Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Mody nie wzniosą tego daca do niewiadomo jakiego poziomu.To są tylko opampy , mogą nieco uwydatnić pewne aspekty pogarszając inne.Mx daca też można modować.Dodam , że mx miał zwykły chiński zasilacz za 20zł a xiang 

porządny liniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a gdybym tak zakupil aima sc808 i przez niego coaxialem podal sygnal do xianga, to czy jakosc ulegnie znacznemu polepszeniu niz z Usb lapka ? (Czy moze dodatkowo do aima trzeba bedzie dokupic np lepszy zasilacz do kompa itp itd?)

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/21/2019 at 8:34 PM, thomaz said:

Mody nie wzniosą tego daca do niewiadomo jakiego poziomu.To są tylko opampy , mogą nieco uwydatnić pewne aspekty pogarszając inne.Mx daca też można modować.Dodam , że mx miał zwykły chiński zasilacz za 20zł a xiang 

porządny liniowy.

Chciałbym tylko coś dodać, że porownywales dac-05a z przed 2 lat to inna konstrukcja niż dac-05c czy nawet w wersji b. Po modach to jest inne granie i nie tylko po wymianie opamp. Wszystkie aspekty zmieniają się nie pogarszają niczego w zamian. Warto poczytać cały wątek, a słuchając osobiście takiego dac-05c po modach szybko zmienił byś zdanie. Tak myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie z PC można zrobić dobre źródło. Wtedy duże znaczenie ma zasilacz - u mnie seasonic platinum zrobił mega robotę. Do tego izolacja elektryczna HDD i wiatraków.

Nie wiem jak gra ta karta, ale ja mam na PCI dedykowane USB do audio, z którego wychodzę na Gustard i z niego coax do XS - efekt jest, w moim systemie i uszach, znakomity. 

Linki do wszystkich rzeczy wrzucałem kilka(naście?) stron temu. 

No i oczywiście dobry kabel sieciowy wtedy również do pc. 

W dniu 21.07.2019 o 21:34, thomaz napisał:

Mody nie wzniosą tego daca do niewiadomo jakiego poziomu.To są tylko opampy , mogą nieco uwydatnić pewne aspekty pogarszając inne.Mx daca też można modować.Dodam , że mx miał zwykły chiński zasilacz za 20zł a xiang 

porządny liniowy.

Mam inne doświadczenie ? XS fenomenalnie reaguje na mody i każdy z głównych (opki, kondy, kable/gniazda) wznosi go o kolejne ligi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2019 o 19:00, gustwao napisał:

Chciałbym tylko coś dodać, że porownywales dac-05a z przed 2 lat to inna konstrukcja niż dac-05c czy nawet w wersji b. Po modach to jest inne granie i nie tylko po wymianie opamp. Wszystkie aspekty zmieniają się nie pogarszają niczego w zamian. Warto poczytać cały wątek, a słuchając osobiście takiego dac-05c po modach szybko zmienił byś zdanie. Tak myślę ?

Z wzmacniaczem lampowym na el34 xiang może zagrać bardzo dobrze bo on gra po jasnej stronie.

Ja mam neutralny wzmacniacz cambridga i lubie analogowe brzmienie , xiang niestety tego nie spełniał.

Uważałem , że bezsensu wstawiać bursony które grają jeszcze bardziej analitycznie niż standardowe i kosztują

prawie tyle co dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, thomaz napisał:

Uważałem , że bezsensu wstawiać bursony które grają jeszcze bardziej analitycznie niż standardowe i kosztują

 prawie tyle co dac.

Każdy ma prawo do własnej oceny i podzielenia się swoją opinia na forum.

U mnie akurat XS05b jest po wymianie opamp na burson 6 vivid(3 szt),ostatnio po wymianie kondensatorów na jantzen superior i z każda taka zmiana gra to coraz fajniej.

Ja osobiście na dac planowałem wydać ok 5 tys i podejrzewam ze mój XS po modach,

wymianie przewodu zasilającego,może wymianie gniazd zamknie się kwota ok 4 tys.Fajne ,przynajmniej dla mnie,jest to ze mogę ułożyć sobie urządzenie pod własne upodobania(oczywiście w jakimś zakresie).Inni wola kupić gotowy klocek i niech tak będzie.Grunt żeby nie zapomnieć  

po co te klocki kupujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, thomaz said:

Uważałem , że bezsensu wstawiać bursony które grają jeszcze bardziej analitycznie niż standardowe i kosztują

prawie tyle co dac.

Mi za bardzo bursony nie leżą, i można wymienic na takie OPA które się wpisują w system, na bursonach świat się nie kończy. Każdy może jednak wyrazić swoją opinię, chociaż lepiej jest wcześniej posłuchać a potem... 

ale zawsze można się do czegoś doczepic.... 

Na XS też świat się nie kończy zawsze można coś kupić za 5-6 tys. a później zmienić na cos "lepszego" ?

Jak jest za jasno to kondensator jaki się tylko podoba i jest ciemnej... ale to za tanio może wyjść. Wielu to nie przełknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio za namową mojego starego kolegi zakupiłem do z bocznikowania większe kondensatory micowe i podmieniłem mniejsze na 43nf jest bardziej naturalniej, szczegółowość dalej bardzo dokładna i nie jest jaśniej, więc jest super.

