Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o kolejną pomoc . Dotychczas gram z lapka po usb , foobar oraz tidal master .

Zdecydowałem , że kupię malinę ale na ten moment fundusze nie pozwalają kupić Signature , 

kupić gołą wersję maliny 4 , czy dodać hifiberry digi pro ?? a jak będzie kasa wtedy zamienić na signature ??

czy różnica pomiędzy zwykłym usb a hifiberry pro będzie zauważalna ??

dzięki za pomoc - jak zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o kolejną pomoc . Dotychczas gram z lapka po usb , foobar oraz tidal master .
Zdecydowałem , że kupię malinę ale na ten moment fundusze nie pozwalają kupić Signature , 
kupić gołą wersję maliny 4 , czy dodać hifiberry digi pro ?? a jak będzie kasa wtedy zamienić na signature ??
czy różnica pomiędzy zwykłym usb a hifiberry pro będzie zauważalna ??
dzięki za pomoc - jak zawsze
Nie wiem jak inne tego typu hat, ale u mnie normalne digione jest nie słuchalne. Sprawdzałem na dwóch dac i na każdym usb z maliny wypadło lepiej. Allo sztucznie podkręcało wyższą średnicę, dźwięk był bardziej suchy, ogólnie dość drażniący. Zaznaczyć muszę, że zasilanie mam zwykłe OEM z maliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lolomanolo napisał:
26 minut temu, cork napisał:
Panowie proszę o kolejną pomoc . Dotychczas gram z lapka po usb , foobar oraz tidal master .
Zdecydowałem , że kupię malinę ale na ten moment fundusze nie pozwalają kupić Signature , 
kupić gołą wersję maliny 4 , czy dodać hifiberry digi pro ?? a jak będzie kasa wtedy zamienić na signature ??
czy różnica pomiędzy zwykłym usb a hifiberry pro będzie zauważalna ??
dzięki za pomoc - jak zawsze

Nie wiem jak inne tego typu hat, ale u mnie normalne digione jest nie słuchalne. Sprawdzałem na dwóch dac i na każdym usb z maliny wypadło lepiej. Allo sztucznie podkręcało wyższą średnicę, dźwięk był bardziej suchy, ogólnie dość drażniący. Zaznaczyć muszę, że zasilanie mam zwykłe OEM z maliny.

ok , czyli według Ciebie lepiej kupić gołą malinę - może tak zrobię a kiedyś dokupię signature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek taki że albo masz popsuty słuch, co nie zakładam akurat a raczej twoje DACi mają preferencyjne wejście USB.
To normalne, często tak jest
Ogólnie malina z nakładkami gra lepiej a jak mówisz o suchym dźwięku to tym bardziej dziwne, bo USB samo w sobie jest kiepskie w malinie.
Za to polecam typowe rozwiązanie pod USB , mianowicie USB Sparky Bridge.
Trudno o lepszy transport pod USB, ale zasilanie liniowe wręcz wymagane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, venom200 napisał:

Wniosek taki że albo masz popsuty słuch, co nie zakładam akurat a raczej twoje DACi mają preferencyjne wejście USB.
To normalne, często tak jest
Ogólnie malina z nakładkami gra lepiej a jak mówisz o suchym dźwięku to tym bardziej dziwne, bo USB samo w sobie jest kiepskie w malinie.
Za to polecam typowe rozwiązanie pod USB , mianowicie USB Sparky Bridge.
Trudno o lepszy transport pod USB, ale zasilanie liniowe wręcz wymagane

ok , ale z dostępnością USB Sparky Bridge jest kiepsko ,  rozumiem że jest to gotowy system alternatywna do  maliny ?? 

a tidal na nim chodzi bez problemu ??

