Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Dlatego też zaznaczyłem, że wersja "A" ma nawet 9 opampów z tym, że dwa mniej istotne. Ale też ma większą ilość kombinacji przy wymianie opampów. Co prawda inny też scalak niż w wersji "B". Ale chciałem przez to zwrócić uwagę, że 05A na kości PCM po modyfikacji, gra bardzo podobnie do Dac`a na kości AKM z jakim porównywałem. Więc nie tylko główny scalak ale i jego aplikacja ma znaczenie. Co prawda słyszałem XS 05B jedynie w wersji podstawowej bez modów i już podobało mi się. Mogę sobie jedynie wyobrazić, na podstawie moich modów wersji "A" , jak może zagrać "B" z tak poważnymi modami. 

Kolega #SzaacH dość dokładnie opisał swoje mody oraz bardzo bardzo kolorowo brzmienie ? uzasadniając poniesione koszta. Ale nie ważne, bo nawet gdyby wydał 1500 zł na mody, na pewno uzyskał brzmienie swojego Dac`a na poziome sklepowego w cenie dużo dużo droższego. Nie jestem przeciwny modyfikacjom, wręcz przeciwnie.( oprócz tzw. modów wzmacniaczy Nad ) Staram się być jedynie obiektywnym i też spojrzeć trochę krytycznym okiem na sprawę całościowo i nie ulegać emocją. Wiem jak cieszą modyfikację.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Jargier said:

Tak. Dlatego też zaznaczyłem, że wersja "A" ma nawet 9 opampów z tym, że dwa mniej istotne. Ale też ma większą ilość kombinacji przy wymianie opampów. Co prawda inny też scalak niż w wersji "B". Ale chciałem przez to zwrócić uwagę, że 05A na kości PCM po modyfikacji, gra bardzo podobnie do Dac`a na kości AKM z jakim porównywałem. Więc nie tylko główny scalak ale i jego aplikacja ma znaczenie. Co prawda słyszałem XS 05B jedynie w wersji podstawowej bez modów i już podobało mi się. Mogę sobie jedynie wyobrazić, na podstawie moich modów wersji "A" , jak może zagrać "B" z tak poważnymi modami. 

Kolega #SzaacH dość dokładnie opisał swoje mody oraz bardzo bardzo kolorowo brzmienie ? uzasadniając poniesione koszta. Ale nie ważne, bo nawet gdyby wydał 1500 zł na mody, na pewno uzyskał brzmienie swojego Dac`a na poziome sklepowego w cenie dużo dużo droższego. Nie jestem przeciwny modyfikacjom, wręcz przeciwnie.( oprócz tzw. modów wzmacniaczy Nad ) Staram się być jedynie obiektywnym i też spojrzeć trochę krytycznym okiem na sprawę całościowo i nie ulegać emocją. Wiem jak cieszą modyfikację.  

Trzeba po prostu posłuchać, odbiór osobisty dużo zmienia w definicjach. Ludziom ciężko uwierzyć że coś nie tylko gra dużo lepiej od prawie każdego toppinga (nie słuchałem najnowszego dlatego prawie) jaki i innych w tym przedziale cenowym włącznie z uzywkami,  jak również i droższymi zabawkami jak u kolegi Szaach. Wersja z AK4497 ma inaczej zrobione zasilanie od innych wersji XS w sekcji cyfrowej, gdzie ukrywa się właśnie tam, największy potencjał tego DACa. I czy zagra high-endowo, czy tylko lepiej niż topping to zależy właśnie od tej sekcji. Szaach się o tym przekonał dlatego szuka drugiego. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jargier napisał:

Kolega #SzaacH dość dokładnie opisał swoje mody oraz bardzo bardzo kolorowo brzmienie ? uzasadniając poniesione koszta. Ale nie ważne, bo nawet gdyby wydał 1500 zł na mody, na pewno uzyskał brzmienie swojego Dac`a na poziome sklepowego w cenie dużo dużo droższego. Nie jestem przeciwny modyfikacjom, wręcz przeciwnie.( oprócz tzw. modów wzmacniaczy Nad ) Staram się być jedynie obiektywnym i też spojrzeć trochę krytycznym okiem na sprawę całościowo i nie ulegać emocją. Wiem jak cieszą modyfikację.  

Mówiąc szczerze sam byłem bardzo sceptycznie nastawiany do modyfikacji i wymiany podzespołów. 

