Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Dla osób które posiadają w systemie XiangSheng DA-05B z Digione Signature podaje przepis na mega kabel BNC .

Jego długość jest wyliczona zgodnie ze specyfikacją karty Signature czas wzrostu / spadku wynosi 1 n.

Zastosuj przewód przynajmniej Belden 1694, lub lepszy. Ja polecam Furutech FX - Alpha Ag.

Wtyki BNC Neutrik wystarczą.

Podczas robienia przewodu usuń z Neutrika środkowy miedziany tzw. szpic, jest zbędny. Musisz tak wyliczyć by zamiast szpica był drut prowadzący przewodu. Pozbywasz się połączenia a zyskujesz bezpośredni styk.

Całościowa długość jak na zdjęciu 11cm.

 

20190221_203908.jpg

20190221_203733.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2019 o 07:01, jeekub napisał:

Ostatnie 4 miesiące kombinowałem z opkami, bo po zmianie źródła na hifi pc (którego chińskie elementy opisałem wcześniej w wątku) coś mi nie pasowało w brzmieniu. Przestrzeń super, bas ok, ale trochę za jasno, trochę za sucho... Typowe dla xianga, podobno. 

 

Więc szukałem. Całe pudełko opków kupione, wygrzane, potestowane. Muses 8920, lme49860 i 49720, chiński klon Burson V4, chiński dyskretek HDAM, w różnych konfiguracjach. Niezliczone uchogodziny :) 

 

Teraz równoległy wątek. Od niedawna mam dwa bdb kable. Poza wspomnianym wcześniej terzo v2, dołączył do niego Oyaide Continental 5n v2. Te dwa druty robią różnice! Jest lepiej na każdym wymiarze brzmienia. 

 

Jak już miałem te kable, to wróciłem do opampów. Okazało się, że zdecydowanie najlepiej, pełnym, naturalnym dźwiękiem gra połączenie chińskiego dyskretka z... oryginalnym opa2134 :O

 

Oczywiście u Was może być inaczej, ale dla mnie wniosek jest ważny - problemy z jego brzmieniem leżały w innych elementach toru. Opinając go poważnymi kablami słychać, ile tam jest do wyciągnięcia. A jeszcze nie ruszyłem kondów ani lampy ;)

Polecam zestawienie Staccato + 2x lme49990 lub lme49860. 

Lub zamiast Staccato coś z burson ów

Miodzio ;) 

Zobaszysz jak scena się powiększy i nie tylko inny DAC te OPA oryginalne moim zdaniem bardzo słabe są. 

 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, qot napisał:

Jakby ktoś był zainteresowany przetestowaniem wyjścia XLR z XS-ów a we wzmacniaczu miał tylko wejścia RCA mogę odstąpić. 

Ja testowałem parę kabelków. Zamówiłem "w całości" - teraz mogą się przydać komuś innemu.

 

XLR RCA 5.jpg

XLR RCA 1.jpg

Jeśli już to przynajmniej na takich. 

large_500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qot napisał:

jak kolega "branża" wepnie to coś w wyjście z XS? 

 

Firma DIE HARD, z tańszych najlepsze. Porządnie zrobione, w necie znajdziesz. Są też droższe, ale to już inna historia:)

Moja branża?  Jak napiszesz QAR Earth Ground Energy, to zobaczysz. 

Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, qbaacu napisał:

Firma DIE HARD, z tańszych najlepsze. Porządnie zrobione, w necie znajdziesz. Są też droższe, ale to już inna historia:)

Moja branża?  Jak napiszesz QAR Earth Ground Energy, to zobaczysz. 

A to ciekawe że kolega "Branża" Estradowa (czyli profesjonalista) nie rozróżnia wtyku męskiego od żeńskiego... 

Nie podważam stosowania zacnych marek. Nie pisze, że te przejściówki to najwyższa klasa ale dla celów eksperymentalnych okazały się bardzo przydatne. Propozycja jest skierowana dla osób, które poszukują. Jasne, że najlepiej zmontować własny kabelek - ale nie każdy ma taką możliwość albo po prostu nie chce się bawić z lutownicą (proponuję przenieść opis kabelka BNC do działu DIY).

