Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Lolomanolo napisał:

ale w porównaniu do wyjścia usb maliny.

4ki czy 3ki?

48 minut temu, Lolomanolo napisał:

Testowałem na dwóch dac i rezultat ten sam - podbicie górnej średnicy.

Jakie to daki, jeżeli nie tajemnica? :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Lolomanolo napisał:
55 minut temu, Patrykowski napisał:
Jakie to daki, jeżeli nie tajemnica? ?

Żadna tajemnica - XS 05a i mx-dac.

Jeśli nie tajemnica... to czy między nimi duża różnica?  Oba gdzieś mi tam chodzą po głowie. Poza jeszcze kilkoma rzecz jasna. 

Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie tajemnica... to czy między nimi duża różnica?  Oba gdzieś mi tam chodzą po głowie. Poza jeszcze kilkoma rzecz jasna. 
Mx lepszy bas i góra, XS lepszy środek. Scena, a przede wszystkim głębia to już dominacja mx, jak to się utarło - ze 3 klasy wyżej.
Musisz tylko pamiętać, że porównać do XS to każdy chińczyk może być inny. Mój wypada całkiem nieźle w porównaniu do egzemplarza innego kolegi z forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cino napisał:

Ktos tu pisale ze xiangi miesiacami wisza w ogloszeniach. Z dwa dni temu pojawil sie 05b na 4497 rcore z modami za 1800 i widze ze juz niema....

Moze to kogos z tego watku

Ja pisałem, że wiszą tygodniami i nadal tak twierdzę (pisałem o najtańszych wersjach, 05a i 05b 4495, nie modowanych, wystawianych po 2 latach używania prawie w cenach zakupu, jak za nowe).
Ten, o którym piszesz akurat znam i nawet słyszałem. Jak ktoś kupił to dobrze zrobił bo był fajnie przerobiony i grał bardzo dobrze (sam się nad nim zastanawiałem i może źle zrobiłem, że nie wziąłem ale sytuacja jest taka a nie inna). Cena 1800 była atrakcyjna bo właściciel włożył w niego sporo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, trueman napisał:

1800 za używany to nie jest dobra cena. Za taką kwotę kupujemy sprzęt który kosztował 4 tys PLN jako nowy. Np. Ostatnio wisiał ponad tydzień Audio-gd 28 wystawiony za 1900pln..

Audio-gd 28 jest gorszy od tego XSa. Tego, konkretnie egzemplarza, po modzie (4497).

Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, trueman said:

1800 za używany to nie jest dobra cena. Za taką kwotę kupujemy sprzęt który kosztował 4 tys PLN jako nowy. Np. Ostatnio wisiał ponad tydzień Audio-gd 28 wystawiony za 1900pln..

Używek, które kiedyś kosztowały 4-6 tys złotych jest wiele. Wszystko zależy co tak naprawdę potrafi taki dac i jak ma zrobioną aplikacje, a nie cena. Cena to tylko umowna kwota na którą składają się części (przy "markowych" około 30 % ceny finalnej) oraz "narzut za pomysł" około 40% ceny reszta to reklama. 

Dlatego dużo zabawek, gdzie jest dobrze zrobiony mod idą na pniu, bo stosunek ceny do jakości jest bardzo bardzo dobry. I takie zmodowane produkty są  lepsze niż inne nawet nowe i droższe. Wiele było przykładów i porównań takich produktów nawet tu w tym wątku. 

Jednak dla wielu wiara w to, że nowy drogi będzie lepszy niż inny zmodowany i połowę lub więcej, tańszy jest wielka. Najczęściej nie do pokonania. Ponieważ producent wie lepiej jaki produkt sprzedaje i za ile. I koło się zamyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gustwao napisał:

Używek, które kiedyś kosztowały 4-6 tys złotych jest wiele. Wszystko zależy co tak naprawdę potrafi taki dac i jak ma zrobioną aplikacje, a nie cena. Cena to tylko umowna kwota na którą składają się części (przy "markowych" około 30 % ceny finalnej) oraz "narzut za pomysł" około 40% ceny reszta to reklama. 

Dlatego dużo zabawek, gdzie jest dobrze zrobiony mod idą na pniu, bo stosunek ceny do jakości jest bardzo bardzo dobry. I takie zmodowane produkty są  lepsze niż inne nawet nowe i droższe. Wiele było przykładów i porównań takich produktów nawet tu w tym wątku. 

