Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie cło? Nie ma cła na przetwornik cyfrowo analogowy. kod taryfy celnej to - - 8519 89 i tak należy podać w deklaracji. Zamawiałem juz wiele razy i nie płaciłem. Trzeba tylko odpowiednio sformułować w deklaracji co to jest ten DAC

Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bumbum napisał:

Jakie cło? Nie ma cła na przetwornik cyfrowo analogowy. kod taryfy celnej to - - 8519 89 i tak należy podać w deklaracji. Zamawiałem juz wiele razy i nie płaciłem. Trzeba tylko odpowiednio sformułować w deklaracji co to jest ten DAC

Opiszesz co konkretnie napisać? Brzmi jak super przydatna wiedza! 

11 godzin temu, dancos napisał:

Czy warto zapłacić za używany 05B 4497, USA lampa - 1600 zł? 

Moim zdaniem tak. Mi rok temu za 4495 z sovtek i wysyłką wyszło 1200 jeśli dobrze pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jeekub napisał:

Opiszesz co konkretnie napisać? Brzmi jak super przydatna wiedza! 

Moim zdaniem tak. Mi rok temu za 4495 z sovtek i wysyłką wyszło 1200 jeśli dobrze pamiętam. 

Nie wiem czy mogę. Kiedys włąsnie opisałem tutaj w tym temacie jak to zrobic i co dokładnie napisac aby cła nie było to moderator usunął mój wpis. Szkoda, bo większość płaci bezsensownie. A skąd wiem? Żona z branży celnej ?

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym napisać kilka zdań z mojej oceny i porównania tych samych DAC ów na różnych kościach Ak4495seq z transformatorem R-core lampa USA i AK4497EQ z dwoma transformatorami lampa również USA. 

Po pierwszym uruchomieniu od razu było słychać wyrazniejszy bass. Jednak odsłuch pozostawilem sobie na później, trzy doby trzymałem DAC cały czas pod prądem. Po tym czasie zacząłem odsłuch i faktycznie troszkę inaczej zarysowny jest dół pasma, dźwięk stał się od razu bardziej wyraźny i lepiej kontrolowany. Bas jest precyzyjniejszy, schodzący niżej i bardziej sprężyście oddający detale. 

W poprzedniej kości było to wyraźnie słabiej zarysowane jest go wyraźnie mniej (powiem szczerze że podoba mi się taki bas, ciepły i głęboki - fanem basu nigdy nie byle, ale w takiej wersji jak najbardziej). Bas jest głęboki i nisko schodzący jest więcej dokładności i różnorodności. Jeżeli chodzi o dynamikę to ten DAC podobnie jak było w poprzednim, przypomnę na kości Ak4495seq, nie brakuje. 

Góra jest bardziej neutralna, myślałem że nawet gorsza na początku odsłuchów, jednak to tylko było moje złudzenie spowodowane większym basem. Jak już się do tego przyzwyczaiłem to zdałem sobie sprawę że tak to powinno być, teraz jest wszystko troszkę lepiej poukładane. 

Wysokie tony są jakby mniej słyszalne z kolumn, a bardziej stają się częścią muzyki. Średnica jest podobna jak w ak4495seq może trochę więcej powietrza. Scena jest bardziej zrozumiała i czytelna. 

Kość ak4497 jest mniej wyrozumialy dla słabszych nagrań, zauważyłem że nawet tak jakby się zacinał, jak miałem słabsze nagranie. Jednak jak puściłem dobrze nagrane nagrania wszystko było ok. Uff 

Podsumowując kość ak4495seq to bardzo dobra kość góra i środek prawie taka sama jak w ak4497 jednak bass jest mniej wyrafinowany mniej czytelny. Jak ktoś lubi mocniejszy dół to nie powinien oszczędzać i zdecydować się od razu na droższa zabawkę. Nawet moja druga połowa zauważyła że bas jest " inny jakby bardziej różnorodny". 

Wyrazniejsze różnice słychać jest pomiędzy wyjściem lampowym i  zwykłym RCA. 

Chciałbym na koniec dodać, że to moja subiektywna ocena. Nie miałem okazji odsłuchać jednocześnie dwóch dac-05b na różnych kościach, różnica pomiędzy odslychami 3tyg. 

DAC współpracował z wzmacniaczem lampowym, bardzo się z nim lubi :). Odsłuch robiłem od razu z wymienionymi OPA na buforze staccato + dwa razy lme49860 szkoda było mi czasu. Może później wrócę do standardu i mocniej pomeczę ucho i cierpliwość. Dlaczego nie sprzedają go w takiej wersji... ?Acha moja nowa wersja dac-05b z AK4497EQ ma dwa trafa osobno dla analogu i cyfry.

Teraz czas na mały tuning... ;). 

PS

VAT wszędzie trzeba płacić bez względu na zmianę i to w każdym państwie UE. Coś wiem o tym.

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed dobrą zmianą wielokrotnie nie płaciłem vatu bo na paczce był gift.Teraz żyje nam się lepiej, zarobki doganiają te z Portugalii i Hiszpanii więc vat trzeba płacić.

