Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bofff napisał:

to chyba najtańszy sensowny zasilacz na rynku  (widziałem po 40usd)

coś więcej napiszesz? nie buczy, nie grzeje? próbowałeś zasilać jednocześnie dwa źródła?

 

Nie buczy, jest całkowicie cichy. Grzeje się trochę, po pewnym czasie jest wyraźnie ciepły, ale nie żeby parzył, chyba normalne zjawisko. Kupiłem go, bo z moich poszukiwań wynikło, że ma najlepszy stosunek jakości użytych podzespołów do ceny. Porównanie mam tylko do ifi ipower, wydaje mi się nowy zasilacz gra mniej jasno, ale szczerze, to wyraźniej różnicy jednak nie czuję. U mnie jeden port USB zasila malinę wraz z digione, a drugi dysk podłączony do maliny. Jeden port nie był w stanie zasilić na raz maliny z digione i z dyskiem (a ifi ipower tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, bofff napisał:

tzn będziesz zamawiał? sam lutował?

Praktycznie wszyscy rekomendują oddzielne zasilanie do maliny i oddzielne do Allo. Z tego co rozumiem to trafo może być wspólne a stabilizatory i filtry właśnie oddzielne. 

Napisze do @Muzg i zdam relacje. Widziałem ze ma opcje samego stabilizatora oraz z wbudowanym trafo. Zakladam że ma jakieś logiczne to trafo mimo, że nie jest b. masywne. Były osoby które narzekały na wlasne trafo z Toroidy.

https://muzgdiy.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, trafo o podwójnych zaczepach i masz dwa zasilania

i do audio chyba lepie toroidalne, a jeszcze lepiej zalewane

jakby miało być 2x5V i 2-3A to minimum 30-40VA

tylko nie wiem o jakim napięciu, żeby się nie grzał za bardzo to najlepiej jak najmniejsze straty, ale z drugiej strony lepiej mieć zapas i większą stabilność

tak na styk to traf 40VA i 2x5V, ale lepszy byłby chyba 2x8V

 

co do zasilania to maliny wystarczy w zupełności gotronika LT1083

ale do czystej lepiej coś z większym kondensatorem low noise

nphttps://www.aliexpress.com/item/LT1963A-Low-noise-three-way-DC-OUTPUT-Regulator-power-supply-for-HIFI-XMOS-DAC/32904678657.html?spm=2114.search0604.3.176.28853ef6sEtLom&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_9_10065_10068_10843_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_453_10084_454_10083_10103_10618_10304_10307_10820_10301_10821_537_536,searchweb201603_54,ppcSwitch_0&algo_expid=8bb87035-e895-4099-b8a3-80200f8406e3-25&algo_pvid=8bb87035-e895-4099-b8a3-80200f8406e3&transAbTest=ae803_5

 

Edytowane przez bofff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i przejde od razu do problemu. 

Posiadam XiangSheng 05B + wymienione kosci na Bursony. Dac podlacczony do squeezebox touch przez usb  

Wszystko bylo ok do czasu kiedy bez zadnego powodu przestalo dzialac usb, sqeezebox przestal go widziec, komputery rowniez, zadnego efektu, zmienialem kabel usb, restartowalem, uaktualnialem oprogramowanie, nic nie daje. Probowalem przez laptopa zainstalowac sterowniki do tego daca ale aplikacja prosi o podlaczenie urzadzenia(daca) bo go nie widzi i na tym instalacja staje. 

Mam rowniez MF v-dac i wszystko dziala bez problemu squeez rowniez widzi go bez problemu. 

Tylko usb nie dziala, coaxial dziala normalnie  

Mozliwe ze cos sie sfajczylo albo zostalo zablokowane? Mozna jakos zrestartowac daca czy cos?

Jakies pomysly? Prosze bo tydzien czasu cieszylem sie a tu nagle takie cos. 

Probowalem w necie znalezc podobny przypadek ale chyba nikt tego jeszcze nie doswiadczyl. 

Ratujcie ludzie  

Aha nawet sprawdzalem plytke, zimne luty itp, ale wszystko wyglada ze jest sprawne. 

Wyglada jakby usb bylo „martwe”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że problem może być poważniejszy.

Miałem dokładnie tak samo z innym DAC, padł kontroler USB Tenor TE7022L.

Niestety nie do naprawy, a przynajmniej nie znalazłem serwisu, który chciał się tego podjąć.

Rozumiem, że masz na tego dac gwarancję ? Prawdopodobnie będziesz musiał z niej skorzystać.

Najprawdopodobniej padł ci kontroler.

 

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry moze to lamerskie pytanie ale czy to nie uklad xmos jest kontrolerem usb w tym dac? Pytam bo taki sie znajduje a nie zauwazylem ukladu Tenor. 

Oczywiscie niewiele to zmienia w sytuacji:-(

A czy jakies bledne ustawienia w squeeze lub w logitech media serwer mogly spowodowac uszkodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stałem się posiadaczem xiangsheng DA 05 A i jak na razie ze mną zostanie na dłużej tylko mam mały irytujący problem o którym zostałem uprzedzony żeby nie było.Mianowicie luźne 1 wejście rca gdzie wkładamy interkonekty. Interkonekt bardzo luźno siedzi. Chciałbym kupić parę nowych wejść i wymienić żeby były takie same tylko nie wiem które kupić . Prosił bym o radę a najlepiej link z allegro lub innego sklepu żebym mógł zamówić. Obecnie wszystko działa tylko u mnie musi być wszystko na tip top . Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, cino napisał:

Tenor

tenor padł mi ale to był inny dac. Nie wiem jaki odpowiada za USB w Xiangu. Może to też być co innego niż kontroler. Jeśli masz jakiegoś dobrego elektronika na horyzoncie to podpytaj o możliwość diagnozy.

