Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, Paragliding12 said:

Witam mam problem ze swoim xs chce go podłączyć coaxialnym kablem i gdy to podłączam do digital out przedwzmacniacz wg tego nie widzi co może być nie tak ?

jest to nowy dac , może być to jakaś usterka ?

Raczej nie, myślę że to chodzi o poziom wyjściowy RCA on wynosi ~ 600 mV zgodnie ze specyfikacją SPDIF, podczas gdy BNC wynosi 1 V na standard Coax.  Możliwe, że Twój przetwornik cyfrowo-analogowy nie akceptuje poziomów poniżej standardu 1 V , chociaż powinien.  Czasami widzę ten problem, ponieważ nie wszyscy producenci przetworników DAC w pełni przestrzegają standardów.

Spróbuj podłączyć go innym kablem BNC lub optycznym. 

Miałem podobnie, z nakładką po SPDIF nie chodzi (nakładka bardzo rygorystyczny ma standard) , ale mój starszy transport Teac chodzi bez problemu. Ja wykorzystuje głównie bnc kable, są dużo tańsze spełniające standard 75 ohm. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 18:06, Patrykowski napisał:

Nie każdy mnie lutować. Tylko u aż tyle w temacie. Nie ma co się kłócić, niech każdy kupuje i pisze co chce, nikt nikogo do niczego nie zmusza ? Ja kupiłem używanego 10-latka, W4S DAC 2 i uważam, że jest dużo lepszy od XS. Jak ktoś z Warszawy jest chętny na zawody to zapraszam na priv. 

Wczoraj zweryfikowaliśmy razem z @Patrykowski W4S DAC2 vs XS z modami - Na początku gał XS w systemie, podmieniliśmy go na W4S, i wszystko było bardzo OK. W4S - bardzo dobre detale, super góra i średnica, nic nie męczy, fajny bas, kontrola wszystkich pasm - super implementacja Sabre ogólnie - pierwsze odczucia zporówania -  to mniejsza muzykalność i bardziej techniczne granie (w końcu to Sabre) Grał tak DAC z godzinę, może nawet 2 - bawiliśmy się plikami testami jako pre (razem z końcówką Lyndorfa SDA2175) za każdym razem wychodziło że to bardzo dobry DAC. Na samym końcu vinyl rip Dead Can Dance .. jakiś drugi kawałek z Anastasis... podmieniliśmy DAC na XS znowu.... i?

Cytuję @Patrykowski: wow. Mam autobanana na twarzy... noooo jest słyszalna różnica.... ?

Dynamika, SCENA! (w góre i na szerokość) ilość powietrza w muzyce, muzykalność i zejście basu (kontrolowane bardzo) - to wszystko lepsze w XS. Po prostu. To nie jest różnica 2-3 klas. ale bardzo słyszalna.

Serio - uważam ze W4S to świetny DAC ( poziom np Audio Gd 28.38 - w detalach chyba nawet lepiej )  - jest to moim zdaniem najlepszy DAC z tych które zestawiałem z XS. Graliśmy po XLR. Cały tor zbalansowany.

Ostatnio wymieniłem u siebie tak ja pisałem gniazdo zasilania na rodowanego Furutecha + bezpiecznik. To nie są turbo zmiany. Ale wciąż to jakieś małe procenty do tego aby wciąż uznawać ten DAC za jeden z najlepszych w swojej kategorii cenowej.

 

 

Jeśli ktoś z Wawy ma Denafrips Ares II ( lub 1), Audio GD R2R  chętnie go zestawię ze swoim XS - sam myślę o DAC na drabince i chętnie go porównam z XS ( nawet dziś jak ktoś z Wawy lub okolic chce wpaść ze sprzętem do mnie ;))

Edytowane przez SzaacH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, SzaacH napisał:

