Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

32 minutes ago, Nordmen said:

Witam wszystkich

jakiś czas nic ze swojej strony nie pisałem jednak z duża ciekawością śledzę temat.

U mnie Xiangsheng 05 b model z jednym transformatorem,kość 4495,lampka GE jest po wymianie opa na 3x burson v6 oraz ostatnio po wymianie kondensatorów na 

Jantzen superior i gra super.Powiem tak wymiana kondensatorow robi bardzo dużo,chyba nawet więcej niż opa.

 

Potwierdzam sam to już przerabiałem, a spróbuj zbocznikować te jantzeny ruskimi Mica slver 10nf lub przynajmniej 6800pf to wtedy oczy otworzysz, a może uszy ?

W nim tkwi duży potencjał 

4 hours ago, maximus035 said:

Panowie, mam problem z Xiangshengiem 05b. Po włączeniu nie zapalają się diody, bezpiecznik jest ok lampa w środku delikatnie świeci. Może ma ktoś pomysł co padło lub gdzie go dać do sprawdzenia.

Pozdrawiam Marek

Bez miernika się nie obejdzie. Zakładam że kable już sprawdziles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maximus035 napisał:

Panowie, mam problem z Xiangshengiem 05b. Po włączeniu nie zapalają się diody, bezpiecznik jest ok lampa w środku delikatnie świeci. Może ma ktoś pomysł co padło lub gdzie go dać do sprawdzenia.

Pozdrawiam Marek

Siemka, mam to samo, najczęściej gdy jest poniżej 20 stopni - nie wiem czy to ma wpływ, zdarza się,że czekam 5 minut a nawet 10,ażeby DAC odpalił. Póki się włącza nie robię szumu. Też na początku się przestraszyłem, pomierzyłem bezpiecznik, ale jest ok. Jeśli ktoś wie czemu tak się robi, to dajcie znać, może musi być jakaś optymalna temperatura lampy?... Albo to zapowiedź czegoś gorszego?...Zgaduję tylko ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Nordmen napisał:

Witam wszystkich

jakiś czas nic ze swojej strony nie pisałem jednak z duża ciekawością śledzę temat.

U mnie Xiangsheng 05 b model z jednym transformatorem,kość 4495,lampka GE jest po wymianie opa na 3x burson v6 oraz ostatnio po wymianie kondensatorów na 

Jantzen superior i gra super.Powiem tak wymiana kondensatorow robi bardzo dużo,chyba nawet więcej niż opa.

 

Również wrzuciłem jantzena superiora i potwierdzam, bdb niedrogi kondensor.

Czy zmiana lampy na GE coś poprawiła/zmieniła ? Ja nie zmieniałem lampy, za to polecam opa Staccato na bufor !

 

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dawid Hare napisał:

Również wrzuciłem jantzena superiora i potwierdzam, bdb niedrogi kondensor.

Czy zmiana lampy na GE coś poprawiła/zmieniła ? Ja nie zmieniałem lampy, za to opa Staccato na buforze bardzo fajny.

 

Lampka była od początku taka,producent podają ja jako made in USA-producentem tej lampki jest właśnie GE.

Ja gram głównie przez XLR wiec potencjału lampki nie wykorzystuje.

Kondensatory trzeba tylko wlutowac i nic nie trzeba ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wychodzi porównanie wyjścia lampowego z wymienionymi kondensarorami i lepszą lampą do wyjścia XLR ? Ma ktoś możliwość porównania ? Ja na Cambridge cxa60 i głośnikach Celestion ditton 66 nie słyszałem różnicy pomiędzy wyjściem rca lampowym i zwykłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ganjor86

W takim razie pytanie czy w ogóle jest sens cokolwiek ruszac skoro różnicy między zwykłym RCA, a zlampizowanym nie slyszysz. Przez lampe gra jaśniej, płynniej i nieco bardziej gładko. Wyjście normalne zaznacza jednak lepiej rytm i na tym wyjściu lepiej mi się słuchało rocka ?

Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zuk1 said:

Dzień Dobry

chetnie się wproszę na odsłuch porównawczy do właściciela xiangshenga 5a lub 5b w Wawie lub okolicach. Mam 05a z wymienionymi opampami na OPM 401.

Warto porównać bo jest spora różnica między nimi zwlasza po upgradzie jednego i drugiego. 