Jednak dla wielu wiara w to, że nowy drogi będzie lepszy niż inny zmodowany i połowę lub więcej, tańszy jest wielka. Najczęściej nie do pokonania. Ponieważ producent wie lepiej jaki produkt sprzedaje i za ile. I koło się zamyka. 

Najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nigdy XSa nie słyszeli. Nie mówiąc już o porównaniu z innym DAC. 

Ja akurat miałem okazję posłuchać tego są ogłoszenia, zaraz po AGD 28. Zgodnie oceniliśmy wyżej XSa.

Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trueman napisał:

Mógłbyś zalinkowac tego xs 'a będziemy wiedzieć o który model chodzi? 

Chyba 4497, rcore + mody.

1 godzinę temu, mkk1 napisał:

?

05A stockowy przegrał u mnie wyraźnie z 10.32 

Używka AGD 2x droższa od XSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, cino said:

Generalnie to przerabiany sprzet audio zle sie sprzedaje, xiang jest tu wyjatkiem i cena ktora jest wyzsza niz nowy egzemplarz poniewaz uwzglednia koszt modow to nie jest zwyczajna sytuacja. 

Ja uważam dokładnie odwrotnie, modow any sprzęt zawsze będzie drozszy, zwlasza jak moduja go osoby znane na forum i która zna się na rzeczy , popatrz na wzmacniacze modowane lub robione na zamówienie. Taki sprzęt gra dużo lepiej niż droższe używki Markowych zabawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, cino said:

DIY i przerabiane urzadzenia czy modowane oczywiscie maja swoich zwolennikow ale jest to nisza i zdecydowana wiekszosc nabywcow preferuje urzadzenia nietkniete, wrecz nieotwierane. 
Generalizuje tu oczywiscie aby pokazac kolejny plus xianga. 

Można też tak ująć, jednka ta jak to mówisz nisza ( oswieconych) otrzymuje exstara produkt w 1/3 ceny innych produktów. Kto bogatemu zabroni wydać więcej. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś doświadczenia w połączeniu Xianga z końcówkami przez pre? Podzielcie się, ponieważ cały czas się waham, czy zostawić swojego Arcama Alpha 9p (z Dali 450). Właśnie sprzedałem W4S DAC 2, który grał jako pre ale brakowało trochę muzykalności, powietrza, przestrzeni. Czuję, że XS by tu pomógł ale nie wiem co z pre wymyślić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania dwa opamy w wersji 2G OPM3320D-ST19

https://www.ebay.com/itm/2G-OPM-320-SE-AUDIOFEEL-Discrete-Op-Amp-All-items-and-technology-description/273633044394?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Jak ktoś jest zainteresowany, to proszę o informacje na priw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem sporo czasu nad XS05B można dużo ugrać samodzielnie ?

Ostatnio z Gustwao dłubnęliśmy przetwornice i kopara opadła mi, a słucham bardzo trudnej muzyki od 26lat ?
I jeszcze mi zostało sporo do ugrania oczywiście modowanie nie jest proste ale daje dużo satysfakcji polecam wysilić się ?
Działajcie bo warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Raduli napisał:

Spędziłem sporo czasu nad XS05B można dużo ugrać samodzielnie ?

Ostatnio z Gustwao dłubnęliśmy przetwornice i kopara opadła mi, a słucham bardzo trudnej muzyki od 26lat ?
I jeszcze mi zostało sporo do ugrania oczywiście modowanie nie jest proste ale daje dużo satysfakcji polecam wysilić się ?
Działajcie bo warto ?

Może jakiś opis zmian albo foto poradnik dla użytkowników by się przydał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, meloman_123 napisał:

Mam do sprzedania dwa opamy w wersji 2G OPM3320D-ST19

https://www.ebay.com/itm/2G-OPM-320-SE-AUDIOFEEL-Discrete-Op-Amp-All-items-and-technology-description/273633044394?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Jak ktoś jest zainteresowany, to proszę o informacje na priw 

Już nieaktualne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, cino said:

Jest sens wymieniac lampe w 05b jesli gram po xlr?

Też usłyszysz różnicę, ale niewielka. Większy efekt osianiesz jak wymienisz przynajmniej jeden regulator. Polecam zacząć od wymiany ostatniego regulatora licząc od lampy. Najlepiej wymienić wszystkie. Ale wszystko po kolei. Zacznij od niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.