Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, gustwao said:

Też usłyszysz różnicę, ale niewielka. Większy efekt osianiesz jak wymienisz przynajmniej jeden regulator. Polecam zacząć od wymiany ostatniego regulatora licząc od lampy. Najlepiej wymienić wszystkie. Ale wszystko po kolei. Zacznij od niego. 

Poprzedni link z allegro juz nieaktualny, mozesz podac jakis inny pasujacy?

Z gory dziekuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie chwilę ale wyjaśniam -  cytowany DAC za 1800 jest mój i wciąż jest u mnie ? To DAC wielokrotnie tutaj pokazywany. Czy za 1800 zł to dobra opcja? Bo jest Audio GD na Sabre 9018 za 1900? Tak Audio GD to dobra opcja pod warunkiem, że nie ma w pod ręką zmodyfikowanego XSa ?

Nie chcę wyjść na kogoś, kto reklamuje tego DACa bo go sprzedaje. Pisałem tak wcześniej i to wszystko podtrzymuję. Audio GD ma jedna przewagę - świetny wzmacniacz słuchawkowy. Jako DAC przegrywa wyraźnie z XSem - dlaczego o tym wiem? Bo mam oba u siebie w systemie. To nie są żadne domysły.  Patrykowski był zresztą u nie 2 razy słyszał te porównania. XSa chcę sprzedać, bo przyjechało nowe Holo Spring Audio R2R. Gra inaczej i mi ta sygnatura się podoba. Ciemniej. Pełniej. Przekonał mnie tym że jego scena budowana na wysokość i szerokość jest większa niż XSa. Lubię to. XS gra bardziej bezpośrednio, odrobinę jaśniej, bliżej. Lżej (choć absolutnie nie ma mniej basu)  

Ceny Holo Spring możecie sobie sprawdzić w necie ?. To, że zastąpi go ten a nie inny R2R jest dla niego tylko wyróżnieniem. Wciąż uważam, że w podobnej i droższej cenie, w DAC używanych nie znalazłem dla niego konkurenta. To tyle w temacie ?

20200324_174104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś umie lutować i posługiwać się miernikiem to brać od Szaach tego już lekko przerobionego. Wystarczy wymienić kilka elementów (regolator, kilka kondensatorów elektrolitycznych, i jeszcze coś) a zagra bardzo dobrze. Nie słuchałem Holo Spring Audio R2R jednka ciekawy jestem jak wypadłby tak kompletnie przerobiony (jak mój czy kolegi) na jego tle.

W Halo również nie wysiliło się z OPA, diodami i kondensatorami elektrolitycznymi, myślę że drzemią w nim jeszcze spore rezerwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gustwao napisał:

Jak ktoś umie lutować i posługiwać się miernikiem to brać od Szaach tego już lekko przerobionego. Wystarczy wymienić kilka elementów (regolator, kilka kondensatorów elektrolitycznych, i jeszcze coś) a zagra bardzo dobrze. Nie słuchałem Holo Spring Audio R2R jednka ciekawy jestem jak wypadłby tak kompletnie przerobiony (jak mój czy kolegi) na jego tle.

W Halo również nie wysiliło się z OPA, diodami i kondensatorami elektrolitycznymi, myślę że drzemią w nim jeszcze spore rezerwy. 

