Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja podwójne trafo AK4497 + bluetooth, wczoraj odebrana.

Nie kupować tego bluetooth, bo to śmieć oparty na kodeku SBC. Skasowali za to 50$. Już napisałem ze spiną, obsmaruję ich gównem, gdzie tylko się da, nie popuszczę normalnie. XS zszedł na psy.

Oczywiście zerwałem plomby i otworzyłem obudowę. Tam jakiś naje...ny chyba to lutował. Nóżki jedne głębiej, drugie płycej osadzone, w ogóle zastosowano komponenty o złym rozstawie nożek, na domiar złego dotykały siebie nawzajem, tzn. kondensator opierał się o rezystor przykładowo, chociaż było dość miejsca po drugiej stronie, aby osadzić go w środku tej przestrzeni. Wyglądało to karygodnie!

Wymiana lampy tylko z lutownicą, chyba specjalnie zablokowana przylutowanym drutem.

Zmieniłem OPA na Staccato i Muses oczywiście, zanim cokolwiek odpaliłem. Nie komentuję brzmiemia przez pierwszych 10 godzin, bo słabo to mało powiedziane.

Po 12 godzinach mogę stwierdzić, że średnica jest ładnie dopełniona, całe pasmo prezentuje wysoki poziom, rozdzielczość nie jest tak wysoka jak oczekiwałem, ale najgorsza to jest przestrzeń!

Prawdopodobnie winny jest Stacatto, który eksponuje pierwszy plan mocno do przodu, jednak robi to kosztem usunięcia głębii, przestrzeni za kolumnami oraz kosztem powietrza (separacji) między instrumentami. Przy amplitunerze Marantza SR6011 mogłem wskazywać palcem poszczególne instrumenty na scenie, była też głębia, było po prostu widowiskowo. Tutaj tego nie ma. Nie ma spektaklu 3D, jest bałagan na scenie z wchodzącym wokalis(t/k)ą na głowę. 

Bas jest za to wibitny. Absolutnie świetny. Najwyższa kontrola, rozdzielczość, barwa, nie ma czegoś takiego, że jest punktowy lub okrągły, jest po prostu doskonały. Jak ma być punkt, to jest, jak ma być długi, okrągły, dźwięczny, to też jest. 

Podsumowanie

+Bogatość srednicy,

+realizm,

+mistrzostwo basowe

-przestrzeń do bani

-bluetooth do bani

 

Wniosek? Nie ma cudów za 1700zł z Chin. Może podszedłem zbyt pozytywnie do Stacatto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jeekub napisał:

Recenzja po 12 h? niecierpliwy jesteś ? 120-150h pracy to jest moment kiedy można realnie ocenić jakość gratów. 

może i tak... ale wątpię, że coś się tu może zmienić. chciałbym usłyszeć, że powodem może być transport przez USB. z drugiej strony jest możliwość przesyłu plików DSD, a one są dekodowane przez chipy AKM (o ile się nie mylę), wtedy brzmi wszystko rzeczywiście troszeczkę lepiej, jednak wciąż brakuje przestrzeni.

czytałem o Stacatto, że właśnie jest bałaganiarzem na scenie. mam nadzieję, że tamte (i moja) opinie są wynikiem braku pełnego wygrzania. z tego wszystko aż wymienię swoje komputerowe kable na coś lepszego.

ktoś coś poleca dobrego z Chin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2019 o 17:06, gustwao napisał:

Cieszę się że mogłem troszeczkę pomóc i dołożyć mała cegiełkę. Ten DAC daje naprawdę dużo, tylko trzeba poświęcić troszeczkę czasu ?

Czy mógłbym prosić Twoją receptę na te kondy? W sensie tak jakoś dokładniej... Nigdy w życiu jeszcze nic nie modowałem, a bardzo bym chciał.. lutownicę, kalafonię, cyne WBT ze srebrem mam. Kondensatory to te czarne puszki z podaną pojemnością w mikrofaradach, tyle wiem. Domyślam się, że trzeba spisać parametry i odszukać identycznych, ale Jantzena czerwonego, tak? Tylko o co chodzi z tym bocznikowaniem?

