Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.06.2019 o 14:38, Moriarty napisał:

Dobre pytanie. Przymierzam się mocno do D70, a o Xiangu 05c na AK4497EQ dopiero teraz się dowiedziałem - no i jest dylemat :). Są za i przeciw. Xiang - poza tym, że tańszy - ma i podwójny toroid, i tor lampowy, z kolei największą przewagą Toppinga wydają się dwa szybie zegary AccuSilicon, zbijające jitter do femtosekund. A to jest chyba poważny argument.

W ogóle Topping sprawia wrażenie solidniej wykonanego i zaprojektowanego, ale może nie mam racji - nie jestem ekspertem w tych sprawach. W każdym razie w pomiarach D70 wypada świetnie.

A, i w Toppingu można zmieniać filtry. Nie jestem pewien, czy ten Xiang też to umożliwia, nie widziałem o tym chyba wzmianki w opisie na ich stronie, ale może przeoczyłem.

@Moriarty napisz nam coś o T D70....chyba już cos wiesz.

obraz.thumb.png.66d9e9eb34bfac88a0010da8370964b3.pngobraz.thumb.png.9de560faa9d923ad18196737da8c26dd.png

Edytowane przez wtsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę teraz wydawać finalnych werdyktów, bo sprzęt jeszcze nieustabilizowany, ale jest dobrze. Przesyłka z Toppingiem D70 dotarła wczoraj, niestety akurat w te dni mam mało czasu, nie słuchałem więc jeszcze tyle, ile bym chciał. Gram też na ustawieniach fabrycznych, czyli przy 0 dB w trybie przedwzmacniacza. Teoretycznie lepszy dźwięk powinno dać przełączenie w tryb "tylko DAC", pomijając sekcję przedwzmacniacza, albo - zgodnie z pomiarami zniekształceń - dając na wyjściu w trybie przedwzmacniacza -12 dB.

Gram z płyt CD, czyli przez wyjście RCA. Teoretycznie mogę w ustawieniach wymusić wyłączenie będących teraz w gotowości gniazd zbalansowanych, co też może być korzystne. Ale to potem, jak się osłucham z brzmieniem w wersji ustawień domyślnych.

Nie ruszałem też jeszcze filtrów. Zresztą, z tego co słyszałem, ten domyślny to jeden z optymalnych.

Brzmienie, gdybym miał je określić krótko, jest kulturalne i wyważone. Bardzo naturalne, nieefekciarskie, "analogowe". Pięknie wybrzmiewają struny, zarówno w smyczkach, jak i fortepianie. Ludzkie głosy. Dużo detali, precyzja lokalizacji, brak nachalności i agresji. To tak w skrócie.

Urządzenie sprawia wrażenie bardzo solidnie wykonanego. Budząca zaufanie, dobrze spasowana obudowa, amortyzujące nóżki, nawet karton firmowy z nadrukami srebrną farbą sugeruje sprzęt z wyższej półki, a nie budżetowe "Chi-Fi".

Nie żałuję zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Moriarty napisał:

Nie chcę teraz wydawać finalnych werdyktów, bo sprzęt jeszcze nieustabilizowany, ale jest dobrze. Przesyłka z Toppingiem D70 dotarła wczoraj, niestety akurat w te dni mam mało czasu, nie słuchałem więc jeszcze tyle, ile bym chciał. Gram też na ustawieniach fabrycznych, czyli przy 0 dB w trybie przedwzmacniacza. Teoretycznie lepszy dźwięk powinno dać przełączenie w tryb "tylko DAC", pomijając sekcję przedwzmacniacza, albo - zgodnie z pomiarami zniekształceń - dając na wyjściu w trybie przedwzmacniacza -12 dB.

Gram z płyt CD, czyli przez wyjście RCA. Teoretycznie mogę w ustawieniach wymusić wyłączenie będących teraz w gotowości gniazd zbalansowanych, co też może być korzystne. Ale to potem, jak się osłucham z brzmieniem w wersji ustawień domyślnych.

Nie ruszałem też jeszcze filtrów. Zresztą, z tego co słyszałem, ten domyślny to jeden z optymalnych.

Brzmienie, gdybym miał je określić krótko, jest kulturalne i wyważone. Bardzo naturalne, nieefekciarskie, "analogowe". Pięknie wybrzmiewają struny, zarówno w smyczkach, jak i fortepianie. Ludzkie głosy. Dużo detali, precyzja lokalizacji, brak nachalności i agresji. To tak w skrócie.