a co do maliny to wnioskuję , że  raczej powinna iść po optyku lub coaxialu więc będzie trzeba dokupić którąś wersję karty dźwiękowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek taki że albo masz popsuty słuch, co nie zakładam akurat a raczej twoje DACi mają preferencyjne wejście USB.
To normalne, często tak jest
Ogólnie malina z nakładkami gra lepiej a jak mówisz o suchym dźwięku to tym bardziej dziwne, bo USB samo w sobie jest kiepskie w malinie.
Za to polecam typowe rozwiązanie pod USB , mianowicie USB Sparky Bridge.
Trudno o lepszy transport pod USB, ale zasilanie liniowe wręcz wymagane
Porównanie zrobiłem z forumowym kolegą i on doszedł do takiego samego wniosku. Wspomniał też, że jak u niego różnica była marginalna tak u mnie nie dało się tego nie nie zauważyć. Mam bardzo przezroczyste kolumny, bardzo wrażliwe na każdy element toru...
Oczywiście nie wykluczam wpływu zasilania, dlatego o nim wspomniałem. Napewno będę jeszcze sprawdzał na liniowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po odsłuchu gołej maliny 4 przez USB na podstawowym zasilaniu.
Wcześniej grałem z Daphile z miniPC i wydawało mi się, że progres po przesiadce z PC z Windowsem nie może być już większy przez zwykłe USB.
Nic bardziej mylnego jak się okazało. Malina zagrała takim spektrum dźwięku, jakiego do tej pory w swoim systemie nie było dane mi słyszeć.
Długo nie mogłem się nadziwić po wczorajszym odsłuchu jak zacnie to zagrało ze zwykłego USB.
Na forach już czytałem, że jest progres słyszalny pomiędzy malinką 4 i starszymi wersjami.
Mi nie było dane słuchać 2 i 3 ale wiem, że 4 jest godna polecenia - nawet golas.
Już zbieram na zasilacz liniowy i dobrą "czapkę" do niej ?
 

Edytowane przez Jack0K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, cork said:

Panowie proszę o kolejną pomoc . Dotychczas gram z lapka po usb , foobar oraz tidal master .

Zdecydowałem , że kupię malinę ale na ten moment fundusze nie pozwalają kupić Signature , 

kupić gołą wersję maliny 4 , czy dodać hifiberry digi pro ?? a jak będzie kasa wtedy zamienić na signature ??

czy różnica pomiędzy zwykłym usb a hifiberry pro będzie zauważalna ??

Kup samą malinę pi4 jak proponuje kolega, jak nie masz na nakładkę to poczekaj aż uzbierasz. Jednak nie kupuj żadnych badziewi typu hifiberry (nie zauważysz różnicy ona się tylko sprawdzala w przypadku maliny 3), moim zdaniem jak będziesz miał kasę około 2000, to bierz signature z przyzwoitym zasilaniem chociaż może nie starczyć bo dobre zasilanie kosztuje do tej nakladki. Jak nie będziesz miał super zasilania do sygnatur to nie wykorzystasz jej potencjału. Dużo tańsza i na podobnym poziomie jest PI2AES , a zamkniesz się w 1000 zł już z zasilaniem. Jeszcze jest mało popularna, ale to się zmieni niedługo. W tej cenie kupisz z Allo tylko digione z zasilaniem, a to nie ten level. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup samą malinę pi4 jak proponuje kolega, jak nie masz na nakładkę to poczekaj aż uzbierasz. Jednak nie kupuj żadnych badziewi typu hifiberry (nie zauważysz różnicy ona się tylko sprawdzala w przypadku maliny 3), moim zdaniem jak będziesz miał kasę około 2000, to bierz signature z przyzwoitym zasilaniem chociaż może nie starczyć bo dobre zasilanie kosztuje do tej nakladki. Jak nie będziesz miał super zasilania do sygnatur to nie wykorzystasz jej potencjału. Dużo tańsza i na podobnym poziomie jest PI2AES , a zamkniesz się w 1000 zł już z zasilaniem. Jeszcze jest mało popularna, ale to się zmieni niedługo. W tej cenie kupisz z Allo tylko digione z zasilaniem, a to nie ten level. 
I tak wlasnie zrobiłem, a nakładka o której mówisz pi2aes montuje się ją do maliny ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Jack0K said:

Miło widzieć, że są podejmowane kolejne kroki.
Wniosło coś do dźwięku, są zmiany ?

Tak lekkie są, podobne jak przy wymianie OPA na kanałach ( nie na buforze bo to jest spora różnica) typu lme49860 na np. AD797 z tą różnicą, że słychać więcej bardzo małych smaczków oraz dźwięk jakby tak lekko dokładniejszy. Chociaż przekaż i tak był bardzo dokladny. Chce wymienić jeszcze w sekcji analogowej, ale to już po nowym roku. 

A tak przy okazji Wesołych Świąt wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A tak przy okazji Wesołych Świąt wszystkim. 

Również dla fanów grupy Zdrowych Wesołych.


Znów narobisz smaku wielu z nas...
Przy chwili czasu fajnie jakbyś napisał kilka słów z czym to zjeść (samoróbka czy gotowy moduł...) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Jack0K said:

Znów narobisz smaku wielu z nas...