Jak kolega nie jest zainteresowany przejściówkami to proszę nie podnosić swojego EGO na forum publicznym. 

Ja chcę tylko odstąpić coś co mnie się przydało i nie jest mi teraz potrzebne - nie robię na tym interesu.

koniec dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 21:56, Lumperator napisał:

Po Xiangu słyszałem Arcama irDAC

A jak wypadł irDAC w tym porównaniu?

Pytam ponieważ szukam DAC-a do NADc326bee.

Przede wszystkim wysoka średnica i góra nie może być ostra.

Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra w Arcamie jest wyraźnie zaznaczona, selektywna, nawet miejscami metaliczna, ale nie ostra.  Wyższy środek tez jest lekko uwydatniony podobnie jak okolice trochę wyższego basu. Rytm i głosy (szczególnie żeńskie) są świetne, poczucie holografii również. Klasę irDACa z dobrym zasilaniem liniowym oceniłbym podobnie do Xianga, ale chińczyk ma tą przewagę, że można w znacznym stopniu wpłynąć na brzmienie poprzez wymianę opampów, lampy bądź innych elementów. Różnice miedzy nimi są wyraźne. Arcam wg mnie gra płynniej, przestrzenniej, ale z mniejszym kopnięciem. Xiang energicznie, szybko, ale w niektórych sytuacjach może być zbyt jasny. Obu warto posłuchać aby wydać swój własny werdykt. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2019 o 09:46, c-k napisał:

A jak wypadł irDAC w tym porównaniu?

Pytam ponieważ szukam DAC-a do NADc326bee.

Przede wszystkim wysoka średnica i góra nie może być ostra.

Wystarczy przeczytać od początku posty !!! irDac to staroć na jednym przetworniku. Xiang do podwójny dac i połowe tańszy! Lepszy w każdym aspekcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jargier napisał:

Wystarczy przeczytać od początku posty !!! irDac to staroć na jednym przetworniku. Xiang do podwójny dac i połowe tańszy! Lepszy w każdym aspekcie. 

Z tym,że myślałem o wersji 5A.Czy warto jeszcze go zassać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, c-k napisał:

Z tym,że myślałem o wersji 5A.Czy warto jeszcze go zassać?

Ja mam właśnie wersję 5A. ( zapłaciłem ok. 850-900 zł )  Miałem irDaca z Tomankiem. I jak już pisałem wcześniej, po 5 minutach słuchania Xianga podjąłem szybką decyzję o pozbyciu się IrDaca. Jest trochę lepiej po RCA natomiast po XLR jest znacznie lepiej i to już ze standardowymi opkami. W Xiangu trochę powymieniałem operacyjnych, w tym - Bursony V6 vivid i inne. Fakt może dźwięk stał się bardziej przezroczysty dokładniejszy, szybszy, bas lepiej wyartykułowany i zróżnicowany. Góra super, bez jazgotu. ( trochę dużo opamów - koszta ) Może to być postrzegane jako rozjaśnienie ale nie jest. Może dźwięk nie jest tak bardzo dociążony ale to nie jest wina Daca. To nie jest korektor! Ja lubię trochę ciemniejsze brzmienia z zachowaniem szczegółów. Poprawiłem to m.in. kabelkami IC i zasilającym. Mam go już przeszło dwa lata. Nie myślę o zmianie na razie. Natomiast doświadczenie z opami było dla mnie niezłym doświadczeniem - nauczyłem się słuchać i słyszeć - to są niuanse - ale to jest - jak mówi mój kolega - audiofilizm. Słuchałem kilku innych w cenie ok. 5-7k. Nie słuchałem Matrixa i amerykańskiego Schiita, na którego miałem ochotę.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 20:37, Jargier napisał:

Wystarczy przeczytać od początku posty !!! irDac to staroć na jednym przetworniku. Xiang do podwójny dac i połowe tańszy! Lepszy w każdym aspekcie. 

