Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, SzaacH napisał:

Pisałem jedynie o technicznej stronie dźwięku, dokładności, detalach itp. Nie dotykam w ogóle sygnatury dźwięku, muzykalności itp. To są bardzo subiektywne odczucia. To co ja nazywam muzykalnością będzie przesterem dla kogoś innego. I na odwrót. DAC to tylko jeden z wielu elementów toru, to czy coś słychać czy nie po zmianach, to też inna bajka.

No ale mnie właśnie o to chodzi. Gdybyś opisywał tylko jednego dac`a to jak najbardziej byłyby to Twoje subiektywne odczucia. Chciałbym usłyszeć porównanie w takich aspektach jak tonalność, czy jest przesunięta, czy jakieś pasmo dominuje, jaka jest scena, czy bas jest niższy ale mniej punktowy, czy góra jaśniejsza czy bardziej zaokrąglona. Takie porównanie XS - Holo byłoby też fajne. Od pewnego poziomu zaawansowania i jakości, przetworniki pod względem "technicznym muzyki" niewiele się różnią, a niektórzy nawet nie słyszą różnic. A takie porównania jak np. ten jest "jaśniejszy" a tamten "gęściejszy"  itd,   byłoby jakąś wskazówką dla doboru doc`a do własnego systemu i preferencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Jargier napisał:

No ale mnie właśnie o to chodzi. Gdybyś opisywał tylko jednego dac`a to jak najbardziej byłyby to Twoje subiektywne odczucia. Chciałbym usłyszeć porównanie w takich aspektach jak tonalność, czy jest przesunięta, czy jakieś pasmo dominuje, jaka jest scena, czy bas jest niższy ale mniej punktowy, czy góra jaśniejsza czy bardziej zaokrąglona. Takie porównanie XS - Holo byłoby też fajne. Od pewnego poziomu zaawansowania i jakości, przetworniki pod względem "technicznym muzyki" niewiele się różnią, a niektórzy nawet nie słyszą różnic. A takie porównania jak np. ten jest "jaśniejszy" a tamten "gęściejszy"  itd,   byłoby jakąś wskazówką dla doboru doc`a do własnego systemu i preferencji. 

Po przetestowaniu różnych  DAC to właśnie strona techniczna decydowała u mnie czy jestem zainteresowany czy nie.  Jeśli chodzi o porównanie XSa po modach i Holo, XS jest odrobinę jaśniejszy z większą dynamiką. Żaden z tych DAC nie faworyzuje żadnego pasma, XS wydaje się grać mocniejszym dźwiękiem, ale słychać to tylko w basie. Jest szybszy niż Holo.  XS ma lepsze wybrzmiewania talerzy, ale nie męczy w żaden sposób, nadaje się do długich odsłuchów. Tak jak pisałem jest po modach bardzo wrażliwy na kable, opampy, lampy itp.  Dlatego pisałem że Holo wydaje się grać odrobinę pod kocem, zachowawczo,  w porównaniu do XSa ( można to nazwać może większą gęstością dźwięku z Holo). Scena jest bardzo podobna we wszystkich kierunkach. Na głębokość chyba nawet lepsza w XSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki #SzaacH. Nie chciałem niczego Ci sugerować. Co prawda nie słuchałem Holo ale kiedyś byłem nim zainteresowany i dużo czytałem na jego temat i w ogóle o R2R. Twoja ocena Holo jest raczej zbieżna z niektórymi opiniami na jego temat ale może nie aż tak bardzo "pod kocem", ale że dźwięki ma bardziej zaokrąglone. Ja  niestety mam XS 05A ( jak już pisałem 05B jedynie słuchałem w oryginalnej wersji ) którego modyfikuje w kierunku "zagęszczenia" i lekko obniżenia tonacji, w tym korzystając z pomocy #Gustwao (Thx). Prawie prawie już jest dobrze ale stwierdziłem, że też bardziej reaguje na zmianę okablowania niż inne urządzenia. Więc tak dobieram pod swoim kątem czyli raczej miedź OFC i teraz zamówiłem kabelki OCC bez srebra. Zobaczę jak się sprawdzą do moich preferencji. Niestety moje ulubione kabelki, które nazywam "bardzo kolorowe", które już same w sobie powodują "zdjęcie zasłony" z kolumn są niestety troszeczkę za "wysokie" w średnicy w zestawie z XS. Moje preferencje w systemie idą raczej w stronę "dociążenia/zagęszczenia" brzmienia może dlatego, że mam monitory.  Na początku podobało mi się super dokładne/szczegółowe brzmienie ale z wiekiem potrzebuje uspokojenia w dźwięku zwłaszcza, że dużo słucham i nie chce już analizować oddechu ani sybilantów Diany Krall. Także i okablowaniem można trochę okiełznać XS np. kabelkami XLO. W swoim XS muszę jeszcze wymienić parę części, które na razie leżą i czekają. Do modyfikacji ten XS jest super i brzmienie robi się naprawdę dobre. Ale jak to się mówi króliczek zawsze przed nami a w miedzy czasie też i gusta się zmieniają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 08:47, finchers napisał:

Napisz coś więcej o tym konwerterze. Również zastanawiam się nad włączeniem go do swojego toru tylko model u16 po i2s do DAC.