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@admorw tym wątku jest wszystko co i jak i nawet jakie OPA wsadzić i w jakiej konfiguracji. Zamiast Staccato można spróbować opm401 lub inne. Nie jestem zwolennikiem Muses.

Co do kondensatorów to minimum janzen czerwonego 2.2uF lub 2.7uf oraz do bocznikowania ruskie miki ze srebrem pomiędzy 10nf a 6800pF. 

Co do bocznikowania to łączymy je szeregowo czyli lutujemy razem w miejsce czarnych chińskich. 

Lutowanie szybko Ci pójdzie, więcej zajmie przymocowanie kondensatorów. 

Co do wygrania zostaw włączony na noc, to dużo przyspieszy. U mnie na początku przez cały tydzień nie wylaczalem. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, admor napisał:

może i tak... ale wątpię, że coś się tu może zmienić.

 

z tego wszystko aż wymienię swoje komputerowe kable na coś lepszego.

ktoś coś poleca dobrego z Chin?

Nie wątp, tylko zostaw na 4 dni 24h ciągłej pracy i wróć do nas wtedy ?

 

Co do zasilania, to jest szlif systemu. Mogę Ci coś podpowiedzieć na priv, przerobiłem ich dużo. 

Ale najpierw wymień i wygrzej kondy, potem znajdź kombinacje opa która Ci sądzie. Poczekaj spokojnie na docelowy dźwięk. Każda zmiana (opa, kondy, kable) jeśli masz nowe graty potrzebuje czasu żeby się ułożyć. Uszy też muszą się oswoić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@admor Włóż standardowy zestaw opampów nim podejmiesz się oceny brzmienia. Posłuchaj jak gra urządzenie w ogóle nie modyfikowane. Ja już pisałem gdzieś wcześniej, że wystarczy małe przegięcie w ekspozycji wyższego środka/sopranu i po zabawie. Ten DAC na dzień dobry ma dość odważne i szybkie brzmienie. Zastanawia mnie za Twoja konkluzja w ocenie. Plus za realizm, ale nie ma spektaklu 3D... to cóż za realizm w takim razie :)

Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Lumperator napisał:

@admor Włóż standardowy zestaw opampów nim podejmiesz się oceny brzmienia. Posłuchaj jak gra urządzenie w ogóle nie modyfikowane. Ja już pisałem gdzieś wcześniej, że wystarczy małe przegięcie w ekspozycji wyższego środka/sopranu i po zabawie. Ten DAC na dzień dobry ma dość odważne i szybkie brzmienie. Zastanawia mnie za Twoja konkluzja w ocenie. Plus za realizm, ale nie ma spektaklu 3D... to cóż za realizm w takim razie ?

Realizm - barwa, nasycenie, ciepło. Nie jest zimno i sztucznie, jest barwnie i żywo. Masz rację, sam też do tego doszedłem, żałuję tylko wydanych 300zł na OPA, które nie pasują.

8 godzin temu, gustwao napisał:

@admorw tym wątku jest wszystko co i jak i nawet jakie OPA wsadzić i w jakiej konfiguracji. Zamiast Staccato można spróbować opm401 lub inne. Nie jestem zwolennikiem Muses.

Co do kondensatorów to minimum janzen czerwonego 2.2uF lub 2.7uf oraz do bocznikowania ruskie miki ze srebrem pomiędzy 10nf a 6800pF. 

Co do bocznikowania to łączymy je szeregowo czyli lutujemy razem w miejsce czarnych chińskich. 

Lutowanie szybko Ci pójdzie, więcej zajmie przymocowanie kondensatorów. 