Z ciakawości zapytam co to za wzmacniacz i kolumny?

Edytowane przez thomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego sprzętu to wszystko jest napisne w moim profilu "o mnie". 

Co do podatku to mieszkałem w Niemczech oraz Anglii i zawsze tam płaciłem VAT od większych kwot. W Polsce raz zamawiałem ponad 10 lat temu z chin maszynkę do golenia dosyć drogą również płaciłem VAT , więc jak wcześniej nie płaciłes to miałeś fart. 

Jak zamawiałem drobne rzeczy typu remastry cd, lampy do wzmacniacza itp to też nic nie płaciłem bo to drobne były rzeczy. To tyle moich przygód z zakupami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Lumperator said:

Z tym basem to może być kwestia poprawionego zasilania w Twoim modelu, a nie wpływu samej kości DAC ?

Też o tym myślałem, ale wcześniejszy R-core też był ponoć podobnie rozdzielony na dwa wyjścia cyfrowe i analog. Chociaż... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, thomaz napisał:

Vat raczej trzeba zapłacić.Dobra zmiana się o to postara. 

Nie pisałem o VAT tylko o Cle, to dwie rózne rzeczy. VAT jest zawsze, przynajmniej powinien byc naliczony. Cło jednak nie zawsze bo za niektóre artykuły nie płacimy. Często agencje celne źle taryfikują towar i dobrze jest im to podać na tacy. Szczególnie DHL korzysta z bardzo lipnej agencji celnej, bo często trzeba ich poprawiać. 

Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mik_ said:

Mógłbyś wstawić zdjęcie z dwoma trafami, ich podłączenie. Może można do zwykłego 05b 4495 dodać drugie.

Myślę że można. Ale podłączenie może być troszkę inne bo to są dwie różne kości i małe różnice widzę na płytce, robiłem mały tuning. Zdjęcie później dodam. Jednak podłączenie traf jest od spodu płytki. Jak odkrece aby wymienić Kondensator 2,2 uf to wrzucę foty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę później wymieniał jeszcze kondensatory to odkrecę płytkę i spróbuję zrobić zdjęcie jak jest podłączone. Dobrze byłoby porównać z kimś kto ma R-core bo byłoby wiadomo jak podłączyć dwa trafia naraz, osobno dla sekcji cyfrowej i analogowej na kości ak4495seq. 

IMG_20190428_172239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione OPA-mpy z opa2134 na LME49860. Razem ze Staccato grają super. W porównaniu do 2134 wzbogaciły szczegóły i przestrzeń  w  wysokich i średnich partiach. Rozjasniły cały system. Bas jest sprężysty. Róznica dość znaczaca i od razu mozna było wyłapac różnicę.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że "moje" zestawienie  - LME49860 + Staccato - zyskuje na popularności ? Sam dalej na nim siedzę, już trochę przewaliłem tych opamów, ale nic mi lepiej nie zagrało. W przypadku wersji A wyglądało to trochę inaczej, ale wtedy nie miałem jeszcze Staccato. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, meloman_123 said:

Widzę, że "moje" zestawienie  - LME49860 + Staccato - zyskuje na popularności ? Sam dalej na nim siedzę, już trochę przewaliłem tych opamów, ale nic mi lepiej nie zagrało. W przypadku wersji A wyglądało to trochę inaczej, ale wtedy nie miałem jeszcze Staccato. 

Zgadza się ja również to połączenie preferuję, zresztą sam je od Ciebie zgapilem ? Myślę że to najlepsze połączenie w tym DAC u. Jeszcze w mniej wrażliwych systemach może sprawdzić się Staccato + lme49990.

Jeszcze dodam, że po małym liftingu wymiana rezystorów na Dale oraz kondensatorów na WIMA dałem troszkę większe 3,3 uf gra ciut bardziej "przestrzenne" innych zjawisk nie zauważyłem. W weekend wymienię jeszcze te większe kondensatory za lampą na już sprawdzone i wygrzane mundorf y. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się rozglądam za alternatywami dla sovteków, ale nie znalazłem nic ciekawego. Stały na allegro kiedyś Golden liony ale akurat hajsu nie miałem...

A z około-XS wieści, Gustard U16 sprawdza się bardzo dobrze. Ściągnąłem za w sumie 1200 zł, koło 2x droższy niż poprzedni model U12, gra bardziej kulturalnie, z równowagą, precyzyjnie.

 

Xiang jest moim zdaniem mocno podatny na to co wchodzi. U mnie USB grało bardzo skrajami pasma, krzykliwie. Gustard U12 już znacząco pomógł, a teraz u16 sprawia, że jest naprawdę... Gust-ownie;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że "moje" zestawienie  - LME49860 + Staccato - zyskuje na popularności  Sam dalej na nim siedzę, już trochę przewaliłem tych opamów, ale nic mi lepiej nie zagrało. W przypadku wersji A wyglądało to trochę inaczej, ale wtedy nie miałem jeszcze Staccato. 

