Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

W Dac’a za 1k na mody włożysz ze 2k, jakaś tam poprawa jest. Czy o klasę wyżej? Mam wątpliwości. A za 3k kupisz już przynajmniej dobry, ładniejszy i nie grzebany. Sama praktyka bez teorii nic nie wnosi. Tak to tylko kształt łopaty można zmieniać. A tak z praktyki i doświadczenia jak mówi stare dobre przysłowie - z gówna bara nie ukręcisz. A i trochę pokory i szacunku do nauki też się przydaje. 
XS za 1,5k jest w tej cenie b dobry. I nie widzę sensu robić z niego mercedesa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, gustwao napisał:

tylko Polacy narzekają na wszystko, nawet że w zimie nie ma śniegu czy lato za gorące

widzę że kolega bardzo lubi generalizować ? Pi raz kolejny polecam Ci poczytać swoje posty, to ty jesteś tym narzekajacym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, komu co się podoba ale jakieś kryteria i canony i kultura ( grania ? ) musi być. Jeszcze jakby tak „gustwao” po swoich modyfikacjach pobawił się w porównania do innych znanych fabrycznych daków ( tak do ceny 4k bo droższych to nie ma sensu ) i podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami, byłoby super. Szacunek, tylko ocena pozostaje zawsze subiektywna. 

Od ok. 3 lat mam 05A + 3x V6i teszta w sekcji I/V LME49720HA i takie tam inne pierdoly. Dźwięk mnie zadowalał.w tym budżecie. Ostatnio zmieniłem IC na XLO LE. ( „słyszy kable” a takiego jeszcze nie miałem ) Wysokie nie są już takie ostre tzn delikatnie zaokrągliły się szczyty i minimalnie dłużej wybrzmiewają, środek się bardziej wypełnił, niskie trochę też pełniejsze z dłuższymi wybrzmieniami. Ogólnie dźwięk przyjemniejszy do słuchania o co mi właśnie chodziło. Troszkę jakby obniżony ale dalej ze szczegółami.  Zamianami opampów tego nie udało mi sie osiągnąć. Teraz, te trochę jaskrawe, jak piszą, LME49720HA są w tym wypadku jak najbardziej na swoim miejscu. ( sekcji I/V ) Brzmienie Dac’a po moich modyfikacjach jest już bardzo akceptowalne. W danym budżecie nawet bardziej niż dobre. W tym budżecie i na tych moich klockach. Do hi~end’u są inne przetworniki. Wszystko musi znać swoje miejsce w szeregu. Ale zabawa z tym dakiem przednia bo można korygować niedostatki reszty sprzętu. 

Może wypuszczą wersje „C” na najnowszych procesorach AK4499 w cenie powiedzmy ok. 2k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Jargier said:

No właśnie, komu co się podoba ale jakieś kryteria i canony i kultura ( grania ? ) musi być. Jeszcze jakby tak „gustwao” po swoich modyfikacjach pobawił się w porównania do innych znanych fabrycznych daków ( tak do ceny 4k bo droższych to nie ma sensu ) i podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami, byłoby super. Szacunek, tylko ocena pozostaje zawsze subiektywna. 

Jak poczytałbyś ten wątek dosyć dokładnie to takich porównań było sporo i to nawet w wyższym budżecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Jargier said:

?

Może wypuszczą wersje „C” na najnowszych procesorach AK4499 w cenie powiedzmy ok. 2k. 

Nowa kość nic nie poprawi, porównywałem kiedyś ak4493 ak4495seq oraz ak4497 pomiędzy nimi są naprawdę nieduże różnice przynajmniej na moje ucho na wykresach i popierze troszkę się różnią. 

W większości zależy to od aplikacji takiego przetwornika, szybko się o tym przekonają użytkownicy toppinga. Tam konstrukcja pomiędzy ak4497 a ak4499 prawie się nie zmieniła. Dołożyli trochę OPA aby ciut przestrzeń poprawić. Taki sam efekt byłby na starszych kościach. Sam jeszcze osobiście nie słuchałem tego najnowszego, ale na forach zachodnich już zaczynają o tym pisać. Myślę, że szybko ostygnie zapał jak ludzie będą mieli możliwość porównania ich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2020 o 12:14, gustwao napisał:

Nowa kość nic nie poprawi, porównywałem kiedyś ak4493 ak4495seq oraz ak4497 pomiędzy nimi są naprawdę nieduże różnice przynajmniej na moje ucho na wykresach i popierze troszkę się różnią. 