Urządzenie sprawia wrażenie bardzo solidnie wykonanego. Budząca zaufanie, dobrze spasowana obudowa, amortyzujące nóżki, nawet karton firmowy z nadrukami srebrną farbą sugeruje sprzęt z wyższej półki, a nie budżetowe "Chi-Fi".

Nie żałuję zakupu.

Może nie powinni montowac przedwzmacniacza.. Coś im nie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dawid Hare napisał:

jaki to transport i reszta systemu ?

Za transport służy moje dotychczasowe  źródło, czyli Marantz CD6006. Wzmacniacz: Yaqin MS-30L, po totalnej modyfikacji (m.in. lampy sterujące dostały kondensatory Mundorf Supreme). Lampy: sterujące 5654RT R.T.C.; mocy EL34 RFT. Kolumny YB Audio Zephyr, ze zwrotnicą na Clarity Caps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, wtsz napisał:

Może nie powinni montowac przedwzmacniacza.. Coś im nie wyszło

Nie, to jest regulacja cyfrowa, nie klasyczny przedwzmacniacz. DAC, według relacji, gra dobrze w każdym wariancie. Wariant z zejściem o -12 dB ma związek z charakterystyką zniekształceń intermodulacyjnych, która wynika, jak się przypuszcza, z cech konstrukcyjnych DAC-ów AK z serii Velvet Sound po AK4490EQ - czyli na przykład używanych w konstrukcjach audiofilskich AK4493EQ i AK4497EQ. Pomiar każdego DAC-a z tymi układami wykazuje, że przy maksymalnym sygnale krzywa na wykresie lekko idzie w górę. Ale to wciąż bardzo niskie poziomy.

Przy zejściu z sygnałem o circa -12 dB sygnał wyjściowy jest akurat w samym "dołku" krzywej zniekształceń intermodulacyjnych. Ale mówimy tu o kosmetyce. To są poziomy tak niskie, że prawdopodobnie po takim zabiegu nawet nie usłyszymy różnicy.

Topping D70 według pomiarów na Audio Science Review ma niemal rekordowo niski poziom zniekształceń intermodulacyjnych. Zresztą prawdopodobnie właśnie dzięki temu brzmi tak fizjologicznie, "analogowo". To prawdopodobnie najlepsza jak dotąd - albo jedna z najlepszych - implementacja kości AK4497EQ (tu razy dwa, po jednej na kanał).
 

Edytowane przez Moriarty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Moriarty napisał:

Nie, to jest regulacja cyfrowa, nie klasyczny przedwzmacniacz. DAC, według relacji, gra dobrze w każdym wariancie. Wariant z zejściem o -12 dB ma związek z charakterystyką zniekształceń intermodulacyjnych, która wynika, jak się przypuszcza, z cech konstrukcyjnych DAC-ów AK z serii Velvet Sound po AK4490EQ - czyli na przykład używanych w konstrukcjach audiofilskich AK4493EQ i AK4497EQ. Pomiar każdego DAC-a z tymi układami wykazuje, że przy maksymalnym sygnale krzywa na wykresie lekko idzie w górę. Ale to wciąż bardzo niskie poziomy.

Przy zejściu z sygnałem o circa -12 dB sygnał wyjściowy jest akurat w samym "dołku" krzywej zniekształceń intermodulacyjnych. Ale mówimy tu o kosmetyce. To są poziomy tak niskie, że prawdopodobnie po takim zabiegu nawet nie usłyszymy różnicy.

Topping D70 według pomiarów na Audio Science Review ma niemal rekordowo niski poziom zniekształceń intermodulacyjnych. Zresztą prawdopodobnie właśnie dzięki temu brzmi tak fizjologicznie, "analogowo". To prawdopodobnie najlepsza jak dotąd - albo jedna z najlepszych - implementacja kości AK4497EQ (tu razy dwa, po jednej na kanał).
 

Nie trzeszy  w głosnikach przy włączaniu i zmianie wejść w trybie przedwzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Moriarty said:

 

Jak będziesz zaglądał do środka to wrzuć jakąś dobrą fotkę ze środka, chciałbym mu się przyjrzeć od kuchni 

?. Lubię mieć wpływ na dźwięk zakupionego sprzętu. Więc chciałbym zobaczyć co można w nim w razie czego podmienić. Aby dopasować dźwięk pod siebie tak jak to jest w XS. Bo tak to trochę kupowanie kota w worku. Na internecie nie ma dobrych zdjęć bo to dosyć świeży wypust i jeszcze nie cieszy się dużym zainteresowaniem. A nie każdemu wpasować się może w system. 

