Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Robsonik napisał:

Na dzień dzisiejszy jest tylko jedna opcja zakupu , chyba że są inne , ja nie znalazłem:

https://www.ebay.pl/itm/1G-OPM401-SE-DUAL-AUDIOFEEL-DISCRETE-OP-AMP-Same-as-a-OPA301-Low-imp-/282202265049

 

Kiedyś były na Alledrogo.

To bezpośrednio producent- super szybka wysyłka. Zamawiałem tam. po ok 1,5 już były u mnie. Przyjadą z podstawką  DIP8 +( która trzaba zdjąć, to ochrona do transportu) ale u mnie wchodzą w konflikt z elementami na płycie PCB, trzeba by wszystko pozaginać itp. Wiec dla mnie extender jest potrzebny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 16:36, jeekub napisał:

A jak się mają te 401 do staccato brzmieniowo

Wszystkie 3 opa są rewelacyjne. Moje odczucie jest takie że Staccato gra najbardziej ocieplonym i pełne brzemieniem. BURSON Vivid to mniej muzykalny opa ale ma lepiej kontrolowany bas i separację, jest z tych trzech najchłodniejszy/najbardziej tranzystorowy. Opa 401 jest w środku stawki, wg mnie najmniej zmienia, ma świetną separację i scenę Bursona i muzykalność Staccato ale bez nadmiernego ocieplenia.  Świetny bas. Dla mnie to rewelacja i zostaje. Sprawdzałem opa jako bufor, tam najwięcej słychać. 

Nie wiem do czego służy ten mikro potencjometr, nie ruszałem go ;) podobny jest chyba w Staccato. Trzeba zapytać producenta z Korei, odpisuje w ciągu 2h :) świetny kontakt. 

Edit. Opa 401 najmniej się grzeje. Jeśli to jest dla kogoś istotne. Pod obciążeniem jest ciepły, ale nie parzy ;)

Dlatego nie ma na nim dodatkowych radiatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara wersja: https://archiwum.allegro.pl/oferta/wzmacniacz-operacyjny-dyskretny-os-opamp-dual-i6889250300.html
Burson na jakieś 56-60 stopni, jest przyzwoicie ciepły, ale raczej temperatura w normie. Warto zdjąć tą ładna obudowę jak już nacieszy oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już szanga posłuchałem i jak dla mnie najlepiej w moim systemie sprawdza się wyjście lampowe. Dynamika, szybka stopa i bardzo szczegółowo. Jeszcze do sprawdzenia xlr. Czy wymiana opa i kondensatorów wpływa na wyjście lampowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, dancos said:

Trochę już szanga posłuchałem i jak dla mnie najlepiej w moim systemie sprawdza się wyjście lampowe. Dynamika, szybka stopa i bardzo szczegółowo. Jeszcze do sprawdzenia xlr. Czy wymiana opa i kondensatorów wpływa na wyjście lampowe? 

Oczywiscie że tak(na RCA oraz XLR) było pisane już kilka razy, nieraz warto poczytać cały wątek. Jest tego sporo, ale czego się nie robi dla muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gustwao napisał:

Oczywiscie że tak(na RCA oraz XLR) było pisane już kilka razy, nieraz warto poczytać cały wątek. Jest tego sporo, ale czego się nie robi dla muzyki. 

:))

Kurier już do mnie podąża z opa. Piwo i można testować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem 2134PA na lma 49860

Zapewne muszą trochę pograć, ale już słychać zmianę na górze. 

Jest bardziej szczegółowo, czasami piskliwie na słabych utworach. Środek trochę się wycofał a bas może trochę mocniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś XS przeszedł modyfikację kondensatorów... W moim odczuciu jest absolutnie obowiązkowa i na pierwszym miejscu ( jest też najtańsza) wjechały Jantzeny czerwone. Jest absolutnie fenomenalnie. 

 Podsumowując gradacja modyfikacji wygląda nastepujaco:

1. Wymiana kondensatorów na Jantzen lub wyżej + ruskie miki.

2. Wymiana opa na buforze

3. Wymiana opa na każdy z kanałów

4. Inna/lepsza lampa.

Po wymianie kondensatorów ktoś zdjął koc z moich głośników. Poprawa w każdym paśmie. Jestem więcej niż zachwycony ?

