Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, venom200 napisał:

DAC, DAC iem ale to właśnie u mnie transport wniósł najwięcej dobrego do systemu. Tam największe zaskoczenie jak ogromna była to zmiana
Na początku była to malina która zastąpiła pc potem JFeng

Jaką nakładkę miałeś i zalanie, skoro JFeng dużi lepszy od maliny?

JFeng, czyli coś takiego masz? 

https://destiny-audio.com/collections/streamer/products/destiny-streamer-mx-1

Ja gram obecnie z Maliny + Dione 1.2 zasilane z trzech osobnych zasilaczy liniowych od Laucrato Audio (osobno malina / HAT / switch).  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, venom200 napisał:

Tak to ten streamer JFeng.
Nakładki do maliny.
Hifiberry
Allo digione
Potem I2S Allo izolator+ Reclocker
Zasilanie liniowe od Audiophonics

Duże były różnice pomiędzy tymi nakładkami? Czy jest jakaś słyszalna różnica pomiędzy, chyba najtańszym tu Hifiberry i gołym USB Pi4? 

I jeszcze jedno czy jest wg Ciebie różnica laptop-Pi4, oba USB rzecz jasna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał  tego Jfenga, tutaj go sprzedawał, to ten chyba tak? https://archiwum.allegro.pl/oferta/jfeng-mx-1-i7720491442.html Jak sprzedawał to się cieszył . To oczywiście jego opinia. Bardzo mi go odradzał.  Dlatego jak juz to malina.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bumbum napisał:

Mój kolega miał  tego Jfenga, tutaj go sprzedawał, to ten chyba tak? https://archiwum.allegro.pl/oferta/jfeng-mx-1-i7720491442.html Jak sprzedawał to się cieszył . To oczywiście jego opinia. Bardzo mi go odradzał.  Dlatego jak juz to malina.

Właśnie dlatego zapytałem kolegę Venom, skąd takie wnioski i czy słyszał digione signature na porządnym zasilaniu.  Moim skromnym zdaniem trzeba wyłożyć kilka razy więcej żeby przebić transport opaty na signature. 

 

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z signature na wyjsciu USB jakość jest lepsza niz bezpośrednio z maliny?  Obecnie korzystam na PC z wyjscia USB i  podłaczonego IFI Defendera. Może do maliny tez  IFI wystarczy?

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byla duza roznica na + JFenga
Po AES czy USB lepiej niz malina po I2S za nakladkami
Miedzy Allo digione a i2S nie bylo az takiej duzej roznicy.
Nie sluchalem Signature.
Co do Fenga to jest problematyczny w obsludze stad moze wnioski kolegi co sprzedawal
Co do dzwieku gra jie gorzej niz auralic streamer za prawie 5 kola pln, juz nie pamietam szczegolowej nazwy

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, bumbum said:

Czy z signature na wyjsciu USB jakość jest lepsza niz bezpośrednio z maliny?  Obecnie korzystam na PC z wyjscia USB i  podłaczonego IFI Defendera. Może do maliny tez  IFI wystarczy?

Teraz tak usbridge signature ma USB, jakość jest duuuzo lepsza, nie ma co porównywać. To Już inna liga. A jak chcesz więcej wyjść w jednej nakładce, a ma być b. dobrze a może nawet... To poczytaj wątek o PI2AES. To konkurencja do digione signature. 

IFI przy tym to zabawka. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Robsonik said:

Przeczytałem i wygląda na to , że digione signature ma godnego przeciwnika. Możesz zdradzić jak to wygląda pod względem kosztów zakupu ,cła vatu itd.

Fakt, sporo tańszy jest i nie spodziewałem się że będzie to maleństwo tak dobrze grało. Co ważne zasilanie nie jest tak wymagające jak s Signature, ma wbudowane filtry. Jakie to proste. Koszty to z przesyłką 162$ plus podatek mi naliczyli (pech nieraz się udaje bez ?) 55 zł. Na cło się nie łapie bo jest poniżej 150 euro. Wszystko i co najważniejsze przyzwoity zasilacz impulsowy (ale bez szaleństw) albo byle jaki liniowy i gra jak signature. Dla mnie nawet ma lepsze umiejscowienie instrumentów bardziej dokładne, więc więcej nie trzeba. A wyjścia do koloru do wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doszły do mnie Op ampy 401 - 3szt. i teraz pytanie dla znawców :

1- montować je na zwykłych podstawkach dip8 i je trochę podgiąć ?? 

2-kupić ekstendery dip8 - https://dc-components.eu/adapter-przedluzacz-extender-do-wzmacniaczy-operacyjnych-2szt-p-131.html

3-dać elektronikowi i niech coś wykombinuje - przedłuży przewody po swojemu ??

dzięki za podpowiedzi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, cork said:

Panowie doszły do mnie Op ampy 401 - 3szt. i teraz pytanie dla znawców :

1- montować je na zwykłych podstawkach dip8 i je trochę podgiąć ?? 