Byłem w swoim opisie nad wyraz delikatny ? Mogłem napisać że opadłą mi szczeka i XS deklasuje sprzęt 3 krotne drożyszy (Holo spring, Audio GD 28.38 itp) i uważany przez wielu jako bardzo dobry. Tylko że to niczego nie wnosi. Oczywiście trzeba posłuchać. Ale ciężko się rozmawia z kimś o DAC, którego się nie słuchało ? To na napisałem nie jest z kategorii "wydaje mi się" albo "myślę że" ?Mam inne DAC i testuje XSa od dobrych kilku miesięcy. I to juz 2giego ? z modyfikacjami i bez. ?  I nie poprawiam sobie humoru pisząc o tym na forum,  że dobrze wydałem 1000 zł ?  trochę zataczamy znów koło i wraca pytanie czy w ogóle warto modyfikować i poprawiać producenta. W tym przypadku zdecydowanie tak.

Całkowita zgoda co do tego że nie każdemu podejdzie sygnatura dźwięku która mi się podoba. Tu się zgadzam. 

W moim odczuciu XS zwraca dźwiękowo kilkukrotnie więcej niż się w niego wkłada PLNów. Czyli modyfikacja nie tylko jest uzasadniona, ale jest wręcz jest marnowaniem potencjału sprzętu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprzedania mój 05B pierwsza wersja na AK4495, trafo totoid, 100% sprawny, po kilku modach, w bardzo dobrej cenie. Zostaje Chord. Dla zainteresowanych zdjęcia na priv. Bufor Staccato, szybkie diody, Jantzen Superior zbocznikowany mikami, gniazdo kabla zasilającego miedziane, lampa GE, usunięty filtr przed trafo.

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów ponawiam prośbę ? Jak ktoś ma wersję z podwójnym trafo, na AKM 4497 to ja poproszę ?

Każdy może zrobić też jak ja: Kupić nowy DAC za 7K PLN, postawić koło XSa zmodyfikowanego i zastanawiać się co zrobić z nowym sprzętem. Pełna zgoda  - ten za 7K na logo takie jak trzeba i ładniej wygląda na półce audio. I jeszcze na forach piszą ze gra lepiej od wielu klocków za 3x taka kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2020 o 21:09, SzaacH napisał:

Krótka aktualizacja odnośnie modów mojego XSa ( Na AKM 4497 i Rcore)

Zmiany vs stock:

1. Wymienione kondensatory w torze audio ( Elna Simlic 2, Rubycon, Nichicon KZ) Foliowe na Audyn True Cooper Max i Mundorf SGO

2. Wymienione kondensatory w zasilaniu: Elna LAO, Mundorf Mlitc, Nichicon KZ, FG, Elna Smilic 2

3. Gniazdo zasilające Furutech ( rodowane) + nowy bezpiecznik

4. Ominięty filtr zasilania ( wejściowy)

5. Diody Vishay

6. 3x OPA 401

7. Nowe gniazda RCA ( przelotowe  - nie trzeba wylutowywac całości aby wyjąc płytkę)

8. Wszystkie połączenia kondensatorów (jeśli potrzebne) i przewody  - Jantzen solid core 6N

9. Zmieniona lampa ( testy patrz posty wcześniej) 

10. Przetwornice  - wymienione 6V oraz 5V na dyskretną 

Do wymiany: tranzystor + gniazdo BNC ( takie jak stosowane jako opcja w nakładkach do maliny)

 

Dzięki za sugestie. Nie jestem w stanie dokonać nawet połowy tych modyfikacji. Nie mam szansy też usłyszeć po modyfikacjach. Parę razy się w mody wpakowałem (min. kolumn, CD). Problem zaczął się, gdy po wszystkim nadal czułem niedosyt. Niestety, po modach musiałem wszystko sprzedać poniżej ceny niemodyfikowanego. Czyli cały koszt części i czasu poszedł na straty. Nie jestem też przekonany o ich sensie finansowym. Nie zarabiam już tyle co dawniej. Nie mogę i nie chcę tak ryzykować. Zwyczajnie się obawiam. Z moich doświadczeń wynika, że jak do Skody włożysz silnik Ferrari, to nie uzyskasz supersamochodu. Wolę sprowadzić Denafripsa Aresa z USA lub kupić kit Soekrisa 1941 i samemu złożyć. I podejrzewam, że wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2020 o 15:07, Lolomanolo napisał:

Widzę, że mamy podobne problemy. Ja też postawiłem na przejrzystość, która jest naprawdę imponująca, ale z drugiej strony stała się przekleństwem, bo jak coś jest źle nagrane/zrealizowane to zwyczajnie nie da się tego słuchać...
Powiem Ci, że ja słuchałem na XS 05-a i tu bardzo fajne średnie, nieagresywna góra, ale basu przydałoby się zdecydowanie więcej. Potem idac2, dodało basu, reszta pasma bez większych zmian, ale scena się trochę pogorszyła. Potem wjechał mx-dac i tutaj basu jest jak trzeba, ale średnie już odrobinę chudsze i góra bardziej wyeksponowana. Natomiast co ten dac zrobił ze sceną, szczególnie w głąb to mistrzostwo świata, dlatego zdecydowałem się parametrycznym eq trochę ściągnąć górę i wyższą średnicę i jest bardzo spoko.
Posłuchałbym jeszcze chorda u siebie i brałem właśnie pod uwagę bufor lampowy. Ten od ifi zbiera dobre recenzje, które zdaje się potwierdzasz i myślę, że z tym mx-dac to mogłoby być to.

Aktualizacja.

Zmieniłem interfejs USB-SPDiF i zmieniło się bardzo wiele. Teraz mam Gustarda U12 i znacznie utemperował analityczne wybrzmienia. Prawdę mówiąc na Tidalu przez Audirvanę jest właściwie dobrze. Ze względu na typowe modyfikacje Tidala, czyli dociążenie dźwięku w dolnej średnicy i zaokrąglenia wysokich, kosztem sporego zawężenia (i wypchnięcia do przodu) sceny i drobnego spadku analityczności. Na samym Tidalu wręcz za bardzo gładzi. Wymienię ostatni kabel zasilający (bardzo duże zmiany wprowadziły kable zasilania, co mnie totalnie zaskoczyło), ew. XLR i wtedy zobaczę. Jak widzę skalę zmian wnoszonych przez kable, zaczynam rozumieć że żonglowanie pudełkami przed docelowym okablowaniem mija się z sensem.

Drugi raz posłucham Bifrosta 2 (multibit, więc R2R), bo teraz zagra zupełnie inaczej. Na szczęście mam do niego stały dostęp.

Dzięki zmianie na Gustarda mogę w końcu używać VdH Revelation, który dotąd leżał w szafie bo zbyt obnażał niedoskonałości średnicy i wysokich. Każde kolejne zmiany trochę spolerowują niedoskonałości. Właściwie do pokonania mam lekką metaliczność i brak dociążenia. Ale żebyś zrozumiał mnie dobrze, już nie taką na poziomie wymiany klocka tylko kabla. Jak się uda spolerować do akceptowalnego poziomu, to będę miał więcej czasu na szukanie daka.
Ten mój, choć nieznany u nas, to wcale nie taka popierdółka. W pełni symetryczny tor, brak opampów w torze. Dyskretne moduły wzmocnienia CCtech - obróbka 2 poziomowa. Najpierw napięciowa z małym wzmocnieniem (singleended w klasie A bez pętli) i bufor prądowy ze stałym ze stałym wzmocnieniem w trybie push-pull. Ostanie flagowe kości BurrBrown (podwójne PCM1796) przed wykupieniem przez TI i zepchnięciem do roli dostawcy scalaków. Układ LFE. CEC zażądało od Candeiasa, by zrobił im daka nawiązującego brzmieniem do ich gramofonów.
Czyli to nie taka udręka. Tyle, że ma 15 lat i jest mało znany. Najlepsza rekomendacja, że trzyma cenę. Teraz jest droższy niż 8 lat temu, gdy go kupowałem!
Dlatego nie mam parcia na zmianę za wszelką cenę. Boję się modów, które nic nie wniosą. Jak dotąd wygrywał (pamiętaj, że w moich uszach) z wieloma droższymi dakami. Dlatego wolę poruszać się powoli. Im dłużej czytam, tym bardziej mam ochotę na R2R.
Boję się, że 05B (nie mając lampy w torze XLR) może być krokiem w tył. Po paru setkach wydanych i tygodniach grzebania, zacznę od nowa. Gdy kupuję używanego, niemodyfikowanego, to praktycznie mogę go odsprzedać natychmiast bez strat. Tym bardziej, że ton wielu ocen wyraźnie sugeruje lampowe upiększanie, którego nie lubię. Nie chcę mieć dużych, ciepłych głosów wypchniętych przed kolumny, z głęboką ale bardzo delikatnie zarysowaną sceną o półkolistym kształcie. A takie mam doświadczenia z lampowymi dakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Woodolec said:

Z moich doświadczeń wynika, że jak do Skody włożysz silnik Ferrari, to nie uzyskasz supersamochodu. Wolę sprowadzić Denafripsa Aresa z USA lub kupić kit Soekrisa 1941 i samemu złożyć. I podejrzewam, że wyjdzie taniej.