Holo Spring to R2R, nie ma opa. Mody polegają na lepszych kondensatorach wyjściowych( u mnie MKP, pewnie będą Mundorfy Evo, mam takie w Yaqinie, są niesamowite)kondy w filtrach zasilania i na wyjściu zasilania. Główna różnica pomiędzy wersjami to lepszy toroidalny zasilacz (taką wersję mam) reszta to wymiana kabelków na srebrne, inny rodzaj lutowania, lepszy bezpiecznik itp. To Holo to bardziej level Pontusa z Denafrips, czy Schiit Yggdrassil. Byłem bardzo ciekawy Aresa II ale nie był dostępny nigdzie w EU do kupienia od ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie było mnie chwilę ale wyjaśniam -  cytowany DAC za 1800 jest mój i wciąż jest u mnie  To DAC wielokrotnie tutaj pokazywany. Czy za 1800 zł to dobra opcja? Bo jest Audio GD na Sabre 9018 za 1900? Tak Audio GD to dobra opcja pod warunkiem, że nie ma w pod ręką zmodyfikowanego XSa
Nie chcę wyjść na kogoś, kto reklamuje tego DACa bo go sprzedaje. Pisałem tak wcześniej i to wszystko podtrzymuję. Audio GD ma jedna przewagę - świetny wzmacniacz słuchawkowy. Jako DAC przegrywa wyraźnie z XSem - dlaczego o tym wiem? Bo mam oba u siebie w systemie. To nie są żadne domysły.  Patrykowski był zresztą u nie 2 razy słyszał te porównania. XSa chcę sprzedać, bo przyjechało nowe Holo Spring Audio R2R. Gra inaczej i mi ta sygnatura się podoba. Ciemniej. Pełniej. Przekonał mnie tym że jego scena budowana na wysokość i szerokość jest większa niż XSa. Lubię to. XS gra bardziej bezpośrednio, odrobinę jaśniej, bliżej. Lżej (choć absolutnie nie ma mniej basu)  
Ceny Holo Spring możecie sobie sprawdzić w necie . To, że zastąpi go ten a nie inny R2R jest dla niego tylko wyróżnieniem. Wciąż uważam, że w podobnej i droższej cenie, w DAC używanych nie znalazłem dla niego konkurenta. To tyle w temacie
20200324_174104.thumb.jpg.cec22d06e4362985cdb575aaecd51400.jpg
Szkoda że Denafrips nie próbowałeś , kasa podobna a w większości przypadków Pontus ludzie lepiej oceniają od Holo nawet lvl 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, venom200 napisał:

Szkoda że Denafrips nie próbowałeś , kasa podobna a w większości przypadków Pontus ludzie lepiej oceniają od Holo nawet lvl 3.

Na Denafrips trzeba czekać 6-8 tyg + wysyłka ? To był główny argument. Z drugiej ręki Denafripsa widziałem jednego przez rok  - Terminatora 1 szt ( i jedno Holo). Z najbardziej dostępnych jest Audio GD R2R DAC 2 - ale ten znów mocno odstaje od tej dwójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, SzaacH said:

Mody polegają na lepszych kondensatorach wyjściowych( u mnie MKP, pewnie będą Mundorfy Evo, mam takie w Yaqinie, są niesamowite)

Jak już wydałeś taką kaskę na dac to ja nie robiłbym kompromisów. Od Evo lepsze są Supreme-Silver-gold - Oil. A one w porównaniu z miedzianymi są gorsze. Ja w swoim yaqine mam tylko miedź jako kondy sprzegajace(jupitery oraz milflex) a teraz w zasilaniu wymienia na mundorf mlytic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, adams84 said:

https://m.olx.pl/elektronika/mp3-sprzet-audio/q-xiangsheng/?view=gallery

 

Panowie warto w tej cenie? Mam obecnie fajny DAC Teac ud501 ale korci na zmianę. CZY taki 05b da progres?

Nie słyszałem tego Teac i raczej wątpię aby ktoś go słyszał. On będzie miał inną sygnaturę jest na innej kości.  Jeśli poradziłbyś sobie z modyfikacjami to xs odwdzięczy się z nawiązką. Warto dopytać jaki transformator jest w tym XS. Bo to robi sporą różnicę. 

1 hour ago, cork said:

A że tak zapytam jaki model yaqina posiadacie ??

Ja mam na lampach el34. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS-30L - Też EL34 oraz EF9(i podobne w pre)

3 godziny temu, gustwao napisał:

Jak już wydałeś taką kaskę na dac to ja nie robiłbym kompromisów. Od Evo lepsze są Supreme-Silver-gold - Oil. A one w porównaniu z miedzianymi są gorsze. Ja w swoim yaqine mam tylko miedź jako kondy sprzegajace(jupitery oraz milflex) a teraz w zasilaniu wymienia na mundorf mlytic. 

