiedy wysyłka, Pan Chińczyk mi napisał że teraz Nowy Rok, swiniowy zresztą, wakacje, wolne, fabryki nie pracują, i że wyśle mi za 3 tygodnie. Pozdrawiam

A co spowoduje wstrzymanie sie w tym przypadku jaki opisales? 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paranoj napisał:

Korzystam z takiego samego duetu i potwierdzam, że gra to bardzo dobrze. Jakie masz zasilanie do maliny? 

 

Tymczasowo power bank od telefonu jednak powoli kompletuje zasilacz na LT1083. W zasadzie to zostało mi zrobić gustowną obudowę dla maliny wraz z zasilaczem. Malina spięta z xiangiem 05B(AK 4497) przez BNC. Z ciekawostek wyjście lampowe + srebrne interconekty robią robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jimmi napisał:

A co spowoduje wstrzymanie sie w tym przypadku jaki opisales? 

Na stronie internetowej widnieje czas dostawy 3-7 dni, i za to zapłaciłem. Trochę nie wywiązanie się z umowy już na wstępie. A co będzie dalej, strach myśleć...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, klarad74 napisał:

Na stronie internetowej widnieje czas dostawy 3-7 dni, i za to zapłaciłem. Trochę nie wywiązanie się z umowy już na wstępie. A co będzie dalej, strach myśleć...:)

Chiny to Chiny i na ten czas dostawy weź poprawkę. A na wstępie to nie można już się zniechęcać tak łatwo :)

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś z Was lampę? Jakie są efekty jest tak?

Druga sprawa, kupiłem lme49860 i czekam aż trochę pograją żeby ocenić.

Póki co wydaje mi się że sprawdzi się w połączeniu z chińskim dyskretkiem na buforze, dodając ciut ciepła i analogowej barwy. Nie jest to radykalna zmiana, ale w dobrą stronę. 

A trzeci wątek to kable - mam od tygodnia Oyaide tunami terzo v2 i kwestia opków stała się dużo mniej ważna;) Ten interkonekt idealnie wszedł w mój jasno grający system jako złagodzenie góry bez utraty grama szczegółów. Dźwięk stał się bardziej płynny, naturalny, nasycony... Mega polecam do xianga, to też pokazuje ile potencjału w tym urządzeniu jak się je dobrze opnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś z Was lampę? Jakie są efekty jest tak?

Druga sprawa, kupiłem lme49860 i czekam aż trochę pograją żeby ocenić.

Póki co wydaje mi się że sprawdzi się w połączeniu z chińskim dyskretkiem na buforze, dodając ciut ciepła i analogowej barwy. Nie jest to radykalna zmiana, ale w dobrą stronę. 

A trzeci wątek to kable - mam od tygodnia Oyaide tunami terzo v2 i kwestia opków stała się dużo mniej ważna. Ten interkonekt idealnie wszedł w mój jasno grający system jako złagodzenie góry bez utraty grama szczegółów. Dźwięk stał się bardziej płynny, naturalny, nasycony... Mega polecam do xianga, to też pokazuje ile potencjału w tym urządzeniu jak się je dobrze opnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem lampe i to mam trzy do wyboru i ja wcale efektu nie słyszę a inni słyszą i wydaje mi się że dopóki nie sprawdzisz to się nie przekonasz czy u ciebie da to jakikolwiek efekt. Słyszysz różnicę pomiędzy wyjściem tranzystorowym a lampowym ?

Ja wymieniałem lampe i to mam trzy do wyboru i ja wcale efektu nie słyszę a inni słyszą i wydaje mi się że dopóki nie sprawdzisz to się nie przekonasz czy u ciebie da to jakikolwiek efekt. Słyszysz różnicę pomiędzy wyjściem tranzystorowym a lampowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia czułości reszty toru. U mnie ja jednym wzmacniaczu różnice pomiędzy różnymi wyjściami xianshenga są bardzo wyraźne, a na drugim tylko niewielkie. 

Ciekawy ten Oyaide tunami terzo v2, ale widzę, że niestety drogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 4 miesiące kombinowałem z opkami, bo po zmianie źródła na hifi pc (którego chińskie elementy opisałem wcześniej w wątku) coś mi nie pasowało w brzmieniu. Przestrzeń super, bas ok, ale trochę za jasno, trochę za sucho... Typowe dla xianga, podobno. 

 

Więc szukałem. Całe pudełko opków kupione, wygrzane, potestowane. Muses 8920, lme49860 i 49720, chiński klon Burson V4, chiński dyskretek HDAM, w różnych konfiguracjach. Niezliczone uchogodziny :) 

 

Teraz równoległy wątek. Od niedawna mam dwa bdb kable. Poza wspomnianym wcześniej terzo v2, dołączył do niego Oyaide Continental 5n v2. Te dwa druty robią różnice! Jest lepiej na każdym wymiarze brzmienia. 

 

Jak już miałem te kable, to wróciłem do opampów. Okazało się, że zdecydowanie najlepiej, pełnym, naturalnym dźwiękiem gra połączenie chińskiego dyskretka z... oryginalnym opa2134 :O

 

Oczywiście u Was może być inaczej, ale dla mnie wniosek jest ważny - problemy z jego brzmieniem leżały w innych elementach toru. Opinając go poważnymi kablami słychać, ile tam jest do wyciągnięcia. A jeszcze nie ruszyłem kondów ani lampy ;)

IMG_20190217_093906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, przeczytałem ten temat 3 razy i ciąglę mam mętlik w głowie.

  • Nie mam wybitnego systemu (Audiocast + CA A500 + mod Tannoy M2) ale umaniło mi się, że króliczek powinien zacząć wysokie podskoki od źródła. Boje się zaryzykować, że Xiang rozsadzi jasnością mój sprzęt.
  • Czy jest dobra dusza w okolicach Warszawy, która zgodziłaby się podpiąć moje klocki do któregoś z Xiangów? Celuje w 05C ale podepnę się z chęcią pod którykolwiek. Pytanie o porównianie 05A,B,C padło kilkukrotnie bez odpowiedzi.

No chyba, że:

  • ktoś testował z Xiangiem taki zestaw i powie jak to się ma
  • czyjaś wyobraźnia podpowie jak to zabrzmi

Z chęcią usłyszałbym od kogoś, że 05A też da u mnie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czy jest dobra dusza w okolicach Warszawy, która zgodziłaby się podpiąć moje klocki do któregoś z Xiangów? Celuje w 05C ale podepnę się z chęcią pod którykolwiek. Pytanie o porównianie 05A,B,C padło kilkukrotnie bez odpowiedzi. No chyba, że:
  • ktoś testował z Xiangiem taki zestaw i powie jak to się ma
  • czyjaś wyobraźnia podpowie jak to zabrzmi
Z chęcią usłyszałbym od kogoś, że 05A też da u mnie radę.


Cześć, z jakich okolic Warszawy?

Jeśli pytasz o jasność, to trzeba ją odróżnić od detaliczności. Detalicznie będzie, mam wersję A, ale też porównując do innych przyzwoitych dacow, taki detal musi być, bo jest wyznacznikiem pewnej jakości. Tannoye M2 to jednak nie są jasno grające kolumny, więc to może być dobra synergia, ale podkreślam, ze nie słyszałem takiego zestawu.

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Gutek napisał:

Z którą wersją Xianga?

Z jego starszym bratem, Maverick Audio D2+. Myślę, że się wpasuje bo dość dobrze pamiętam czym różnią się moje obecne kolumny od Tannoyów :) Jakbyś chciał kontynuować temat, to zapraszam na priv, nie ma sensu wątku zasypywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.