W większości zależy to od aplikacji takiego przetwornika, szybko się o tym przekonają użytkownicy toppinga. Tam konstrukcja pomiędzy ak4497 a ak4499 prawie się nie zmieniła. Dołożyli trochę OPA aby ciut przestrzeń poprawić. Taki sam efekt byłby na starszych kościach. Sam jeszcze osobiście nie słuchałem tego najnowszego, ale na forach zachodnich już zaczynają o tym pisać. Myślę, że szybko ostygnie zapał jak ludzie będą mieli możliwość porównania ich. 

Też coś czytałem na temat tego Toppinga D90 na AK4499 na zachodnich forach oraz recenzję jakiegoś ich znanego recenzenta,  jak przyrównał do Matrixa X-Sabre Pro. Same ohy i achy. Opinie użytkowników są jednak różne i jeszcze jest ich stosunkowo mało. Zdarzają się i takie, że wcześniejsze modele grały grały bardzo podobnie, zresztą tak jak opinie, że te wcześniejsze XS też grają bardzo podobnie za połowę ceny tych nowszych. Może wszystkie te przetworniki grają bardzo podobnie. Może to kwestia preferencji własnych i dopasowania do swoich uszu. Czyli różnią się w nieznacznym stopniu? ( o podobnej konstrukcji ) Czyli jeżeli taki XS po modyfikacji gra klasę wyżej to można wyciągnąć wniosek, że kupując droższy dac mamy to samo. Tylko, że w ładniejszej obudowie + inne bajery. No i estetyczniej wykonane. I na zewnątrz i w środku. Ten XS w jest sumie łatwy do modyfikacji co stanowi niewątpliwie dużą frajdę. Ja np. chce go bardziej ocieplić a wszystkie opampy (te dyskretne też) czynią go coraz bardziej szczegółowym przez co wydaje się być "odchudzonym". Nie próbowałem jedynie zmieniać coś w zasilaczu, tzn. zmieniać kondensatory filtrujące na większej pojemności i lepszej marki typu Mundorf, bo trochę wątpię czy da to zamierzony efekt w wypełnieniu dźwięku w niskich i średnich częstotliwościach. Czy warto w niego inwestować? czy no właśnie - poczekać na więcej opinii i porównań do nowego Toppinga, który przynajmniej z wyglądu ma niewątpliwą zaletę - wygląd.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jargier to czy system gra ciepłej to moim zdaniem najwięcej zależy od wzmacniacza to takie 70% reszty toru, a może nawet wiecej. Odpowiednie kondensatory mogą to ciepełko wzmocnić lub ochłodzić. Inne elementy daca to szczegółowość i precyzja eksponowania poszczególnych instrumentów. Od DACa powinno bardziej oczekiwać neutralności, precyzji i muzykalności.

Myślę że bardziej muzykalna była kość ak4495seq, natomiast ak4497 jest troszeczkę chłodniejsza ale też ciut bardziej precyzyjna. Jednak różnice nie są aż tak wielkie, myślę że ta nowa kość ak4499 będzie jeszcze bardziej chłodniejsza ale zobaczymy okaże się w praniu. XS w stosunku chociażby do toppinga jest o tyle tańszy, aby za tą różnicę praktycznie dowolnie wymienić wiele elementów wpływających na dźwięk i wsadzić dużo lepsze (lub najlepsze na rynku) podzespoły niż stokowy Topping. Nie chcę już powtarzać bez końca (stało się to nudne) w finalnym efekcie bije dużo droższe, bardziej medialne. Potrafi zaskoczyć i dać do myślenia takim zabawkom jak Chord.

Kondensatory za lampą ma duże znaczenie i wpływa na dźwięk dlatego większość osób w pierwszym rzędzie, go wymieniła. Teraz na co, to zależę od zasobności portfela, ja mogę tylko podpowiedzieć, aby nie było to nic ze srebrem, najlepiej papier miedź z woskiem to taki mercedes. Najtańsza, a przy tym efektywna zmiana to jantzen czerwony. Polskie milflex też są fajną alternatywą. 