Podejrzewam że właśnie takiego doświadczenia koledze brak, bo DACi to nie samochody. Jak zajrzymy do środka wielu DACów to podzespoły prawie takie same. Różnice to tylko kości oraz jakość podzespołów nic więcej. A to gigantycznie wpływa na brzmienie. 

Faktycznie jak nie czujemy się na siłach i nie mamy kogoś kto mógłby nam pomóc w modach to lepiej wybrać droższa, ale bezpieczniejszą formę kupując gotowca. Tylko nie polecam potem porównywać XS zmodyfikowanym jak Szaach. Bo może być niedosyt ?

2 hours ago, Woodolec said:

Mam inne pytanie. Czy musieliście (i ile) dopłacić do ceny z Aliexpress czy China-hifi? Podatek, VAT? Czy nadal zwykła paczka ogranicza ryzyko naliczenia cła?

Wszystko zależy jak dogadasz się z chińczykami, ja raz jak kupowałem XS ak4495seq to płaciłem tylko VAT, drugi raz jak kupowałem XS AK4497 to dopłaciłem 10$ i nie płaciłem nic żadnego cła ani podatku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gustwao napisał:

Faktycznie jak nie czujemy się na siłach i nie mamy kogoś kto mógłby nam pomóc w modach to lepiej wybrać droższa, ale bezpieczniejszą formę kupując gotowca. Tylko nie polecam potem porównywać XS zmodyfikowanym jak Szaach. Bo może być niedosyt ?.

Właśnie po to piszę na grupie, żeby kiedyś posłuchać. Nie jestem tak aktywny w środowisku jak dawniej. Nie jeżdżę już setek kilometrów na zloty i odsłuchy.

Chętnie przekonałbym się. Sprzedał np. Aresa i zrobił moda. W drugą stronę to o wiele niebezpieczniejsza droga. Można się nadłubać, przepłacić i na końcu stwierdzić że to nie to.
Z moich doświadczeń wynika, że mody są jak dzieci. Ich geniusz doceniają tylko rodzice. Fakt, czasy się zmieniły. Jednak jeszcze 5-10 lat temu spotkałem dziesiątki modów, które poprawiały jedno a psuły drugie. Daltego dziś podchodzę do takich entuzjazmów z ciekawością, gotowością ale i pewnym dystansem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, gustwao napisał:

Wszystko zależy jak dogadasz się z chińczykami, ja raz jak kupowałem XS ak4495seq to płaciłem tylko VAT, drugi raz jak kupowałem XS AK4497 to dopłaciłem 10$ i nie płaciłem nic żadnego cła ani podatku. 

Z Chińczykami dogadać się nie da. To chyba raczej sposób wysyłania. Kiedyś gdy wysyłało się kurierem, to miało pewność wyłapania. gdy pocztą, nie. Ostatnio kupiłem gniazda i wtyczki zwykłą pocztą i nie musiałem dopłacać. Ciekawe, jak z dużymi zakupami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Woodolec said:

Z moich doświadczeń wynika, że mody są jak dzieci. Ich geniusz doceniają tylko rodzice. Fakt, czasy się zmieniły. Jednak jeszcze 5-10 lat temu spotkałem dziesiątki modów, które poprawiały jedno a psuły drugie. Daltego dziś podchodzę do takich entuzjazmów z ciekawością, gotowością ale i pewnym dystansem.

Każdy może mieć swoje zdanie, ja jeszcze kilka lat temu podobnie myślałem, jak to sam zauważyłeś, czasy się zmieniają. I jak zawsze przy modach diabeł tkwi w szczegółach. Nie wszystkich interesują szczegóły, każdy chciałby wydać niewiele albo nic zmieniając tylko jedna lub dwie rzeczy i uzyskać gigantyczny progres. Jednak tak nie jest, trzeba robić krok po kroku, a nieraz zrobić jeden krok w tył, aby następnie pójść 5 kroków do przodu. 