A ostatnia wersja z dwoma transfirmatorami to znowu różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2019 o 17:03, maximus035 napisał:

Panowie, mam problem z Xiangshengiem 05b. Po włączeniu nie zapalają się diody, bezpiecznik jest ok lampa w środku delikatnie świeci. Może ma ktoś pomysł co padło lub gdzie go dać do sprawdzenia.

Pozdrawiam Marek

Xiang ożył dzięki serwisowi audio z Poznania. Padło zasilanie sekcji cyfrowej, wymieniono kilka elementów.

Oby koniec problemów, następnie upgrade.

Edytowane przez maximus035
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, finchers napisał:

Ja slyszalem ale 1 wersje 05a to nuprime lepiej i przyjemniej grał. Ale Xiang byl nie grzebany. 

Dziękuję. Szukam neutralnego DACa ew. z dobra kontrolą basu. Przeczytałem cały watek, ale punktem odniesienia są zazwyczaj lampy lub hybrydy. Melodyjność i ciepło mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gustwao napisał:

Jak go zamówisz to po wygrzaniu zacznij od wymiany OPA potem zmiana kondensatorów. Na pewno będziesz miło zaskoczony. Tutaj już prawie wszystko jest opisane. Powodzenia 

Znam ten wątek na pamięć. Jadę po lutownicę jak przyślą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wtsz napisał:

Znam ten wątek na pamięć. Jadę po lutownicę jak przyślą ?

One Of Us ? Ja też pękłem i zmieniam 05b na 05c - czyli dual trafo i 4497. Jak dostanę i porównam to (mam nadzieję) będzie zmodowany 05b na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wtsz napisał:

No cóż, wezmę Xianga 05b z kością 4497 skoro nie nic lepszego do 6tys. Zobaczę jak się wpisze w tranzystor i buduje scenę a jeszcze można go modyfikować.

A ja wciąż uważam, że skoro mowa o DACu do 6tys, to warto chociaż wypożyczyć i posłuchać Chorda Qutest nim zacznie wygłaszać się osądy, ze Xiang zjada wszystko. Zjada dużo, ale nie wszystko :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lumperator napisał:

A ja wciąż uważam, że skoro mowa o DACu do 6tys, to warto chociaż wypożyczyć i posłuchać Chorda Qutest nim zacznie wygłaszać się osądy, ze Xiang zjada wszystko. Zjada dużo, ale nie wszystko ?

Czym rózni się chord od Xianga 05c przed i po modach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, trueman said:

Hopie uważasz że tuning dużo zmieni? Posłuchaj orginalnego jak nie podpasuje szukaj dalej. 

Tuning zmienia prawie wszystko, ale trzeba najpierw posłuchać. Original gra dobrze, po tuningu ?to już inna liga.

Jednak dla leniuszków ? i tych którzy już wszystko wiedzą, jak również tym którzy muszą się upewnić, że wydali prawie 6 koła zamiast jednej trzeciej nie polecam tego DACa. Chociaż jak miałbym 6 koła no może ciut więcej to wiem co bym kupił ?

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, finchers said:

Bardzo ciekawi mnie jak wypada  Xiang 05c w stosunku do nowego Topping d70 również na 4497 tyle że w Xiangu podwójny zasilacz...

Na to pytanie raczej nikt nie odpowie, ale możesz spróbować kupić d70 a potem poszukać kogoś kto ma X 05c będzie łatwiej. Potem podziel się informacja co i jak. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2019 o 13:07, finchers napisał:

Bardzo ciekawi mnie jak wypada  Xiang 05c w stosunku do nowego Topping d70 również na 4497 tyle że w Xiangu podwójny zasilacz... 

Dobre pytanie. Przymierzam się mocno do D70, a o Xiangu 05c na AK4497EQ dopiero teraz się dowiedziałem - no i jest dylemat :). Są za i przeciw. Xiang - poza tym, że tańszy - ma i podwójny toroid, i tor lampowy, z kolei największą przewagą Toppinga wydają się dwa szybie zegary AccuSilicon, zbijające jitter do femtosekund. A to jest chyba poważny argument.

W ogóle Topping sprawia wrażenie solidniej wykonanego i zaprojektowanego, ale może nie mam racji - nie jestem ekspertem w tych sprawach. W każdym razie w pomiarach D70 wypada świetnie.

A, i w Toppingu można zmieniać filtry. Nie jestem pewien, czy ten Xiang też to umożliwia, nie widziałem o tym chyba wzmianki w opisie na ich stronie, ale może przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 21

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.