@gustwao Dzięki za podpowiedzi w kondensatorach. Jest pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, SzaacH napisał:

Dziś XS przeszedł modyfikację kondensatorów... W moim odczuciu jest absolutnie obowiązkowa i na pierwszym miejscu ( jest też najtańsza) wjechały Jantzeny czerwone. Jest absolutnie fenomenalnie. 

 Podsumowując gradacja modyfikacji wygląda nastepujaco:

1. Wymiana kondensatorów na Jantzen lub wyżej + ruskie miki.

2. Wymiana opa na buforze

3. Wymiana opa na każdy z kanałów

 

A w moim W4S nie ma żadnych opów :) 
No jestem ciekaw tego porównania z XSem. 

Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, SzaacH napisał:

Dziś XS przeszedł modyfikację kondensatorów... W moim odczuciu jest absolutnie obowiązkowa i na pierwszym miejscu ( jest też najtańsza) wjechały Jantzeny czerwone. Jest absolutnie fenomenalnie. 

 Podsumowując gradacja modyfikacji wygląda nastepujaco:

1. Wymiana kondensatorów na Jantzen lub wyżej + ruskie miki.

2. Wymiana opa na buforze

3. Wymiana opa na każdy z kanałów

4. Inna/lepsza lampa.

Po wymianie kondensatorów ktoś zdjął koc z moich głośników. Poprawa w każdym paśmie. Jestem więcej niż zachwycony ?

@gustwao Dzięki za podpowiedzi w kondensatorach. Jest pro.

Dokładnie. @gustawo jak i kilku innych użytkowników  wniosłeś więcej w changa niż producent ?

To urządzenie przez swoją uniwersalność, budowę, cenę, modyfikacje nie ma konkurencji na rynku.

Może grać na każdym wyjściu inaczej, można modelować dźwięk za grosze i wpasowac w system. Bestseller. 

Oczywiście na dzień dzisiejszy bo kiedyś będzie drogi pod marką np:

Xiaomi ?

 

Edytowane przez dancos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z czasem jest szansa, że nowe opa zacznie grać mniej piskliwie :)?

Lma 49860 grają pięknie, doszło dużo detali, ale również jest w moim systemie troszkę za ostro. Zauważyłem, że strasznie wrażliwe są na błędy w nagraniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 12:02, thomaz napisał:

@Patrykowskin Xiang 05a fajnie gra ale jak będziesz miał okazje kupić używany musical fidelity mx-dac to bierz w ciemno.

Mx po usb gra zjawiskowo.Dobry interfejs spdif do maliny to koszta.U mnie gra z maliną 4 po usb świetnie.

Mx gra bardziej analogowo z lepszą przestrzenią i basem.

Stałem się posiadaczem Wyred4Sound DAC-2. Świetny DAC. Wg mnie gra bardzo dobrze po USB (kiedyś Pacuła go testował i pisał, że ma dobre USB) 

http://www.highfidelity.pl/@main-861&lang=

Zastanawiamsię czy np Malina 4 (ponoć ma lepsze USB od 3ki) z takim iDefenderem  nie byłaby rozwiązaniem. Spotkałeś się gdzieś z taka kombinacja bo ja nie mogę znaleźć. 

Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dancos napisał:

Czy z czasem jest szansa, że nowe opa zacznie grać mniej piskliwie :)?

Lma 49860 grają pięknie, doszło dużo detali, ale również jest w moim systemie troszkę za ostro. Zauważyłem, że strasznie wrażliwe są na błędy w nagraniach 

49860 za ostry? W życiu bym tak o nim nie powiedział. Jest jaśniejszy, ale nie ostry, wręcz przeciwnie :) U mnie w XS nie zgrał się żaden spośród kilku LME. Fatalnie zabrzmiały również Bursony Vividy V6 (za to dużo lepiej na Xonarze One). Nie wiem jak Audiofeel 401 grają, ale miałem u siebie 301b i tez mi w XS nie podeszły (w innych DACach podobnie). W moim odczuciu całkiem nieźle grają w XS - Muses 8820 (a pewnie sporo lepiej 01). Choć ja i tak po długiej żonglerce wróciłem do zestawu stockowego, ze szczególnym zrozumieniem czemu tam jest OPA2604 a nie inny. Zapewne jak przedmówcy piszą, po modach to urządzenie staje o klasę lepsze i byc może po takich zabiegach sporo opampów jest w stanie zagrać tak jak się należy. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Patrykowski said:

Stałem się posiadaczem Wyred4Sound DAC-2. Świetny DAC. Wg mnie gra bardzo dobrze po USB (kiedyś Pacuła go testował i pisał, że ma dobre USB) 

http://www.highfidelity.pl/@main-861&lang=

Zastanawiamsię czy np Malina 4 (ponoć ma lepsze USB od 3ki) z takim iDefenderem  nie byłaby rozwiązaniem. Spotkałeś się gdzieś z taka kombinacja bo ja nie mogę znaleźć. 