2-kupić ekstendery dip8 - https://dc-components.eu/adapter-przedluzacz-extender-do-wzmacniaczy-operacyjnych-2szt-p-131.html

3-dać elektronikowi i niech coś wykombinuje - przedłuży przewody po swojemu ??

dzięki za podpowiedzi 

 

Widzisz są za wysokie, niestety. Spróbuj bez podstawki bo na nich chyba są, u mnie na opm2320D były. 

Jak się nie uda to zrób tak jak kolega SzaacH założył przedłużki i je położył na bok. Wyjścia nie widzę innego bez ingerencji w samą podstawkę.

Daj znać co wykabinowales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam OPA301 dość znacznie się grzały. jeśli 401 podobnie, to ugotują się w tym tworzywie :)
Wczoraj prograłem z 2h. i jest spoko , widać 401 tak mocno się nie grzeją.
Dźwiękowo jest mega poprawa , zabieg wymiany opa na prawdę się opłacał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie wymieniłem lampę na GE Jan. Jestem w szoku. Zmiana większa niż Staccato na buforze. Czy wy też tak mieliście czy to mój system tak zareagował? Jestem w małym szoku, bo takiej zmiany się nie spodziewałem. Ogolnie jest bardziej "plastycznie", scena się pogłębiła, otwarła się góra i powiekszyla przestrzeń. Jednym słowem Wow.

Mam obok Chorda Qutest, I powiem szczerze że mam zagwózdkę ?

 mówimy o 05b, Staccato na buforze, Jantzen + Miki, usunięty filtr przed trafo oraz zmienione gniazdo IEC.

Transport Digione 1.2 + potrójny zasilacz liniowy Lucrato audio.

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gustwao napisał:

Jak miałbyś wersję XS z podwójnym trafem to już nie miałbyś zagwozdki?

A jak miałbyś zamiast Jantzen coś na miedzi to.... ?

To ile trzeba wydać na "części zamienne", żeby nie mieć zagwozdki? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrykowski To zależy za ile dwa traf kupisz do XS, tutaj dużo nie za boli bo nie muszą mieć wiele Amper wystarczy niecały 1 na wyjsciu, ale nie mniej niż 0,6 jedno trafo 8,5V a drugie 7,5 V.

Gorzej z kondensatorami, one nie są tanie i dosyć sporych rozmiarów . Załóżmy, że kupił byś 2.2uF 630Vdc Audyn True Copper Capacitor myślę, że weszły by na styk bo mają średnicę 6,4cm a pod obudowę wchodzą max 7cm. Cena trochę odstrasza, ale to są jedne z najtańszych, a i tak wyjdę coś okolo 400 za sztukę. Myślałem jeszcze kiedyś o polskich milflex-ach miedzianych jednak one nie wejdą pod obudowę są za duże. Chyba że kupilbyś dwa mniejsze i połączył szeregowo. Jednak to samo można byłoby zrobić z Audyn i nawet ciut taniej wyszloby. 

Po takich modyfikacjach już nie zastanawiał byś się który lepszy. 

Szkoda, że na sam początku nie kupiłeś XS AK4497 z dwoma transfirmatorami. Teraz już nie miałbyś dylematu. A ta wersja ma lepiej zrobione zasilanie. Co objawia się lepszym dołem i lepszym czarnym tłem na średnicy. 

Ja jeszcze chcę sprawdzić inne opcje jeśli chodzi o mody tego zacnego daca, ale czekam na części z Chin. Jak sprawdzę czy rzeczywiście będzie poprawa, po tych zmianach to coś napiszę. 

A i jeszcze jedno ja na Twoim miejscu wymienił bym nakładkę Digione  na coś lepszego (inna nakładkę - signature, dlatego że strasznie zaszalales z zasilaniem, cana musiała być kosmiczna zasilacza) . Myślę że będzie to spora poprawa w Twoim systemie. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gustwao napisał:

A i jeszcze jedno ja na Twoim miejscu wymienił bym nakładkę Digione  na coś lepszego (inna nakładkę - signature, dlatego że strasznie zaszalales z zasilaniem, cana musiała być kosmiczna zasilacza) . Myślę że będzie to spora poprawa w Twoim systemie. 

Na pewno kupię signature, chociaż teraz digione 1.2 też daje radę. Zasilam osobno nakladkę, osobno malinę i osobno swich.  Zasilanie do transportu kosztowało więcej jak DAC, ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, DAWH said:

Na pewno kupię signature, chociaż teraz digione 1.2 też daje radę. Zasilam osobno nakladkę, osobno malinę i osobno swich.  Zasilanie do transportu kosztowało więcej jak DAC, ale warto.

Ta nakładka nie jest warta tego zasilania, co innego signature. Z takim zasilaniem jak przesiadziesz się na signature to myślę, że będziesz piał z zachwytu ?

Jak masz kasę to na pewno warto, jednak za tyle to można byłoby złożyć sobie takie dwa zasilania. Niestety dużo płacimy za sam pomysł. 

Jak kiedyś dowiedziałem się, że zasilanie jest bardzo ważne w muzyce, to od tej pory jeśli tylko mnie stać na daną zabawkę, z odpowiednim zasilaniem kupuję bez zastanawiania się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.