Własnie podobno Evo w najwyższej wersji najbardziej pasuje do tego DAC - tak twierdzi sam producent i takie kondy są w wersji lvl 3.

wPomyślę ? zasilaniu beda na 100% mundorf Mlitic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gustwao napisał:

Jeśli poradziłbyś sobie z modyfikacjami to xs odwdzięczy się z nawiązką. Warto dopytać jaki transformator jest w tym XS. Bo to robi sporą różnicę. 

Raczej modyfikacje nie wchodzą w grę. To bez modyfikacji to jest słaby DaC? A cena chociaż ok? Chodzi czy gdyby się nie spodobał to czy sprzedam go tak samo czy raczej stracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minutes ago, SzaacH said:

MS-30L - Też EL34 oraz EF9(i podobne w pre)

Własnie podobno Evo w najwyższej wersji najbardziej pasuje do tego DAC - tak twierdzi sam producent i takie kondy są w wersji lvl 3.

wPomyślę ? zasilaniu beda na 100% mundorf Mlitic

Nie wierz w to, a co ma powiedzieć producent jak każdego dolara przegląda księgowa 10 razy. 

Mlytic to bardzo dobry wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gustwao napisał:
6 godzin temu, adams84 napisał:

Panowie warto w tej cenie? Mam obecnie fajny DAC Teac ud501 ale korci na zmianę. CZY taki 05b da progres?

Nie słyszałem tego Teac i raczej wątpię aby ktoś go słyszał. On będzie miał inną sygnaturę jest na innej kości.  Jeśli poradziłbyś sobie z modyfikacjami to xs odwdzięczy się z nawiązką. Warto dopytać jaki transformator jest w tym XS. Bo to robi sporą różnicę. 

Ten XS jest na r-core. 
Jaka jest wg Ciebie różnica w brzmieniu/sygnaturze (tak w 2 zdaniach) PCM1795 z Teaca vs AKM z XSa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, adams84 said:

https://m.olx.pl/elektronika/mp3-sprzet-audio/q-xiangsheng/?view=gallery

 

Panowie warto w tej cenie? Mam obecnie fajny DAC Teac ud501 ale korci na zmianę. CZY taki 05b da progres?

Ja Ci powiem tak na kości 2x ak4497 z r-core taniej będzie ciężko znaleźć innego dac. Zwlasza że teraz dolar oraz euro tak poszybowało w górę, że jakbyś chciał kupić nowego w chinach to nie zmieścisz się w tej cenie. Jak jeszcze doliczą Ci cło lub podatek to ?

Sam musisz podjąć decyzję. 

Jak znalazłbyś kogoś znajomego kto mógłby zrobić w nim mod za 700-800 zł to długo go nie sprzedaż. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, adams84 said:

Z drugiej strony słuchałem u siebie protagonista i było naprawdę fajnie. Teraz wisi taki coś na olx ale 2500

Widzisz nie słuchałem go nigdy więc nie mogę nic powiedzieć wiem, że ma wyjście lampowe. I jest w różnych wersjach. A co to za wersja? 

Spróbuję gdzieś posłuchać XS nawet nie przerobionego jak Ci się spodoba to pomysł, że gra tylko na 40% swoich możliwość. Reszta po modyfikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gustwao napisał:

Ja Ci powiem tak na kości 2x ak4497 z r-core taniej będzie ciężko znaleźć innego dac. Zwlasza że teraz dolar oraz euro tak poszybowało w górę, że jakbyś chciał kupić nowego w chinach to nie zmieścisz się w tej cenie. Jak jeszcze doliczą Ci cło lub podatek to ?

Sam musisz podjąć decyzję. 

Jak znalazłbyś kogoś znajomego kto mógłby zrobić w nim mod za 700-800 zł to długo go nie sprzedaż. 

