Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, finchers said:

hmmm Panowie skąd mogę teraz dostać te opa 401 ?

Z Korei już nie wysyłają?chyba że to jest na tę chwilę?ze względu na kwarantanne?

Na pewno na chwilę będzie przerwa, jest teraz "wojna" gospaodarcza z Chinami i przy okazji innym państwom z Azji się oberwie. 

Ktos na forum sprzedawał też opm2320D to brat prawie bliźniak, a one są bardzo podobne do opm401. Są troszkę szybsze, przez co bardziej uniwersalne. 

Jak nie to trzeba będzie poczekać ze 2-3tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cd. Modów 

Polecam wymienić zielone kondy vishay 2.2uF 63V na jakieś inne lepsze nawet wima mkp 10 będzie dobrym i tanim upgrade. Jednak proszę nie kupować o większej lub mniejszej pojemności niż  2 uF innych. 

Testowałem od 1.5 uf do nawet 6.8uf i tylko te co pisałem wyżej się sprawdziło, nic się nie rozjeżdżało. Ja tą wima mam zbocznikowane zwykłym Mundorfem supreme 0.1uF. On jest dość ciemny ma górze (unikam jasności jak diabeł świeconej wody), ale za to średnica i dół jest fajna. Góry nic nie psuje. 

Po tym zabiegu przestrzeń w głąb oraz czarne tło się zwiększa. Może ktoś inny znajdzie jakieś lepsze rozwiązanie w tym miejscu i coś napisze.

Wesołych świąt Wielkanocnych życzę wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, cino napisał:

Zakladam ze 05a oraz 05b ma ten sam uklad xmos. U mnie po licznych probach zdecydowanie usb. 

teraz tylko pytanie, czy to zasługa kiepskiego coaxa w DAC, czy dobrego USB Xiangu?

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2020 o 18:39, SzaacH napisał:

Dlaczego niby nie można zamawiać z Chin czy Korei? Zamawiałem z aliexpress ( paczkomat i wszystko przyszło ) i idą kolejne bo mam powiadomienia. Koreańczy ( kupuje się od producenta np przez ebay) wysyła przesyłka lotniczą  - 2 tg i są w Polsce.

 

https://www.ebay.com/itm/1G-OPM2401-MK2s-DUAL-AUDIOFEEL-DISCRETE-OP-AMP-Some-as-a-OPA2301-High-imp/282202265768?_trkparms=aid%3D1110002%26algo%3DSPLICE.SOI%26ao%3D1%26asc%3D20190711095549%26meid%3D7fabdb03b319425981b617a7661e3b18%26pid%3D100047%26rk%3D6%26rkt%3D12%26sd%3D273230437086%26itm%3D282202265768%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2047675%26algv%3DSellersOtherItemsV2&_trksid=p2047675.c100047.m2108

 

dalej dupa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, julius-6 napisał:

gram dac-05a po RCA, które wejscie jest wg was lepsze? COAX czy USB ?

 

18 godzin temu, cino napisał:

Zakladam ze 05a oraz 05b ma ten sam uklad xmos. U mnie po licznych probach zdecydowanie usb. 

Tu nie ma co zakładać tylko sprawdzić w specyfikacji obu. W wersji B pod względem specyfikacji USB jest lepsze a jak to się przekłada na brzmienie, jeżeli słucha się tylko np. 24/192. ( nie do sprawdzenia ) Modele A i B to dwa różne przetwornik a łączy je nazwa. Więc trzeba to rozpatrywać całościowo. 

Już o tym dużo wcześniej pisałem porównując wejścia cyfrowe w wersji A. Najpierw może różnice między coax a optycznym. Jest delikatna różnica, która wynika z zastosowanego IC Coax. Delikatna ale jest. Sprawdzałem na kilku IC Coax (jeżeli ktoś słyszy kabelki) Różnica ta jest mniejsza, niż przy zastosowaniu różnych kabli IC RCA czy IC XLR. Między wejściem USB i Optycznym praktycznie nie zauważyłem różnicy ale korzystałem jedynie z kabelka USB od drukarki. Pewnie i tu kabelkiem można lekko poprawić brzmienie. Mnie najbardziej odpowiada połączenie wejście COAX i wyjście XLR. Można sobie kabelkami zrobić ten ostateczny "szlif" pod siebie. Oczywiście zasilającym też. 