Pozdrawiam eksperymentujacych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Gutek said:

Nie wiem czy wiecie ale:

https://en.wikipedia.org/wiki/Xiangsheng

Fajnie się dowiedzieć skąd się wzięła nazwa Naszego DAC a ?

 

Jak to u mnie bywa cały czas gonię królika i trochę poszperalem trochę poczytałem i postanowiłem zakupić nowe OPA. 

AD797BR bo o nim mowa oczywiście w wersji podwójnej na stoliku dip8. Z uwagi na obecność u mnie w torze lampy, starałem się szukać coś bardzo naturalnego i lepszego niż lme49860. 

I myślę że znalazłem brzmi bardzo analogowo, więcej jest detali na górze, ładne delikatne przestrzenne pogłosy tego mi brakowało w kości lme49860. Brzmienie jest bardziej rzeczywiste, czasami trochę ostry, bass podobny jak u poprzednika czyli bez euforii. Wydaje mi się że jest bardziej wymagający co do toru. 

Myślę że jak ktoś ma wzmacniacz lampowy to to jest dobry kierunek. We wzmacniaczach tranzystorowych może się nie sprawdzić do nich bardziej będą pasować lme49990 lub Ad825 i podobne które mogą dodać coś więcej od siebie. 

Jak ktoś szuka brzmienia bardziej naturalnego to polecam. 

Jeszcze jeden chciałbym sprawdzić, ale na razie robię sobie małą przerwę muszę przesłuchać ponownie wszystkie swoje płyty ?. Bo w niektórych coś nowego się pojawiło ?

Jeszcze dodam że jest dużo podróbek kości i warto poszukać właśnie tej wersji, nowa wersja jest ponoć gorsza AD797ANZ. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do modów, to wymieniałem opy już 2 razy ale nic nie dało tyle co wymiana kabla zasilającego na gruby ekranowany OFC i wyrzucenie filtra sieciowego. Byłem mega sceptyczny do tego.

Wiele osób polecało też wymianę gniazda IEC na miedziane ale mi pasują koszerne rozwiązania więc wywaliłem gniazdo całkowicie i zlutowałem się do trafa za filtrem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z opa jest takie, że wymiana buforu podniosła jakość brzmienia a zmiany opa na kanałach zmieniają jego charakter. 

Co do zasilania, jestem dużym 'wierzącym i słyszącym', moim zdaniem spośród kabli (vs głośnikowe i IC) prądowe robią najwięcej na plus. Właśnie jestem w trakcie remontu i zdecydowałem się na osobną linię do systemu ? Ciekaw jestem bardzo co to da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Dopisuję się z nowym nabytkiem XS 05B z AK4497EQ z pojedynczym transformatorem. Posiadam również podstawową wersję XS 05B AK4450.

W sumie nie myślałem że w ogóle będzie jakaś różnica w odsłuchu pomiędzy DAC-ami, ale na pewno jest inaczej. AK4497EQ ma zdecydowanie ostrzejszą górę i jest bardziej energetyczny, AK4450 gra zdecydowanie łagodniej - mniej krzykliwie, oczywiście to są odczucia odsłuchu w moim systemie.

XS 05B na AK4450 na pewno będę sprzedawał ale dopiero jak uporam się z doborem lamp  we wzmacniaczu pod do nowego XS.

Miał ktoś może podobne odczucia pomiędzy wersjami XS? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lumperator napisał:

Up

Chyba Ci chodziło o AKM4495 (ten starszy). Jeśli model na 4497 gra jeszcze ostrzej to powiem szczerze żartów nie ma ?

U mnie akurat 4497 gra bardziej krzykliwie, na tyle że aż nie chciało się zwiększać głośności. Podmianka lamp we wzmacniaczu na szczęście uratowała sytuację. Teraz jest ok. Może nadszedł czas na wymianę źródła - laptopa na coś  lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat 4497 gra bardziej krzykliwie, na tyle że aż nie chciało się zwiększać głośności. Podmianka lamp we wzmacniaczu na szczęście uratowała sytuację. Teraz jest ok. Może nadszedł czas na wymianę źródła - laptopa na coś  lepszego. 
Raspberry pi 4 w wersji conajmniej 2gb, na początek zasilacz liniowy i granie przez usb a jak będzie mało to nakładka z wyjściem bnc, allo digione albo lepsza wersja digione signature. A wymieniając karte micro sd możesz oglądać filmy na libreelec albo osmc. Ja mam xs ds-05b współpracujący z raspberry pi 3 (ale wymienie na raspberry pi 4 4gb) i kartą allo digione oraz oczywiście zasilacz liniowy na lt1085ct i jest to bardzo dobre rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soryy za OF, ale jeżeli ktoś nie ma doświadczenia z elekroniką to polecam ToppingD70. Dostałem wczoraj i po kilkunastu godzinach mogę stwierdzić,że nie wyrzuciłem pieniędzy w błoto. W moim zestawie jest już bardzo dobrze. Nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, wtsz said:

Soryy za OF, ale jeżeli ktoś nie ma doświadczenia z elekroniką to polecam ToppingD70. Dostałem wczoraj i po kilkunastu godzinach mogę stwierdzić,że nie wyrzuciłem pieniędzy w błoto. W moim zestawie jest już bardzo dobrze. Nic dodać nic ująć.