Ostrożności nigdy nie zaszkodzi. To ile jest danych elementów w jednym urządzeniu nie gwarantuje efektu końcowego. Zobacz jakie swoje DAC budują tu na tym forum ludzie i jak one grają, zaglądając do środka można przecierać oczy że tam prawie nic nie ma. Jednka liczy się tylko dźwięk który wydobywa z takiego podełka.

Kiedyś z 15 lat temu pamiętam jak byłem na jednym z odsłuchów i jeden koleś przyniosły samemu zrobiony wzmacniacz i zlampizowany cd. Nie mogłem uwierzyć, że skosił tymi zabawkami wszystkie markowe zestawy przyniesione przez kilka osób. Dopiero wzmak za 5000zl (rok chyba 2005) grał na podobnym poziomie, to samo CD. Od tamtego czasu inaczej podchodzę do diy. 

Każdy produkt można a nawet trzeba zmodowac. Uzyskując dobry efekt jednka od czasu do czasu trafiają się perełki jak XS w wersji 2x ak4497 

2 hours ago, Woodolec said:

Z Chińczykami dogadać się nie da. To chyba raczej sposób wysyłania. Kiedyś gdy wysyłało się kurierem, to miało pewność wyłapania. gdy pocztą, nie. Ostatnio kupiłem gniazda i wtyczki zwykłą pocztą i nie musiałem dopłacać. Ciekawe, jak z dużymi zakupami.

Z chińczykami bardzo łatwo się dogadać trzeba tylko spróbować. Jednka jak nie chcesz to przygotuj kasę na przynajmniej VAT i do dzieła. Teraz nie ma znaczenia czy kurier czy poczta wszystko zależy co kupujesz i w jakiej cenie. Taki podatek i cło płacisz. 

Drobne rzeczy mogę nie zauważyć. ?

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszło trzy lata temu kupiłem XS 05A za 240$.(800-900zł) Miał to być Dac do systemu na wieś, gdzie jeżdżę na wakacje. Całkowitej taniochy też nie chciałem. Jak przyszedł, to podłączyłem do systemu w domu, gdzie miałem już Daca za ok, 2700 zł. Po 5 min zdecydowałem, że sprzedaje starego i zostawiam chińczyka. Prosta i nieinwazyjna wymiana opampów b. poprawiła brzmienie .I w sumie można by było już na tym zakończyć. Ten Dac jest jak "dobre tanie wino". Dlaczego? Bo jest "tani" i "dobry". Teraz na Ali widzę cenę XS 05B full wypas za prawie 2k. Nawet gdyby go nie dotykać, to jego brzmienie warte jest tej ceny. Wygląda jak wygląda - jak "tanie wino" ale kopie jak diabli ?

Edytowane przez Jargier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jargier said:

Teraz na Ali widzę cenę XS 05B full wypas za prawie 2k. Nawet gdyby go nie dotykać, to jego brzmienie warte jest tej ceny ?

Jeszcze nie tak dawno można było kupić za około 1700, ale złotówka poleciała na psy i trzeba ponad 200 zł dołożyć. Takie czasy. Szkoda go nie dotykać, zmarnowany potencjał. Bez modów to dobry rocznik młodego wina, po modach to szlachetne 15 letnie wino i to nie byle jakie. Jedak nie dostępne dla wszystkich. 

Czytałem na zachodnich forach, że Denafrips Ares gra jak Holo Spring Audio R2R 1. Natomiast denafrips pontus to poziom Holo Spring 3. Szaach jak sam wspominał ma Holo poprawionego w stosunku do wersji 1. 

Ciekawe gdzie pomiędzy tymi wersjami można byłoby sklasyfikować XS AK4497 po pełnych modyfikacjach o których wspomniał Szaach może z małymi jeszcze poprawkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Holo w wersji Armature Asterion z 2 powodów. Pierwszy nie chciałem płacić dodatkowej kasy za same kondy w wersji 3, trafo mam takie samo jak w wersji 3. Sam mogę zrobić upgrade wymieniając 4 duże kondy w zasilaniu i 2 w kondensatorach wyjściowych. W wersji 3 jest tam Evo SGO ( nawet nie Supreme) nie było sensu dokładać takiej kasy. 2 powód: Dostępność Antaresa. To podobno też perełka. Niektórzy mówią że lepsza od Terminatora ? problem w tym że jeszcze miesiąc temu trzeba było na niego czekać od 8 do 10 tyg, + czas wysyłki. Do tego trzeba dorzucić problemy z transportem lotniczym, więc kupiłem coś w EU. Antares był prawie niedostępny w EU. Więc pozostawał tylko producent. 