Wczoraj zweryfikowaliśmy razem z @Patrykowski W4S DAC2 vs XS z modami - Na początku gał XS w systemie, podmieniliśmy go na W4S, i wszystko było bardzo OK. W4S - bardzo dobre detale, super góra i średnica, nic nie męczy, fajny bas, kontrola wszystkich pasm - super implementacja Sabre ogólnie - pierwsze odczucia zporówania -  to mniejsza muzykalność i bardziej techniczne granie (w końcu to Sabre) Grał tak DAC z godzinę, może nawet 2 - bawiliśmy się plikami testami jako pre (razem z końcówką Lyndorfa SDA2175) za każdym razem wychodziło że to bardzo dobry DAC. Na samym końcu vinyl rip Dead Can Dance .. jakiś drugi kawałek z Anastasis... podmieniliśmy DAC na XS znowu.... i?

Cytuję @Patrykowski: wow. Mam autobanana na twarzy... noooo jest słyszalna różnica.... ?

Dynamika, SCENA! (w góre i na szerokość) ilość powietrza w muzyce, muzykalność i zejście basu (kontrolowane bardzo) - to wszystko lepsze w XS. Po prostu. To nie jest różnica 2-3 klas. ale bardzo słyszalna.

Serio - uważam ze W4S to świetny DAC ( poziom np Audio Gd 28.38 - w detalach chyba nawet lepiej )  - jest to moim zdaniem najlepszy DAC z tych które zestawiałem z XS. Graliśmy po XLR. Cały tor zbalansowany.

Potwierdzam. Banan był :) 
Mi ogólnie bardziej chyba podchodzi granie typu  PCM/Wolfson, jak i AKM (chociaż może tu jest za delikatnie). Słuchałem wcześniej jakieś DACe na SABRE i żaden mi nie odpowiadał zupełnie. Tego W4S kupiłem trochę przypadkowo ale od razu po podłączeniu u siebie była decyzja, że zostaje. U mnie gra trochę inaczej niż u Kolegi, u którego testowaliśmy,  lepiej się chyba wpasował w moje graty. Bedę musiał wpiąć u siebie XSa i wtedy zobaczymy ale tak czy siać to bardzo fajny DAC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2020 o 19:52, slawekko napisał:

No Panowie kopara mi opadła.

Właśnie do XS 05a wjechały w tor XLR 2 szt OSH-DHb.Podchodziłem do tematu trochę sceptycznie-szkoda,że zrobiłem to tak późno.Od razu słyszalna jest różnica-bajka.Znacznie powiększyła się scena (kropla w 6 utworze "Amused to Death" słyszalna jest za moimi uszami :),poprawiła się znacząco szczegółowość.

Ciekawe jak to będzie po wygrzaniu.

Panowie pytanie,

czy jest sens wymienić Opamp wspólny dla XLR i RCA?Czy wymiana wniesie dalsze poprawy?

Czy można prosić o konkretne informacje,które i na jakie wymienić kondensatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co XS tak naprawdę potrafi to wie tylko jedna osoba z forum Jack0K, ma zrobione wszystkie mody te same co ja. Różnice, mamy inne OPA oraz niektóre kondensatory. Pozostałe elementy te same. Inni nie mają nawet połowy tych modów, a są zadowoleni. Szkoda, że nie można porównać takiego kompleksowo przerobionego z lepszymi klockami. Bo W4S DAC2, toppingi czy inne podobne gady to trochę za mało. Coś z R2R warto byłoby porównać. Może będzie kiedyś okazja 

@slawekko w tym DACu warto jest wszystko przerobić, OPA to sam początek tej wielkiej przygody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, hoobi said:

Czy to zdrowy rozsądek podpowiada porównywać urządzenia modyfikowane do stokowych?
Porównujmy modyfikowane do modyfikowanych, inaczej wartość jest żadna, niestety.