Podwójny to jest i Xonar One i co z tego? :) Jest masa sprzętu z dobrymi papierami. Posłuchaj niepozornego 
Chorda Qutest bez tych wszystkich opampów, dual daców, lamp itd... :) irDAC ma swoje ułomności, ale ma też niezaprzeczalne zalety, które mogą mocno utrafić czyjś gust. Tak, to jest budżetówka, ale Xiang to też jest budżetówka. Na tle wspomnianego Chorda oba wypadają przeciętnie (to jest faktyczna różnica klas).  Gdybym nie uslyszał Chorda dalej mógłbym wierzyć, że DAC to 10% i nie warto wydawać wiecej niż to co oferuje Xiangsheng, który podobno zjada wszystko do 5k, a po modach do 10k :D Ja nie bronię produktu Arcama, ale sugerowanie się samą specyfikacją nie do końca ma sens.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bronię produktu Arcama, ale pisanie ze jest gorszy pod każdym względem w moim odczuciu mija się z prawdą. Odpowiednia synergia i gra fantastycznie. A Xiang z buta wszędzie zagra? Nie zagra :) Tez potrzebuje towarzystwa w którym złapie wspólną nutę.

Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lumperator napisał:

Ja nie bronię produktu Arcama, ale pisanie ze jest gorszy pod każdym względem w moim odczuciu mija się z prawdą. Odpowiednia synergia i gra fantastycznie. A Xiang z buta wszędzie zagra? Nie zagra :) Tez potrzebuje towarzystwa w którym złapie wspólną nutę.

Dokładnie.Nie wszędzie Xiang się wpasuje.I mam takie przeczucie,z tego co opisujecie,że do mojego systemu także nie(NAD326/Dali z7).Może być za ostro.Muszę odsłuchać irDAC-a.Jeśli on nie podpasuje,to chyba zostaje zakup w ciemno Xianga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, koledzy zainstalowałem XS 05B i pracuje ładnie (z laptopa, windows 10), ale pytanie mam takie, czy muza może lecieć tylko z foobara? Czy idzie zrobić żeby przez XS'a leciały wszystkie dźwięki z komputera (np. youtube, filmy itd..)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić z wami moimi wnioskami z poszukiwań lepszego brzmienia Xianga 05b, poprzez zmianę opa.

Szybko po zakupie wdałem się w pościg za lepszym brzmieniem, bardziej z ciekawości, czy można uzyskać poprawę już i tak świetnie grającego dac niż z samej konieczności. Straciłem trochę czasu, dlatego może wy go zaoszczędzicie :)

Uważam, że seryjne opa 2134 są bardzo dobre i konstruktorzy świadomie umieścili właśnie ten wzmacniacz w tym układzie.  Jeśli mam się doszukiwać słabszych opa, to będzie to tylko bufor, i jego warto zmienić na Staccato - dźwięk trochę bardziej się otworzy. Co do zachwalanych opa uważam, że lme49990 grają  jasno i chłodno  - kompletnie nie moja bajka. Być może w zbyt ciemno grających systemach się sprawdzą.

 Generalnie po wielu testach dwie najlepsze, jak dla mnie opcje to:

- jeśli potrzeba gładkości, ciepła, barwy, otwartości i lekkiego załagodzenia góry, ale z fajnymi wybrzmieniami: Staccato na buforze i zostają 2 x opa 2134 !!!

- jeśli potrzeba otwartej góry i jej lekkiego podkreślenia, trochę więcej dynamiki, może trochę lepszej kontroli dołu, i lekkiego ochłodzenia średnicy - to Staccato na buforze i 2 x Burson Vivid.

i tyle. 

Dla tych co się zastanawiają nad zmianą opa ale pasuje wam ogólny charakter grania tego dac... wymieniajcie bufor na Staccato, reszty nie ruszajcie. Wg. mnie gra nie warta świeczki. Lepiej zainwestować w lepszy transport. Xiang się wam odwdzięczy z nawiązką. Jest to świetnie zaprojektowany dac i poprzez kombinację z opa tylko się w tym utwierdziłem :)

 

 

W dniu 28.02.2019 o 02:33, Lumperator napisał:

Ja nie bronię produktu Arcama, ale pisanie ze jest gorszy pod każdym względem w moim odczuciu mija się z prawdą. Odpowiednia synergia i gra fantastycznie. A Xiang z buta wszędzie zagra? Nie zagra :) Tez potrzebuje towarzystwa w którym złapie wspólną nutę.

