Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Jack0K napisał:

Potwierdzam wejdzie.
Dziś właśnie mocowałem.
Trochę musiałem z jednej strony obskrobać bo w moim przypadku haczyło.
Finalnie ładnie siedzi i wygląda o klasę lepiej od poprzedniego.

daj zdjęcie jak możesz (jak to teraz wygląda) i czy zauważyłeś jakieś zmiany poza wizualnymi?

9 godzin temu, cino napisał:

Zamowione?

kondy pewnie jutro wstawie, gniazdo czw/pt. 
Dzieki?

którą wersję modyfikujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem ostatnio z wlascicielem o5a, ma wstawione 2xstaccato + 2xburson v6 vivid (sa tam 4?), zmienione gniazdo i co mnie najbardziej zdziwilo wymienil wszystkie kondensatory w zasilaniu na jakies lepsze. Twierdzil ze roznica miedzy oryginalem a jego jest kolosalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lausiv napisał:

daj zdjęcie jak możesz (jak to teraz wygląda) i czy zauważyłeś jakieś zmiany poza wizualnymi?

U mnie z tym gniazdem jest ciut cieplej, dźwięk bardziej uspokojony, dorzuca troszkę ciemnego tła i odczuwalna wyższa detaliczność.
Działam na wersji 05B.
gniazdo.thumb.jpg.2ee667fba58b08a1e439d7d1c80d6fb6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem ostatnio z wlascicielem o5a, ma wstawione 2xstaccato + 2xburson v6 vivid (sa tam 4?), zmienione gniazdo i co mnie najbardziej zdziwilo wymienil wszystkie kondensatory w zasilaniu na jakies lepsze. Twierdzil ze roznica miedzy oryginalem a jego jest kolosalna. 
Nie wiem, czy z wszystkimi xiang'ami tak jest, ale napewno w 05a najwięcej zależy poprostu od egzemplarza. Mój, zupełnie oryginalny wg trzech par uszu zagrał lepiej niż taki sam wypasiony bursonami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten watek juz od dluzszego czasu i nie wiem co o tym sprzecie sadzic. Placicie 1000-1500 i wszystko tam wymieniacie po kolei. I caly czas poprawa. Cuda normalnie. To tak jakby kupic opla corse a zrobic z niego docelowo jakies wypasione np. subaru.

Moze i ten sprzet daje mozliwosci a moze jest po prostu kiepski???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moze i ten sprzet daje mozliwosci a moze jest po prostu kiepski???

Tak to może wyglądać jak się na ten wątek spojrzy.
Oczy dopiero się otwierają jak się go posłucha po tych modach (choć i stockowy jest wart swojej ceny) i porówna z konkurencją.
HD11 Hegla czy Arcama rDACa z zasilaczem liniowym XS po prostu miażdży (te akurat miałem u siebie).
Ktoś wspominał, że Chord Qutest vs XS to jest zagwózdka na co postawić a ten pierwszy kosztuje już 6k.
Mody cały czas są wdrażane a XS reaguje na każdy z nich, zobaczymy gdzie będzie ten max ale i tak już jest zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jack0K napisał:

Tak to może wyglądać jak się na ten wątek spojrzy.
Oczy dopiero się otwierają jak się go posłucha po tych modach (choć i stockowy jest wart swojej ceny) i porówna z konkurencją.
HD11 Hegla czy Arcama rDACa z zasilaczem liniowym XS po prostu miażdży (te akurat miałem u siebie).
Ktoś wspominał, że Chord Qutest vs XS to jest zagwózdka na co postawić a ten pierwszy kosztuje już 6k.
Mody cały czas są wdrażane a XS reaguje na każdy z nich, zobaczymy gdzie będzie ten max ale i tak już jest zacnie.

Chord to inna filozofia przy całym projekcie. Na prawdę nie wiem jak to określić, ale żaden DAC jakiego słuchałem, XS, Arcam, Aune, ostatnio też Asus Essence III nie kreował tak swobodnie holografii jak ten Chord. Nie trzeba szukać niczego na planie, dźwięki mają swobodę ruchu nawet w dość krótkich i ciasnych fragmentach. Nie chwalę na zasadzie, że posiadam, bo nie posiadam (jeszcze nie ? ), ale pułap cenowy na który zawieszony jest Qutest to realny krok do przodu w stosunku do przetworników 1.5-2.5k. Pytanie czy duży przeskok cenowy jest tego wart, jeśli np XS można doprowadzić modami do przyzwoitego grania, to już sprawa do osobistego przemyślenia. Chorda na pewno warto posłuchać, aby poznać jego odmienną (prawdziwszą?) sygnaturę brzmienia.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jack0K napisał:

Ktoś wspominał, że Chord Qutest vs XS to jest zagwózdka na co postawić a ten pierwszy kosztuje już 6k.

