Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ja zmieniłem na Denafrips Pontus.
Powód chciałem DACa który jak najmniej wprowadza swojego charakteru a Pontus jest totalnie przeźroczysty.
Kultura grania nie spotykana w innych urządzeniach.
Xiangsheng był za to chyba szybszy jeszcze od Pontusa, na pewno było takie wrażenie bo Xiangsheng po XLR grał bardzo głośno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie DACi da się modyfikować tylko clou sprawy jest takie że Xiangsheng jest tani i nie ma większego żalu związanego z utratą gwarancji lub czegoś podobnego.
Nawet jak się uszkodzi jakiś element podczas moda to i tak gra warta świeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, drugiego jak zamówiłem u chińczyka to nawet nie zakładał pląb. Wiedział że będę grzebał. ?

Zresztą zameczylem go pytaniami odnośnie zasilania oraz wyświetlacza którego nie chciałem. 

Opowiedziałem mu o modach jakie robimy to powiedział, że jesteśmy crazy. 

Niedługo potem miał w ofercie dodatkowe OPA za dodatkową opłatą. Myślę że go lekko natchnołem do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagadke?

Mam Cocktaila x45 i Xiang 05b 

Testuje opa301b (wiezyczki + przedluzki podstawek) i jest pewien problem, na cocktailu wystepuje pewne dosc glosne brumienie w obu kanalach, Na xiangu cisza, ktos wie co to moze byc?

Dodam ze opa 301b wstawione na wyjscia xlr, na rca siedzi staccato, moze te 3 uklady to za duze obciazenie? Taka mi mysl przyszla, jutro potestuje. 
Mial ktos podobby problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę zamówić te 3szt. opa z aukcji :

https://www.ebay.pl/itm/1G-OPM401-SE-DUAL-AUDIOFEEL-DISCRETE-OP-AMP-Same-as-a-OPA301-Low-imp/282202265049?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

i przed zamówieniem chciałem się dowiedzieć czy pojawiła się gdzieś jakaś lepsza alternatywa ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gustwao napisał:

Zamówiłem opa 401 x3szt. mam nadzieję , że lepiej wpasują się w mój system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można byłoby pokusić się o lepszą filtrację zasilania i wstawić jakiś moduł na LT3042, lt3045 lub pochodne w celu uzyskania lepszego "czarnego tła", można pobawić się i wymienić moduł regulatora napięcia z lm7805 i 7806 na przetwornice są takie zabawki gotowe na aliexpress. To już zabawa i nic sprawdzonego. Mógłbyś wstawić drugie trafo i osobno zasilac sekcję cyfrową. 

Na początek zbocznikuj sobie te janzeny miką i wymień OPA na dyskretne przynajmniej na buforze. Podejrzewam że będziesz mega zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można byłoby pokusić się o lepszą filtrację zasilania i wstawić jakiś moduł na LT3042, lt3045 lub pochodne w celu uzyskania lepszego "czarnego tła", można pobawić się i wymienić moduł regulatora napięcia z lm7805 i 7806 na przetwornice są takie zabawki gotowe na aliexpress. To już zabawa i nic sprawdzonego. Mógłbyś wstawić drugie trafo i osobno zasilac sekcję cyfrową. 
Na początek zbocznikuj sobie te janzeny miką i wymień OPA na dyskretne przynajmniej na buforze. Podejrzewam że będziesz mega zadowolony. 
miki mam pod jantzenami, A opa wstawię na wszystkich 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2019 o 20:47, cino napisał:

Najprostszym modem jest usuniecie tego filtru w zasilaniu przed trafem, szczegolnie jesli ktos uzywa porzadnej listwy zasilajacej. 

To był jeden z pierwszych modów jakie zrobiłem w 05b. Później Staccato na bufor i Jantzeny + miki.

Dziś kupiłem lampkę GE5670 (wersja militarna JAN). Przesyłka zajmie około 2 tygodnie. Jakie zmiany wnosiła u was wymiana lampy? Jakie macie doświadczenia?  Nie spodziewam się cudów, zmieniam dla spokojnego sumienia :)

Dla tych, którzy lubią eksperymentować z podstawkami,  spróbujcie podłożyć pod DAC podstawkę antywibracyjną (jeśli jej nie macie). Może tu być np gruba deska odizolowana czymś od podłoża, np. kolcami. Możecie się zdziwić :)

Pytanie do tych, którzy mocno eksperymentują z opa. Jakie włożyć, żeby trochę bardziej zdyscyplinować / przyśpieszyć / utwardzić bas ? Obecnie siedzą oryginalne. Słucham też na Chord Qutest i widzę, że może być trochę lepiej pod tym względem :)

 

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak uruchomić odtwarzanie DSD z  foobara? działało mi według instrukcji od chińczyka, ale coś się posypało i teraz tylko szumi i w tle cicho gra .Tylko DSD nie gra, inne pliki grają.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrykowski dzisiaj mam dostać czekam na nią już ponad miesiąc. 3 tygodnie zanim wyślą, potem poczta, teraz musiałem zapłacić podatek. Strasznie długo, z Chin byłoby szybciej. Ale myślę, że będzie warto. Jak przesłucham to napiszę coś więcej. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gustwao napisał:

@Patrykowski dzisiaj mam dostać czekam na nią już ponad miesiąc. 3 tygodnie zanim wyślą, potem poczta, teraz musiałem zapłacić podatek. Strasznie długo, z Chin byłoby szybciej. Ale myślę, że będzie warto. Jak przesłucham to napiszę coś więcej. 

