Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, venom200 napisał:

Też nie przepadam za Sabre

W temacie tego XS zastanawiam się nad wersją A bo mi podeszło granie MF V90, choć ma niedociągnięcia. XS A ma też BB a B AKM. Nie do końca mi pasuje takie okrągłe granie, zwłaszcza w rocku. Może jak się uda to w najbliższych dniach porównamy ..97 B z wersją A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panów!

Wzmacniacz już mam super, kable też, przyszła pora na DAC. To mówicie, że w tej cenie 05B z 97 to absolutny hicior, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny? Obecnie używam Marantza SR6011 jako źródło podłączonego do laptopa przez HDMI - Tidal HiFi oczywiście. Piec mam neultralny, kolumny neultralno-jasne. Kable RCA neultralne. Chcę je podłączyć do wyjścia RCA (z lampą w torze), żeby osiągnąć synergię.

Na początek bez żadnych modyfikacji. Czy zagra to lepiej od mojego obecnego systemu? Dużo lepiej?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam. Jeszcze dziś go chyba zamówię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy taki offtop bo nie chcę zakładać nowych tematów. Pytałem w innym miejscu ale nie bardzo z odpowiedziami.

Co będzie lepszym rozwiązaniem do moich Dali 450 i niezbyt głośnego słuchania ale z zachowaniem jakości, dynamiki, basu na niższych poziomach vol.?
1. Zostawienie integry Arcama Alpha 9 (mam kupca) i końcówki 9p w bi-ampingu + XS'a?
2. Zostawienie końcówki 9p + XS + pre do 1500 max (może bć lampowe jak jest sens)?
Czyli czy rezygnując z bi-amp odczuję jakieś pogorszenie i czy oddzielny pre w tej cenie da jakiś zauważalny skok jakości w porównaniu z pre z integry Alphy 9. Pomóżcie bo nie wiem co robić. Wiem, ze ciężko znaleźć kogoś, kto akurat te konkretne graty miał ale teoretycznie, co będzie lepsze wg Was? Tak czysto teoretycznie mi chodzi albo może ktoś ma doświadczenia z innymi zestawami w bi-amp vs. końcówka z pre?

I jeszcze jedno na koniec. Czy jakość końcówki w integrze (gdybym tam wpinał się z pre w "PWR AMP IN") jest taka sama jak w samej końcówce Alpha 9p? Bo może lepiej zostawić integrę i mieć większe pole manewru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, admor said:

Panowie, jeszcze dziś zamowić chcę sobie XSa, wysyłka cholernie droga! Jest ktoś chętny, może Ty Patrykowski? Weźmiemy wtedy tego DHL 8-15 dni i wyślę Ci go potem/odbierzesz osobiście w Łodzi?

Chyba kosztuje około 30 $ to tak dużo jak z chin. Tylko bierz z dwoma trafami. Jest dużo lepszy bas. 

A jak dobrze zgadsz to za 10$ więcej będziesz miał cło za free 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patrykowski napisał:

Koledzy taki offtop bo nie chcę zakładać nowych tematów. Pytałem w innym miejscu ale nie bardzo z odpowiedziami.

Co będzie lepszym rozwiązaniem do moich Dali 450 i niezbyt głośnego słuchania ale z zachowaniem jakości, dynamiki, basu na niższych poziomach vol.?
1. Zostawienie integry Arcama Alpha 9 (mam kupca) i końcówki 9p w bi-ampingu + XS'a?
2. Zostawienie końcówki 9p + XS + pre do 1500 max (może bć lampowe jak jest sens)?
Czyli czy rezygnując z bi-amp odczuję jakieś pogorszenie i czy oddzielny pre w tej cenie da jakiś zauważalny skok jakości w porównaniu z pre z integry Alphy 9. Pomóżcie bo nie wiem co robić. Wiem, ze ciężko znaleźć kogoś, kto akurat te konkretne graty miał ale teoretycznie, co będzie lepsze wg Was? Tak czysto teoretycznie mi chodzi albo może ktoś ma doświadczenia z innymi zestawami w bi-amp vs. końcówka z pre?

I jeszcze jedno na koniec. Czy jakość końcówki w integrze (gdybym tam wpinał się z pre w "PWR AMP IN") jest taka sama jak w samej końcówce Alpha 9p? Bo może lepiej zostawić integrę i mieć większe pole manewru?

Wiesz, mamy fajny klub bo jest na temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jeekub napisał:

Wiesz, mamy fajny klub bo jest na temat ?