Ja wspominałem. Ale żeby nie było wątpliwości. Chord jest lepszy. W czym we wszystkim. Ale zagwózdkę mam, ponieważ XS 05b z modami kosztował mnie 1600, natomiast Chord kosztuje 3xwiecej. Mam dwa systemy i w tym głównym Chorda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Lumperator said:

Chord to inna filozofia przy całym projekcie. Na prawdę nie wiem jak to określić, ale żaden DAC jakiego słuchałem, XS, Arcam, Aune, ostatnio też Asus Essence III nie kreował tak swobodnie holografii jak ten Chord. Nie trzeba szukać niczego na planie, dźwięki mają swobodę ruchu nawet w dość krótkich i ciasnych fragmentach. Nie chwalę na zasadzie, że posiadam, bo nie posiadam (jeszcze nie ? ), ale pułap cenowy na który zawieszony jest Qutest to realny krok do przodu w stosunku do przetworników 1.5-2.5k. Pytanie czy duży przeskok cenowy jest tego wart, jeśli np XS można doprowadzić modami do przyzwoitego grania, to już sprawa do osobistego przemyślenia. Chorda na pewno warto posłuchać, aby poznać jego odmienną (prawdziwszą?) sygnaturę brzmienia.

Tak masz rację stokowy XS gra przyzwoicie, a w cenie za którą kupujesz to konkurencji brak. Porównując do Chorda to ten drugi gra lepiej bez dwóch zdań. Jednak jak zrobisz mody :wymienisz kondensatory, dasz dobre OPA zwłaszcza dyskretne, wymienisz regulatory napięcia (przynajmniej ten cyfrowy) to po takim zabiegu zwyciesca jest tylko jeden, (ja poszedłem jeszcze dalej, ale to inna historia) tak zmodowany DAC to inna zabawka nie jakiś wyróżniający się z tych najtańszych. Ale godny polecenia i zaufania dla droższych systemów oraz wielki konkurent w dużo wyższej klasie.

Cóż chinczycy robią urządzenia naprawdę bardzo bardzo dobre, ale przez zastosowanie kiepskich albo beznadziejnych podzespołów takie urządzenia nie są doceniane i cenione tylko w klasie budżetowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś z okolicy Śląska, (Katowice, Kraków) kto ma tego chińczyka po modyfikacjach?

Wpadłbym z Topping D70 też na tych samych kościach akm ciekawe jakby wyglądało porównanie:)

Pułap cenowy podobny więc porównanie jak najbardziej wskazane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

trochę niecodziennie.

Czy znajdzie się ktoś z Trójmiasta (już nie pytam o Gdynię...), kto zechciałby użyczyć DAC-05B na odsłuch, lub po prostu przyjechać ze sprzętem? Piwo/pizza/koszty dojazdu oczywiście pokrywane z mojej strony.

Chciałbym, ale żona mnie zadźga, jeżeli znowu wydam 1500zł w ciemno i bez możliwości zwrotu.

Sprawa taka, że korzystam z DACów wbudowanych w Yamaha A-S701 i Yamaha NP-S303, czyli chyba PCM5102A, i muszę mieć pewność, że zmiana będzie mocno odczuwalna przy zamówieniu wersji 4497 na dwóch trafo.

 

Pozdrawiam,

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, finchers said:

IMG_20191207_123359.jpg

Ciekaw jestem czy tutaj też można coś poprawić?:)

IMG_20191207_123549.jpg

IMG_20191207_123509.jpg

Pewnie ze się da, jeśli dobrze widziałem (słabe zdjęcia) to są tam chyba 3 kostki lme49720 (sam miałem lepsze bo lme49860, ale i tak wymienilem na inne) . Nie są najlepsze, ja bym zmienił na jakieś dyskretne, progres murowany. 

Tylko u Ciebie są wlutowane na stałe przydało by się je usunąć i zamontować stoliki, aby łatwiej potem je zmieniać. Trochę jest zabawy, ale nie jest to niemożliwe, czego się nie robi dla... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Gustawo to są te kości...

Na jakie polecasz?w takim razie?

10 minut temu, gustwao napisał:

Tylko u Ciebie są wlutowane na stałe przydało by się je usunąć i zamontować stoliki, aby łatwiej potem je zmieniać

jakieś wskazówki jak się do tego zabrać?

na 3 zdjęciu lepiej widać...jeśli o te kostki Ci chodzi...

Edytowane przez finchers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@finchers napisz do mnie na priv to coś podpowiem, mam nadzieję że lutownicę masz dobrze opanowaną, jak nie to może jakiś znajomy pomoże.