Jednka w stokowych tz. Markowych nic prawie nie zmienisz. A na starcie są dużo dużo droższe, jak ciut zainwestujesz w XS to otrzymasz bardzo, bardzo dobry klocek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda że nic. Elementy smsd też można wymieniać, nawet na klasyki jeśli tylko będzie miejsce.
A na marginesie, to niektórzy wiedzą jak to jest z modyfikacjami. Bardzo często tworzy się pewną karykaturę dźwięku, bo "tak mi się podoba", co nie oznacza, że "tak powinno brzmieć". Ale to oczywiście na osobną dyskusje nie w tym wątku, bo dotyczy wszelkich przeróbek, nie tylko tego chińskiego produktu, któremu wymiana elementów po prostu na prawidłowe już dużo daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slawekko napisał:

Panowie pytanie,

czy jest sens wymienić Opamp wspólny dla XLR i RCA?Czy wymiana wniesie dalsze poprawy?

Czy można prosić o konkretne informacje,które i na jakie wymienić kondensatory?

jeżeli tylko słucham przez XLR (i te 2 opamp-y wymieniłem) to czy ten wspólny też bierze udział w procesie przesyłu sygnału przez wyjście XLR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tylko słucham przez XLR (i te 2 opamp-y wymieniłem) to czy ten wspólny też bierze udział w procesie przesyłu sygnału przez wyjście XLR?
Nie warto, ale przekonaj się sam. Wróć z tymi dwoma do serii i posłuchaj, później wymień ten jeden i posłuchaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, slawekko said:

jeżeli tylko słucham przez XLR (i te 2 opamp-y wymieniłem) to czy ten wspólny też bierze udział w procesie przesyłu sygnału przez wyjście XLR?

Właśnie ten na buforze, którego nie wymieniłeś najwięcej wpływa na brzmienie. Sam wstaw tam to co masz na próbę, a się przekonasz. Jeśli pójdziesz w dalsze modyfikacje, OPA będą odgrywać jeszcze większe znaczenie. 

@hoobito co piszesz powinieneś sam przeczytać ze zrozumieniem, pisałem że prawie nic nie da się wymienić, a nie że nic kompletnie.

Co do zmian w modach. To częściowo masz rację (jeśli chodzi o zmiany konstrukcyjne), jeśli wymianiamy produkty słabej jakości na dobre i bardzo dobre z chińskich to oprócz poprawy brzmienia nic nie zmieniamy. 

Spróbuj sam kiedyś, to się przekonasz. Wtedy już nie będziesz pisał to co piszesz, chyba że musisz to robić, aby wprowadzać ludzi w błąd, żeby nie pokusili się o takie samodzielne myślenie i zmiany. Odkrywając prawdę o co chodzi tak naprawdę w tym biznesie. Jeśli nie jesteś kolejną osobą z branży to przepraszam za wpis. Ale rzadko się mylę. 

To samo robi producent jak wprowadza upgrade swoich produktów, bo sam się przekona że inna cześć w tej samej cenie gra lepiej. Na pewno nie wprowadzi lepszych podzespołów w wyższej cenie bo to będzie miało wpływ na podniesienie ceny finalnej całego produktu. Dlatego jak ktoś choć trochę wie o co chodzi, to sam sobie wymieni pewne podzespoły na markowe. Nie wydając przy tym grubych tysięcy, aby usłyszeć więcej szczegółów czy lepszej barwy itp. 

Po drugie jaka to zaleta mieć wpływ na brzmienie(zmieniając kondensator czy regulator), aby dopasować DAC do pozostałych klocków. A nie przewalać kilka lub kilkadziesiąt, aby znaleźć ten jeden. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gustwao, gdybys zechcial przeczytac ponownie moja wypowiedz z posta #2112, moze nie musial bys sie silic a takie wypowiedzi jak ostatnia. To co piszesz jest w pewnym sensie zbiezne. Ja jednak nie popadam w euforie z kazda modyfikacja, zmiana w systemie.

5 godzin temu, gustwao napisał:

Spróbuj sam kiedyś, to się przekonasz.

Czemu sugerujesz, skoro nie wiesz, czy probowalem czy nie? To jest niepotrzebne ocenianie z Twojej strony. Skupmy sie prosze na samych mechanizmach a nie na ludziach.

