Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, gustwao napisał:

To jest złe porównanie to tak jakby wziąść bmw i wstawić wszystkie części od poloneza taki właśnie jest stokowy XS, wygodny komfortowy, może się wyróżniać gabarytami, ale dupy nie urywa. Jednak pamiętając że to bmw, trzeba po prostu wymienić części które będą pasować do bmw. Wtedy to auto zaczyna śmigać. Jest wygodne nawet komfortowe, a przy tym z zacięciem sportowym. Taka to prawda o tym urządzeniu. Wytłumaczona łopatologicznie. ?

Dlatego xiang jest taki tani bo żeby zagrał na poziomie, trzeba cały silnik wymienić ? Karoseria xianga raczej pzypomina

poloneza :)Większość oczekuje gotowego produktu , który po podłączeniu zagra według oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze czuje sie odpowiedzialny za te kilka ostatnich postow to zadam jeszcze jedno pytanie. Jaki jest w takim razie wasz finalny koszt tego Daca po tych tuningach? Prosz podajcie ceny i co zmieniliscie w skrocie. Wlasnie sie zadtanawiam czy ten dac cos zmienilby gdybym go podpial do mojego streamera Heos Link hs2.Sam heos jest raczej po cieplej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 hours ago, Mikelas76 said:

Jako ze czuje sie odpowiedzialny za te kilka ostatnich postow to zadam jeszcze jedno pytanie. Jaki jest w takim razie wasz finalny koszt tego Daca po tych tuningach? Prosz podajcie ceny i co zmieniliscie w skrocie. Wlasnie sie zadtanawiam czy ten dac cos zmienilby gdybym go podpial do mojego streamera Heos Link hs2.Sam heos jest raczej po cieplej stronie.

Cena modów jest również uzależniona od portfela można tanio czyli około 850 zl (w to wchodzi OPA x3 w tym jeden dyskretny, kondensatory janzeny czerwone, rezystory Dale, kondensatory elektroniczne, zasilanie regulatory napięcia x4.) 

Oraz wersja na bogato około 1500  (w to wchodzi OPA x3 w tym trzy dyskretne, kondensatory mundorfa górna półka lub lepiej , rezystory min Dale , kondensatory elektroniczne audio note , zasilanie regulatory napięcia x4.) Chociaż jak ktoś zaszaleje z kondensatorami miedzianymi (nie muszę mówić że to już wypas) to może się zamknąć kwotą nawet 1700zl. Takiej wersji jeszcze nikt nie ma. 

To są podane kwoty ile trzeba wydać na mody. Do tego dolicz DAC również jest w kilku wersjach. 

Całość w wersji słabszej okolo 2100

W wersji full około 3000 lub lekko powyżej. 

To już może wyglądać na dużo, ale w każdej z tych wersji ciężko znaleźć mu konkurenta. I co najważniejsze nie trzeba od razu tyle wywala, można mody robić stopniowo w zależności od potrzeb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa gównie mody - to Jantzeny czerowne ( ja mam 3,3 uf) + np opa 401 na bufor  - to jest koszt 150 + 150 zł. ( około) + cena urządzenia.

Z drugiej ręki będzie oczywiście dużo taniej. ( 1200/1300 zł + ok 300 zł) Wersja na AKM 4495 też nie różnią się dużo od tej na 4497. ( Zasilanie daje dość dużo ale wersje standardowe z jednym zasilaczem toroidalnym tez są bardzo OK)

Te 2 główne zmiany dają IMO 70% tego co można z nim zrobić (muzycznie) - reszta o których pisał Gustwao to już szlifowanie.

Największe przyrosty są własnie po tych dwóch modach. 

Oczywiście można dużo więcej wydać ( np na same kondy, + 3 x opa dyskretne). Zazwyczaj ktoś kto decyduje się na tego DAC ma jakieś OPA w domu - jeśli nie, to jest to dobry powód by budować swoją kolekcję - zawsze się przyda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie można nabyć te Jantzeny czerwone? Czy wymiana to skomplikowana sprawa? Można to zrobić samemu czy lepiej zlecić do fachowca-elektronika? Opampy to była prościzna. Przy kondach to już wchodzi lutowanie...

Acha ja mam wersje 05A - czy to ma znaczenie? 

Podpowiecie jak to zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, qot said:

gdzie można nabyć te Jantzeny czerwone? Czy wymiana to skomplikowana sprawa? Można to zrobić samemu czy lepiej zlecić do fachowca-elektronika? Opampy to była prościzna. Przy kondach to już wchodzi lutowanie...

Acha ja mam wersje 05A - czy to ma znaczenie? 

Podpowiecie jak to zrobić?

 

W Twojej wersji też siedzą do wymiany te same kondensatory, jeśli umiesz lutowac to żaden problem. Jeśli nie trzymales nigdy lutownicy to lepiej aby jakiś "wujek" to zrobił. A Ty patrz i ucz się przyda się na pewno. 

Jantzeny kupisz wszędzie wpisz w Google, albo na allegro i po sprawie. Od razu zamów kondy micowo srebrne do kompletu.

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, qot said:

OK ale na co patrzeć prze zamawianiu oprócz koloru? Jakieś oznaczenia, wartości? 

Kiedyś lutowałem - ale to lata temu. Będzie trzeba sobie przypomnieć ?

 

Na wartości, musisz kupić 2.2uF(lub2.7uf) na chyba 600V oraz micowe srebrne 10nf powyżej 400Vna większe napięcie to tylko lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, qot napisał:

OK ale na co patrzeć prze zamawianiu oprócz koloru? Jakieś oznaczenia, wartości? 

Kiedyś lutowałem - ale to lata temu. Będzie trzeba sobie przypomnieć ?