Ale mam wrażenie że lme49860 bardziej wpłynęło na poprawę brzmienia niż staccato. Nie wiem jak by to grało bez staccato nie chce mi się już rozkręcać 

Wysłane z mojego PRO 6 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bumbum napisał:

Ale mam wrażenie że lme49860 bardziej wpłynęło na poprawę brzmienia niż staccato. Nie wiem jak by to brak bez staccato nie chce mi się już rozkręcać

Wysłane z mojego PRO 6 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Coś tym jest, spora liczba połączeń, która mi się podobała była w układzie 2XLME49860. 

Godzinę temu, jeekub napisał:

Ja się rozglądam za alternatywami dla sovteków, ale nie znalazłem nic ciekawego. Stały na allegro kiedyś Golden liony ale akurat hajsu nie miałem...

A z około-XS wieści, Gustard U16 sprawdza się bardzo dobrze. Ściągnąłem za w sumie 1200 zł, koło 2x droższy niż poprzedni model U12, gra bardziej kulturalnie, z równowagą, precyzyjnie.

 

Xiang jest moim zdaniem mocno podatny na to co wchodzi. U mnie USB grało bardzo skrajami pasma, krzykliwie. Gustard U12 już znacząco pomógł, a teraz u16 sprawia, że jest naprawdę... Gust-ownie;) 

Faktycznie trochę słabo z zamiennikami, myślałem, że to bardziej popularne lampki. A jak się sprawdzają te sovteki, czy może już o tym pisałeś i ja przeoczyłem?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lamp to uważam że większy wpływ na poprawę dźwięku maja lampy sterujące u mnie mix GE i RCA i towarzyszą im RFT. Chociaż stare tesle z brown base również fajnie brzmi, góra jest fantastyczna dół troszkę się rozchodzi ale jest w normie. Do muzyki klasycznej i jazzu super. Myślę że lampy powinno się również dedykowac do typu muzyki podobnie jak wzmak lampowe i tranzystorowe, chyba rozumiecie o co mi chodzi. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ruszałem tematu, chyba zacznę od testowych 5670 z alix. Jak wszystko w audio, lampki też nadają szlifu systemowi w konkretną stronę, chociaż podejrzewam, że to raczej kosmetyka.

 

W tym samym duchu, lecą do mnie bezpieczniki hifi ? na razie dwa, do XS i U16. Zdam relację jak potestuję ?

Co do 49860, zgadzam się z opisaną tutaj charakterystyką. Ja i kolega David Hare jesteśmy póki co w mniejszości która po licznych testach została na ori 2134 i dyskretnym buforze w 05B bo bardziej miękko i ciepło zagrały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gutek napisał:

Ponawiam pytanie skąd bierzecie te 49860 i skad macie pewność, że są oryginalne skoro są wycofane z produkcji. Na Ali pełno malowanek. Może ktoś ma 2sztuki z pewnego źródła użyczyć?

Kupione na ali za 2 dolary za sztukę. Wprowadziły zmiany na plus więc nie wnikam czy to podróby czy oryginały. Zresztą w opiniach inni tez pisali cytuję "Great sound quality in prodigy hd2 paired with one muses 8820. Package arrived as advertised." oraz "lme49860-really liked the sound, the difference for the better is from the stock ne5532p (on my ear). Thank you to the seller. I recommend." i "Visually excellent, i will put in the dac on ak4495seq instead of ad827. I'll sign it later.Excellent detail in the upper frequencies. Sometimes it even seems through measure the emphasis on high. The sound became more alive, the increase in volume. Happy. At first i wanted to order muses8920, but read the reviews, they have a deaf top and a slope in low frequencies." I tak jak napisał pewien rusek "Czasami nawet wydaje się, że mierzy nacisk na wysoki. Dźwięk stał się bardziej żywy, wzrost głośności." To prawda, sam wysuwam takie wnioski.

 

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, jeekub said:

Jeszcze nie ruszałem tematu, chyba zacznę od testowych 5670 z alix. Jak wszystko w audio, lampki też nadają szlifu systemowi w konkretną stronę, chociaż podejrzewam, że to raczej kosmetyka.

 

W tym samym duchu, lecą do mnie bezpieczniki hifi ? na razie dwa, do XS i U16. Zdam relację jak potestuję ?

Co do 49860, zgadzam się z opisaną tutaj charakterystyką. Ja i kolega David Hare jesteśmy póki co w mniejszości która po licznych testach została na ori 2134 i dyskretnym buforze w 05B bo bardziej miękko i ciepło zagrały. 

Sam jestem ciekawa, napisz jakie zamowiles fuses, a tak na marginesie wymieniles już wtyki ICE do bezpiecznik ów na jakieś miedziane? Bo tak słabo to widzę tam przynajmniej w XS siedzi jakieś badziewie

Co do tematu OPA lme49860 z alli to przeważnie podroby. Chociaż też widziałem original ale kosztował jakieś 10 $

Podroby różnią się napisami dokładnie czcionką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.