Jeśli zdecydowałeś się wydać trochę grosza na Wyred4Sound DAC-2 mam nadzieję, że z drugiej ręki (Za cenę nowego można już kupić naprawdę sprawdzony i dobry DAC) to do maliny 4 dokup usbridge signature gdzie wyjście usb jest już na dużym poziomie. Wtedy podejrzewam, że będziesz nie tylko zadowolony, ale zachwycony tym transportem. Często koledzy mniej doświadczeni nie doceniają transportu, a moim zdaniem jest tak samo ważny jak DAC, aby sprawdzić co tak naprawdę dany DAC potrafi. 

@dancos Lme 49860 jest bardzo neutralny, myślę że reszta toru się nie spasowala,  wzmak lub kolumny.

Co do nagrań to czym dokladniejszy jest tor, a zmieniając OPA wplywasz na cały sygnał. Wiąże się z tym, że słabe nagrania będą za dokładnie przekazywane i może być nie dokładnie. Dużo też zależy od transportu, czego używasz w swoim systemie? 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, dancos said:

@gustawo

Mój system to :

Focal Aria 948

Musical fidelity m6i

Digi one + zasilacz liniowy 

Trudno powiedzieć, wzmak nie jest mistrzem precyzji i detaliczności, ale za to przekaz jest dosyć muzykalny i z tego co pamiętam nie męczący. Stawiam na kolumny (to osobiste zadanie) one są jasne i wymagajaco prądowo. Dlatego mogą się gryźć z szybkim i dokładnym przekazem XS. Focal Aria 948 (osobiście nie jestem ich zwolennikiem) lubią ciemne zabawki ?. DAC XS gra neutralnie a po modach b. dokładnie (może wymiana kondensatorów na coś z olejem a może na miedzi) . Więc szukaj ciemnych opampow, ale myślę że to nie tedy droga. A wymiana kolumn u Ciebie nie wchodzi w grę. 

Ja sam pogrzebalbym w zwrotnicy jak bym musiał, ale bez dużego doświadczenia nie polecam bo można więcej popsuć niż coś lekko poprawić. 

Może inne kable ? Ale tu będzie jeszcze trudniej. 

Transport jest ok. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gustawo

Może mam inny problem. W miejscu odsłuchu brakuje mi basu takiego jak lubię i przez to muszę słuchać głośniej i wtedy góra zaczyna naturalnie krzyczeć. Żona mi mówi cały czas żebym przyciszył. Chociaż słucham przeważnie na godzinie 9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, dancos said:

@gustawo

Może mam inny problem. W miejscu odsłuchu brakuje mi basu takiego jak lubię i przez to muszę słuchać głośniej i wtedy góra zaczyna naturalnie krzyczeć. Żona mi mówi cały czas żebym przyciszył. Chociaż słucham przeważnie na godzinie 9.

Akustyka dużo robi, ale i tak jak głośniej słuchasz, gora nie powinna być natarczywa, powinno to ładnie współgrać. 

Musisz szukać rozwiązania, ja ostatnio we wzmacniaczu wymienilem dławik na większy plus dodatkowo 2 kondensatory milflex, po kilku godzinach grało to super, ale po wygrzaniu około 50 h, przekaz tak mi się zmienił, że musiałem prawie w calym systemie grzebać (oprócz DAC) , wywaliłem kilka kondensatorów z lampy, skorygowalem również lekko zwrotnice w kolumnach, góra była masakryczny, za dokładna się zrobila, nawe taka analityczna. Teraz uff wszystko wróciło do normy, a przestrzeń się poprawiła. 

Idealnie spasowac system jest bardzo ciężko, aby grało to jak najbliżej rzeczywistego brzmienia, którego cały czas poszukujemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dancos napisał:

Najgorsze jest to, że nawet jak wydasz na sprzęt walizkę pieniedzy, zawsze coś nie pasuje. 

To się nazywa audiofilus nerwoza ?. Chodzi właśnie o to aby gonienie tego króliczka nie przysłoniło nam przyjemności z słuchania muzyki czego Wam życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.