Jeśli chodzi o same OPA to poszukaj w tym wątku przewinęło się sporo, niestety nie ma złotego środka. Trzeba testować z najtańszych ja polecam wypróbować (bo ten topping jest dość neutralny) AD797BR są o niebo lepsze, ale nie najlepsze. Lepsze to dyskretne: Staccato albo chyba jeszcze lepiej koreanczyk OPM401 lub opm2320D. Sam mam ten ostatni i jest super. 

Sprawdził bym kondensatory jeśli są lipne chińskie ? To warto wymienić na jakieś markowe nie najdroższe. Zrobiłem to u siebie (jeszcze nie wszystkie) , inni mi to polecali (w bloku diy jest fajny wątek jakie kondensatory zastosować oraz opisy czego można się spodziewać - szacun dla kolegów za to) i naprawdę kolejny progres dźwięk jeszcze bardziej zwarty i szybszy (a ten XS już był szybki niż inne DACi) , a jaki dół się zrobił energiczny. 

Tak przy okazji ? wymienilem wszystkie rezystory na markowe(jak ktoś powie po co, to polecam kolejny wątek w diy - hifi collective grupowe zamówienie, miałem to już przecwiczone wcześniej jak modyfikowalem wzmacniacz ) , teraz siedzą od najtańszych do najdroższych Dali, PRP oraz Takman. Jednka nie musisz tak szaleć. 

Największy progres uzyskasz wymieniając OPA, potem kondensator (ale sprawdź co tam masz, zdjęcia są słabe nie podpowiem). Topping ma zegar jeśli się nie mylę jego też można podmienić. 

Jak już sam widzisz jest co robić, trzeba się przyjrzeć dokładnie, a może znajdzie się inne słabe punkty tego również fajnego DACa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest bajka jak teraz gra:)

Wlasnie wymienilem gniazdo zasilajace na miedziane oraz zbocznikowalem Jentzeny wg przepisu powyzej, mysle ze to glownie zasluga drugiej modyfikacji. 
Jest barwnie, rozdzielczo, detalicznie powiedzialbym bardzo muzykalnie. 

Jednego nie rozumiem i prosze o wyjasnienie. 
wzmacniacz operacyjny pojedynczy na buforze, lampa jak i wymienione zbocznikowane Jentzeny dotycza wyjsc rca „tube” ?

Jesli tak to jakim cudem slysze takie zmiany po zbocznikowaniu skoro gram z xlr?

Czy moje rozumowanie jest bledne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie przez chwilę a tu już co najmniej 4 nowe modyfikacje... @gustwao zwariuje przez Ciebie ?

Fajnie że się u Was sprawdzają również 401 koreańskie. Testowałem kilka nowych zestawów ale wciąż to one są numerem 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 20:24, Mikelas76 napisał:

Tak czytam ten watek juz od dluzszego czasu i nie wiem co o tym sprzecie sadzic. Placicie 1000-1500 i wszystko tam wymieniacie po kolei. I caly czas poprawa. Cuda normalnie. To tak jakby kupic opla corse a zrobic z niego docelowo jakies wypasione np. subaru.

Moze i ten sprzet daje mozliwosci a moze jest po prostu kiepski???

To jest budżetowy sprzęt i nie ma co cudów oczekiwać.Gra poprawnie , jest sporo wysokich i wyższej średnicy.

Sam środek i bas jest poprawny jak to w dacach do 2000zł.Mówie oczywiście o 05a gdyż ten grał dla mnie najbardziej muzykalnie z nich wszystkich.Pewnie ładnie wpasuje się w chińskie wzmacniacze lampowe i kolumny z niedoborem wysokich tonów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei mój 05a miał naprawdę świetną średnicę. Troszkę delikatny na basie jak na mój gust, natomiast góra conajmniej poprawna.
Zmieniłem na mx-dac, bo co ten robi ze sceną to głowa mała, plus lepszy basik. Natomiast przyznać muszę, że średnie troszkę bardziej mi się podobały w xiangu, ale ponoć trafił mi się dość udany egzemplarz.
Oba dac grały podłączone do malinki zarówno po USB jak i przez digione. Za nimi amp hitachi na mosfetach i ns1000m, 05a w pełni seryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, thomaz said:

To jest budżetowy sprzęt i nie ma co cudów oczekiwać.Gra poprawnie , jest sporo wysokich i wyższej średnicy.

Sam środek i bas jest poprawny jak to w dacach do 2000zł.Mówie oczywiście o 05a gdyż ten grał dla mnie najbardziej muzykalnie z nich wszystkich.Pewnie ładnie wpasuje się w chińskie wzmacniacze lampowe i kolumny z niedoborem wysokich tonów.

 

To jest złe porównanie to tak jakby wziąść bmw i wstawić wszystkie części od poloneza taki właśnie jest stokowy XS, wygodny komfortowy, może się wyróżniać gabarytami, ale dupy nie urywa. Jednak pamiętając że to bmw, trzeba po prostu wymienić części które będą pasować do bmw. Wtedy to auto zaczyna śmigać. Jest wygodne nawet komfortowe, a przy tym z zacięciem sportowym. Taka to prawda o tym urządzeniu. Wytłumaczona łopatologicznie. ?