5 godzin temu, gustwao napisał:

Wtedy już nie będziesz pisał to co piszesz, chyba że musisz to robić, aby wprowadzać ludzi w błąd

Daj spokoj. Ja nie robie wycieczek po Tobie. Ja malo pisze, nie jestem autorytetem na tym forum, jesli nawet sie pomylilem, choc watpie  - to ludzka rzecz sie myslic.

5 godzin temu, gustwao napisał:

Dlatego jak ktoś choć trochę wie o co chodzi, to sam sobie wymieni pewne podzespoły na markowe. Nie wydając przy tym grubych tysięcy, aby usłyszeć więcej szczegółów czy lepszej barwy itp. 

To jest czesto ta karykatura brzemienia. Wyciagamy wydaje sie wiecej, ale nie oznacza, ze to jest lepiej. Nie kazdy lubi przykladowo cykajace Altusy, czy charakterystyke V szczegolnie starszych wzmacniaczy Yamaha (nie wiem jak z nowszymi). Tak samo duzo mozna zepsuc DACiem, ale rowniez mozna nieco naprawic - trzeba miec tylko prawidlowy punkt odniesienia, co w audio moze byc malo osiagalne.

6 godzin temu, gustwao napisał:

Właśnie ten na buforze, którego nie wymieniłeś najwięcej wpływa na brzmienie.

Czy masz schemat urzadzenia, zeby to technicznie uzasadnic? Standardowa implementacja akm449x dla XLR opiera sie o dwa pojedyncze opy na kostke. Z rzutu oka na urzadzenie wyglada wiec, ze sa dwa wyjscia RCA, jedno z lampy, drugie, z tego pojedynczego OPA oraz ze jest jedno wyjscie XLR.

 

Czasem, jak czytam, ile to juz kocy spadlo z kolumn, to tylko sie usmiecham ?

 

ps.

5 godzin temu, gustwao napisał:

Jeśli nie jesteś kolejną osobą z branży to przepraszam za wpis.

Zachecam do przeprosin. Forma "jesli nie jest hu..em to przepraszam" mi osobiscie nie odpowiada w relacjach miedzy ludzkich. Tak czesto skupiamy sie na ludziach a nie na informacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hoobi nie chce mi się przepychać z kolejną osobą, która nawet nie wie jak dobrze trzyma się lutownice. Ale na dzień dobry ignoruje wszystkie zmiany bez sprawdzenia i odsłuchu, wprowadzając niedoświadczonych użytkowników w błąd. Proponuję przenieść się do wątku diy i tak takie rzeczy opowiadać. Na pewno będziesz miał tam wielu "zwolenników". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=65175]hoobi[/mention] nie chce mi się przepychać z kolejną osobą, która nawet nie wie jak dobrze trzyma się lutownice. Ale na dzień dobry ignoruje wszystkie zmiany bez sprawdzenia i odsłuchu, wprowadzając niedoświadczonych użytkowników w błąd. Proponuję przenieść się do wątku diy i tak takie rzeczy opowiadać. Na pewno będziesz miał tam wielu "zwolenników". 
Kolego, pisałem już, że Twój ton i docinki osobiste a nie merytoryczne mi nie odpowiadają. Ponieważ jednak wiem, że Internet nie wybiera, tym razem nie zgłoszę tego do moderacji. Proszę jednak, żebyś się od takich wypowiedzi powstrzymał.

A czy odpowiedź w kontekście merytoryki będzie. Pokażesz choćby schemat, żeby potwierdzi wpływ tego pojedynczego opka na tor xlr? Ja osobiście jestem go bardzo ciekaw, bo implementację standardowa znam i interesujące jest co Chińczycy wymyślili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, hoobi said:

Kolego, pisałem już, że Twój ton i docinki osobiste a nie merytoryczne mi nie odpowiadają. Ponieważ jednak wiem, że Internet nie wybiera, tym razem nie zgłoszę tego do moderacji. Proszę jednak, żebyś się od takich wypowiedzi powstrzymał.

????? Dobre a sobie zgłaszaj. 

