Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jakbyście widzieli połączenie XIANGSHENG DAC-05B z wzmacniaczem rega brio, odtwarzacz rega apollo, głośniki tannoy dct6? jakaś sugestia? góry i średnich chyba jest wystarczająco, po ostatniej zmianie kabli ze zwykłych na melodika brown sugar, wyraźnie ubyło basu, ale to za wyszły smaczki na górze i nie kłuje już tak po uszach przy głosniejszym odsłuchu. może ktoś w okolicach Słupska ma jakiegoś xianga to zapraszam do siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jeekub napisał:

Hej, ja też z Krakowa, z 05B na pokładzie! Zapraszam do siebie kolegów finchers i mkk1, możemy przy piwku lub lampce wina zrobić odsłuch obu modeli ?

Mogę się podpiąć? Z chęcią bym posłuchał jak to gra. Mogę wziąć swojego DIY dla porównania ? Oczywiście jak się zmieszczę jeszcze ?

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

W XS 05A gram na XLR. Wrzuciłem już 8820 i jest b. fajnie ale chciałbym jeszcze wymienić serie i/v.

  • Spisałem z wątku proponowane opy do i/v (Muses01, LME49720UH, LME49970HA, LME49860, LME49990). Były też wymieniane inne ale nie byłem pewien dla którego rzędu je proponowaliście.
  • Zalety: wyższe tony, wokale, gitary grają świetnie stąd nowe i/v nie powinny już nic tutaj podbijać. Z początku było nawet zbyt jaskrawo ale skorygowałem filtr w zwrotnicy i jest już dużo lżej.
  • Wady: Bas stał się zbyt szybki i mało rozciągnięty a niska średnica wycofała.

Który opek na i/v mi się najbardziej w to wpasuje? Preferuję rozwiązanie budżetowe - Muses01 oraz przesiadka z 8820 na Bursony nie zachęca mnie na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z LM4562. Nie jest tak jasny jak LME, ale ma sporo powietrza i bas, którego poszukujesz. Tylko jego to bym nie dawał na I/V, raczej na bufor. Ogólnie nie da się tak z marszu powiedzieć, że się zgra u Ciebie, bo wpływ na odbiór ma całość, a nie tylko zestaw opampów. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność odsłuchania 05a jeszcze na kości 1794 bez żadnych modów.

Nie wiem jak gra 4495 czy 4497 ale ta 1 wersja nie zrobiła na mnie szału.

Bezpośrednio porównywałem do DACa audio-gd 1.32.

Mogę powiedzieć że tylko w 1 aspekcie brzmienia a mianowicie basu bardziej ten DAC mi się podobał. Stał się bardziej żwawy, lepiej zróżnicowany bardziej punktowy.

Ogólny przekaz stał się bardzo szczupły, scena zrobiła się mniejsza i dźwięk mniej nasycony. Jakoś jakby surowy i mniej w nim dopełnienia. Muzyka jak dla mnie gorsza w odbiorze i mniej wciągająca.

DAC ogólnie przy audio-gd bardzo lekka zabaweczka:)

Swojego już sprzedałem więc nie robię jakiejś reklamy.

Ciekawi mnie model na najnowszej kości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko audio-gd 1.32 to jeszcze raz tyle kosztuje co wersja 05b. No i słuchałeś słabszej wersji 05a.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, finchers napisał:

Miałem przyjemność odsłuchania 05a jeszcze na kości 1794 bez żadnych modów.

Nie wiem jak gra 4495 czy 4497 ale ta 1 wersja nie zrobiła na mnie szału.

Bezpośrednio porównywałem do DACa audio-gd 1.32.

Mogę powiedzieć że tylko w 1 aspekcie brzmienia a mianowicie basu bardziej ten DAC mi się podobał. Stał się bardziej żwawy, lepiej zróżnicowany bardziej punktowy.

