Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie kupiłeś te ad797br? Rozumiem że to musi być dual na podstawce tak? Czy to taki    
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F262450099170

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2019 o 21:18, gustwao napisał:

@bumbum tak myślę że coś podobnego. Kupiłem na ebay dual na podstawce. 

Dzięki, kupione. Zobaczę jak u mnie się sprawdzi bo też mam obecnie te LME49860 i staccato na buforze

 

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z xangiem. Poprostu zamilkł. Nie ma dźwięku. Stało się to chyba kiedy resetowalem maline.  Odłączyłem zasilanie maliny, podłączyłem ponownie, załączam, malina pracuje  ale ale już xang nie gra. 

Sprawdzałem na innym transporcie i dźwięku brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kondensatory sa najlepsze na wyjście lampowe w da05b ? Wstawiłem niedawno staccato na bufor i już dawno 2x burson v6 classic (jeszcze nie porównywałem staccato z oryginalnie montowanym opampem ale już czuję że jest odczuwalnie lepiej i warto wymienić wszystkie opampy na dyskretne) a teraz chciałbym dać jeszcze szanse wyjściu lampowemu, mam kilka lamp na testy ale wiem że kondensatory na wyjściu lampowym są słabe i chce je wimienić na profesionalniejsze w rozsądnej cenie. Chciałbym też zbocznikować je radzieckimi kondensatorami mikowymi ale chyba tylko na ebay są dostępne i nie jestem pewny które to. Mógłby ktoś na forum lub na priv przesłać jakie to nonkretnie mają być kondensatory ? A może z kondensatorami do bocznikowania też warto eksperymentować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Od jakiegoś czasu mam u siebie XS 05B na AK4495, dziś trafił do mnie XS 05B na AK4497, lepszą lampą GE i lepszym transformatorem. Porównywałem oba na stockowych opampach - wersję różnią się nieznacznie. Mocniejszy AKM jest minimalnie bardziej szczegółowy i w moim odczuciu lepiej kontroluje niski bas - czy warto dopłacać? Chyba nie ? Na lampach też nie ma dużej różnicy ( rosyjska vs GE - ta druga jest mniej muzykalna, ale bardziej szczegółowa, mniej tez basu - przynajmniej tak wychodzi u mnie w systemie) 

Oba DAC zdecydowanie lepiej grają po wyjściu zbalansowanym. Co najmniej o klasę wyżej ( dynamika i detale).

Opki  - Staccato na buforze i 2xmusses 8920. Kiedy dziś dostałem DAC na mocniejszym AKM ,ale na stoskowych opampach, przez chwilę myślałem, że coś się stało z jego lewym kanałem, wydawał sie grac głośniej niż prawy... może się uszkodził w transporcie itp... to była po prostu różnica stock vs mój poprzedni XS 05B ze Staccato i Musses -  po prostu tak gigantyczna - scena, dynamika, detale... dla mnie gra po zmianie opów o 2 klasy wyżej - to przepaść... Porównywałem też Staccatto z Burson V6 Vivid - Staccato dużo bardziej pasuje do XS w moim odczuciu. Kupić ten DAC i nie wymienić opampow to strata pieniędzy ?

Całość gra w konfigu NAD 356 (z modem) + Impuls Audio Alize.

Jak ktoś ma 2x LME49860 na sprzedaż, proszę o pw. Chętnie protestuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Od jakiegoś czasu mam u siebie XS 05B na AK4495, dziś trafił do mnie XS 05B na AK4497, lepszą lampą GE i lepszym transformatorem. Porównywałem oba na stockowych opampach - wersję różnią się nieznacznie. Mocniejszy AKM jest minimalnie bardziej szczegółowy i w moim odczuciu lepiej kontroluje niski bas - czy warto dopłacać? Chyba nie  Na lampach też nie ma dużej różnicy ( rosyjska vs GE - ta druga jest mniej muzykalna, ale bardziej szczegółowa, mniej tez basu - przynajmniej tak wychodzi u mnie w systemie) 
Oba DAC zdecydowanie lepiej grają po wyjściu zbalansowanym. Co najmniej o klasę wyżej ( dynamika i detale).
Opki  - Staccato na buforze i 2xmusses 8920. Kiedy dziś dostałem DAC na mocniejszym AKM ,ale na stoskowych opampach, przez chwilę myślałem, że coś się stało z jego lewym kanałem, wydawał sie grac głośniej niż prawy... może się uszkodził w transporcie itp... to była po prostu różnica stock vs mój poprzedni XS 05B ze Staccato i Musses -  po prostu tak gigantyczna - scena, dynamika, detale... dla mnie gra po zmianie opów o 2 klasy wyżej - to przepaść... Porównywałem też Staccatto z Burson V6 Vivid - Staccato dużo bardziej pasuje do XS w moim odczuciu. Kupić ten DAC i nie wymienić opampow to strata pieniędzy
Całość gra w konfigu NAD 356 (z modem) + Impuls Audio Alize.
Jak ktoś ma 2x LME49860 na sprzedaż, proszę o pw. Chętnie protestuję
A może skoro masz możliwość porównać xlr do rca to warto wymienić kondensatory na wyjściu lampowym i mieć ostateczną odpowiedż które wyjście jest najlepsze ?