Przy zakupie swoich XSow zawsze płaciłem i podatek i VAT. Niestety (transport DHL) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jargier napisał:

No właśnie. Mógłbyś gdybyś mógł pokrótce napisać co zdecydowało, skoro miałeś porównanie do XS. Było by to ciekawe.

Holo Spring ma bardzo dobre opinie - w sumie ciężko znaleźć w ogóle złe. Chciałem dobry DAC R2R - wiec pod uwagę ( w rozsądnych pieniądzach dla mnie) brałem Ares, Pontus, albo własnie Holo Spring. Zdecydowała dostępność i kasa. Armature jest własnie produkcją Holo na rynek EU. Taka hybryda - wg Audiophonics - inna wersja (jak pełna 3) nie jest uzasadniona kosztowo i nie przynosi takich zmian vs v1.

Dlatego Asterion ma lepsze trafo - O-type, ale standardowe kondy ( pewnie żeby obniżyć koszt). XS w tym czasie był po podstawowych modyfikacjach (zmienione gniazdo zasilania i wymienione kondy czarne na Janzenty czerwone) w tym porównaniu Armature było we wszystkich aspektach lepsze - scena, nasycenie dźwięku, detale, tło itp. Holo we wszystkich aspektach technicznych było lepsze od XSa.

Izolacja i kwarantanna spowodowały że postanowiłem zmodyfikować mocniej XSa, powiedzmy z nudów ? 

Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Żeby było śmieszniej, sygnatura dzwieku XSa jest teraz po modach bardzo podobna do Holo, z tym że dźwięk jest bardziej otwarty. Holo w porównaniu z nim gra jak by był pod kocem. XS zyskał po modyfikacjach bardzo dużą neutralność. Oczywiście jak zamknę moda XSa ( tranzystor Motoroli i nowe gniazdo BNC) zabiorę sie za Holo - wstawię 4 kondy główne flitujące 4700uf (na Mundorfa Mlitic) i pewnie dam miedz lub coś pokroju Jupitera w miejsce wyjściowych MKP. NIe wiem co zrobić jescze z Panasonicami FC 3300uf w zasilaniu, nie za bardzo wiem na co je zamienić żeby coś tam się zmieściło o podobnej wielkości. W ścieżce audio Armature ma Nichincon KZ i Elna Simplic 2. Tym się sugerowałem dobierając kondensatory do XSa. 

Po modach w Holo czekuję wtedy co najmniej wydajności  w wersji 3 lub lepiej ( jak wspominałem w wersji 3 w oryginale jest tylko SGO Evo) Oryginalne Holo w najnowszej wersji 3 ma jedną zaletę w wersji - zdalne sterowanie. To może być ważne dla niektórych userów. Dla mnie nie jest to istotne. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt że wersja najmocniejsza oryginalnego Holo KTE ( v3) to 2600 USD + cło i podatek (w EU to prawie 3000 euro) ....  (różnica 1000USD/EUR  między wersją 1 i 3) sa tez inne różnice pomiędzy wersjami 1 i 3 ale już mniej istotne ( bezpiecznik, inne łączenia elementów, itd)

Dlatego własnie wybór padł na Armature Asterion - za 1600 Euro. 

Uważam go za bardzo dobry przetwornik, najlepszy jaki na razie słyszałem w stocku ? Jest w tym coś, ze w trybie NOS, czaruje tak jak piszą w recenzjach userzy. Nie zawiodłem się wcale.do tego bardzo dobre USB (w wersji 3.0 BTW, a nie jak większość na rynku 2.0)

 

 

Edytowane przez SzaacH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, SzaacH napisał:

Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Żeby było śmieszniej, sygnatura dzwieku XSa jest teraz po modach bardzo podobna do Holo, z tym że dźwięk jest bardziej otwarty. Holo w porównaniu z nim gra jak by był pod kocem. XS zyskał po modyfikacjach bardzo dużą neutralność.

 

22 godziny temu, SzaacH napisał:

Dlatego własnie wybór padł na Armature Asterion - za 1600 Euro. 