Góra błyszczy, dokładna nawet analityczna czasami, środek szeroki i głęboki, dół tak głęboki jak studnia u dalekiej rodziny na wsi ?

Jednak trzeba się wysilić i troszkę pokombinować, jak chce się mieć dobry DAC to wystarczy kondensatory wymienić, dodać micowe oraz wymiana OPA na dyskretne. Jeśli chcemy mieć bardzo dobrze to musimy pogrzebać w zasilanu, a przynajmniej w sekcji cyfrowej. Jak chcemy super to wymiana całego zasilania oraz kondensatorów elektrolitycznych i rezystorów. 

Po odpowiednim doposazeniu to i tak niewiele w porównaniu to tych tz. "markowych " też z Chin jak wszystko, na dobrych podzespolach. 

Po modyfikacjach zasilania kondensatory mikowe jako boczniki są już nie potrzebne. Góra dokładna jak sól pod lupą. 

To tyle i aż tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze to samo co wcześniej w tym wątku. Czy to najlepszy DAC?  - nie  jest najlepszy ?  Nikt tak nie twierdzi. Ma jednak najlepszy stosunek ceny do jakości. Po upgrade ( niebyt kosztowym w ogóle jeśli chodzi o upgrade sprzętu, który jest często standardem w sprzęcie audio) dostaje się bardzo wysoką jakość dźwięku. Porównywałem go z taki dac - AUNE S6, CA Dac Magic 100, CA Stream Magic 6 v2,  jakim podstawowym Musical Fidelity, Audio GD NFB 28.38 ( Sabre 9018), Arcam Rdac, FX Audio DAC X7.

To co jest dla mnie najważniejsze to detale, oraz scena budowana na szerokość i głębokość. Żaden z tych DAC nie oferuje tego co XS - szczególnie po wymianie kondensatorów. Dla mnie skalowanie zmian od najważniejszego do mniej ważnego to ( mam wersję AKM 4497z na Rcore): wymiana kondów, wymiana opa ( u mnie 3x401) wymiana przewodów gniazd RCA i XLR, wymiana lampy ( jeśli ktoś gra po tym torze )

Testowałem go zarówno na zmodyfikowanym NAD 356, Lampie Yaqiun MS30L ( przed i po pełnym modzie w Sinusie) , końcówce Lyngdorf 2175 + pre zbalansowane Khozmo oraz z pre Audio Note M-Zero ( na Black gate), retro końcówce Dynaco ST 150, integrach Protona i kilku innych,  i własnie na Lyngdorfie który ma niesamowite czarne tło, i Khozmo - gdzie jako jedną niewielu wad podawana jest mniejsze budowanie sceny  - pokazuje XS najwięcej. Najwięcej odstaje od w/w innych DAC w pozytywnym sensie. @gustwao pisał o barwie, głębokim kontrolowanym basie itp. Nie ma sensu tego powtarzać. 

Dodam jeszcze jedną rzecz - największe różnice pomiędzy opampami i DAC po ich wymianie słychać w torze słuchawkowym. To przy wzmakach słuchawkowych dorobiłem się kolekcji opa. Tu jedynym konkurentem może być jedynie Audio GD - który rzez dziurkę gra równe zjawiskowo- choć inaczej - bardziej analitycznie, bez tej słodyczy ale bardzo dokładnie z punktowym basem. W stereo  w/w DAC o których wspominałem wszystko przemawia za XSem. Ma jedną wadę - po upgrade jest już na tyle dokładny że zaczyna dość mocno obnażać źle nagrane utwory, słabe realizacje. momentami na wysokich pojawia się piasek, na bazie dudnienie itp. 

XS to moim zdaniem bardzo udana implementacja chipa AKM, który przy całej swojej muzykalności nie jest w tym DAC, zamulony czy bułowaty. Jest tez dokładny i detaliczny. Zgadzam się też z tym że dobre zródło ( jak Malina  -  na mam z Allo Digione ) wyciąga z niego jeszcze więcej dobroci muzycznej. Wciąż nie jest najsłabszym elementem systemów i za każdym razem pokazuje trochę nowe oblicze dając wiele frajdy. O to przecież chodzi prawda? Tak samo modyfkowanie, rolowanie opampami/lampami odkrywanie optymalnego dla siebie brzmienia. Ja to po prostu lubię ? Bardzo chce go zestawić z jakimś DAC na kościach TDA  - np 1541, i np z R2R takim Denafrips Ares ? Zobaczymy co przyniesie przyszłość ? Pewne jest ze na razie zostaje i nie zamierzam się go pozbywać ?

 

Edytowane przez SzaacH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.