Każdy swoje chwali, szkoda że tego chińczyka nie porownales nigdy naszym chińczykiem dac-05c. Większość z nas również nie wywaliła pieniądze w błoto tylko mądrze zainwestował, podobnie jak Ty. 

18 hours ago, maximus035 said:

U mnie akurat 4497 gra bardziej krzykliwie, na tyle że aż nie chciało się zwiększać głośności. Podmianka lamp we wzmacniaczu na szczęście uratowała sytuację. Teraz jest ok. Może nadszedł czas na wymianę źródła - laptopa na coś  lepszego. 

Daj mu trochę pograć tak z tydzień to się uspokoi musi się wygrzac i tyle. I wymień mu OPA na początek. Potem resztę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Każdy swoje chwali, szkoda że tego chińczyka nie porownales nigdy naszym chińczykiem dac-05c. Większość z nas również nie wywaliła pieniądze w błoto tylko mądrze zainwestował, podobnie jak Ty.

Nie oceniam XS tym bardziej, że po modach każdy brzmi inaczej. Przedstawiłem swoją subiektywną opinię na temat DACa przy ,którym moim zdaniem nie ma potrzeby wymiany różnych części. Ja np. nie mam czasu na takie zabawy aczkolwiek brałem to nawet pod uwagę.

Topping D70 za 400$ jest bardzo dobrym wyborem w moim systemie i szczerze mówiąc zaskoczył mnie mocno. Tidal z laptopa po byle jakich drutach i już mam dużo powietrza, wspaniałą górę i super kontrolowany bas, a przy tym analogową neutralność, oczywiście zależy to od danego nagrania. Lepiej jest jeszcze na CD. Topping D70 nie dodaje nic od siebie, a jednak ma wielki wpływ na odsłuch, który wydaje się być czymś zupełnie oczywistym, jednak po wpięciu innego DACa mogę docenić jego brzmienie.

Wpis proszę traktować jako kolejny OT bez zakładania nowego wątku, dlatego że za miesiąc tego DACa może już nie być na rynku. Osobiście korzystałem z wielu porad z tego forum i niejeden forumowicz otworzył mi oczy na konfigurowanie zestawu z którego jestem bardzo zadowolony. Poza tym jestem pełen uznania dla tych, którzy nie wydają bezmyślnie pieniędzy w salonach na gotowce ale szukają własnych brzmień i rozwiązań. Audio to nieskończona gra.

Pytania o Topping D70 odpiszę na priv.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gustwao napisał:

Każdy swoje chwali, szkoda że tego chińczyka nie porownales nigdy naszym chińczykiem dac-05c. Większość z nas również nie wywaliła pieniądze w błoto tylko mądrze zainwestował, podobnie jak Ty. 

Daj mu trochę pograć tak z tydzień to się uspokoi musi się wygrzac i tyle. I wymień mu OPA na początek. Potem resztę. 

Xsianga mam akurat z drugiej ręki tak że jest wygrzany, pozostaje zabawa OPA-mi i lampami we wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, maximus035 said:

Xsianga mam akurat z drugiej ręki tak że jest wygrzany, pozostaje zabawa OPA-mi i lampami we wzmacniaczu.

Największa niespodzianka czeka Cię po wymianie kondensatorów. Poczytaj wcześniejsze posty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Czy ktoś może mi podpowiedzieć w prostych słowach, jak wymienić tę lampe? Model który kupiłem to 5670 RSD black plate NOS, czyli teoretycznie zamiennik. Nie mam dużego doświadczenia w modyfikacji sprzętu, dlatego będę wdzięczny za wskazówki.

 

 

lampa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, grabski5 said:

Panowie, na buforze staccato a na i/v opa301b - krótko, lepiej niż z ad825, podobnie ale o klasę lepiej - przepraszam inaczej tego nie opiszę ;(

Napisz coś więcej bo gabaryty są imponujące tego OPA i skąd go wykopales ?. Jak to gra, czy bardziej jest do lme49860 czy bliżej do AD825. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AIMa sc808 i w zestawie były trzy opa301b . Nie mieści się w obudowie, obudowiec wiec lekko odstaje, muszę pokombinować jak to ogarnąć. Gra to jak ad825 na sterydach,jest dużo przejrzystości,ale nie kłującej. Bas kopie mocniej,acz nie wiem czy niżej czy wyżej, wiem natomiast, że na opa301b zyskał mój Marsh amp by Bamboszek. No ale mając 3ampy żongluję sobie jak chce,a do tego pełno opków. Próbowałem trzech opa301b. Ale to nie to,dobrze się to komponuje w/w kombinacji. 

P.S. teraz szukam używki PC za 2k zł ale gotowego (złącza,gniazda) na aima, a także na gry i szybkie działanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.