49 minutes ago, hoobi said:

A czy odpowiedź w kontekście merytoryki będzie. Pokażesz choćby schemat, żeby potwierdzi wpływ tego pojedynczego opka na tor xlr? Ja osobiście jestem go bardzo ciekaw, bo implementację standardowa znam i interesujące jest co Chińczycy wymyślili.

Jak przeczytałbyś przynajmniej od połowy ten wątek to szybko zaskoczył byś, że tutaj dziesiątki osób wymieniły OPA na buforze z bardzo pozytywnym wpływem na brzmienie, zresztą również jak w wielu innych wątkach dotyczących DAC ów czy CD playerow. 

Wiec najpierw poczytaj, zapoznaj się z lekturą potem opowiadaj takie niestworzone historie. 

Miłej lektury ?

PS 

Sam chciałbym mieć schemat, byłoby o wiele szybciej zrobić kolejne mody. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gustwao , gdybyś zechciał przybliżyć teorie, która uzasadni lub też potwierdzi w ogóle możliwość stworzenia bufora na jednym opku dla sygnału zbalansowanego (xlr) stereo, było by bardzo miło z Twojej strony.
W typowych rozwiązaniach ten ostatni opek robi konwersję z sygnału zbalansowanego (xlr) na niezbalansowany (RCA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, hoobi said:

@gustwao , gdybyś zechciał przybliżyć teorie, która uzasadni lub też potwierdzi w ogóle możliwość stworzenia bufora na jednym opku dla sygnału zbalansowanego (xlr) stereo, było by bardzo miło z Twojej strony.
W typowych rozwiązaniach ten ostatni opek robi konwersję z sygnału zbalansowanego (xlr) na niezbalansowany (RCA).

Teorie mnie nie interesują, bo to tylko teorie. Podobnie jak z wielkim wybuchem to też fikcja, sik ?? teoria. Ktoś coś wymyślił i inni glupole powtarzają. 

Jestem praktykiem, sprawdzam sam. Radzę Tobie zrobić to samo, wtedy będziesz wiedział co pisać. Chyba że jesteś takim typowym polskim profesorem z uczelni, tytuł jest ale praktyki zero. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, gustwao napisał:

Teorie mnie nie interesują, bo to tylko teorie. Podobnie jak z wielkim wybuchem to też fikcja, sik ?? teoria. Ktoś coś wymyślił i inni glupole powtarzają. 

Jestem praktykiem, sprawdzam sam. Radzę Tobie zrobić to samo, wtedy będziesz wiedział co pisać. Chyba że jesteś takim typowym polskim profesorem z uczelni, tytuł jest ale praktyki zero. 

A czy na niemieckich uczelniach są profesorowie z tytułami i ogromną praktyką? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorie mnie nie interesują, bo to tylko teorie. Podobnie jak z wielkim wybuchem to też fikcja, sik teoria. Ktoś coś wymyślił i inni glupole powtarzają. 
Jestem praktykiem, sprawdzam sam. Radzę Tobie zrobić to samo, wtedy będziesz wiedział co pisać. Chyba że jesteś takim typowym polskim profesorem z uczelni, tytuł jest ale praktyki zero. 
A Ty znowu oceniasz człowieka nic o nim nie wiedząc... Widzisz, no tu nie chodzi tylko o trzymanie lutownicy, dobrze też wiedzieć po co się ją trzyma. Znajomość teorii pozwala zrozumieć to co się robi w praktyce. Ignorancja natomiast prowadzi między innymi do działań na pałe i typowych zachowań kiedy kończą się argumenty, ale co już padło w tym wątku - Internet nie wybiera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, hoobi napisał:

@gustwao , gdybyś zechciał przybliżyć teorie, która uzasadni lub też potwierdzi w ogóle możliwość stworzenia bufora na jednym opku dla sygnału zbalansowanego (xlr) stereo, było by bardzo miło z Twojej strony.
W typowych rozwiązaniach ten ostatni opek robi konwersję z sygnału zbalansowanego (xlr) na niezbalansowany (RCA).

Niestety kolega gustawo tak już ma i nic nie poradzisz. Wiedzy teoretycznej mało, ale za to złote uszy.