Przy chwili czasu fajnie jakbyś napisał kilka słów z czym to zjeść (samoróbka czy gotowy moduł...) ?

 

Jest to przetwornica na 5V, częściowo sam zrobiłem, ale gotówce widziałem nawet na allegro. Koszt prawie żaden, a poprawa wyczuwalna. Już wielokrotnie było powtarzane w tym wątku, że ten DAC ładnie reaguje na wszystkie mody, taki niepozorny, ale jak wielki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo męczył mnie jak dobrać się mądrze do zasilania bo już mnie trochę znudził ?, jednak po ostatniej modyfikacji nie miałem za dużo czasu, aby dobrze przesłuchać DACa (Święta) i w mojej wcześniej opini pomyliłem się ?

Nowa część już dobrze się wygrzala i teraz mam poważny dylemat? Co dajej? Powiem tylko tyle, że po bocznikowaniu micą to druga pod tym względem w mojej ocenie udana modyfikacja. Całe pasmo poprawiło się. Na górze w niektórych utworach doszły bardzo drobne detale i różne poglosy. Gitara tak teraz brzmi realistycznie zarówno klasyczna jak i elektryczna. Jak słuchałem Lady Pank to od razu przypomniało mi się jak byłem na koncercie i stałem prawie pod sceną, tak zabrzmiało realistycznie. Dół kolejny progres pod względem wielobarwnosci. Na to "gówienko" wydałem jak dobrze liczę 8 zł, niesamowite. 

Postanowiłem już przerobić całe zasilanie. Te wszystkie kostki krzemowe to kolejne koce do sciagniecia.? Kolejny już zszedł ?. Zastanawiam się jak można pakować takie badziewia do sprzętu muzycznego, jak za podobne pieniądze można uzyskać taki progres. 

Ale wtedy nie byłoby takiej satysfakcji ?. Jest jeszcze dużo do zrobienia, już nie chcę myśleć jak to będzie grać jak wszystko przerobię ?

Teraz znowu z większą satysfakcją przeslucham swoją muzyczną bibliotekę, again. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Szukam nowych rozwiązań dla mojego audio i po przeczytaniu forum mocno kusi mnie ten dac. Z dostępnością w Polsce na znanych mi portalach aukcyjnych jest naprawdę słabo. Moje pytanie, czy ktoś z szanownych forumowiczów jest z okolic Białej Podlaskiej i byłby tak miły udostępnić odsłuch, a nawet sprzedaż xiangsheng najlepiej na kościach ak4497. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szach36 jak jesteś zdecydowany to zamawiaj z Chin (ciężko będzie go ustrzelic na miejscu - na razie brakuje konkurencji w podobnej cenie?) . Tylko zamów od razu z dwoma transformatorami, lepszą lampą, podstawowa OPA (i tak wymienisz na dyskretne), proponuję też bez Bluetooth (syf) i bez wyświetlacz nie będzie w nocy straszył?. Tą kasę przeznaczy na lepsze OPA oraz kondensatory. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podrzucić link do konkretnego modelu o którym piszesz. Bluetooth syf? Czy dotykowy układ ogranicza późniejszą modyfikację z wymianą opa? (wyświetlacz rozumiem) Dopytuje ponieważ dużo muzy odtwarzam z tidal i jako alternatywa (nie koniecznie jakościowa) może kiedyś się przyda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mod tym razem wyleciał lm337, a zastąpił go TPS7A 3301, dużo lepszy regulatory prądu stałego z tętnieniem 4uV. 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2020 oraz udanego Sylwestra. 

IMG_20191231_143115.jpg

18 hours ago, szach36 said:

A możesz podrzucić link do konkretnego modelu o którym piszesz.

https://www.china-hifi-audio.com/en/xiangsheng-valve-amplifier-dac-c-36/xiangsheng-dac-05b-24bit-384k-xmos-usb-daul-ak4497eq-dsd-hardware-decoder-xlr-p-1352?zenid=ce54019197045fedfe30b44eec58c142

 

18 hours ago, szach36 said:

Bluetooth syf? Czy dotykowy układ ogranicza późniejszą modyfikację z wymianą opa? (wyświetlacz rozumiem) Dopytuje ponieważ dużo muzy odtwarzam z tidal i jako alternatywa (nie koniecznie jakościowa) może kiedyś się przyda. 