Ale ja to chcę pod XS'a poskładać ?

Godzinę temu, admor napisał:

Panowie, jeszcze dziś zamowić chcę sobie XSa, wysyłka cholernie droga! Jest ktoś chętny, może Ty Patrykowski? Weźmiemy wtedy tego DHL 8-15 dni i wyślę Ci go potem/odbierzesz osobiście w Łodzi?

Ja się jeszcze nie zdecydowałem (A czy B), którego chce. Gdzie kupujesz/link?

Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patrykowski napisał:

Ale ja to chcę pod XS'a poskładać ?

Ja się jeszcze nie zdecydowałem (A czy B), którego chce. Gdzie kupujesz/link?

Bierz B, zamówimy lampy najlepsze, OPA też i będzie wypas! Brać A to nie tędy droga chyba.

https://pl.aliexpress.com/item/32833031505.html

Przesyłka pieprzone 50$, dlatego warto zaoszczędzić stówkę i zamówić razem. Coś tylko się stało, że nie można zamówić wersji srebrnej bez ekranu... nie wiem czy to jakiś błąd, czy się skończyły. Możemy zamówić czarne i napiszę przy zamówieniu, że mają być srebrne, może to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, admor napisał:

Bierz B, zamówimy lampy najlepsze, OPA też i będzie wypas! Brać A to nie tędy droga chyba.

https://pl.aliexpress.com/item/32833031505.html

Przesyłka pieprzone 50$, dlatego warto zaoszczędzić stówkę i zamówić razem. Coś tylko się stało, że nie można zamówić wersji srebrnej bez ekranu... nie wiem czy to jakiś błąd, czy się skończyły. Możemy zamówić czarne i napiszę przy zamówieniu, że mają być srebrne, może to coś da.

Chcesz brać 95 czy 97? Jutro będę wiedział co chcę bo będę ich słuchał. Ile to wyjdzie razem z cłami/vatami?

Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jeekub napisał:

Weźcie z china-hifi-audio.com, ja zrobiłem te opcje bezpośredniego przelewu, oszczędził em 8% I do tego tańsza przesyłka, bezpieczna od vatu 

dzięki wielkie za info. w podstawowej opcji wychodzi za 318$, czeli rzeczywiście znacznie taniej! mi osobiście bardzo pasuje Bluetooth do niego, o amerykańskiej lampie przeczytałem i jeszcze się zastanawiam. Brać fabryczne OPA czy od razu te lepsze OPA627??? Warto dopłacić czy lepiej od razu zamówić te zalecane przez Szacha?

 

@edit

Oczywiście, że 97 z podwójnym trafo ? Hmm. No ja wolałbym zamówić jeszcze dziś, to będzie jakiś cień szansy, że dojdzie do końca następnego tygodnia...

 

Edytowane przez admor
dodał post dopiero co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jeekub napisał:

To jeszcze jeden pro tip, zmień walutę na Euro ? Moim zdaniem nie warto 97, w moim systemie ze średniej półki mało słychać różnice vs cena 

Też tak słyszałem, że lepiej w opy kasę wsadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gustwao napisał:

Warto poczytać ten wątek kilkadziesiat stron wcześniej, a przynajmniej od początku tego roku. Wtedy wszystko może być dużo prostsze i bardziej oczywiste. 

Napisz w "dwóch zdaniach" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Patrykowski napisał:

Napisz w "dwóch zdaniach" ?

1) Staccato ( https://allegro.pl/oferta/staccato-osh-dha-wzmacniacz-operacyjny-dual-8195606202 ) na buforze

2) 6N3P-DR Gold jako lampa

3) 2 x musses 8920 na OPA (po jednym na kanał).

To wymienia się palcami/pęsetką, jest banalnie proste.

Gustwao jeszcze chodziło o wymianę kondensatorów... ale już się pogubiłem na jakie. Było coś o bocznikowaniu czegoś tam, ale to już zabrzmiało bardziej skomplikowanie. Do tego wymiana okablowania na dobrze ekranowanie coś zmienia, tak?

Patrykowski, nie wiem jak Ty, ale ja już zdecydowałem i zamawiać chcę jeszcze dziś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, admor napisał:

Patrykowski, nie wiem jak Ty, ale ja już zdecydowałem i zamawiać chcę jeszcze dziś.

