Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Na papierze ?. Xianga nie słuchałem, ale wydaje mi się, że w tej całej masie jest parę dobrych DACow a Xiang nie jest już tak atrakcyjny cenowo. 

Oczywiście pomijam preferencje odsłuchowe.

7 godzin temu, gustwao napisał:

Lepszy to pojęcie względne jest przede wszystkim na innej kości Es9038pro. Takich i innych jest tam cała masa. Nie każdemu do gustu przypada ta kość podobnie jak innym AK4497. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy to pojęcie względne jest przede wszystkim na innej kości Es9038pro. Takich i innych jest tam cała masa. Nie każdemu do gustu przypada ta kość podobnie jak innym AK4497. 


To prawda, ale fakt też że ta kość wsadzają w drogie DAC no cocktail audio x45pro ale I aplikacja kości ma wpływ na dźwięk tak że bez słuchania nie da rady ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

 


To prawda, ale fakt też że ta kość wsadzają w drogie DAC no cocktail audio x45pro ale I aplikacja kości ma wpływ na dźwięk tak że bez słuchania nie da rady ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na tym forum (https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-the-topping-d70-dac.7694/) Topping ma bardzo dobrą ocenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2019 o 11:13, Marcin Wielgus napisał:

 


To prawda, ale fakt też że ta kość wsadzają w drogie DAC no cocktail audio x45pro ale I aplikacja kości ma wpływ na dźwięk tak że bez słuchania nie da rady ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jednak zdecyduję się na Topping D70, pieniądze nie za duże,  DAC kolosalnej różnicy nie zrobi w systemie a z drugiej strony Elaci z Linear Acostic grają jednak rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wtsz said:

Jednak zdecyduję się na Topping D70, pieniądze nie za duże,  DAC kolosalnej różnicy nie zrobi w systemie a z drugiej strony Elaci z Linear Acostic grają jednak rewelacyjnie.

Jak będziesz mógł to porównaj potem z jakimś xiangsheng dac-05b 4497, najlepiej po modach podobnych do moich wtedy będą dopiero w podobnych cenach. Już parę osób skusilo się na duże przeróbki. Jestem ciekaw ja wpadną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wtsz napisał:

Jednak zdecyduję się na Topping D70, pieniądze nie za duże,  DAC kolosalnej różnicy nie zrobi w systemie a z drugiej strony Elaci z Linear Acostic grają jednak rewelacyjnie.

ciągniesz od chińczyków czy kupujesz w PL ? i koniecznie napisz jak zagrało  

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jeekub napisał:

myślę, że możesz się miło zdziwić ? u mnie wersja C właśnie dotarła i idzie do modów a B umila oczekiwanie na testy ? 

Nie do końca wyraziłem się precyzyjnie. Natomiast bardziej wierzę w badanie urządzenia niż subiektywne odsłuchy w pomieszczeniach o niewiadomej akustyce. Oczywiście każdy ma do tego prawo, ale nie wykonuje się testu ABX, a opisy więcej powietrza itd. są mało wiarygodne. Zrezygnowałem z XS i dziękuję za wszelka pomoc.

Edytowane przez wtsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, wtsz said:

 Natomiast bardziej wierzę w badanie urządzenia niż subiektywne odsłuchy w pomieszczeniach o niewiadomej akustyce. Oczywiście każdy ma do tego prawo, ale nie wykonuje się testu ABX, a opisy więcej powietrza itd. są mało wiarygodne. 

Ja natomiast w żadne badania nie wieżę bo musiałbym chodzić do kościoła (sorki nie wytrzymałem ?). Natomiast wszystko biorę na słuch i wolę sam sprawdzać poszczególne elementy muzyczne dotyczy to również innych aspektów życia. Przyjmuje też różne opinie na temat słuchu, bo wiadomo słuch sluchowi nie równy. Mojemu kuzynowi wystarczy stara wieża techniksa bo mu słoń nadepnął na ucho. Inny będzie szukał nie wiadomo co, ale najważniejsze to wlasne testy. Powodzenia może znajdziesz ten swój złoty gral. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gustwao napisał:

Ja natomiast w żadne badania nie wieżę bo musiałbym chodzić do kościoła (sorki nie wytrzymałem ?). Natomiast wszystko biorę na słuch i wolę sam sprawdzać poszczególne elementy muzyczne dotyczy to również innych aspektów życia. Przyjmuje też różne opinie na temat słuchu, bo wiadomo słuch sluchowi nie równy. Mojemu kuzynowi wystarczy stara wieża techniksa bo mu słoń nadepnął na ucho. Inny będzie szukał nie wiadomo co, ale najważniejsze to wlasne testy. Powodzenia może znajdziesz ten swój złoty gral. 

Ja WIERZĘ, do kościola chodzę i nikogo nie pouczam, ale to moja sprawa. Graalem to jest chyba ten XS jak ktoś lubi dłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2019 o 18:28, wtsz napisał:

Jednak zdecyduję się na Topping D70, pieniądze nie za duże,  DAC kolosalnej różnicy nie zrobi w systemie a z drugiej strony Elaci z Linear Acostic grają jednak rewelacyjnie.

Porównanie XS byłoby bardzo ciekawe. Ciekaw jestem czy są to urządzenia z grubsza o podobnym dźwięku. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ad meritum ? 

05C już z pierwszymi modami (kable, gniazda, terminale RCA, bezpiecznik, opki) grzeje się, w tym tygodniu zrobię testy z 05B z dokładnie tymi samymi modami, oczywiście opiszę tutaj!

Jak ktoś się czai z zakupem swojego XS to zapraszam na priv - na pewno jeden będzie na sprzedaż ? Mam też bogaty arsenał fajnych USB, coaxów, opków po testach.

W dniu 16.06.2019 o 14:38, Moriarty napisał:

Dobre pytanie. Przymierzam się mocno do D70, a o Xiangu 05c na AK4497EQ dopiero teraz się dowiedziałem - no i jest dylemat :). Są za i przeciw. Xiang - poza tym, że tańszy - ma i podwójny toroid, i tor lampowy, z kolei największą przewagą Toppinga wydają się dwa szybie zegary AccuSilicon, zbijające jitter do femtosekund. A to jest chyba poważny argument.

W ogóle Topping sprawia wrażenie solidniej wykonanego i zaprojektowanego, ale może nie mam racji - nie jestem ekspertem w tych sprawach. W każdym razie w pomiarach D70 wypada świetnie.

A, i w Toppingu można zmieniać filtry. Nie jestem pewien, czy ten Xiang też to umożliwia, nie widziałem o tym chyba wzmianki w opisie na ich stronie, ale może przeoczyłem.

Ja mam te zegary z Gustard U16, naprawdę robią różnicę na wejściu do Xianga. Wewnątrz DACa pewnie ciut słabiej wypadną, ze względu na interferencje i inne magiczne oddziaływania ? Ale i tak ciekawe porównanie. Pozostaje pytanie czy D70 jest tak wspaniale podatny na mody jak XS ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, jeekub said:

Panowie, ad meritum ? 

05C już z pierwszymi modami (kable, gniazda, terminale RCA, bezpiecznik, opki) grzeje się, w tym tygodniu zrobię testy z 05B z dokładnie tymi samymi modami, oczywiście opiszę tutaj!

ż ??

?

Wrzuć jakieś zdjęcie po przeróbka, w drugim podejściu z modami wymień kondensatory te czarne przy lampie oraz zbocznikoj je mikowymi moim zdaniem to jest jeszcze większe "otwarcie" niż wymiana na najlepsze OPA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gustwao napisał:

Wrzuć jakieś zdjęcie po przeróbka, w drugim podejściu z modami wymień kondensatory te czarne przy lampie oraz zbocznikoj je mikowymi moim zdaniem to jest jeszcze większe "otwarcie" niż wymiana na najlepsze OPA. 

Absolutnie tak! Dozuję sobie przyjemności ? Chcę też zrobić porównanie 'jabłek do jabłek' żeby rzetelnie ocenić wartość lepszej kości i 2x trafo.

