Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym poczatku jak kupilem wymienilem plyte pcb bo padlo usb, firma z chin wymienila na gwarancji, oczywiscie za darmo, nawet nie chciala zwrotu starej. 
To bylo chyba z pol roku temu, od tamtej pory wszystko smiga. 
Sprzedaje bo kupilem Cocktail audio x45 Na Sabre? w ktorym rowniez mozna wymieniac wzmacniacze operacyjne (podstawki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cino napisał:

Na samym poczatku jak kupilem wymienilem plyte pcb bo padlo usb, firma z chin wymienila na gwarancji, oczywiscie za darmo, nawet nie chciala zwrotu starej. 
To bylo chyba z pol roku temu, od tamtej pory wszystko smiga. 
Sprzedaje bo kupilem Cocktail audio x45 Na Sabre? w ktorym rowniez mozna wymieniac wzmacniacze operacyjne (podstawki)

 

Szkoda ze tak daleko mam bo chetnie bym odsluchal w swoim systemie...

A swoją drogą, to tanio nie jest.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, lausiv said:

Szkoda ze tak daleko mam bo chetnie bym odsluchal w swoim systemie...

A swoją drogą, to tanio nie jest.. ?

Hmm a niby ile jest warty w takiej wersji?

oczywiscie moge go zrobic z powrotem do oryginalu ale to krok do tylu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, cino napisał:

Hmm a niby ile jest warty w takiej wersji?

oczywiscie moge go zrobic z powrotem do oryginalu ale to krok do tylu....

Jak mawiają mądrzy ludzie... wart jest tyle ile ktos za niego da...

Jak dla mnie to 1200 za roczna używke od drugiego lub trzeciego wlasciciela (lekko zmodyfikowana) vs nowka sztuka 1280, to jedyna przewaga byłaby gdybym mógł przesluchac...

Tak czy inaczej szkoda...

Powodzenia w sprzedaży 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1280 z wysyłką za nowy XS na 4497? Gdzie?

Moim zdaniem cena absolutnie spoko, wciąż mówimy o super DACu za budżetowy hajs. 

A co do meritum, ja bym raczej wkładał do XS na kabelki miedź OCC, bez srebra. Srebro trochę podkręca górę, która już jest ładne oddana, wydaje mi się że ciut trudniej może być go ułożyć ze wzmakiem. 

 

Widzę też, że kolega jechał na stockowych OPA. Po długich wahaniach zamówiłem staccato, i w moim systemie na końcówce tranzystorowej się nie obroniło. Za ostro, za sucho. Detal w pytę, do cichego grania ładnie, ale jak powiększyłem skalę, dałem trochę prądu to blachy tak kuły w uszy że trzeba było sciszyć. Wróciłem do chińskiego HDAM za 70 zeta i jest perfect ? Dużo ciepłego środka, odejście detali na niskim volume akceptowalne (bo wracają przy większej głośności), bardziej wyraźny bas i miękka góra. 

 

Raz jeszcze podkreślę wagę kabli zasilających. Nie tylko samej jakości (OCC4life:p), ale też synergii z klockiem który jest podpięty. Poprzepinałem ostatnio parę miejscami, a poprawę sceny i holografii mam taką jakbym ładne parę stów wydał ? No i bezpiecznik. Proszę się zgłosić jak ktoś nie ma, zorganizuje fajny. 

 

Czekam też już na zupełnie ezoteryczne zabawki, tj. electronic black hole. Pudełka z masą pochłaniającą... Coś. Wolne elektrony? Nie pamiętam ? Zobaczymy jak bardzo to ściema. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kabelki nic nie wyostrzaja, bo to sprawdzone juz wielokrotnie w innych modufikacjach stare zapasy QEDa.

Jesli chodzi o kable zasilajace, potwierdzam u mnie gral z furutechem 314 a potem acrolink.

Sprzedaje na oryginalnych ukladach bo jak wspomnialem nowe urzadzenie posiada podstawki wiec jest sie czym bawic, mam Staccato, lme 49860 a nawet opa 301b i inne?

Az tak mi sie nie spieszy z sprzedaza, ostatnio ktos mi proponowal 800zl bo “taka jest cena rynkowa”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie pasuje cena to niech kupią te wspaniałe daci typu irDAC-II. Potem zmian na quest,aby na końcu się dowiedzieć że mogli mieć już wcześniej dobra zabawkę za ułamek ceny. Która po odpowiednich modach może zawsydzic nie jeden tz. markowy. 

Ale fujjj on jest za tani ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2019 o 13:50, slawekko napisał:

Czy do wersji 05a da radę podłączyć bezproblemowo Samsung Galaxy Tab S2 8.0?Czy w ten sposób można bezpośrednio z tabletu obsługiwać Tidala?