Miałem niedawno tego Arcama z zasilaczem liniowym, wg. mnie i kilku znajomych mocno odstaje od Xianga. 

W dniu 28.02.2019 o 07:51, c-k napisał:

Dokładnie.Nie wszędzie Xiang się wpasuje.I mam takie przeczucie,z tego co opisujecie,że do mojego systemu także nie(NAD326/Dali z7).Może być za ostro.Muszę odsłuchać irDAC-a.Jeśli on nie podpasuje,to chyba zostaje zakup w ciemno Xianga.

Z Xiang za ostro ?? dobre..... Posłuchaj, a później oceniaj. Dużo zależy od całego systemu. Charakter Xianga to na pewno nie ostrość! Nie wprowadzajmy ludzi w błąd proszę.

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2019 o 08:01, jeekub napisał:

Ostatnie 4 miesiące kombinowałem z opkami, bo po zmianie źródła na hifi pc (którego chińskie elementy opisałem wcześniej w wątku) coś mi nie pasowało w brzmieniu. Przestrzeń super, bas ok, ale trochę za jasno, trochę za sucho... Typowe dla xianga, podobno. 

 

Więc szukałem. Całe pudełko opków kupione, wygrzane, potestowane. Muses 8920, lme49860 i 49720, chiński klon Burson V4, chiński dyskretek HDAM, w różnych konfiguracjach. Niezliczone uchogodziny :) 

 

Teraz równoległy wątek. Od niedawna mam dwa bdb kable. Poza wspomnianym wcześniej terzo v2, dołączył do niego Oyaide Continental 5n v2. Te dwa druty robią różnice! Jest lepiej na każdym wymiarze brzmienia. 

 

Jak już miałem te kable, to wróciłem do opampów. Okazało się, że zdecydowanie najlepiej, pełnym, naturalnym dźwiękiem gra połączenie chińskiego dyskretka z... oryginalnym opa2134 :O

 

Oczywiście u Was może być inaczej, ale dla mnie wniosek jest ważny - problemy z jego brzmieniem leżały w innych elementach toru. Opinając go poważnymi kablami słychać, ile tam jest do wyciągnięcia. A jeszcze nie ruszyłem kondów ani lampy ;)

IMG_20190217_093906.jpg

Hehehe, opa 2134 co ty nie powiesz :)))

Na tych opa nic nie mędzy w dzwięku, jest naturalnie i wciągająco. Tak ma być.

W dniu 22.02.2019 o 23:40, gustwao napisał:

Polecam zestawienie Staccato + 2x lme49990 lub lme49860. 

Lub zamiast Staccato coś z burson ów

Miodzio ;) 

Zobaszysz jak scena się powiększy i nie tylko inny DAC te OPA oryginalne moim zdaniem bardzo słabe są. 

 

Absolutnie nie zgadzam się że seryjne opa 2134 są słabe ! To zbyt duże uogólnienie. Może po prosu nie wpasowały się do końca w twój system..lub gust, może szukasz innego brzmienia. Jeśli już wymieniać to bufor, np. na Staccato. Zmiany opa 2134 to już modelowanie dzwięku pod własny gust. Lekka zmiana na bok, ale na pewno nie w górę. Miałem 3 Staccato, 3xBurson, przeróżne kombinacje.

Zostały opa 2134 :)

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2019 o 17:27, Lumperator napisał:

Góra w Arcamie jest wyraźnie zaznaczona, selektywna, nawet miejscami metaliczna, ale nie ostra.  Wyższy środek tez jest lekko uwydatniony podobnie jak okolice trochę wyższego basu. Rytm i głosy (szczególnie żeńskie) są świetne, poczucie holografii również. Klasę irDACa z dobrym zasilaniem liniowym oceniłbym podobnie do Xianga, ale chińczyk ma tą przewagę, że można w znacznym stopniu wpłynąć na brzmienie poprzez wymianę opampów, lampy bądź innych elementów. Różnice miedzy nimi są wyraźne. Arcam wg mnie gra płynniej, przestrzenniej, ale z mniejszym kopnięciem. Xiang energicznie, szybko, ale w niektórych sytuacjach może być zbyt jasny. Obu warto posłuchać aby wydać swój własny werdykt. 