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panowie wrażenia z ad797? jak się mają charakterem do 49860?

Krótkie ogłoszenie parafialne, mam parę gratów fajnych na sprzedaż w tematyce klubu :)

Przede wszystkim Xiang 05B z modami.  Sprzęt roczny, ma zmienione gniazdo na furutech (100 zł), wszystkie kable wewnętrzne (sygnał plus zasilanie) na oyiade pcocc (200zł), opa dyskretny z Chin odpowiednik staccato (70) + LME49760, dorzucam też gniazdo RCA (50zł) do montażu i lepszy bezpiecznik - za całość chciałbym 1400. Kto słyszał, ten wie że warto ;)

Zmieniam oczywiście na XS-05C, chociaż z żalem zgadzam się z przedmówcami - lepsze kość i podwójne trafo raczej nie jest warte tych prawie 500 zł różnicy ;(

Poza tym:

belden 5n 50 cm - 50 zł

belden 5n 1m - 80 zł

occ 7n srebrzony 75 cm - 160 zł

occ 6n 1,5m 180 zł

 

Coaxy:

belden 4n 1,5m - 90 zł

ofc 8n 1,5m 170 zł

 

Opa na bufor:

klon bursona V5i - 60 zł

analog staccato - 80

 

Opisy brzmienia poszczególnych kabelków na priv, teraz nie mam już czasu ale szczególnie polecam te USB i coaxa koło 150 zeta - dopiero kable za około 600-800 zł są od nich zauważalnie lepsze.

Wszystkiego można posłuchać i odebrać w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli sciśłosci, to nie ma modelu 05C, tylko nadal 05B (ten z dwoma trafami i na Ak4497 tez nazywają 05B) :)
A mnie zastanawia jedna rzecz. Na china-hifi-audio można było wybrać opcję z opampami OPA627 zamiast standardowych OPA2143/OPA2604. To dość specyficzny wzmacniacz, który w niewielu aplikacjach gra z otwartością i życiem.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/15/2019 at 8:37 PM, Lumperator said:

Tak gwoli sciśłosci, to nie ma modelu 05C, tylko nadal 05B (ten z dwoma trafami i na Ak4497 tez nazywają 05B) ?
A mnie zastanawia jedna rzecz. Na china-hifi-audio można było wybrać opcję z opampami OPA627 zamiast standardowych OPA2143/OPA2604. To dość specyficzny wzmacniacz, który w niewielu aplikacjach gra z otwartością i życiem.

Jeśli chce się poeksperymentowac to można kupić, bo te standardowe są słabe. Warto je od razu wymienić na inne  wcześniej wymieniane w tym wątku. 

Co do nazewnictwa to najmocniejszą wersję z AK4497 i dwoma trafami umownie nazwaliśmy wersja 05C. Bo trzeba je jakoś wyróżnić od zwykłej wersji 05B na AK4495 z jednym transformatorem. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomiędzy wyjściem rca a xlr oprócz głośności różnica to przede wszystkim bardziej gra detaliczne(tylko proszę tego nie odbierać dosłownie), bardziej dokładnie gra głównie góra, trudno mi to opisać. Jak ktoś ma wzmacniacz lampowy to myślę że z xlr będzie zadowolony. Dla transformatorów polecam bardziej wyjście RCA doda trochę miękkiej i muzycznej finezji lampy. Wart spobowac samemu ocenić te dwa wyjścia, zakup kabla xlr to aż nie taki duży wydatek, polecam wyszukać coś na aliexpress. Bo nasze ceny ?, kabel ma znaczenie ale nie aż tak duże jak wymiana poszczególnych podzespołów w torze audio, to taka powiedzmy wisienka na torcie dla zasobnego portfela ?

