Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.09.2019 o 00:53, venom200 napisał:

Samo gołe USB czy z laptopa czy z maliny to kupa gówna.
Jak chcesz grać po USB wraz z gęstymi formatami kup Sparky a USB bridge. Tu jest specjalna nakładka z izolacją na USB port.
Gra o wiele lepiej niz z laptopa a sama malina ma też słabe USB to najgorsza opcja jest.
Możesz kupić też allo signature tu znów najlepiej gra po bnc, bez dsd,oba sposoby dużo lepsze niż laptop. Nawet na zasilaczach ładowarkach telefonowych.
Później możesz iść dodatkowo w zasilanie nisko szumowe liniowe, będzie to kolejny krok naprzód.
Ja jak odstawiłem laptopa i kupiłem pierwszą malinę po coxialu to myślałem że mi kopara opadnie.
Żaden kabel , żaden dac tak wiele nie zmienił jak właśnie transport.
Aż żona wyszła z łazienki jak usłyszała pierwsze nuty z maliny.
Teraz mam jeszcze lepszy transport JFeng gram po USB jak i po AES EBU

Jako ze sam zaczynam poszukiwać transportu do XS może napiszesz dwa słowa o JFeng.Jaki model i jak to u Cibie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, venom200 napisał:

Ale czego nie zrozumiałeś kolega pytał co to za JFeng to napisałem jaki model, w czym problem?

emoji3.png

Dzięki za odpowiedz,ale prosiłbym jeszcze o info jakie są różnice pomiędzy JFeng a malina w kwestii jakości dźwięku. Funkcjonalnie zdaje sobie sprawę ze to dwa zupełnie różne urządzenia.Ja zastanawiam się nad modelem S1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalnie to malina lepiej takie mam wrażenie.
Co do do dźwięku to przestrzeń lepsza względem maliny.
Z tym że ja grałem malina Izolator recklocker + zasilanie liniowe.
Od razu e uszy rzuca się lepszy detal , przestrzeń w szerz jak i w głąb.
Dynamika raczej też na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jeszcze @venom200 a miałeś możliwość porównać JFeng z nakładką digione signature? Oczywiście plus zasilacz liniowy. 

@SzaacH napisz kilka słów o tych wielgachnych OPA jak to gra w stosunku np do Staccato lub innych którą próbowałeś konfiguracji. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gustwao napisał:

Mam pytanko jeszcze @venom200 a miałeś możliwość porównać JFeng z nakładką digione signature? Oczywiście plus zasilacz liniowy. 

@SzaacH napisz kilka słów o tych wielgachnych OPA jak to gra w stosunku np do Staccato lub innych którą próbowałeś konfiguracji. 

pozwalam im trochę pograć, nówki sztuki. Jest zadziwiająco dobrze...napisze więcej za dzień lub 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko jeszcze [mention=54815]venom200[/mention] a miałeś możliwość porównać JFeng z nakładką digione signature? Oczywiście plus zasilacz liniowy. 
[mention=73275]SzaacH[/mention] napisz kilka słów o tych wielgachnych OPA jak to gra w stosunku np do Staccato lub innych którą próbowałeś konfiguracji. 
Kiedyś miałem zwykłe Digione teraz ciężko się odnieść bo cały set up inny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, venom200 napisał:
7 godzin temu, gustwao napisał:
Mam pytanko jeszcze [mention=54815]venom200[/mention] a miałeś możliwość porównać JFeng z nakładką digione signature? Oczywiście plus zasilacz liniowy. 
[mention=73275]SzaacH[/mention] napisz kilka słów o tych wielgachnych OPA jak to gra w stosunku np do Staccato lub innych którą próbowałeś konfiguracji. 

Kiedyś miałem zwykłe Digione teraz ciężko się odnieść bo cały set up inny

Panowie - odnośnie malinki - czy w moim budżetowym systemie (Dali 450 i Arcam Alpha 9 + planuję jakiś DAC, używkę za 1,5-2K - np Hegla HD20, m2tech Young czy właśnie XS) będzie słychać różnicę pomiędzy HIFI berry Digi+ pro / Allo Digione / Digione Signature? Lepiej droższy DAC i HIFIberry czy tańszy i Signature?