Uważam go za bardzo dobry przetwornik, najlepszy jaki na razie słyszałem w stocku ? Jest w tym coś, ze w trybie NOS, czaruje tak jak piszą w recenzjach userzy. Nie zawiodłem się wcale.do tego bardzo dobre USB (w wersji 3.0 BTW, a nie jak większość na rynku 2.0)

Nie za bardzo nadążam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2020 o 09:40, SzaacH napisał:

Każdy może zrobić też jak ja: Kupić nowy DAC za 7K PLN, postawić koło XSa zmodyfikowanego i zastanawiać się co zrobić z nowym sprzętem

Słuchałeś z musical fidelity m6s dac?U mnie mx dac za 2kpln zjadł xs 05a na  śniadanie.Przede wszystkim lepsza przestrzeń , muzykalność i bas.Dźwięk bardziej analogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, thomaz napisał:

Słuchałeś z musical fidelity m6s dac?U mnie mx dac za 2kpln zjadł xs 05a na  śniadanie.Przede wszystkim lepsza przestrzeń , muzykalność i bas.Dźwięk bardziej analogowy.

Nie nie miałem M6S u siebie. 

Chciałbym żeby coś było jasne. Do niczego nikogo nie przekonuje. Opisywałem porównania XSa do popularnych maszynek, pewnie kolo 10 różnych DAC. Od 1000 do 4k PLN. Nie robiłem też tych osłuchow sam. To też jest opisane. Można o nich poczytać we wcześniejszych wpisach. XS po modach związanych z zasilaniem ( uważam je za kluczowe) to inny DAC. Powiem więcej - tak jak pisałem jakość zastosowanych kondensatorów jest bardzo przypadkowa, ESR kondensatorów waha się od 0,5 do ponad 4 ohma. Dlatego tak bardzo XSy grają inaczej u różnych userow. Zastosowano rowniez czasami inne, źle dobrane pojemności, tak jak u mnie.

To co napisałem o modach i porównaniu do Holo/Asterion to informacja którą można przyjąć i coś zrobić z XSem, albo nie ? to nie mój wybór. Ja zrobiłem te modyfikacje i jestem z nich bardzo zadowolony. Serio nie mogę dyskutować z kimś kto nie słuchał tego DAC po modach. To nie jest tylko moja opinia. Każdy kto zaczyna go modyfikować widzi dużą poprawę w dźwięku. Tyle i aż tyle. Jak ktoś będzie chętny chętnie odpowiem co dokładnie zmieniałem. 

Pisałem jedynie o technicznej stronie dźwięku, dokładności, detalach itp. Nie dotykam w ogóle sygnatury dźwięku, muzykalności itp. To są bardzo subiektywne odczucia. To co ja nazywam muzykalnością będzie przesterem dla kogoś innego. I na odwrót. DAC to tylko jeden z wielu elementów toru, to czy coś słychać czy nie po zmianach, to też inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 13:07, Woodolec napisał:

Zmieniłem interfejs USB-SPDiF i zmieniło się bardzo wiele. Teraz mam Gustarda U12 i znacznie utemperował analityczne wybrzmienia.

Napisz coś więcej o tym konwerterze. Również zastanawiam się nad włączeniem go do swojego toru tylko model u16 po i2s do DAC.

Czy duża odczuwalna jest różnica "z" i "bez" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tym konwerterze. Również zastanawiam się nad włączeniem go do swojego toru tylko model u16 po i2s do DAC.
Czy duża odczuwalna jest różnica "z" i "bez" ?
Osobiście nie posiadam, ale na forum słuchawkowym czytałem bardzo dużo dobrych opinii na jego temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, thomaz said:

Słuchałeś z musical fidelity m6s dac?U mnie mx dac za 2kpln zjadł xs 05a na  śniadanie.Przede wszystkim lepsza przestrzeń , muzykalność i bas.Dźwięk bardziej analogowy.

Proszę pamiętać że wersja XS 05A to zupełnie inny DAC jak wersja XS 05B. To taki młodszy brat 05b. Bo nie chciałbym dosadniej napisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zuk1 napisał:

Ma  ktoś do porównania  wersję 05B w Warszawie lub w okolicy. Ja mam zmodyfikowanego 05A, nic w nim nie brakuje,  bas jest. Ale wiadomo zawsze może być lepiej.

Ja jestem z Warszawy. Co masz zmienione w swoje wersji A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.