Co do wygrania zostaw włączony na noc, to dużo przyspieszy. U mnie na początku przez cały tydzień nie wylaczalem. 

Mistrzu.. Przeczytałem wszystko dawno temu, właśnie to, co napisałeś ponownie, to tego nie kumam. Jak to 2.4uF lub 2.7uF? Co to są miki? Pomiędzy? Dla amatora, którym jeszcze jestem, to brzmi jak czarna magia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robsonik zgadza się równolegle mi się pokrecilo wczoraj za dużo piwa ?

@admor

Zamów takie jakie podałem w linku po dwie sztuki. 

https://www.poweraudio.pl/jantzen-audio-superior-z-cap-2-20-uf-p-134.html

i

https://allegro.pl/oferta/kondensator-8-2nf-500v-2-kso-5-mikowy-silver-mica-7707183997

IMG_20191026_112611.jpg

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@admor Z tą ocena OPA jeszcze poczekalbym, wygrzej wszystko porządnie. Zrób co masz zrobić. Standardowe grają jak grają niektórym się podoba innym nie. Nawet już chińczycy za dopłatą oferują w zakupie inne. Te podstawowe nie są najgorsze za to mają zaletę są tanie. 

Wydaje mi się że wszystko zależy od reszty toru. Inne mogą pasować do lampy inne do tranzystora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wersja podwójne trafo AK4497 + bluetooth, wczoraj odebrana.
Nie kupować tego bluetooth, bo to śmieć oparty na kodeku SBC. Skasowali za to 50$. Już napisałem ze spiną, obsmaruję ich gównem, gdzie tylko się da, nie popuszczę normalnie. XS zszedł na psy.
Oczywiście zerwałem plomby i otworzyłem obudowę. Tam jakiś naje...ny chyba to lutował. Nóżki jedne głębiej, drugie płycej osadzone, w ogóle zastosowano komponenty o złym rozstawie nożek, na domiar złego dotykały siebie nawzajem, tzn. kondensator opierał się o rezystor przykładowo, chociaż było dość miejsca po drugiej stronie, aby osadzić go w środku tej przestrzeni. Wyglądało to karygodnie!
Wymiana lampy tylko z lutownicą, chyba specjalnie zablokowana przylutowanym drutem.
Zmieniłem OPA na Staccato i Muses oczywiście, zanim cokolwiek odpaliłem. Nie komentuję brzmiemia przez pierwszych 10 godzin, bo słabo to mało powiedziane.
Po 12 godzinach mogę stwierdzić, że średnica jest ładnie dopełniona, całe pasmo prezentuje wysoki poziom, rozdzielczość nie jest tak wysoka jak oczekiwałem, ale najgorsza to jest przestrzeń!
Prawdopodobnie winny jest Stacatto, który eksponuje pierwszy plan mocno do przodu, jednak robi to kosztem usunięcia głębii, przestrzeni za kolumnami oraz kosztem powietrza (separacji) między instrumentami. Przy amplitunerze Marantza SR6011 mogłem wskazywać palcem poszczególne instrumenty na scenie, była też głębia, było po prostu widowiskowo. Tutaj tego nie ma. Nie ma spektaklu 3D, jest bałagan na scenie z wchodzącym wokalis(t/k)ą na głowę. 
Bas jest za to wibitny. Absolutnie świetny. Najwyższa kontrola, rozdzielczość, barwa, nie ma czegoś takiego, że jest punktowy lub okrągły, jest po prostu doskonały. Jak ma być punkt, to jest, jak ma być długi, okrągły, dźwięczny, to też jest. 
Podsumowanie
+Bogatość srednicy,
+realizm,
+mistrzostwo basowe
-przestrzeń do bani
-bluetooth do bani
 
Wniosek? Nie ma cudów za 1700zł z Chin. Może podszedłem zbyt pozytywnie do Stacatto.
Dziwne to bo u mnie przestrzeń była co prawda może dzięki lampie 845 ale była. Fakt że R2R Denafrips lepiej radzi sobie w tym aspekcie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Slawi7 napisał:

Podstawa w XS to też dobry kabel zasilający dużo zmienia .. 