 

Xiang za jasny ? Oj, mam całkiem odmienne zdanie.

W moim systemie, na opa 2134 i Staccato na buforze gra gładko, barwnie, z otwartą łagodną i selektywną górą. W żadnym wypadku nie jasno.

 

To zależy od całego systemu i akustyki. To system, a głównie kolumny i wzmacniacz, ich synergia.. albo jej brak, determinują w dużej mierze końcowe brzmienie systemu. Mało tego. Dla Ciebie może być jasno, a dla mnie ok. Miałem ostatnio na testach wzmacniacz Atoll IN 100. To było dopiero jasne granie. Ale jak dla mnie i z moimi kolumnami ! Męczyło mnie po dłuższym czasie słuchania. Ale Atoll ma taki charakter ewidentnie, a z moimi kolumnami efekt się nasilił.

 

Przetwornik, a tym bardziej opa, przy tak dużej skali zmiany charakteru dźwięku to kilka procent ! Audio jest bardzo subiektywną dziedziną, dlatego dany element po prostu musi nam brzmieniowo podpasować. Dlatego to dana konfiguracja/ system jako całość determinuje końcowe brzmienie. 

 

Byłbym wielce ostrożny przy stwierdzeniu że Chord i Xiang to różnica klas.

A co to znaczy klasa brzmienia? Czy to 1%, 5%, czy 40%.

Mało tego, dla ciebie może to być 20% a moim systemie 5%. 

Jaki sens ładowania w przetwornik dodatkowych 5tys, kiedy mogę to włożyć w wzmacniacz lub kolumny. 

Tutaj zmianę bardzo wyraźną mam pewną.

 

Jakiś czas temu testowaliśmy z kolegami (około 10 osób) różne źródła.

Tzw. różnica klas nie występowała. Były zmiany, ale na pewno nie tak wyraźne jak zmiana wzmacniaczy czy kolumn... lub akustyki, która jeśli jest kiepska, potrafi zabić każdy dobrze skonfigurowany system !!!

 

 

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dawid Hare napisał:

Uważam, że seryjne opa 2134 są bardzo dobre i konstruktorzy świadomie umieścili właśnie ten wzmacniacz w tym układzie.

Gdy układy te ujrzały światło dzienne w świecie elektroniki były uważane za super opampy i wszyscy chcieli je upychać do swoich zestawów.  Ja też uważam je za taki najlepszy kompromis producenta jakościowo-cenowy .Muzycznie grają pełnym pasmem nie faworyzując żadnych z jego skrajów .

Dla mnie mają fajnie nisko schodzący bas lecz już z jego kontrolą jest słabo i dlatego Staccato lub Bursony robią w tym momencie całą robotę.

W moim 05A testuję ostatnio LME 49990 (X2) a na buforze taniutkie LM4562NA (X2) i jestem w szoku jest dynamika , przestrzeń , świetna kontrola basu i pięknie grająca wyższa średnica, górne pasmo detaliczne ale nie ostre . Jednym słowem super. Utwory akustyczne i bluesowe brzmią bajecznie.

Jeszcze mała prośba z mojej strony , jeśli piszecie o swoich testach opampów podawajcie z którym modelem "Sianga" mamy do czynienia 05 A ,B czy C to ułatwi nam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku często mówię że mam 05b. Ile razy mam to powtarzać?

 

Tak, gra pełnym pasmem. Jak dla mnie dużo "przyjemniej" niż Burson czy nawet Staccato. Ale to na prawdę kwestia całego systemu i akustyki Robsonik. U mnie genialne na buforze są Staccato. A ty je testowałeś w tym miejscu ? Może dla ciebie LM4562NA są świetne, a dla innych już tak nie będzie. To całe żonglowanie opa to szukanie brzmienia pod swój gust i dopasowywanie do własnego systemu i akustyki !!!

 

U mnie, przy konfiguracji 3 x Staccato wszystko poszło tak  mocno do przodu, że męczyło po dłuższym czasie.