Coś tam w swoim XS powymieniałem. Gra to naprawdę fajnie. Nie będę jednak ściągał kocy z kolumn, bo nic takiego przy modach XS nie zauważyłem. Jest w pewnych aspektach lepiej, może lepsza przestrzeń. Kolega gustawo ma słuch idealny, słyszy każdy aspekt swoich modów, najczęściej jest to poprawa i kolejny koc. Może zatrudnią go Chińczycy. Chociaż bez wiedzy teoretycznej, może być z tym problem :)

W audio trochę wiecej pokory, niektórym by się przydało, a z tymi modami to najczęściej jet tak, że zmienia się charakter brzmienia danego urządzenia pod własny gust i system. Generalizowanie typu, "po modzie gra dużo lepszą barwą" to bujdy. No bo co jest ta barwa? Może gustwo poda definicję, bo pewne terminy a audio dobrze było by zdefiniować, dla dobra ogółu  :)

Zmieniając chińskie kondensatory na markowe i audiofilskie, kiedy cały układ jest przemyślany i dobrze zaprojektowany, a pozostałe elementy dobrej jakości, najczęściej przynosi poprawę. Ale to jest w dalszym ciągu kosmetyka. Najważniejszy jest projekt. Zmieniać kondensatory, itp można, ale rzadko kiedy daje to przyrost jakości o klasę, czy kilka, jak to piszą audiopisarze.

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiem wam tak, szukacie złotego środka za grosze albo za darmo. A jak jest coś takiego co może być takim srebrnym środkiem, podanym na tacy za niewielkie pieniądze i tylko trzeba się troszeczkę wysilili. Popytać poczytać i spróbować, ooo ? to już problem, bo ja bym chciał naklejki tylko zmienić. No tak Panowie nie ma, trzeba się troszeczkę wysilili to wtedy zagra jak powinno. A jak nie ma się chęci bo umiejętności prawie nie trzeba mieć, to zanieść do kolegi i za flaszkę albo dwie sam w dwa dni to zrobi. Można zawsze też zrobić za kasę ale to już mała przyjemność. Jednka i tak warto. 

Co do profesorów, to w prawdziwych krajach gdzie dbają o wykształcenie nie przyjmą nawet doktora na etat bez doświadcza praktycznego. 

Reasumując szkoda, że narzekanie na wszystko to taka polska już cecha narodowa. I nawet tego nie odbieram do siebie bo wiem, że trzeba na kogoś wywalić swoją flustracje. Prawda jest taka że jesteśmy troszkę leniuszkami. 

Moja rada uzbierać kaskę i kupić qutest Chorda lub inną zabawkę ?. Cwańsi i bystrzejsi będą wiedzieć co zrobic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gustów, a co my wszyscy robimy, szukamy w stercie nowych i starych sprzętów takiego brzmienia jaki dokładnie nam odpowiada, nie koledze nie sąsiadowi tylko wam. Wiec czy to aby nie to samo? Tylko nieliczni szukają naturalnego brzmienia reszta takiego które im odpowiada. Producenci dlatego dostosowują się do tych nowych gustów. Przykład większość dzisiejszych  produkowanych wzmacniaczy gra górą i dołem, środek znikomy, barwa zimna i ostra to samo kolumny. Mało kto wie i ma doświadczenie oraz pieniążki, aby kupić coś co gra naturalnie. Inni idą w diy bo zazwyczaj to gra, a nie wydaje dźwięki. 

Ciepłe brzmienie, naturalne, subtelne delikatne takie jak na żywo jest nie dostępne dla większości z nas. Większość nawet nigdy nie słuchało takiego przez co brakuje wzorca, ja już wspominałem kiedyś, od czasu do czasu chodzę na koncerty na żywo i do filharmonia, aby sobie ucho nastroić ponownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gustwao napisał:

Jak powiem wam tak, szukacie złotego środka za grosze albo za darmo

Do kogo to ? Bo nie bardzo widzę związek z tematem. Ja osobiście jestem zadowolony z XS i nie szukam żadnych srebrnych czy złotych środków.