Najlepiej jest takiego XS z przerobionym zasilaniem posłuchać wtedy komentarz będzie zbędny, tylko zimne ? do ręki i wygodny ?. Szukanie nowego DAC odłożymy na dłuuuuższy czas, koledzy jak przyjdą pod pachą ze swoim droższym sprzętem po odsłuchu będą jakoś szybko spieszyć się do domu ?. By po kilku tygodniach wpaść z jeszcze droższą i również szybko zniknąć bo "dzieci płaczą" 

Polecam zainteresować się działem diy, co tam ludzie czarują to pełen szacun. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2020 o 19:21, gustwao napisał:

Myślę że bardziej muzykalna była kość ak4495seq, natomiast ak4497 jest troszeczkę chłodniejsza ale też ciut bardziej precyzyjna

Ja mam 05b właśnie  na AKM4495 i ta kość i jak i jej aplikacja w Xiangu jest genialna (jak na cene samego urządzania).

Nie wiem czy jest jakikolwiek sens pakować się w wyższe wersje. Prawidlowo zaaplikowana 4495 ma to coś dla czego chce się muzyki słychać godzinami. Bardzo muzykalna. Nie sądzę żeby zasilanie jakoś znacznie wpłynęło na poprawę, bo jest ono zaprojektowane optymalnie w XS 05b.

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, DAWH said:

Nie sądzę żeby zasilanie jakoś znacznie wpłynęło na poprawę, bo jest ono zaprojektowane optymalnie w XS 05b.

To że jest muzykalna ostatnia wersja ak4495 (ak4495seq) to fakt, co do zasilania to powiem tylko tyle nawet nie zdajesz sobie sprawy ile tracisz. Masz bardzo konserwatywne podejście, teraz Twój DAC gra na około 40% swoich możliwości nic więcej. Wymień dowolny regulator czy chociażby kondensatory 100uf 100v lub 150uf 250V. Na coś lepszego wtedy będziemy mogli prowadzić dialog dalej. Inaczej to możemy pogadać o pogodzie albo samopoczuciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gustwao napisał:

To że jest muzykalna ostatnia wersja ak4495 (ak4495seq) to fakt, co do zasilania to powiem tylko tyle nawet nie zdajesz sobie sprawy ile tracisz. Masz bardzo konserwatywne podejście, teraz Twój DAC gra na około 40% swoich możliwości nic więcej. Wymień dowolny regulator czy chociażby kondensatory 100uf 100v lub 150uf 250V. Na coś lepszego wtedy będziemy mogli prowadzić dialog dalej. Inaczej to możemy pogadać o pogodzie albo samopoczuciu. 

z czystej ciekawości wymienię te kondensatory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, DAWH said:

z czystej ciekawości wymienię te kondensatory 

Poleca za 100 uf 100v Kasai. (Zwróć uwagę na rozmiar zwlasza średnicę, wiele może się nie zmieścić) Wymień ostatni regolator na przetwornice 5v to wtedy się zdziwisz, koszt żaden a oczy Twoje zaświecą się, oj zaświecą. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gustwao napisał:

Poleca za 100 uf 100v Kasai. (Zwróć uwagę na rozmiar zwlasza średnicę, wiele może się nie zmieścić) Wymień ostatni regolator na przetwornice 5v to wtedy się zdziwisz, koszt żaden a oczy Twoje zaświecą się, oj zaświecą. 

Jak tylko znajdę chwilę to ogarnę... dzięki za podpowiedź co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jargier napisał:

To modyfikacje w wersji 05B, a jakieś propozycje w modyfikacji w zasilaczu w wersji 05A? 

też proszę o wszelkie propozycję modyfikacji dla wersji 05A (szczególnie jakie kondensatory wstawić zamiast fabrycznych :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jargier @slawekko zróbcie zdjęcia regulatorów abym widział dokładnie co tam siedzi chodzi o napisy na nich oraz zdjęcia kondensatorów (aby było widać ich wartości. Wyślijcie na priv to później podpowiem co i jak.

Myślę że wartości będą podobne jak w nowszej wersji, ale trzeba sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cork napisał:

Gustawo
Jednak u mnie jest za wysoko na górze, muszę cos zrobić żeby wyeksponować średnicę i zmniejszyc górę, jakieś propozycje ??

może to problem duetu wzmacniacz / kolumny, a nie dac? XS gra otwartym dźwiękiem,  ale nie eksponuje góry.

Jakie masz kolumny i wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cork napisał:

Kolumny to T+A tmr 100 criterion , a wzmak Yamaha Aż 590

 

Jaka tam siedzi wysokotonówka? 

Byly montowane Vify z polipropylenu i plastikowej płyty przedniej D25TG-5, ale też z tkaniny i metalowej płyty przedniej Vifa D26TG-05. Siedział tam też Peerless D27TG-35-06...