I jeszcze jedno - czy podłączając dysk z plikami po USB do maliny, zakładając wyjście z maliny do DAC przez spdif, będzie to miało sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrykowski co wybierzesz to Twoje osobiste preferencje oraz zasób portfela. Dac brałbym najlepszy na jaki Cię stać razem z malina 4 na początek, potem jak uzbierasz kasę  Allo Digione lub lepiej Digione Signature i zasilanie bateryjka. Następnie jakiś dobry zasilacz liniowy.

Jeśli chodzi o podłączenie dysku po usb do maliny to bez znaczenia to tylko zasób. Ważne jest jakim połączeniem wychodzisz z maliny na DAC. Oczywiście na początek będziesz miał połączone po usb do DAC jak kupisz nakładkę to po BNC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2019 o 15:10, gustwao napisał:

@Patrykowski co wybierzesz to Twoje osobiste preferencje oraz zasób portfela. Dac brałbym najlepszy na jaki Cię stać razem z malina 4 na początek, potem jak uzbierasz kasę  Allo Digione lub lepiej Digione Signature i zasilanie bateryjka. Następnie jakiś dobry zasilacz liniowy.

Jeśli chodzi o podłączenie dysku po usb do maliny to bez znaczenia to tylko zasób. Ważne jest jakim połączeniem wychodzisz z maliny na DAC. Oczywiście na początek będziesz miał połączone po usb do DAC jak kupisz nakładkę to po BNC. 

A jak DAC ma dobre USB (lepsze niż coax) to lepiej będzie przez USBribge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, cork said:

A czy próbował ktoś odtwarzać muzykę flac podłączoną do Xianga  przez telefon Samsung Galaxy S9 , S10 ??

 

Ja próbowałem jednak telefon jest kiepski jako transport więc nie oczekuj fajerwerków, dużo lepiej już gra sama malina 4. 

4 hours ago, jeekub said:

Przypomnijcie proszę - XLRy nie idą przez lampę, prawda? Jeśli tak, to na ile 'zimniej' grają? 

Tak nie idą, ile chłodniej hym jest to wyczuwalne. 

11 minutes ago, Patrykowski said:

A jak DAC ma dobre USB (lepsze niż coax) to lepiej będzie przez USBribge?

Nie patrz na wejścia w dacu one wszystkie są prawie na podobnym poziomie, zwróć uwagę jakie ma wyjścia transport, jeśli chodzi w Twoim przypadku dana nakładką do maliny. Najlepszs jest oczywiście digione signature. Inne są gorsze, ale i tak lepsze od samej maliny. 

Nieraz mam wrażenie że mylisz wiele wątków i urządzeń. Proszę poczytaj w wątku o maline co jest co, lub jest to dobrze opisane na stronie botland.com.pl 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2019 o 21:18, gustwao napisał:

@bumbum tak myślę że coś podobnego. Kupiłem na ebay dual na podstawce. 

Dzięki kolego. Dzisiaj zmieniłem  LME 49860 na AD797. Poprawa dość znaczna. Słyszalna od razu. Dźwięk bardziej plastyczny, dużo szczegółów. Świetnie wybrzmiewają talerze, wręcz niesamowicie.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłą sobotę zrobiliśmy z forumowiczem @Patrykowski mały sparing:

AUNE S6, XS AK4497 ( Rcore), Musical fidelity v90, Audio GD 28 - 2014 ( Sabre 9018)- combo DAC/Pre/wzmak słuchawkowy.

XS bez moda transformatorowego, ale z 3x OPA 401 - zdecydowanie najlepszy w teście, bralismy pod uwage muzykalnośc, dynamikę, średnice, scenę - wsłuchiwaliśmy sie w nie dość długo.