Wersji "B" nie miałem okazji tak testować. W XS "B" po USB można przesyłać pliki wyższej rozdzielczości DSD64, DSD128, DSD256 ... no i tu jest wyraźnie słyszalna różnica na korzyść zwłaszcza ( DSD256 - więcej "holografii") 

Edytowane przez Jargier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2020 o 20:20, gustwao napisał:

Ja Ci powiem tak na kości 2x ak4497 z r-core taniej będzie ciężko znaleźć innego dac. Zwlasza że teraz dolar oraz euro tak poszybowało w górę, że jakbyś chciał kupić nowego w chinach to nie zmieścisz się w tej cenie. Jak jeszcze doliczą Ci cło lub podatek to ?

Sam musisz podjąć decyzję. 

Jak znalazłbyś kogoś znajomego kto mógłby zrobić w nim mod za 700-800 zł to długo go nie sprzedaż. 

Mam takiego chińczyka na z 2xAK 4497. W tej cenie naprawdę gra nieźle przynajmniej w porównaniu z wbudowanym dackim w Hegla H300. Na razie puki co zmieniłem Ne5543 na AD797 a ne5532 na muses 8820. Próbowałam też 8920 ale on jest jakiś dziwny i się nie przyjął ;). Warto brać w wymiane na inne opampy w tej aplikacji układu ? Może kondensatory jak radzicie  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, PolTor said:

Mam takiego chińczyka na z 2xAK 4497. W tej cenie naprawdę gra nieźle przynajmniej w porównaniu z wbudowanym dackim w Hegla H300. Na razie puki co zmieniłem Ne5543 na AD797 a ne5532 na muses 8820. Próbowałam też 8920 ale on jest jakiś dziwny i się nie przyjął ;). Warto brać w wymiane na inne opampy w tej aplikacji układu ? Może kondensatory jak radzicie  ?

Wrzuć zdjęcie na priv co ma w środku to może coś podpowiem. 

Kondy oczywiście bo tam sam chiński syf. A i tak gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was kto ma wersję B, oraz Jantzen Superior 2,2uf w miejscu czarnych kondów, może sprawdzic czy ma absolutnie czyste wokale np w takim kawałku Finka? ( zródło np malina i tidal by było optymalnie) WAŻNE DAC musi być ustawiony na głośności 100% ( czyli bez sterowania głośnością z aplikacji itp) kawałek (wersja live): 

 

 

Edytowane przez SzaacH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ogólnie to chciałbym się przywitać w klubie xianga ?

Daca 05b mam od ponad roku dopiero niedawno dzięki koledze Gustwao i kilku innych osób które zainspirowały mnie do zajrzenia do środka i wymiany kilku elementów .

Wymieniałem elementy etapami 

- usunięcie filtra + Gniazdo iec Viborg 

- wymiana opamow na 3xstaccao a następnie na 2xstaccao 1x2320

- wymiana kondensatorów na czerwone jantzeny + mika

Każda zmiana wpłynęła pozytywnie na dźwięk 

przerobilem tez kilka lamp o ile przed tymi zmianami nie było zbyt dużej różnicy to po nich już zdecydowanie bardziej słyszalne finalnie została WE 396a

w dalszych planach są kondensatory i rezystory ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pabli napisał:

Cześć 

Mam 05b.  przesłuchałem ten kawałek . Wokale nie są czyste takie jakby ktoś koc nałożył na nie   ? .  Instrumenty wydają się bardziej czyste i łatwiej zlokalizować na scenie . Nie wiem czy o to chodziło 

pozdrawiam 

Powinny być czyste, pytałem bo Superior jest baaardzo dokładnym kondensatorem i może sypać przy pewnych częstotliwościach na wysokich. Miałem tak stosując 2,7uf ( zamiast 2,2) Wszystkie zmiany wprowadzane do XSa powodją ze staje sie bardzo neutralny i nie wybacza słabym utworom. Niedługo podrzucę co zrobiłem u siebie ? Warto zrobić upgrade kondów zasilania. Bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, SzaacH said:

Czy ktoś z Was kto ma wersję B, oraz Jantzen Superior 2,2uf w miejscu czarnych kondów, może sprawdzic czy ma absolutnie czyste wokale np w takim kawałku Finka? ( zródło np malina i tidal by było optymalnie) WAŻNE DAC musi być ustawiony na głośności 100% ( czyli bez sterowania głośnością z aplikacji itp) kawałek (wersja live): 

 

 

05b plus Jantzeny zbocznikowane mikowymi. 
Tidal z Cocktail audio x45 po usb do xianga, wyjscie xlr

Wsluchiwalem sie i nie zauwazylem nic podejrzanego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Coś ostatnio cisza, przez ten czas przetestowałem fajne i bardzo efektywne mody. Warto wymienić tranzystor w sekcji analogowej, jednak nie na pierwszy lepszy i musi być dobre źródło zakupu. Bo tz. chinskie często nie przyniosą zamierzonego efektu. Nawet w sklepach dużo jest "podrób". Proszę nie zapominać, że chińskie są również oryginały. 

Druga propozycja dotyczy tylko użytkowników z kością AK4497. Zainteresowanych zapraszam na priv. 

Te zmiany mają większe znaczenie jak mamy wymienione kondenstory zasilania i przynajmniej jeden lub dwa regulatory. Po tych zmianach ładnie eksponuje się środek pasma nie jest taki "wycofany". To nie oznacza że przesuwa się do przodu, nie, raczej bardziej odrywa sie w głąb. Góra zawsze zagra lepiej, doł również (dużo zależny od pomieszczenia) , jednak jak dla mnie często brakuje środka. Te dwie modyfikacje poprawiają fajnie pasmo, a średnica fajnie się "odrywa".

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, jeekub said:

Gustwao, które kondy zasilania podmieniłeś i na jakie? Straciłem na chwilę klub z oczu. Ktoś może podrzucić też linka do 396a w niezabójczej cenie?

 

U mnie w zasilaniu siedzą teraz mundorf mlytic 150uf , Kasai 100uf, 220uf, 2200uf, Wurth i mlytic 4700uf oraz elan carefines 1000uf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jest na grupie ktoś ze Szczecina, żeby pożyczyć na 1 dzień do odsłuchów 05B, najlepiej po modyfikacjach?

Mam coś takiego w zestawie, że nie zgrywa się czasem nawet z dobrymi przetwornikami. Nie zarabiam tyle co kiedyś, więc wymiana DAC-a wydaje się najrozsądniejszą i najbardziej wydajną
W zamian mogę pożyczyć np. VdH Revelation lub zestaw DAC + interfejs: C.E.C. DA53 + M2Tech Hiface Evo. Albo np. iFi iTube lub Vdh First Ultimate lub Metal Screen.

Zwyczajnie boję się kupić a potem kombinować. Ostatnio doznałem porażki z potencjalnie dobrymi kandydatami (np. Shiit Bifrost 2 czy Chord 2Qute). Przy czym nie były to złe przetworniki. Nie kompensowały jednak wad mojego systemu i nie wpasowały się w moj gust brzmieniowy.

Jeszcze jedno pytanie: czy można przełączać bez problemu między podłączonymi dwoma wyjściami? Interesuje mnie wyjście XLR (w którym nie ma lampy) i RCAz lampą. Teraz, gdy np. wocale brzmią zbyt ostro lub twardo, przełączam na RCA. Tracę trochę detali i stereofonii ale jest łagodniej.
Czy można coś takiego robić z 05B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.