 

Ja kupowałem takie :

https://allegro.pl/oferta/jantzen-audio-kondensator-superior-z-cap-2-20-uf-6732449242

https://allegro.pl/oferta/kondensator-8-2nf-500v-2-mikowy-silver-mica-kpl-2-7707178535

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypasiona wersja DAC-05B z china-hifi-audio to koszt 358$.

Wersja: AK4497EQ, 230V, GE 5670, dual toroidal transformer without display no bluetooth, OPA2134*2 OPA2604AU

Do tego wysyłka ~50$, i zgodnie z korespondencją mailową +12$ za wysyłkę bez podatków z wykorzystaniem ich magazynu w EU.

Razem ~420$, co daje już 1600zł. 

 

Czy naprawdę warto? 

Czy naprawdę odczuję AŻ TAKĄ różnicę w porównaniu do DACa zintegrowanego w A-S701/NP-S303? Pomijając oczywiście bezcenne plusy w postaci dodatkowych inputów. DAC mi potrzebny, pytanie tylko czy aż taki. Z drugiej strony skoro już miałbym płacić 62$ za wysyłkę, to nie chcę zamawiać wersji na 4495 za ~250$, bo sama wysyłka to za duży procent tej kwoty ?

Edytowane przez sthEn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, sthEn said:

Łatwo powiedzieć, żeby posłuchać u kogoś. 

Odsłuch na cudzym sprzęcie nie ma sensu, więc musiałym znaleźć kogoś, kto byłby chętny pożyczyć lub po prostu przyjechać ze sprzętem do mnie - słabo to widzę.

To fakt nie nie wiadomo, jednak konkurencji nie brakuje w tej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sthEn napisał:

Łatwo powiedzieć, żeby posłuchać u kogoś. 

Odsłuch na cudzym sprzęcie nie ma sensu, więc musiałym znaleźć kogoś, kto byłby chętny pożyczyć lub po prostu przyjechać ze sprzętem do mnie - słabo to widzę.

Napisz skąd jesteś, może coś będzie do ogarnięcia ? Inaczej nie będziesz miał pewności. Czy warto - moim zdaniem tak - bardzo odstaje od nowych sprzętów w tym przedziale cenowym. Ale to wciąż moje zdanie - może się okazać że lubisz muzykę inaczej i taki CA Dac Magic 100 załatwi temat (to moim zdaniem drugi najciekawszy DAC do 1000zł) - ale znów bez XLR, lampy itp. Może po prostu tego nie potrzebujesz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza z tym, akurat na Ali spadła cena SMSL M300 do 199$ (-40$) z wysyłką z UK. Poczekam na dostawę, pobawię się, sprzedam, i kupię XS za jakiś czas dla porównania ?

Lepiej oceniać w przyszłości teoretycznie lepsze, niż jechać w dół ?

 

Edytowane przez sthEn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, cino said:

Panowie jakie kable sieciowe stosujecie?

Ja jadę na melodyjce. 

22 hours ago, sthEn said:

Mniejsza z tym, akurat na Ali spadła cena SMSL M300 do 199$ (-40$) z wysyłką z UK. Poczekam na dostawę, pobawię się, sprzedam, i kupię XS za jakiś czas dla porównania ?

Lepiej oceniać w przyszłości teoretycznie lepsze, niż jechać w dół ?

 

Tak w ciemno kupiłeś? Chyba cena zauważyła. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, świadoma i przemyślana decyzja.

XS DAC-05B na wypasie kupię, bo mnie kręcą takie sprzęty wręcz stworzone do przeróbek. 

SMSL M300 na pojedynczym AK4497 wpadnie, żebym miał porównanie jak już zamówię XS na dualy za jakieś 2-3 miesiące ? Jakbym kupił XS, to bym już nie zamienił na nic tańszego do sprawdzenia, w drugą stronę jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, sthEn said:

Nie, świadoma i przemyślana decyzja.

XS DAC-05B na wypasie kupię, bo mnie kręcą takie sprzęty wręcz stworzone do przeróbek. 

SMSL M300 na pojedynczym AK4497 wpadnie, żebym miał porównanie jak już zamówię XS na dualy za jakieś 2-3 miesiące ? Jakbym kupił XS, to bym już nie zamienił na nic tańszego do sprawdzenia, w drugą stronę jak najbardziej.

Chciałem sobie kupić rower, ale kupiłem hulajnogę. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2020 o 09:05, sthEn napisał:

Czy naprawdę odczuję AŻ TAKĄ różnicę w porównaniu do DACa zintegrowanego w A-S701/NP-S303? ?

Pytanie czy synergia będzie OK z Twoją yamahą, bo to wcale nie takie oczywiste. I wtedy choćby nie wiem jak dobre mody zrobić na DACu, nie będzie grało.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem czy ktoś z kolegów porównywał do Chorda 2qute lub Qutest (choć ten dużo droższy). Ja porównywałem z kolegą ale mieliśmy tylko wymienione Opampy 2x burson v5i i 1x Staccato, wersja XS 05B z Ak4495 i niestety chord nam obu wydał się dużo ciekawszy, tak, że kolega sprzedał swojego XS 05B i kupił Qutesta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minutes ago, RobG1974 said:

A nie wiem czy ktoś z kolegów porównywał do Chorda 2qute lub Qutest (choć ten dużo droższy). Ja porównywałem z kolegą ale mieliśmy tylko wymienione Opampy 2x burson v5i i 1x Staccato, wersja XS 05B z Ak4495 i niestety chord nam obu wydał się dużo ciekawszy, tak, że kolega sprzedał swojego XS 05B i kupił Qutesta.

A Ty jak będziesz czuł się na siłach zainwestuj we wszystkie dobre mody i dyskretne. Jeszcze raz porównaj może kolega wtedy zmieni zdanie i sprzeda Qutesta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.