Sto parę zł wyjdzie więcej niż rok temu. Poza tym cały czas wychodzi coś nowego.

Może nie sprzeda, może sprzeda, zależy czy sygnatura podejdzie. Ja słuchałem tego XSa po modach ale nie wiem na 100% czy to jest to. Obiektywnie gra dobrze ale jak ktoś lubi szczegół, precyzję to raczej nie to. 

51 minut temu, gustwao napisał:

Spróbuję gdzieś posłuchać XS nawet nie przerobionego jak Ci się spodoba to pomysł, że gra tylko na 40% swoich możliwość. Reszta po modyfikacji. 

I to jeat chyba najlepsza opcja. 

To fajny DAC ale moim zdaniem nie każdemu podejdzie, nie w każdym systemie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Patrykowski said:

Może nie sprzeda, może sprzeda, zależy czy sygnatura podejdzie. Ja słuchałem tego XSa po modach ale nie wiem na 100% czy to jest to. Obiektywnie gra dobrze ale jak ktoś lubi szczegół, precyzję to raczej nie to. 

Naprawę nie wiesz ile on potrafi, stokowy to jak wcześniej napisałem gra na 40% swoich możliwości, ten lekko przerobiony który słuchałeś gra na 60% swoich możliwości. Mój i jeszcze jednego kolegi gra na 90% możliwości, bo jeszcze nie wszystko zrobiłem jak chce. Inni mają częściowo zrobione zasilanie a już są bardzo zadowoleni. XS teraz jest tak szczegółowy i precyzyjny oraz zwarty żeby nie powiedzieć detaliczny, że trudno to opisać. Zero pisku, super czarne tło pełno wybrzmień całego pasma. Piękna barwa. Mega szybkość i dynamika. 

Więc nie wiem dlaczego tak cały czas kręcisz nosem i go krytykujesz nie znając nawet w połowie tego co potrafi, a potrafi bardzo dużo. Popytaj innych co zrobili zasilanie jakie detale i jaka szczegółowość oraz precyzja doszła. 

Jeszcze wrócisz do niego jak posłuchasz u kogoś kto przerobił zasilanie. Bo nie znajdziesz mu konkurenta włącznie z uzywkami wychaczonymi okazyjnie. Pozdrawiam 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, gustwao napisał:

Naprawę nie wiesz ile on potrafi, stokowy to jak wcześniej napisałem gra na 40% swoich możliwości, ten lekko przerobiony który słuchałeś gra na 60% swoich możliwości. Mój i jeszcze jednego kolegi gra na 90% możliwości, bo jeszcze nie wszystko zrobiłem jak chce. Inni mają częściowo zrobione zasilanie a już są bardzo zadowoleni. XS teraz jest tak szczegółowy i precyzyjny oraz zwarty żeby nie powiedzieć detaliczny, że trudno to opisać. Zero pisku, super czarne tło pełno wybrzmień całego pasma. Piękna barwa. 

Więc nie wiem dlaczego tak cały czas kręcisz nosem i go krytykujesz nie znając nawet w połowie tego co potrafi, a potrafi bardzo dużo. Popytaj innych co zrobili zasilanie jakie detale i jaka szczegółowość oraz precyzja doszła. 

Jeszcze wrócisz do niego jak posłuchasz u kogoś kto przerobił zasilanie. Bo nie znajdziesz mu konkurenta włącznie z uzywkami wychaczonymi okazyjnie. Pozdrawiam N

Nie kręcę nosem, pisze o tym, którego słuchałem. Nie sądzę, żeby jakieś dodatkowe poprawki diametralnie zmieniły charakterystykę jego grania. A może po prostu nie do końca mi pasuje granie systemu, w którym go słuchałem. Może w takim, który by mi podszedł, byłbym XSem oczarowany ? I tak właśnie obstawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Patrykowski said:

 Nie sądzę, żeby jakieś dodatkowe poprawki diametralnie zmieniły charakterystykę jego grania.  ?