AUDIO GD - bardzo mocny zawodnik - taki policjant DAC - ultra szczegółowy, analityczny, cyfrowy, pokazuje każdą niedoskonałość źródła. ? Świetna kontrola wszystkich pasm - ultra detale i fantastyczne stereo. Generalnie blisko XS lub lepiej ( bez dodatkowych OPA) Z OPA 410 - XS jest mniej laboratoryjny, dużo bardziej muzykalny przy tej samej ilość detali. AUDIO GD - ma fantastyczną scenę i stereofonię... ta ostatni chyba lepsza niż w XS z opa, ale wynika to chyba z ogólnej charakterystyki grania. Ten DAC jako nowy kosztuje obecnie ponad 4k zł ( w wersji 2016 z dodatkowymi wyjściami, i separowaną sekcją analog od cyfry oraz lepszym USB - z oczywiście lepszym?/nowszym sabre 9038)

Musical fidelity v90 - zaskoczenie pozytywne - gra poprawnie, ale ... nudnie odrobinę ? Taki średniak ze wszystkim z mocno wypchniętą średnicą - jest przez to efekciarski szczególnie na wokalach. Może to być zaletą wręcz w ciemnych systemach. Detale, kontrola pasm i basu, słabiej od wszystkich 3 pozostałych ale bez tragedii. Poprawny sprzęt. Nie wiem tylko czy bym dał za niego 1200zł jako nowy - raczej nie ?

Słowo o lampach w XS - testowałem kilka zestawów. Generalnie zmiana lampy i granie po wyjściu lampowym nie przynosi jakiś gigantycznych zmian. Sa to detale, słyszalne, ale słabiej od wymiany np OPA.

Nasz DAC przyjmuje lampy 6N3P,2C51,6385, 5670 - ich wszystkie odpowiedniki. Sa to dość popularne lampy szczególnie we wzmacniaczach słuchawkowych. Wśród najlepszych wielokrotnie wymieniane są: General Electric 5670 (dostępna z XS jako opcja), General Electric 5670 5 Stars, 396A Western Electric (podobno legenda - ciężko dostępna i chyba najdroższa), Sylvania GB - 5670 Gold pins, czy Tesla 6CC42. Zapewne koledzy siedzący bardziej w lampach podrzuca jakieś typy i odpowiedniki.

Wszystkie lampy mam NOS (sprawdzane i mierzone)

testowałem ( XS wersja B - AKM 4497, Rcore)

JAN 5670 GE (NOS) czarne anody

Rosyjska 6H3n 

Rosyjska 6N3P-DR Gold

Sylvania 5670 - szare anody

Westinghouse 5670 - szare anody,  O-getter, gold pins

5670 RSD black plate 

Rosyjska 6N3P-E 

Jedzie do mnie jeszcze  -  396A Western Electric

Generalnie lampy rosyjskie są większe niż standardowe 5670 ? W testach pokazywały się jako bardziej dynamicznie,  jak bym miał wybierać wybrał bym własnie taką do Rocka ? Dobra kontrola detali, ale też najniższe zejście basu - zdecydowany faworyt tutaj to Rosyjska 6N3P-DR Gold - ta u mnie została - świetnie wpisuje sie w OPA 401, nie ustępuję detalami lampom GE ( te z tego słyną) natomiast gra najbardziej otwartym dźwiękiem - i to słuchać od razu. Sylvania i Westinghouse - to raczej neutralnie grające lampy, bardziej uspokajają i łagodzą cały system. Westinghouse - świetna scena - rewelacja, Sylvania typowy lampowy uspokajacz, również świetna.5670 RSD black plate  - zbliżona bardzo do lampy JAN 5670 GE - może minimalnie więcej niskiego basu.

Czytając opinie - lampa 5670 GE jest pierwszym wyborem ze względu na cenę i dostępność vs możliwości. 

Odrobina więcej dynamiki - to zdecydowanie rosyjskie lampy ( niestety ta ze stockowego XSa była najsłabsza)  - polecam szczególnie tą:  6N3P-DR Gold - rosyjski power, z pięknie otwierającym się dźwiękiem w średnicy, z detalami lamp GE, piękna żywa barwa. Ta u mnie zostaje ? 