Bursony grają jak dla mnie za bardzo analitycznie, trochę brakuje tego czaru i muzykalności.

Co z tego ze było trochę więcej szczegółów. Mam to gdzieś. Liczy się muzykalność i brak zmęczenia po dłuższym odsłuchu.

 

Xiang w serii gra bardzo dobrze, ma jakiś tam swój charakter, chociaż uważam że i tak jest dosyć uniwersalny.

Może nie jest super hiper analityczny, ale ma dobrą dynamikę, przestrzeń, wciągającą barwę i jest bardzo muzykalny.

Albo podpasuje albo nie. Wtedy można szukać innego przetwornika. Zmianą opa można poprawić, ale można też popsuć.Czasami lepsze jest wrogiem dobrego.

 

Z tą kontrolą basu to bym nie przesadzał. Jeśli twoje kolumny, wzmak mają problemy z jego kontrolą to dac nic tu n ie pomoże. Do tego akustyka pod względem kontroli dolnego pasma ma ogromne znaczenie. 

Nie przesadzajmy pisząc że zmieniając opa system nagle stracił kontrolę dolnego pasma. Sorry ale to trochę niepoważne.

 

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dawid Hare napisał:

W tym wątku często mówię że mam 05b. Ile razy mam to powtarzać?

Dawid Hare to była prośba do wszystkich , Ty akurat zaznaczasz jaki masz DAC ale inni nie i trzeba się cofać parę stron wcześniej i szukać czy ktoś już pisał co ma. Jest to męczące na dłuższą metę.

2 godziny temu, Dawid Hare napisał:

Ale to na prawdę kwestia całego systemu i akustyki Robsonik.

Zgadzam się z Tobą w 100% dlatego piszę zawsze że u mnie tak gra , w moim torze i z moją akustyką (mam absorbery akustyczne za kolumnami).

Staccato nie słuchałem jeszcze ale nie omieszkam spróbować , na razie zbieram kasę.

2 godziny temu, Dawid Hare napisał:

Z tą kontrolą basu to bym nie przesadzał. Jeśli twoje kolumny, wzmak mają problemy z jego kontrolą to dac nic tu n ie pomoże. Do tego akustyka pod względem kontroli dolnego pasma ma ogromne znaczenie. 

Jakby miały takie problemy to nie zagrałyby fantastycznie z moją teraźniejszą aplikacją, i również z innymi o których już tu pisałem.

 

2 godziny temu, Dawid Hare napisał:

Nie przesadzajmy pisząc że zmieniając opa system nagle stracił kontrolę dolnego pasma. Sorry ale to trochę niepoważne.

Testowałem OPA 2604 na I/O i LM6172NA na buforze i basu było za dużo , był bułowaty , za długo wybrzmiewał nie dało się tego słuchać. Sorry ale tak było.

 

2 godziny temu, Dawid Hare napisał:

Liczy się muzykalność i brak zmęczenia po dłuższym odsłuchu.

Też tak mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Robsonik napisał:

Testowałem OPA 2604 na I/O i LM6172NA na buforze i basu było za dużo , był bułowaty , za długo wybrzmiewał nie dało się tego słuchać. Sorry ale tak było.

 

ty nie mogłeś słuchać , a komuś innemu mogło by się spodobać. Zdziwił byś się jak rożne ludzie mają oczekiwania i preferencje.

 

ok, tak było ale dla ciebie, w twoim systemie i w danej akustyce. Nie generalizujmy, proszę.

Nie zgadzam się że opa 2604 w 05b dają każdemu bułę na basie, bo to zależy także od wielu innych czynników, choćby naszych subiektywnych oczekiwań !

 

Zaznaczmy też, że ty mówisz o wersji 05a, której brzmienia nie znam więc się nie odniosę, a ja o 05b, w której są tylko trzy opa. Do tego ja mówię o zestawieniu ze Staccato na buforze, którego nie słuchałeś. Dlatego ciężko żebyśmy się dogadali w tej kwestii :) 

 

Zamiast opa2604 miałem na ich miejscu 2xStaccato, 2xBurson Vivid, 2xLme49990. W żadnym wypadku, nie zaobserwowałem zbyt rozlazłego basu przy opa2604. Ale to cecha mojego systemu. Bas raczej dobrze kontrolowany. Może jest lekko zaokrąglony, ale w żadnym wypadku nie jest rozlazły.