Co ciekawe, 05c przyszedł stockowo na 49720 a w 05b były 2134. Mam też akurat 2x muses 8820, może też przy okazji pogrzeję je i sprawdzę. Tak dużo słuchania, tak mało czasu xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten nowy C jest też w lepszej wersji z OPA 49720 i 2x muses 8820. Do testów i porównań się przyda na pewno ?. Jednak i tak na końcu wiem co wyląduje ?. Jak wziolem C z podstawową wersją OPA oraz bez tego wyświetlacza moim zdaniem strasznie psuje wygląd. Zeby dali ciut ładniejszy nie za 5 $ ale za 8$ wyświetlacz to może bym wziął. Porównuj, porównuj, to najlepsza część tego spektaklu. Ja już trochę przerzucilem tego inni koledzy też cieszę się mocno zmodyfikowanym XS w wersji C. 

Czekamy na Twoje opinie i porównania bezpośrednie... 

Tak na marginesie ostatnio testuje kondensatory milflex a w ich najlepszej wersji na miedzi we wzmaku i jestem pod dużym wrażeniem, tylko te rozmiary masaka ledwo co zamieściłem. Inny kolega kupił milflexy do tego Daca jednka rozmiar jaki przyszedł przerosl jego i moje wyobrażenia,  nie da się go zmieścić w obudowie. Połączył na próbę z wprowadzonym kablami na zewnątrz. Ten xiangsheng jest bardzo poddany na mody dużo się dzieje w tej kwestii a kondensatory odgrywają kluczową modyfikację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, trueman said:

Klepcie się po ramieniu i ulepszajcie co mi do tego.. 

Rób co chcesz.... I mów co chcesz... Jednka grzecznosc wymaga jak się ktoś ładnie pyta na czym grasz. Grzecznie odpowiedzie, ale widzę że kolegi podstawowych manier nie nauczyli ani w domu, ani w szkole podstawowej... To tyle na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gustwao napisał:

Rób co chcesz.... I mów co chcesz... Jednka grzecznosc wymaga jak się ktoś ładnie pyta na czym grasz. Grzecznie odpowiedzie, ale widzę że kolegi podstawowych manier nie nauczyli ani w domu, ani w szkole podstawowej... To tyle na ten temat. 

Ten dac zjada na śniadanie takie daci jak ja posiadam i nie widzę sensu dalszej dyskusji. A tak poza tematem to Nie pouczaj!! A ładnie tak ublizać komuś kogo nie znasz? Moralizator się znalazł.. 

Edytowane przez trueman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, trueman napisał:

Ten dac zjada na śniadanie takie daci jak ja posiadam i nie widzę sensu dalszej dyskusji. A tak poza tematem to Nie pouczaj!! A ładnie tak ublizać komuś kogo nie znasz? Moralizator się znalazł.. 

Panowie co to za twierdzenia że coś zjada coś innego ? Było już na ten temat w tym wątku sporo. Xiang tak jak inne dac (te droższe) albo lepiej albo gorzej wpasuje się w dany system. Jest do dobry dac, ale z tym zjadaniem to skończcie, bo ten wątek za chwile stanie się pośmiewiskiem...

20 godzin temu, gustwao napisał:

Tak ten nowy C jest też w lepszej wersji z OPA 49720 i 2x muses 8820

Daj znać czym dźwiękowo różni się od 05b i przy okazji przypomnij w jakim systemie gra Xiang u ciebie, bo to ważne. Nie sądzę, żeby była duża różnica w stosunku do 05b, ale ciekawy jestem twojej opinii, chociaż wolał bym osobiście posłuchać.

20 godzin temu, gustwao napisał:

Tak na marginesie ostatnio testuje kondensatory milflex a w ich najlepszej wersji na miedzi we wzmaku i jestem pod dużym wrażeniem,

Bo to bardzo dobre miedziaki, szczególnie jako odprzęgające we wzmacniaczach lampowych i hybrydowych. Miałem je w hybrydzie  zamiast Mundorf Supreme i było bardzo dobrze. Tylko ze względu na gabaryty, nie wszędzie się zmieszczą. 

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.