Ogólny przekaz stał się bardzo szczupły, scena zrobiła się mniejsza i dźwięk mniej nasycony. Jakoś jakby surowy i mniej w nim dopełnienia. Muzyka jak dla mnie gorsza w odbiorze i mniej wciągająca.

DAC ogólnie przy audio-gd bardzo lekka zabaweczka:)

Swojego już sprzedałem więc nie robię jakiejś reklamy.

Ciekawi mnie model na najnowszej kości.

A może podasz więcej szczegółów systemu na jakim słuchałes? transport, wzmacniacz, kolumny i repertuar:)

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid Hare grałem pod NAD 356 z modem pod transportem z cd marantz 52 (lub z daphile po usb) i kolumny tannoy revolution dc6t se.

Może po prostu nie wpasował się w całość.  Chętnie posłuchałbym wersję na innej kości bądź zmodowaną.

Nawet moja 2 połówka określiła: "takie zwykłe granie bez emocji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidzie, bo teraz dopiero przeczytałem Twojego wczesniejszego posta. Ja swojego 05B (4495SEQ) sluchałem na Heco Celan 501 (również na monitorach 301) oraz u jednego gościa na Studio16Hertz Canto Grand. U siebie słuchałem na 4 wzmacniaczach - NAD356BEE, wypożyczona Yamaha A-S1100, stary Marantz PM75 i najstarsza z tej stawki Yamaha AX-900 (wciąż doceniam granie z tego pieca ? ).  Z DACów w ostatnich paru miesiącach odsłuchiwałem Xonara One (z masa opampów, w tym muses, audiofeela, lme różne itd). Przez jakiś czas grałem też na małym O2+ODAC (bardziej pod słuchawki kupiony). Był też NuForce Icon HDP, wewnętrzna karta Xonar STX, lipny DAC wbudowany w PM75, pamiętam też granie V-DACa (choć to dość dawno temu było), rzeczony XiangSheng i niedawno Arcam irDAC oraz Chord Qutest. Odtwarzacze CD Marantza CD63KIS (zaskakująco słaby) i obecny CD72. Kabelki IC różne, głośnikowe Chord Odyssey. Transport niestety z USB z laptopa (może faktycznie macie rację, żeby coś w tej materii zadziałać...).

Xiang u mnie zagrał dokładni tak jak napisał finchers. Nie zwalam jednak  winy na tego DACa. Po pierwsze synergia (zawodzi) po drugie klasa klocków. Soczyste granie z dobrze rozwiniętą średnicą i czystymi wysokimi, to jest jak sądzę klucz do synergii z Xiangiem.  Wspomniałem o wzmacniaczu lampowym i dalej wydaje mi się, ze to jest dobra droga, albo jakaś hybryda.

Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid Hare powiedz ile trzeba doinwestować mniej więcej do tego DACa żeby uzyskać to co opisujesz?

Te Audio-gd które miałem można dostać już poniżej 2 tyś. więc nie ma dużej różnicy cenowej. 

Ale już jakość wykonania przemawia za bardziej znanym na naszym rynku Chińczykiem.   Bardzo poważnie się zastanawiałem nad przesiadką na Xianga ale teraz mam zagwozdkę.

Bardziej skłaniam się nad czymś DIY na 3038 z kraju środka bo ładnie niektóre wyglądają ale ciężko powiedzieć jak grają;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze nad modelem Matrix Mini-i Pro 2S ale...dystrybutor na rynek Polski to jakaś kpina...

"urządzenia nie sprzedajemy konsumentom na odległość.

Odsłuch odpłatny jest możliwy za opłatą, która wchodzi później w cenę urządzenia w razie zakupu

(koszt około 120 zł/dzień).."

jak już weźmiesz urządzenie na odsłuch to poźniej tylko...brać!szkoda więcej niż 1 dzień testować.