Zmiana zasilanie, dosłownie jak to napisałeś zmienia diametralnie cały charakter tego dac. Jenak już i tak nic nie zmieni Twojego nastawienia, bo widzę że decyzja zapadła. Na szczęście wiele jest dobrych dac ów jest w czym wybierać. To samo z ludźmi jeden doceni to co ma na wyciągnie ręki inny będzie kręcić nosem i kupi używkę za 5tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, gustwao napisał:

Zmiana zasilanie, dosłownie jak to napisałeś zmienia diametralnie cały charakter tego dac. Jenak już i tak nic nie zmieni Twojego nastawienia, bo widzę że decyzja zapadła. Na szczęście wiele jest dobrych dac ów jest w czym wybierać. To samo z ludźmi jeden doceni to co ma na wyciągnie ręki inny będzie kręcić nosem i kupi używkę za 5tys. 

Właśnie nie podjąłem decyzji. Miałem posłuchać usiebie tego XSa z lampowym pre albo pasywką (mam końcówkę) ale się porobiło na świecie...

Przy okazji, macie jakiś pomysł na pre do mojego Arcama 9p? Pasywka to jest oczywista sprawa ale może coś aktywnego? Kompletnie nie jestem w temacie preampów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Patrykowski napisał:

Właśnie nie podjąłem decyzji. Miałem posłuchać usiebie tego XSa z lampowym pre albo pasywką (mam końcówkę) ale się porobiło na świecie...

Przy okazji, macie jakiś pomysł na pre do mojego Arcama 9p? Pasywka to jest oczywista sprawa ale może coś aktywnego? Kompletnie nie jestem w temacie preampów.

Byleś u mnie i słyszałeś XSa ? precyzja, ilość detali, dynamika, szybkość i scena - to ostatnie rzeczy jakie mu brakują ? Różnica pomiędzy nim a innymi DAC które się do niego zbliżają to charakterystyka dźwięku ( plany pomiędzy częstotliwościami, wysuniecie detali, bezpośredniość itp , muzykalność i i sygnatura, ciepło, neutralnie, chłodniej) - te elementy decydują czy podejdzie on w systemie czy nie. Cała reszta jest na bardzo wysokim poziomie.

Porównując go z innymi DAC czy nawet teraz z Holo XS jest DACem neutralnym w stronę jasnego grania ale z zachowaniem dużej muzykalności ( inaczej niż np w AUDIO GD na Sabre 9018 gdzie jest kliniczność i suchość, Audio GD nie ma też takiej separacji jak XS). Można to delikatnie skorygować OPA (np dodając mu zamiast 401 - Staccato  - wtedy przekaz się ociepli, ale minimalnie spadną detale i dynamika, jak jeszcze chłodniej to wtedy Bursony Vivid) Do neutralnie, ciemniej grających systemów (w tym lamp)) jest idealny. To oczywiście moje odczucie (mam kilka tranzystorów - wzmacniaczy i końcówek i lampę). Oczywiście wszystko zawsze weryfikuje odsłuch we własnym systemie - sprzęt to jedno, ale warunki odsłuchu, pokój to drugie. Inaczej nie nabierze się pewności. I mówię tu o odsłuchach takich po kilka dni a nie na godzinę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2020 o 09:04, cino napisał:

Jest sens wymieniac lampe w 05b jesli gram po xlr?

Mam kilka oryginalnie zapakowanych lamp 6N3P GOLD NOS gdyś był zainteresowany zapraszam na PRV.
6N3P nieco poprawiają dynamikę i szczegóły.

Edytowane przez Raduli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/27/2020 at 5:56 PM, SzaacH said:

Panowie, pytanie do wersji XSa w wersji B. Czy ktoś pozbył się filtra przed zasilaczem? ( tego żółtego) i jaka jest różnica w dźwięku jeśli tak?

Ja usunolem, ale jednoczesnie wymienialem gniazdo na kabel sieciowy, bezpiecznik i kabel sieciowy.

zmiany jak najbardziej na plus ale nie jestem w stanie stwierdzic co mialo najwieksze znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.