Porownywales go do jakiś innych DACów może coś skrobniesz.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mackiee napisał:

Moriarty ile Cię wyszło to cudo PLN całość? 

440 USD, w promocji. Z VAT-em dwa tysiące i kilkadziesiąt złotych.

Na Dropie był już dwa razy po 425 USD.

5 godzin temu, wtsz napisał:

Nie trzeszy  w głosnikach przy włączaniu i zmianie wejść w trybie przedwzmacniacza?

Nic nie trzeszczy, nie zmieniam wejść - gram tylko z CD.

4 godziny temu, gustwao napisał:

Jak będziesz zaglądał do środka to wrzuć jakąś dobrą fotkę ze środka, chciałbym mu się przyjrzeć od kuchni

 

Nie zaglądałem i nie będę, widziałem zdjęcia w sieci. Tam nawet nie ma za bardzo miejsca na modowanie. To jest solidny inżynieryjnie projekt, wszystko rozplanowane, dobra organizacja przestrzeni. Mnie się to akurat podoba. Nie lubię wielkich obudów wypełnionych głównie "audiofilskim powietrzem", by jakiś cwaniak mógł łatwiej windować cenę za "poważnie wyglądający" sprzęt.
 

topping-d70-balanced-dac-2x-ak4497-xmos-xu208-i2s-32bit-768khz-dsd512.jpg

4 godziny temu, gustwao napisał:

Porownywales go do jakiś innych DACów może coś skrobniesz

W moim Marantzu CD6006 gra Cirrus-Logic, słuchałem paru konstrukcji na kościach ESS, w tym jakiejś podobno kultowej Wadii, jednego polskiego DAC-a na Burr-Brownie. Jak dla mnie Topping D70 gra z tego wszystkiego najlepiej. Jak na razie mam poczucie, że już mógłbym na tym DAC-u poprzestać poszukiwań (pierwszy raz w życiu w przypadku DAC-a). No ale wiadomo, jak to jest, pewnie za jakiś czas, gdy się osłucham, to znowu się zacznie... taki sport ?.

Dzisiaj miałem czas na "Wariacje Goldbergowskie" w wykonaniu Glenna Goulda, obie wersje - tą z 1955 i tą z 1981 r. Nigdy nie słuchałem tych nagrań z taką przyjemnością, tak bezwysiłkowo. Fajne jest to, że nawet na niskich poziomach głośności słychać klasę brzmienia. Precyzję, aurę, detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dobrze się to przestawia :) Spodobało mi się twoje określenie, że ten DAC nie sili się na efekciarstwo, a głosy i struny brzmią w sposób analogowy. Bardzo jestem ciekawy jak to się ma do Xianga (czy to z modami, czy bez). 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował, chciał kupić to sprzedaję swojego DA05a.

DAC nie był modyfikowany, wszystko jest w stanie oryginalnym.

Posiadam karton oraz potwierdzenie opłat celnych.

Sprzedaję ponieważ króliczka gonię dalej :) Cena 1150 z kosztami przesyłki.

 

ea337553ed0f73387c1d76b18786b375.jpg46691589e0f8b1ad2f4d100352db07bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie,ja mam dwie kwestie. Pierwsza to mam staccato na buforze i ad825 duale na pozostalych dip-8 gra to dla mnie lepiej niz z lme 49860(jesli dobrze pamiętam). Druga sprawa,to mam laptopa Lenovo y50-70 i przez niego puszczam przez usb sygnał, czy to jest max jaki wyciagne z tego lapka? On ma niby laser, próbowałem go kiedyś,ale nie zachwyciło mnie to... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega jest w tym DAC że można opkami poszukać synergii do swojego systemu ?

Transporty mam dość dobrze zbadane, więc:

Za 200 - m2tech hiface

Za 450 - Gustard u12 (ten mam na sprzedaż) 

Za 800 - singxer f1

Za 1200 - Gustard u16 

Za 2700 singxer su6

A co do porównania 05b i c, wciąż czekam na wygrzanie tego drugiego ? Wczoraj, po 150h było już BARDZO dobrze, ale trwa to mega długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, grabski5 napisał:

Ad825 wypchnęły wokal do przodu, poszerzyły scenę na szerokość, i bas ma lepszy "punch" jakby lepiej odseparowany w tym względzie.

Podając takie informacje, ważne jest w jakim systemie uzyskałeś ten efekt. To ważne, bo każdy system zagada nieco inaczej z tymi (jak i innymi) opa. Np. ty uzyskałeś większy "punch" na basie, a inni mogą zyskać większą "bułę" czy problem z kontrolą. Dlatego dużo zależy od reszty systemu.