Ja weźmiesz Bluetooth to nie będziesz miał BNC, a kabelek do niego jest bardzo tani i dobry. Tidal i tak uruchamiasz softwarem więc nie ma znaczenia. 

Jeśli chodzi o modyfikacje to bez znaczenia co tam będziesz miał 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie natury -> co dalej i dlaczego?

Z jakim wzmacniaczem pracują u Was XS i na jakich kolumnach? Proszę dorzucić jeszcze słowo komentarza w stylu:

 

XiangSheng DAC-05A (OpAmp Staccato Audio) -> Atoll in 100 SE -> Studio 16 Hz Minas Anor IIIs 2,5R 

Dynamicznie, jasno, detalicznie, duża scena. Trochę mało bassu na samym dole, mocna średnica - reszta OK.

 

Zastanawiam się nad zmianami - stąd prośba o wypowiedzi.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, qot said:

Dynamicznie, jasno, detalicznie, duża scena. Trochę mało bassu na samym dole, mocna średnica - reszta OK.

Mój DAC tak na szybkiego to bardzo dynamiczny, szczegółowy, grający po jaśniejsze stronie (nie jest jasny). Bas bardzo dobry wielo barwny, punktowy dociazony(nieraz jest go za dużo, ale to wina mojego wzmacniacza dołożyłem mu kiedyś dodatkowe kondensatory papierowo olejowe-muszę je ściągnąć) . Średnica szeroka, dokładna i precyzyjna. Dźwięk przyjemny,wyrównany prawdziwy. Świetna mikrodynamika, wokale nie natarczywe ostatnio usłyszałem(po ostatnich modyfikachach) ciche gwiazdy i szepty wcześniej nie słyszalne, bardzo dokładne drugie tło, trzecie dobrze określone i umiejscowione, wzrosła rozdzielczość. Naprawdę czuje się muzykę jak przenika, teraz mogę słuchać nawet o dwa stopnie ciszej przy tej samej dokładności (na pewno oprócz modów w DAC, przyczyniło się do tego wymiana we wzmacniaczu potoka na drabinkę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, gustwao napisał:

Mój DAC tak na szybkiego to bardzo dynamiczny, szczegółowy, grający po jaśniejsze stronie (nie jest jasny). Bas bardzo dobry wielo barwny, punktowy dociazony(nieraz jest go za dużo, ale to wina mojego wzmacniacza dołożyłem mu kiedyś dodatkowe kondensatory papierowo olejowe-muszę je ściągnąć) . Średnica szeroka, dokładna i precyzyjna. Dźwięk przyjemny,wyrównany prawdziwy. Świetna mikrodynamika, wokale nie natarczywe ostatnio usłyszałem(po ostatnich modyfikachach) ciche gwiazdy i szepty wcześniej nie słyszalne, bardzo dokładne drugie tło, trzecie dobrze określone i umiejscowione, wzrosła rozdzielczość. Naprawdę czuje się muzykę jak przenika, teraz mogę słuchać nawet o dwa stopnie ciszej przy tej samej dokładności (na pewno oprócz modów w DAC, przyczyniło się do tego wymiana we wzmacniaczu potoka na drabinkę). 

Czyli 05B po modach + lampa po modach + monitory też po modach - jak widzę w opisie? Pytanie co zmieniały Toje mody - bo rozumiem surowe granie nie było satysfakcjonujące? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie natury -> co dalej i dlaczego?

Z jakim wzmacniaczem pracują u Was XS i na jakich kolumnach? Proszę dorzucić jeszcze słowo komentarza w stylu:

 

XiangSheng DAC-05A (OpAmp Staccato Audio) -> Atoll in 100 SE -> Studio 16 Hz Minas Anor IIIs 2,5R 

Dynamicznie, jasno, detalicznie, duża scena. Trochę mało bassu na samym dole, mocna średnica - reszta OK.

 

Zastanawiam się nad zmianami - stąd prośba o wypowiedzi.

Dzięki

Atol mistrzem basu nie jest tak samo Minasy, zależy jeszcze jaka powiechnia domu

Może tu jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejni regulator napięcia zmieniłem na przetwornice 6v tym razem w sekcji analogowej. Oczywiście kolejne zmiany na plus, chyba to już reguła, więcej powietrza i kolejne mikro detale, a co mnie najmocniej zaskoczylo piękne wybrzmienia.

IMG_20200107_123056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.