 

W dniu 29.10.2019 o 14:22, dancos napisał:

Wszystko się da ? Jeżeli planujesz bezposrednio tablet pod szanga - to zainwestuj przynajmniej w gogle chromecast. Będzie funkcjonalnie, bezprzewodowo i dźwiękowo przyzwoicie. 

Temat przerobiony,Tidal działa bezpośrednio z Tab S2 na szanga- wystarczy taki kabelek

obraz.thumb.png.3347d7b26586818c519a8f2e1570720e.png

Tylko przy takim połączeniu nie działa ładowanie ?

Przerabiał ktoś z Was ten temat? Czy taki hub rozwiąże problem? Czy będzie jednoczesny przesył danych i ładowanie?

obraz.thumb.png.d4b594b35879f4e903b64efb16e72b5e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie nie zamieniłem XSa (choć go sprzedałem), ale w porównaniu z Chordem Qutest wg duża przewaga na korzyść Chorda. Niedawno posłuchałem  MF MX-DAC i też mi bardziej przypasował (więcej analogu w dźwięku). Nie mniej oba klocki są sporo droższe od Xianga. Natomiast inne jak np. Xonar One, irDAC, Aune S6 nie wybijają się niczym specjalnym i tu myślę modyfikowany Xiang może spokojnie swoich (wciąż droższych) rywali przeskoczyć. Czy stockowy gra jak DACe za kilka tys zł? Wg mnie nie :) A na pewno nie jak pudełeczko Chorda :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wpasowania się w system. Nie brakuje mu szczegółu, otwartej góry, czy dynamiki. Jest to dosyć analityczny, jasno i szybko grający dac, świetny jeśli ktoś chce tchnąc trochę więcej życia w system. Natomiast mógłby być bardziej "analogowy" i grać bardziej dociążonym dźwiękiem.  Takie moje wrażenia po około roku słuchania. 

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej wersję ak4495seq, grało to fajnie zwlasza po modach. Góra otwarta szczegółowa, średnica szeroka (dużo zależy od OPA - przewaga olbrzymia wzmacniaczy dyskretnych) dół trochę suchy bez tz. mięsa, jednka wyraźny. 

Zamieniłem go na wersję AK4497EQ z dwoma trafami. Teraz jest to wszystko czego brakowało poprzedniej wesji. Czyli głównie dociążenia średnicy i dołu, bas zrobił się kolorowy, wielo stopniowy. Góra b. szczegółowa nie analityczna. 

Jest to szybki DAC z dobrą dynamiką i moim zdaniem z dobrymi OPA głównie dyskretnymi, chord mu nie straszny. Zwlasza dynamiką, fakt że inaczej brzmią, ale na pewno ostatnia wersja XS po dobrych modach jest dużą konkurencja dla chociażby chorda.

Ten DAC ma możliwość manewru w kształtowaniu dźwięku. Nie tylko przez wymianę kondensatorów czy OPA, ale można pobawić się jeszcze lekko zasilaniem, dla mnie ten DAC nie powiedział jeszcze ostatniego slowa. 

Aby przeskoczyć go w pewnych aspektach to trzeba położyć konkretną kasę na stół. 

Stokowy XS trzeba przyznać, że lekko odstaje od wspomnianego tutaj powyżej. Jednka po dobrych modyfikacjach nie tylko dogadania, ale jest lepszy w kilku aspektach przynajmniej dla mnie. 

Chciałbym zaznaczyć na końcu, że gra cały system więc DAC jak i inne elementy toru muszą się wpasować. Czym bardziej przezroczysty system tym więcej pokazuje atutów ten DAC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jeekub poczekaj aż popracują trochę te Staccato. Tak ze 30H minimum. Powinno być mniej ostro. (choć nie wiem jaki masz system)

To gęsto i raczej ciepło grający opa.

Porównywałem sporo DAC do tego Xsa - dla mnie do ok 4K nie ma nic fajniejszego ( nie sprawdzałem starych konstrukcji - dużo też zależy od źródła, IC, głosnikówców itp - u mnie wyraźnie słychać te zmiany) i OPA Audio Feel robią robotę ( 401 i inne)

Muzykalność AKM i mody dają bardzo fajny/optymalny dźwięk. R2R chętnie tez popróbuje - ale Ares II to minimum OK 3500 zł ( o Pontusie nawet nie myslę ? Bardzo cenie XSa z zbalansowane wyjęcia ( bardzo dobrze grające, czego nie ma większość taniej konkurencji, tor lampowy i elastyczność w modyfikacji OPA - ale w mniejszej ilości niż w np w wersji 05A.)

Wersja 05B wspaniale gra też z lampą (u mnie to Yaqin 30L)

Więcej o porównaniach DAC w poprzednich moich wpisach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.