2 godziny temu, gustwao napisał:

Co do profesorów, to w prawdziwych krajach gdzie dbają o wykształcenie nie przyjmą nawet doktora na etat bez doświadcza praktycznego. 

W prawdziwych krajach, tzn jakich ? Istnieją takie? :) 

2 godziny temu, gustwao napisał:

Reasumując szkoda, że narzekanie na wszystko to taka polska już cecha narodowa.

Jeśli sam ze zrozumieniem przeczytasz swoje posty i posty kolegów, to zobaczysz, że to ty tutaj jako jedyny narzekasz, i to na polaków :)

2 godziny temu, gustwao napisał:

Prawda jest taka że jesteśmy troszkę leniuszkami. 

Każdy mierzy swoją miarą.

Jesteśmy narodem na dorobku, bo historia nam lekko nie sprzyjała. Nie wiem jakimi ty otaczasz się ludzi, ale leni jest w PL nie więcej niż w innych krajach. Większość moich znajomych to ludzie, którym bardzo dobrze się wiedzie, także finansowo, bo sami do tego ciężką pracą doszli. Jak za młodu wyjeżdżałem, to zdecydowanie więcej leni widziałem w UK, Norwegii czy Niemczech.

2 godziny temu, gustwao napisał:

Moja rada uzbierać kaskę i kupić qutest Chorda lub inną zabawkę ?

Nie słuchając twojej rady kupiłem już wcześniej, i zabawką Chorda to bym nie nazwał.

Ale żeby nie było... jestem ci bardzo wdzięczny że tak zaciekle bronisz XS, ale to jest na tyle dobry dac w swojej cenie, nawet niemodyfikowany, że sam się obroni.

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DAWH jeśli osobiście tak to odbierasz to znaczy że tak to czujesz, jeśli polizales troszkę zachodu to wiesz dobrze ze tylko Polacy narzekają na wszystko, nawet że w zimie nie ma śniegu czy lato za gorące. A jeśli twierdzisz że XS stowy tak dobrze gra to już nic nie rozumiem. Zły dzień chyba. Albo coś innego nie działa jak trzeba ?

Teraz rozumem dlaczego autor tego wątku, rzadko się wypowiada, chociaż to on zwrócił moją uwagę na tego DACa za co mu prawie codziennie dziękuję, gdy nie wracam z imprezy ?

Co do qutest to faktycznie zabawka jak producent daje taki zasilacz, że nawet podrzędny dac ma zasilane na dzień dobry lepsze. Tak na marginesie słuchałem go na swoim zasilaczu liniowym i powiem ze grał tak dobrze jak mój chiński dla większości mało istotny XS. Większość słucha go i nie wie ile traci przez zasilanie. Ale cena robią swoje, z taką kasę to przy najmniej powinni się troszkę postarać. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gustwao napisał:

Co do profesorów, to w prawdziwych krajach gdzie dbają o wykształcenie nie przyjmą nawet doktora na etat bez doświadcza praktycznego. 

 

Rozumiem, że w Niemczech, zanim się zacznie wykładać fizykę kwantową, trzeba popracować kilka lat w elektrowni atomowej? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Patrykowski said:

Rozumiem, że w Niemczech, zanim się zacznie wykładać fizykę kwantową, trzeba popracować kilka lat w elektrowni atomowej? ?

Ja tego nie wiem, ale chyba Ty już to wiesz. Po drugie fizyka jak i chemia od około 70 lat się nie rozwija stoi w miejscu. Może wiesz dlaczego? 

Widzę, że bardzo interesujesz się co słychać u naszych zachodnich sąsiadów, możesz popytać w tematach bocznicy tam jest dużo maniaków o jedynej słusznej racji. Którzy doskonale orientują się z wiedzy medialnej co słychać na podwórku Pani Merkel, więc proponuję tam skierować swoje pytania. I popytać o labolatoria i gdzie praktykuje przyszła kadra naukowców wyższych uczelni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.