No chyba że zdobycie kolejnego cennego doświadczenia za 120 zł (ciekawe czy netto czy brutto:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2019 o 15:43, Lumperator napisał:

Xiang u mnie zagrał dokładni tak jak napisał finchers. (...). Soczyste granie z dobrze rozwiniętą średnicą i czystymi wysokimi, to jest jak sądzę klucz do synergii z Xiangiem. 

Swojego 05A również tak postrzegam. Wstawienie Staccato,  LME49860, MUSES8820 jedynie wzbogaciły przestrzeń i szczegółowość w partiach wysokich i średnicy. Bas jest szybszy i... krótszy. Mięsa brak. Celowo unikałem jasnych kabelków - ktoś polecił mi srebrzoną miedź jako IC bo to "kontynuacja łączy w środku" (nie wiem - nie umiem sprawdzić) - no i się polepszyło względem samego srebra (zresztą dużo droższego). DAC pracuje z Atollem in 100 - to tez nie poprawia sytuacji (wyraziste górne pasma średnicy). Na pewno z lampą dogadał by się bardziej. No ale jak ktoś powiedział: "lampy zaczynają się od 5000 PLN, poniżej to zabawki..." 

DAC jest OK - nawet bardzo jak za te pieniądze. Nawet po doinwestowaniu parę złoty. Kapitalnie wpisuje się w muzykę live, partie akustyczne. Do rocka, cięższej elektroniki - już słabiej (no chyba że z ciemnym/ciepłym wzmacniaczem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gustwao napisał:

Zamówiłem nowego dac-05b na kości ak4497 z dwoma transfirmatorami. Ciekaw jestem jak będzie różnica w stosunku do wersji słabszej na kości ak4495seq. 

Czekam z niecierpliwością na wrażenia...

zapewne do tego czasu już będę miał coś chińskiego na 9038pro ale napisz:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam terminu na odsłuch, z dwójką małych dzieci nie jest łatwo. 

Natomiast w wątku jakości sygnału na wejściu i usb vs coax. Xiang z wbudowanego usb gra faktycznie trochę sucho i skrajami pasma. Po coaxie jest dużo równiej, więcej środka i muzykalnie.

Obecnie gram tak: USB na pci-e Elfidelity - > gustard U12 - > coax XS-05B. Leci teraz do mnie jego nowsza wersja, U16. Z relacji na head-fi lepszy niż singxer su1, i o 30% tańszy! Dam znać czy warto. Będę też testował BNC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jeekub napisał:

Szukam terminu na odsłuch, z dwójką małych dzieci nie jest łatwo. 

Natomiast w wątku jakości sygnału na wejściu i usb vs coax. Xiang z wbudowanego usb gra faktycznie trochę sucho i skrajami pasma. Po coaxie jest dużo równiej, więcej środka i muzykalnie.

Obecnie gram tak: USB na pci-e Elfidelity - > gustard U12 - > coax XS-05B. Leci teraz do mnie jego nowsza wersja, U16. Z relacji na head-fi lepszy niż singxer su1, i o 30% tańszy! Dam znać czy warto. Będę też testował BNC. 

Ciekawe jak się ma takie rozwiązanie do podłączenia przez raspberry pi, np. z nakładką digione. Próbowałeś czegoś na bazie maliny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2019 o 11:52, meloman_123 napisał:

Ciekawe jak się ma takie rozwiązanie do podłączenia przez raspberry pi, np. z nakładką digione. Próbowałeś czegoś na bazie maliny? 

Mam transport na bazie digione, z potrójnym zasilaniem liniowym, gra po BNC. Po coax też było poprawnie.

Malina na digione z Xiangiem po BNC robi robotę ! Polecam

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meloman_123 napisał:

No i ja również, digione po BNC, zastanawiam się tylko czy da się jeszcze lepiej.

Jak masz zasilaną malinę i nakładkę?

lepiej, tzn? czego Ci teraz brakuje?

Jaka reszta systemu?

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczesałem temat opampów dokładniej, też na zagranicznych forach. Chyba skończe na wymianie 8820 na Staccato.