Podsumowując - patrząc na to jaki mają wpływ na tor - mniejszy niż OPA, czy wymiana kondensatorów. Czy warto? Za kilkadziesiąt złotych za szt ( czasami mniej)  myślę że tak - znów odrobinę można podciągnąć dźwięk w stronę najbardziej nam odpowiadającą. 

Zdecydowanie na końcu drogi tuningowania XiandShenga ?

 

 

Edytowane przez SzaacH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, SzaacH napisał:

W ubiegłą sobotę zrobiliśmy z forumowiczem @Patrykowski mały sparing:

AUNE S6, XS AK4497 ( Rcore), Musical fidelity v90, Audio GD 28 - 2014 ( Sabre 9018)- combo DAC/Pre/wzmak słuchawkowy.

XS bez moda transformatorowego, ale z 3x OPA 401 - zdecydowanie najlepszy w teście, bralismy pod uwage muzykalnośc, dynamikę, średnice, scenę - wsłuchiwaliśmy sie w nie dość długo.

AUDIO GD - bardzo mocny zawodnik - taki policjant DAC - ultra szczegółowy, analityczny, cyfrowy, pokazuje każdą niedoskonałość źródła. ? Świetna kontrola wszystkich pasm - ultra detale i fantastyczne stereo. Generalnie blisko XS lub lepiej ( bez dodatkowych OPA) Z OPA 410 - XS jest mniej laboratoryjny, dużo bardziej muzykalny przy tej samej ilość detali. AUDIO GD - ma fantastyczną scenę i stereofonię... ta ostatni chyba lepsza niż w XS z opa, ale wynika to chyba z ogólnej charakterystyki grania. Ten DAC jako nowy kosztuje obecnie ponad 4k zł ( w wersji 2016 z dodatkowymi wyjściami, i separowaną sekcją analog od cyfry i lepszym USB - i oczywiście lepszym sabre 9038)

Musical fidelity v90 - zaskoczenie pozytywne - gra poprawnie, ale ... nudnie odrobinę ? Taki średniak ze wszystkim z mocno wypchnięta średnicą - jest przez to efekciarski szczególnie na wokalach. Może to być zaletą wręcz w ciemnych systemach. Detale, kontrola pasm i basu, słabiej od wszystkich 3 pozostałych ale bez tragedii. Poprawny sprzęt. Nie wiem tylko czy bym dal za niego 1200zł jako nowy - raczej nie ?

 

Potwierdzam, co powyżej :) 
U mnie V90 zagrał nieźle, lepiej niż poprzednio SMSL Sanskrit 10, irDac II, CS SM 6 i Aune X8. Chciałem jeszcze sprawdzić irDac'a I ale nie mam jak i chyba po prostu zasadzę się od razu XS'a. Dylemat tylko czy A czy B bo V90 na Burr Brown mi ogólnie podszedł a XS v. A ma ten sam chip. XS na AKM, z w/w opami bardzo fajny - tylko muszę się upewnić co mi bardziej podejdzie, BB czy AKM.

Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tych opa będzie więcej do wymiany ? trochę mniej ekonomicznie. Pomyśl o 301/401 rewelacja w stosunku do ceny. Łączą zalety Bursonów i Stacatto bez ich "wad" za 2x mniejszą kasę (ok 30 USD za opa) niestety są za wysokie do obudowy i potrzebna jest przejściówka lub eksteneder dip8. Chyba, że znajdziemy jakąś inna opcję. Ekstendery kosztują po ok 50 zł za szt. Zapewne wprawieni w lutowaniu wykonają sobie takie samodzielnie. Same podstawki złote dip8 to grosze.

 

Przy okazji: Koledzy warszawiacy możecie podpowiedzieć, gdzie mogę oddać starsza końcówkę mocy do serwisu w Wawie, od razu bym zrobił moda transformatorowego XS. Może macie kogoś kogo możecie polecić jak serwis. Nie każdy robi sprzęt 20 letni i starszy ?

Z góry dzięki. 

Edytowane przez SzaacH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.