Koniecznie! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie do posiadaczy XiangSheng 05B. Mocno zastanawiam się właśnie nad zakupem DAC i jest to jedna z rozważanych przeze mnie opcji. Pytanie - czy ten DAC będzie dobrym wyborem dla zestawu który posiadam:
Bluesound Node 2i jako transport plików FLAC i Tidal HIFI, wzmacniacz Yamaha A-S501, kolumny podstawkowe Monitor Audio Silver 100. Jest to zestaw grający raczej jasno, ale nie uciążliwie, jedynie przy wysokich poziomach głośności wysoka średnica zdaje się nieco zlewać i być niewyraźna/uciążliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, on też raczej gra bardziej po jasnej stronie, zresztą większość dac ów gra po jasnej stronie, dużo zależy jakie OPA później założysz. Mój po modach gra bardzo naturalnie. Towarzysz mu lampka, więc to zestawienie jest idealne. Lepiej jakbyś posłuchał u kogoś dowolnego XS. Jeśli nie był modowany, a spodoba Ci się to po modyfikacjach zagra przynajmniej o klasę lepiej w każdym aspekcie. 

Jak zamierzasz rozwijać swój system i iść w górę (kolumny, wzmak) to będzie dobry wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cino napisał:

Absolutnie nie chce zniechecac ale ja swojego xianga kupilem od czlowieka ktory wlasnie mial bluesound i twierdzil ze nie slyszy roznicy dlatego sprzedal. 
Dlatego popieram najpierw posluchac. 

Bluesound nie jest zbyt wybitnym transportem... delikatnie mówiąc...kilka osób na tym forum zmieniła go na mailnę z nakładką Signature i różnica ogromna. Xiang, jak każdy inny dobry dac pokazuje możliwości jeśli transport mu na to pozwoli. W Chord qutest różnica jaką wnosi transport jest nieco mniejsza, nie wiem dlaczego tak jest. Xiang wydaje mi się bardziej wrażliwy pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat lamp, porównań DAC opisywałem tutaj, rosyjska 6N3P-DR Gold jest absolutna petardą i wygraną: 

o własnie taka: https://www.ebay.de/itm/4x-6N3P-DR-2C51-6385-ECC42-6N3PDR-MHZS-Gold-Grid-NOS-NIB-lot-of-4pcs/252503794621?hash=item3aca6623bd:g:cwIAAOSwhwdVUaup

mam wersję z Rcore - i mam włożone 3x401 i nie mam żadnych przydźwięków ani szumów. ( wersja z 2 Jantzen zbocznikowana z mikami + wymiana okablowania do wyjść)  Obudowa nie zamyka się z nimi na 100% brakuje jakieś 2-3 mm ? Próbowałem różnych konfiguracji OPA ( 401 z Bursonem V6 Vivid, Staccato  - mam po 2 każdego i najlepiej grają same 401. Dla twardszego basu i bardziej analitycznego charakteru można dodac V6 - jak ktoś chce bardziej "gęsto" to Staccato.

Pamiętajcie że 401 przychodzą z włożoną do nich ochronną podstawką DIP 8 ( tak było u mnie) Trzeba ją zdjąć przed włożeniem opa.

Sama przesyłka z Korei szła ok 10 dni wiec bardzo szybko (kupione na ebay)

Po modyfikacji gram 05B na zmodyfikowanym NAD 356, oraz zmodyfikowanym Yaqinie 30L - świetnie się zgrywa z lamą również. 

Ten konfig z DAC jest bardzo wrażliwy na kable głośnikowe i IC - warto się pobawić jak ktoś ma coś pod ręką. ( u mnie do kompletu z HECO Aurora 1000, na monitorach powinno być to wyraźnie słyszalne)

Teraz tylko lepszy transport (Malina) i przez jakiś czas nie dotykam zestawu ? 

Dodam tylko że porównywałem 05B do CA Dac Magic 100, oraz CA Stream Magic 6 v2 - i za kazdym razem XS ( bez moda kondensatorowego)  grał u mnie lepiej. Po wymianie kondensatorów, pojawiła się szersza scena, jeszcze większa holografia, lepszy bas ( kontrolowany i urozmaicony) i przepiękna barwa.

Chętnie bym go porównał z jakimś R2R lub DAC na kościach TDA np 1543 lub 1704 ?

 

 

 

 

20191130_113448.jpg

Edytowane przez SzaacH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.