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 15:19, jeekub napisał:

Jeśli ściągałeś z Ali to otwieraj spór, możesz sporo zwrotu wyciągnąć. A skoro coax działa to bierzesz dobry transport i... nic się nie stao ? 

Fajne rady, nie ma co. Niech gość po prostu odda na reklamację i otrzyma w pełni sprawny sprzęt.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 16:43, cino napisał:

Kupilem od czlowieka ktory mozliwe ze tez  nie jest pierwszym wlascicielem wiec moze byc problem. 

Kurcze to mnie zmartwiliscie bo akurat squeezebox gral najlepiej przez usb z tym dac. 

Ale chyba posiadasz jakiś dowód zakupu i gwarancję?

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lumperator napisał:

Fajne rady, nie ma co. 

Złośliwość? Kupuję masę sprzętu z chin i po prostu radzę to, co się w moim doświadczeniu sprawdza. Wychodzę też z założenia, że jeśli sprzęt nie ma dystrybucji przynajmniej na tym samym kontynencie to nie ma też gwarancji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jeekub napisał:

Złośliwość? Kupuję masę sprzętu z chin i po prostu radzę to, co się w moim doświadczeniu sprawdza. Wychodzę też z założenia, że jeśli sprzęt nie ma dystrybucji przynajmniej na tym samym kontynencie to nie ma też gwarancji ? 

gwarancję ma niezależnie od szerokości geograficznej, pytanie zawsze jedno.. czy to się opłaca ? :)

 

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do goscia co sprzedawal ze pado wejscie usb z konwerterem i2s to w moim byla taka malutka plytka odkrecisz ja szybko i podmienisz. Jak na moje to wlasnie ten interfejs usb do i2s padl

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do goscia co sprzedawal ze pado wejscie usb z konwerterem i2s to w moim byla taka malutka plytka odkrecisz ja szybko i podmienisz. Jak na moje to wlasnie ten interfejs usb do i2s padl

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka


Jeśli podłączy się piny gpio z maliny do wejścia zajętego przez moduł usb to będzie to działać ? A dsd w jakiej jakości zadziała ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączy się piny gpio z maliny do wejścia zajętego przez moduł usb to będzie to działać ? A dsd w jakiej jakości zadziała ?
Byłoby to na sensem też to chciałem zrobić jak miałem tego DACa ale problem jest że płytka nie jest opisana schematy pinów nie pojawiają się w sieci.
Nie wiadomo gdzie co wpiąć a ryzyko zbyt duże uwalenia układu i2s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za odzew przede wszystkim

venom a jestes w stanie na zdjeciu ponizej wskazac ta plytke do wymiany?. 

 

B2C8D6EF-E22F-4BAA-B324-54230B5D5AF5.jpeg

Z gwarancja to moze byc sliska sprawa poniewaz urzadzenie posiada plomby ktore zostaly zerwane. 

Otrzymalem jednak korespondencje miedzy kupujacym a China-Hifi-audio wiec zobaczymy co odpowiedza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 14:30, cino napisał:

Posiadam XiangSheng 05B + wymienione kosci na Bursony.

Gdzie masz te bursony ? 

Jak zerwałeś plomby to pozamiatane...

Może chociaż producent podpowie ci co może być przyczyną, także uderzaj do niego bezpośrednio.

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, cino napisał:

Jaki sens maja plomby skoro urzadzenie posiada podstawki do wymiany coponiektorych ukladow, oraz wymienna lampe  

Przejezyczenie, chodzilo mi o Burr Browny

 

plomby są po to żeby w razie zerwania producent miał prawo odmówić naprawy w ramach gwarancji i może to zrobić.

Burr Browny to oryginalne opa w 05b, a nie żadne tam przez kogoś/ciebie wymienione, jak pisałeś.

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, cino napisał:

Jaki sens maja plomby skoro urzadzenie posiada podstawki do wymiany coponiektorych ukladow, oraz wymienna lampe  

Ponieważ daje Ci możliwość modyfikacji, ale jakichkolwiek zmian dokonujesz na własne ryzyko świadomie  z konsekwencją utraty gwarancji (tj. po zerwaniu plomb). Coś za coś :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly update sytuacji. 

Skontaktowalem sie z firma od ktorej byl kupiony dac, wstepnie ustalone ze wymienia mi sama plyte PCB na gwarancji. W najgorszym przypadku ja pokrywam koszty wysylki, w najlepszym ja pokrywam do Chin, on pokrywa do PL. 

Zerwane plomby nie maja znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ponownie cieszę się dac-05b teraz w wersji AK4497 z podwójnym transformatorami na moją prośbę chińskie rączki przełożyły do obudowy bez wyświetlacza. Z wyswietlaczem wygląda moim zadaniem ochydnie. (na pytanie dlaczego taki założyli nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi, mogli dołożyć 1$, a tak chińczyk odpowiedział że może za dwa lata :)), po tym stwierdzeniu straszne się uśmiałem. Za dwa lata to już nie będę go robić.) Ale mniejsza o to, tak w pierwszej chwili to bass niżej schodzi. Resztę opiszę jak wygrzeje się "dzieciak". 

IMG_20190423_164052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.