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, jeekub said:

Mega jest w tym DAC że można opkami poszukać synergii do swojego systemu ?

Nie tylko OPA możemy manewrowac, ale również tak samo, a może i więcej kondensatorami i "otworzyć" ten DAC o szczegółowość, detale, przestrzeń oraz jeszcze lepszą dynamikę i neutralność. Warto sprawdzić i dopasować całość systemu przez te zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dawid Hare napisał:

Podając takie informacje, ważne jest w jakim systemie uzyskałeś ten efekt. To ważne, bo każdy system zagada nieco inaczej z tymi (jak i innymi) opa. Np. ty uzyskałeś większy "punch" na basie, a inni mogą zyskać większą "bułę" czy problem z kontrolą. Dlatego dużo zależy od reszty systemu.

Kolumny to aktywne rokit rp6 g2, kable rca-xlr z prolinka 

Natomiast słuchawki,bo na nich głównie słucham to Takstar HF580, dt 990 pro, dt 150.

Wzmacniacze to forum V, Richard Marsh amp by Bamboszek i Zenek duo z lme 49860. Kable rca to melodiki purple rain (jesli nie pomyliłem nazwy..) oraz xlr kordiala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gustwao napisał:

Nie tylko OPA możemy manewrowac, ale również tak samo, a może i więcej kondensatorami i "otworzyć" ten DAC o szczegółowość, detale, przestrzeń oraz jeszcze lepszą dynamikę i neutralność. Warto sprawdzić i dopasować całość systemu przez te zmiany. 

Koledze Gustwao i należy się dobra flaszeczka:)

Właśnie zbocznikowalem Jantzen Superior starymi ruskimi kondensatorami mikowymi i jestem bardzo mile zaskoczony. Dźwięk bardziej się otworzył i góra nabrala blasku. Brawo dla kolegi za dobre rady ?

nie wiem jak to możliwe, ale rzeczywiście dziala...

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/14/2019 at 4:59 PM, grabski5 said:

Ad825 wypchnęły wokal do przodu, poszerzyły scenę na szerokość, i bas ma lepszy "punch" jakby lepiej odseparowany w tym względzie.

 

Jaki polecilbys transport usb coax ?

A miałeś mozliwosc sprawdzenia może ad826 i porównania z ad825? 

 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Dawid Hare said:

Koledze Gustwao i należy się dobra flaszeczka:)

Właśnie zbocznikowalem Jantzen Superior starymi ruskimi kondensatorami mikowymi i jestem bardzo mile zaskoczony. Dźwięk bardziej się otworzył i góra nabrala blasku. Brawo dla kolegi za dobre rady ?

nie wiem jak to możliwe, ale rzeczywiście dziala...

Cieszę się że się podobało, zrób to samo w swoim nowym yaqin ie. Zbocznikoj wszystkie te mundorfy micami, a jak byłoby za jasno (w co wątpię) to tymi KBG ruskimi o których wcześniej wspominałem. Myślę, że znowu będziesz mile zaskoczony. Upgrade bardzo tani, ale jaki efektywny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gustwao napisał:

Cieszę się że się podobało, zrób to samo w swoim nowym yaqin ie. Zbocznikoj wszystkie te mundorfy micami, a jak byłoby za jasno (w co wątpię) to tymi KBG ruskimi o których wcześniej wspominałem. Myślę, że znowu będziesz mile zaskoczony. Upgrade bardzo tani, ale jaki efektywny. 

we wzmacniaczu nie ma zagrożenia że będzie za jasno, bo zawsze można go przełączyć w tryb triody, wtedy gra trochę ciemniej...Kondensatory wlutuje dzisiaj bo mocno mnie zaintrygowały..

ps. kupiłem więcej na zapas ?

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, grabski5 said:

@gustwao nie mialem takiej okazji, a czemu pytasz? ?

Pytam bo sam również nie miałem okazji porównać i sprawdzić te kostki. A wiem z innych opisów że ciut inaczej grają. A ja szukam prawdziwego Grala 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio porównywałem xianga 05a z musical fidelity mx-dac.Xiang niestety przegrał.Miał gorszą przestrzeń , bas i średnice.Co do dynamiki trudno określić ale tak jak by mx-dac był lepszy.Mx gra bardziej muzykalnie , analogowo ale trzeba też dodać że jest 4 razy droższy tyle że używkę można dostać za około 2tys.Grało to z cambridgem 651a i

s16hz mimo premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.