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam siedzi wysokotonówka? 
Byly montowane Vify z polipropylenu i plastikowej płyty przedniej D25TG-5, ale też z tkaniny i metalowej płyty przedniej Vifa D26TG-05. Siedział tam też Peerless D27TG-35-06...
Wiesz co nie wiem jaka to jest wersja, może fotka pomoże ee6615d2a1b5ed075ac456cfe3015d04.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cork Tak jak kolega DAWH po woli sugeruje może być problem z resztą toru. DAC iem możesz tego problemu nie skorygować. On nie wyostrza góry. Kondensatory papierowo olejowo tak okolo 20-40nf jako bocznik do tych za lampą mogą poprawić lekko tą górę. Ocieplić ją. Jednak mogą również zniekształcić ją troszkę, lekko zamuluć. Musisz spróbować. Dobre i tanie są ruskie NOS takie zielone lub poszukać coś z nowszej produkcji u zachodnich sąsiadów. 

Myślę że lepiej i bezpieczniej wymienić kondensatory elektrolityczne w zasilaniu na elan silmic II lub elan carefines one grają bardzo ciepło, niektórzy mówią na nie misie bo tak ocieplają przekaz. Jednak ja je używam z powodzeniem zwłaszcza jak zmiesza się je z mundorf mlytic które grają chłodniej, ale mają mega bass. 

Kondy nie są takie drogie więc można spróbować. Ja niektóre kondensatory wymieniałem kilka krotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Paragliding12 said:

Hej gustwao 

wskaz mi proszę które kondy elektrolityczne należało by wymienić w zasilani na te które nazywasz misie ?

Widzę że Twój przetwornik jest dziewiczy, najwyższy czas to zmienić. 

Moje propozycje :

1 wymień w końcu te dwa kondensatory czarne za lampą na Jantzen Superior Z-Cap 2.2uF. 

2 i 3 to właśnie te kondensatory elektrolityczne, które po zmianie mogą troszkę ocieplić przekaż. Najbardziej one wpływają na dźwięk z elektrolitycznych. Jednak inne również są ważne jak ktoś chce osiągnąć precyzję. 

4. Ten ostatni regulator wymień na przetwornice 5v podawałem linka wcześniej z allegro. 

To jest takie minimum, dac" ożyje " otworzą się wszystkie pasma. 

Ten burson to moim zdaniem nie najlepszy wzmacniacz dyskretny (za to najdroższy) sprzedaj go i kup sobie lepiej koreanczyka albo Staccato. Będziesz wtedy dopiero zadowolony. Góra również przestanie tak świszczeć, burson za bardzo podkręca skrajne pasma. 

Zainwestuj również w dwa pozostałe OPA na kanałach z tańszych polecam AD797BR albo droższa wersja koreanczyk. 

To tyle na początek. 

IMG_20200303_130913.jpg

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qot Wywal ten filtr kolor żółty. 

Kondensatory elektrolityczne wymiana na jakieś dobre (uwaga - proszę mierzyć dokładnie średnicę kondensatorów bo mogą się nie zmieścić, powiedzmy 1-2 mm większe mogą być.) Zalecane w kolejności cenowej audio note Kasai, mundorf mlytic, Elan silmik II, Elan carefines, mogą być też inne np.Nichicon KX czy Vent, vishay ale zalecane z niskim poziomie esr. 

Z mojej strony polecam mieszać kondensatory różnych firm np. te 4 szt. 3300uf 25v kupiłbym 2 szt. jednej firmy i dwie sztuki innej. Będzie lepszy efekt. 

Typu dwa silmik II oraz dwie mundorfy, albo dwa silmik II oraz dwa Kasai itp. 

Polecam również brać jak się zmieszczą ciut większe napięcia, czyli jak mamy 25V to bierzemy 35V te większe mają mniejszy indeks esr. 

Wymienił bym również OPM na jakieś lepsze. 

Regulatory zaznaczone na różowo zalecam wymienić w pierwszej kolejności. Winiosą najwięcej w torze audio. Wtedy po wymianę kondensatorów lepiej będzie je słychać. 

IMG_20200303_203451.jpg

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, modyfikacje sprzetu na podstawie zdjec. Nie sadzilem, ze dozyje takich czasow :) w szczegolnosci kondensatorami skitourowymi "elan" zasilanymi przetwornicami :) Fakt, nie jest to forum techniczne, wiec wszyscy mamy mozliwosc cos napisac :) tak - ja tez.

 

Jak ktos koniecznie chce modyfikowac wersje "A", niech poczyta bardziej merytoryczny watek, polecam ten:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.