 

Witam,

Za późno zauważyłem, że także kupujesz i zamówiłem wczoraj rano DACa w podobnej konfiguracji:

XIANGSHENG DAC-05B 24bit/384K XMOS USB AK4495 AK4497 x2 DSD Hardware Decoder XLR (MUIA9831352) Color : Black Front Panel
Version : Xmos USB DAC IC + Dual-Core DSD Decoder AK4497EQ
Voltage : 230V
Operational Amplifier : OPA2134PA *2 + OPA2604AU *1
Vacuum Tube : GE 5670(Made in USA)
Transformer, Display, Bluetooth : Dual toroidal transformer WITHOUT Display for 05B AK4497EQ + Bluetooth

Są dwie opcje wysyłek:

Shipping Way A,

Shipping via UPS, DHL, FedEx or TNT 3-7 business days, this Way A is not included tax or duty, buyer may need to pay for the tax or duty to his country.

Shipping Way B, + 5Euro

Shipping via air + UPS(or FedEx, DHL or DPD) total 7-14 business days, this Way B is free tax free duty free VAT.

I will send goods to my warehouse in Europe by Air to spend a few days and clear customs and pay for customs tax or duty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie lampa najważniejsza a zasilanie w tym DAC - warto dołożyć do podwójnego  - jeśli nie chcecie nowszego AKM 4497.

Lampa ( lub jej zamienniki) można kupić na miejscu również - ceny od 15 do 50 zł - to potem ? - ta ruska nie jest wcale taka zła ?

OPA ( zamiast Bursona i Staccato) 401. To tez jest opcja - Macie 2x401 w cenie jednego Bursona - jak zamówicie razem to w ogóle przesyłka za grosze ;)Jak się komuś nie chce, Stacatto jako podstawowy na bufor daje tez bardzo radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli  masz kasę to proponuję na wszystko, ale najważniejszy jest bufor .... tylko tak jak pisałem 2 strony wcześniej potrzebny jest extender DIP 8 - 4cm żeby położyć tego opa. Wystaje poza obudowę.

Najlepiej jak byś posłuchał też Bursonów i Staccato + OPA które proponują koledzy poza musses ( i nie 8820 a 8920 - te pierwsze to ciepłe kluchy). Sprawdź też kilka stron wcześniej inne proponowane konfiguracje. Jest tego dość sporo - niektórym się wręcz podoba to co przychodzi w stocku. Posłuchaj tego co przyjdzie, będziesz wiedział czego Ci ewentualnie brakuje i wtedy zdecydujesz się na OPA.

Robienie wszystkiego na raz może być nie trafione a w konsekwencji bardziej kosztowne ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jeekub napisał:

Już całe pudełko opa w XS przerobiłem ? masz rację, było o ekstenderze. 

Super, dyskretne są niestety kosztowne - 3x 401 - 450zł, 3xStaccato - 750zł, 3x Burson 900 ? + ship ? 

Różnice pomiędzy nim nie są jakieś drastyczne, ale są. Grają u mnie jakieś magiczne opa + 401 i jest magia... tylko nie wiem co to jest XD ( coś na soic 8 przelutuowane do DIP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tej konfiguracji OPA co proponuje kolega SzaacH warto rozważyć również taką konfigurację 

Staccato + 2x AD797BR ta konfiguracji mieści się w obudowie i super sprawdza się ze wzmakiem lampowym bardzo neutralne zestawienie i super wybrzmienia duża szczegółowość detali i ładna średnica, dół wielkoformatowy. 

Jednka opm401 kusi aby sprawdzić, jednak co potem jak obudowę nie da się zamknąć. 

Co do lampy to brałbym od razu ta amerykańska jednak to nie taka duża różnica. 

Ważne jak ktoś zdecydował się na AK4497 to brać z podwójnym trafem lepszy dół już to wielokrotnie podkreślałem. 

I ostatnie, wymiana kondensatorów czarnych 2,2uf przynajmniej na czerwonego janzena zbocznikowanego ruskimi mikowo srebrnym 10 000pf lub jak kto woli 10nf.

Wtedy możemy maksymalnie wyciągnąć z tego DACa to co potrafi, a potrafi wiele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jack0K napisał:

Podeślijcie proszę linka skąd najlepiej zakupić opm401

Na dzień dzisiejszy jest tylko jedna opcja zakupu , chyba że są inne , ja nie znalazłem:

https://www.ebay.pl/itm/1G-OPM401-SE-DUAL-AUDIOFEEL-DISCRETE-OP-AMP-Same-as-a-OPA301-Low-imp-/282202265049

 

Kiedyś były na Alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.