O potencjale tego DACa świadczy moim zdaniem to, że cokolwiek wokół niego zrobisz to okazuje się, że robi różnicę. 

 

W ciągu 1.5 roku od kiedy go mam (wersję B a potem C) przebudowałem PC od podstaw pod hifi, zmieniłem transport, całe zasilanie i kable oraz kolumny - i wciąż wyciągam z niego kolejne, znacząco wyższe poziomy brzmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jeekub napisał:

O potencjale tego DACa świadczy moim zdaniem to, że cokolwiek wokół niego zrobisz to okazuje się, że robi różnicę. 

 

W ciągu 1.5 roku od kiedy go mam (wersję B a potem C) przebudowałem PC od podstaw pod hifi, zmieniłem transport, całe zasilanie i kable oraz kolumny - i wciąż wyciągam z niego kolejne, znacząco wyższe poziomy brzmienia ?

A czy nie jest przypadkiem tak, że jeżeli jego brzmienie można poprawić w zasadzie wymianą czego kolwiek, to jest on po prostu zrobiony delikatnie mówiąc tak sobie? Kabel zasilający taki sobie. Kondy takie sobie. Opy takie sobie. Lampa to samo. 

Powiem szczerze, że myslalem o tym DACu poważnie, ale skoro trzeba w nim wymienić w zasadzie wszystko to zaczynam się zastanawiać... Proponuję zrobić taki prosty kosztorys, co trzeba/można zrobić, żeby "grał" i wtedy porównać do innych konstrukcji. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, venom200 napisał:

Tylko widzisz on na starcie już gra na poziomie dużo droższych konstrukcji.

Pytanie co znaczy dużo droższych :) Niedawno miałem na wypożyczeniu MF MX-DAC i dla mnie osobiście melodyjność i klimat w nagraniach to były mocne atuty tego urządzenia. Tego nie doświadczyłem w XS, ale też i w innych tańszych przetwornikach. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Patrykowski napisał:

A czy nie jest przypadkiem tak, że jeżeli jego brzmienie można poprawić w zasadzie wymianą czego kolwiek, to jest on po prostu zrobiony delikatnie mówiąc tak sobie? Kabel zasilający taki sobie. Kondy takie sobie. Opy takie sobie. Lampa to samo. 

Powiem szczerze, że myslalem o tym DACu poważnie, ale skoro trzeba w nim wymienić w zasadzie wszystko to zaczynam się zastanawiać... Proponuję zrobić taki prosty kosztorys, co trzeba/można zrobić, żeby "grał" i wtedy porównać do innych konstrukcji. 

 

 

Może nie wyraziłem się jasno. Zmieniałem bardzo wiele w całym torze POZA Xiangiem i za każdym razem XS pokazywał że potrafi jeszcze więcej - nie stawał się 'wąskim gardłem'.

 

A to że jest perfect zabawką dla modderów to inna sprawa. Ja np. mam ograniczony budżet HiFi  i opcja 2-3 stówy co parę miesięcy jest dla mnie fajniejsza (bo możliwa) niż wyłożenie na raz np. 2,5K. Tyle wart jest mój w wersji 100% modów opisywanych od 2 lat. Nie wiem, czy jest lepszy od innych klocków wartych tyle na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, slawekko napisał:

Czy do wersji 05a da radę podłączyć bezproblemowo Samsung Galaxy Tab S2 8.0?Czy w ten sposób można bezpośrednio z tabletu obsługiwać Tidala?

Wszystko się da ? Jeżeli planujesz bezposrednio tablet pod szanga - to zainwestuj przynajmniej w gogle chromecast. Będzie funkcjonalnie, bezprzewodowo i dźwiękowo przyzwoicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.