 

Przy opa2604 nie zauważyłem zbyt dużej ilości basu, jak zresztą na żadnej z powyższych konfiguracji, choć rzeczywiście zmieniał się nieco chrakter dolnego pasma. Teraz ŚWIADOMIE pozostały u mnie 2604 tylko dlatego że grają w moim systemie, dla mnie NAJLEPIEJ, tj. bardzo muzykalnie i angażująco, z fajnym nisko schodzącym, lekko zaokrąglonym i dosyć dobrze kontrolowanym dołem.

 

Nadal uważam, że absolutnie kluczowe w kontroli basu mają kolumny + wzmacniacz + akustyka.

Opa może zmienić trochę jego charakter, ale nie tak drastycznie jak mówisz.

Podkreślam, jednak że to moja subiektywna opinia :)

 

 

 

 

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dawid Hare napisał:

Teraz ŚWIADOMIE pozostały u mnie 2604 tylko dlatego że grają w moim systemie, dla mnie NAJLEPIEJ, tj. bardzo muzykalnie i angażująco, z fajnym nisko schodzącym, lekko zaokrąglonym i dosyć dobrze kontrolowanym dołem.

Dawid już się pogubiłem ,raz piszesz że zostawiłeś sobie 2134 a za chwilę że 2604 , może ja coś źle czytam.

 

17 minut temu, Dawid Hare napisał:

Nie zgadzam się że opa 2604 w 05b dają każdemu bułę na basie, bo to zależy także od wielu innych czynników, choćby naszych subiektywnych oczekiwań !

Nic takiego nie napisałem. Po pierwsze nie mogłem bo nie mam 05B a po drugie, bo już zostało to udowodnione , że nasze DAC-i mają inną budowę i charakter dźwięku (lampowy bufor) . ;-)

22 minuty temu, Dawid Hare napisał:

Podkreślam, jednak że to moja subiektywna opinia :)

Oczywiście że tak , tak samo jak moje doświadczenia nie muszą dać takich samych rezultatów u kogoś innego w jego systemie :-)

Chodzi o to , że może kogoś te testy naprowadzą mniej lub więcej jaki opamp jest wart przetestowania w jego systemie. Ja na ten przykład dowiedziałem się tak o Staccato i on jest teraz na moim celowniku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Robsonik napisał:

Dawid już się pogubiłem ,raz piszesz że zostawiłeś sobie 2134 a za chwilę że 2604 , może ja coś źle czytam

 

Sorry !!! oczywiście 2134 !!!  Za szybko piszę, literówka, mój błąd! 2604 nie oceniam, nie wiem jak grają zamiast 2134 :)

Piszę tylko i wyłącznie o seryjnych opa  2134, bo napisałeś że słabo z kontrolą dołu w ich przypadku, z czym do końca się nie zgadzam

13 minut temu, Robsonik napisał:

nasze DAC-i mają inną budowę i charakter dźwięku (lampowy bufor) . ;-)

 akurat nie korzystam z tego bufora, ale tradycyjnego wyjścia :)

13 minut temu, Robsonik napisał:

Oczywiście że tak , tak samo jak moje doświadczenia nie muszą dać takich samych rezultatów u kogoś innego w jego systemie :-)

Chodzi o to , że może kogoś te testy naprowadzą mniej lub więcej jaki opamp jest wart przetestowania w jego systemie. Ja na ten przykład dowiedziałem się tak o Staccato i on jest teraz na moim celowniku. Pozdrawiam.

 Spróbuj Staccato dać na bufor w 05a, może będziesz jeszcze bardziej pozytywnie zaskoczony niż w przypadku taniutkich LM4562NA :) Nie wiem natomiast jak duże znaczenie ma bufor w konstrukcji 05a. 

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu poleca wymianę opa na staccato, czy to jest ten co w tym sklepie dokładnie https://matshop.sk/produkt/7866839697 czy może  w innym się zaopatrujecie? 

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.