Ale wracając do sekcji i/v. Ze wszystkich polecanych do Xianga najczęściej wspominany jest chyba lme49860 w kontekście innych klocków. I tutaj zonk. Od chyba 2lat ten układ w dip jest End of life. Widziałem dostępny jest tylko w wersji soic jako 49860max na mousserze, digikey itd. TI gwarantuje oryginalność tylko od dobrych dystrybutorów.

Parę osób tutaj wspominało o Ali i zgoda. Jest tam ze 20 ofert po 2-5$ jako dipy. Oprócz tego na eBay sprzedaje dipy francuski user Fractal2015 po7$. Jestem podejrzliwy o oryginalność tych dipow biorąc pod uwagę, ze dipow oficjalnie w produkcji juz nie ma. Kto poleci pewne źródło? Zostaje tylko mousser, lupa i lutowanie do stoliczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dawid Hare napisał:

Jak masz zasilaną malinę i nakładkę?

lepiej, tzn? czego Ci teraz brakuje?

Jaka reszta systemu?

Malina z digione i aktualnie taki zasilacz:

https://www.ebay.pl/itm/2019-HiFi-PSU-2CH-USB-DC-5V-15W-Linear-Power-supply-For-XMOS-CAS-Raspberry/132912233268

Generalnie to ciężko się przyczepić do tego jak to gra. Moje rozterki wynikają z tego, że nie bawiłem się za bardzo transportami, nie wiem ile mógłbym na tym polu jeszcze zdziałać, a nie chcę też za mocno kombinować i wydawać niepotrzebnie pieniędzy, dlatego podpytuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po szybkich poszukiwaniach recenzji wydaje mi się że to nie jest gigantyczna różnica (malina digione vs gustard) ale to tylko opinie w internecie ; ) będę miał za około miesiąc U12 i U16, zrobię testy i napiszę. 

 

Za to na pewno różnica między jakimkolwiek sensownym transportem vs usb w XS jest bardzo duża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, meloman_123 napisał:

Malina z digione i aktualnie taki zasilacz:

https://www.ebay.pl/itm/2019-HiFi-PSU-2CH-USB-DC-5V-15W-Linear-Power-supply-For-XMOS-CAS-Raspberry/132912233268

Generalnie to ciężko się przyczepić do tego jak to gra. Moje rozterki wynikają z tego, że nie bawiłem się za bardzo transportami, nie wiem ile mógłbym na tym polu jeszcze zdziałać, a nie chcę też za mocno kombinować i wydawać niepotrzebnie pieniędzy, dlatego podpytuje. 

to chyba najtańszy sensowny zasilacz na rynku  (widziałem po 40usd)

coś więcej napiszesz? nie buczy, nie grzeje? próbowałeś zasilać jednocześnie dwa źródła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bofff napisał:

to chyba najtańszy sensowny zasilacz na rynku  (widziałem po 40usd)

coś więcej napiszesz? nie buczy, nie grzeje? próbowałeś zasilać jednocześnie dwa źródła?

 

Nie wiem jak ten Chiński wynalazek, ale z zasilaczami liniowymi różnie bywa. Np. Tomanek stosuje mocno szumiące stabilizatory napięcia. Do sekcji cyfrowej trzeba stosować bardzo ciche, nieszumiące zasilacze.

Dobrze jest osobno zasilić raspberry i nakładkę, podobnie jak w digione signature (pełna izolacja galwaniczna i osobne zasilanie strony brudnej i czystej). Ja mam trzy osobne zasilacze - do maliny do nakładki i do switch.

Ultra ciche zasilanie maliny to podstawa jak chce się w pełni wykorzystać jej możliwości jako transportu. Przy dopracowanym zasilaniu malina z nakładką digione 1.2 lub Signature gra na bardzo wysokim poziomie (bez wyostrzeń, gładko, dobrze poukładana scena, zdyscyplinowany bas, itd - tak jak ma zagrać dobry transport plików).

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.