PS 

Różnice nie są duże pomiędzy RCA i XLR , ale je słychać w przyzwoitym systemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, gustwao said:

U mnie pomiędzy wyjściem rca a xlr oprócz głośności różnica to przede wszystkim bardziej gra detaliczne(tylko proszę tego nie odbierać dosłownie), bardziej dokładnie gra głównie góra, trudno mi to opisać. Jak ktoś ma wzmacniacz lampowy to myślę że z xlr będzie zadowolony. Dla transformatorów polecam bardziej wyjście RCA doda trochę miękkiej i muzycznej finezji lampy. Wart spobowac samemu ocenić te dwa wyjścia, zakup kabla xlr to aż nie taki duży wydatek, polecam wyszukać coś na aliexpress. Bo nasze ceny ?, kabel ma znaczenie ale nie aż tak duże jak wymiana poszczególnych podzespołów w torze audio, to taka powiedzmy wisienka na torcie dla zasobnego portfela ?

PS 

Różnice nie są duże pomiędzy RCA i XLR , ale je słychać w przyzwoitym systemie. 

Oczywiscie zamiast transformator powinno być tranzystorowy. Tak to jest jak za szybko się pisze i Google podpowiada całe wyrazy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Patrykowski napisał:

Ma ktoś w Wawie tego cudaka, coby posłuchać? Zaproszę na piwko :) i na odsłuch z Dali 450 i Arcamami 9+9p 

I jeszcze takie przy okazji pytanie - jak Xiang zagra w porównaniu dajmy na to do takiego CA Stream Magica 6? Chodzi mi tylko i wyłącznie o jakość/klasę jako DAC, bo myślę o jakimś streamerze lub DAC z Maliną i jakimś DigiOne czy cuś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patrykowski napisał:

I jeszcze takie przy okazji pytanie - jak Xiang zagra w porównaniu dajmy na to do takiego CA Stream Magica 6? Chodzi mi tylko i wyłącznie o jakość/klasę jako DAC, bo myślę o jakimś streamerze lub DAC z Maliną i jakimś DigiOne czy cuś w tym stylu.

Porównywałem kilka dni temu XS na stockowych opa do CA Steam Magic v2 - bez żadnych modyfikacji. XS gra lepiej, dynamiczniej, jest bardziej otwarty w dźwięku, więcej detali. W porównaniu z nim CA gra jak pod kocykiem. Dodam tylko, że właściciel tego CA był u mnie i sprzedaje go i zamienia na XSsa ?

CA podobno fajnie się moduje też, ale zakładam, że z XSem z dobrymi opa wciąż nie będzie miał szans. ( A idą jeszcze OPM401 do testów)

CA to bardzo fajny i muzykalny DAC. Do momentu jak się nie posłucha XSa ?

Pisałem wyżej, że XLRy są zdecydowanie najlepszym wyjściem w tym DAC. Tak to wygląda u mnie.

Dla odmiany chętnie bym poczytał wasze opinie o lampach na pre w tym DAC. Czy coś innego dobieraliscie poza rosyjską stockową lub 5670 GE? Testuję teraz RSD 5760 i Sylvana 5670 (szare piny) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patrykowski napisał:

To był A czy B?

To była wersja B ze standardowym zasilaczem, standardowymi opa na chipie AKM 4495. 

Kilka postów wyżej pisałem o różnicy pomiędzy wersjami B. Mam drugą sztukę na 4497 I lepszym zasilaniem również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzaacH napisał:

To była wersja B ze standardowym zasilaczem, standardowymi opa na chipie AKM 4495. 

Kilka postów wyżej pisałem o różnicy pomiędzy wersjami B. Mam drugą sztukę na 4497 I lepszym zasilaniem również. 

A z jakim innym DACem mógłbyś porównać to urządzenie (5B 4495)? Czy daleko mu np do Audio-gd czy? A np taki irDAC II jak przy nim wygląda albo Hegle czy Taka Rega DAC R?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patrykowski napisał:

A z jakim innym DACem mógłbyś porównać to urządzenie (5B 4495)? Czy daleko mu np do Audio-gd czy? A np taki irDAC II jak przy nim wygląda albo Hegle czy Taka Rega DAC R?

Testowałem go jedynie z 3 DAC - zawsze wychodził obronna ręką ( był lepszy ) 

AUNE S6 - choć to głównie DAC słuchawkowy.

Cambridge Audio Magic 100

Cambridge Audio Stream Magic V2

XiangSheng versja B - na 4497 i zasilanie Single R-core

Pozostałe które wymieniłeś ( choć popularne tego co czytam) nie miałem ich w reku i w systemie niestety. Sa też dużo droższe. Jestem z Warszawy wiec jak nadarzy się okazja można porównać coś  albo z wersją 4495 albo 4497. Samo porównanie może być bardzo ciekawe, chyba przewijało się już gdzieś w wątku kilku właścicieli którzy mieli Hegla lub IrDAC

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.