Czy duża odczuwalna jest różnica "z" i "bez" ?

Miałem poprzednio M2Techa HiFace EVO z EVO Clock i zasilaczem iFi iPower. W porównaniu do Gustarda dźwięk był bardziej przenikliwy, miał lżejszy bas, odchudzoną średnicę (mniej dociążone damskie wokale). Był wrażliwy na zasilanie.
Z drugiej strony (moim przypadku) bardziej podobała mi się większa zwinność basu, mniejsze otłuszczenie i lepsza ekspozycja faktur dźwięku (co niestety w gorszych nagraniach kończy się brzękotliwością). Z drugiej strony Gustard ma tryb samowłączania, jest delikatniejszy w wysokich (nie wiem czy podobałby mi się z lampą) i co ważniejsze, akceptuje nowe systemy na macu. Nie wymaga też zewnętrznego zasilacza. Całościowo wypada lepiej ale nie jestem pewien, czy w systemach lampowych nie byłby zamulaczem. Krótko bawiłem się U16, jest jeszcze śladowo gładszy i chyba ma szybszy bas. Nie na tyle jednak, by dopłacać mając w pamięci przyszłą zmianę przetwornika na (z USB).
Niestety, nie mam I2S. Najlepszy to AES/EBU. Jeśli kupię taki przetwornik, na pewno przed pozbyciem się U12, wypróbuję. Słyszałem, że brzmi lepiej niż z USB wbudowanego w DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do listy modów doszła wymiana tranzystora na NTE51 lub podobny, u mnie Motorola. Wymieniłem też gniazdo BNC. Po tym ostatnim zabiegu XS dostał niezłego kopa jeśli chodzi o scenę muzyczną ( szczególnie na głębokość) pojawiła się piękna barwa, większą separacja instrumentów, detale kolejne z tła. Dac stał się bardziej muzykalny. Bardzo mocna modyfikacja. Zmiana przypomina wymianę regulatora/przetwornicy 5V na dyskretną.

Tym samym dla mnie na razie to koniec modyfikacji, przy kolejnym zamówieniu z Hificollective, dorzucę jeden lub dwa kondensatory AN. 

Przylutowane wszystkie gniazda, wymieniłem też 2x1000uf 16v Nichicon FG na Muses KZ 35v.

 

15901746994845526985227736862833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawekko napisał:

@SzaacH co dałeś za gniazdo BNC?.Można prosić o więcej szczegółów?

To dokładnie takie gniazdo: https://botland.com.pl/pl/zlacza-bnc/12894-zlacze-bnc-pozlacane-dla-hifiberry-digi-pro.html?source=bitrec

Ja kupilem takie w Audiophonics.

Można też wlutować takie samo ale COAX, wtedy DAC będzie miał 2x COAX.

Są też dostępne na AliExpress.

Dużo pewniej w nim siedzi kabel tez vs stock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cork napisał:

Widzę , że trochę nowych modyfikacji doszło, w takim razie proszę o podpowiedź co by można jeszcze u mnie zrobić, wymienione mam gniazdo zasilające , ruskie silver miki , janzeny , opa 401 .
Wersja to 02B na ak4495
Z góry dzięki 9eab4ff50709ea6265b50c9e8a9dc096.jpg

Dużo można jeszcze zrobić ?

1. Wymiana diody x12 na Vishay

2. Wymiana kondensatorów w zasilaniu wszystkich

3. Wymiana kondensatorów w torze audio.

4. przetwornice 6 i 5V oraz tranzystor jak wyżej u  mnie

5. po tych zabiegach wymiana zielonych kostek Vishay ( obok ostatniego opa) na lepsze kondy foliowe w zależności od preferencji w dźwięku )

z drobniejszych - gniazdo BNC ( jeśli używasz,  lub chcesz drugi COAX)

wyludnianie/ominiecie filtra przy toroidzie  ( jeśli nie masz już tego zrobionego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, SzaacH said:

Dużo można jeszcze zrobić ?

1. Wymiana diody x12 na Vishay

2. Wymiana kondensatorów w zasilaniu wszystkich

3. Wymiana kondensatorów w torze audio.

4. przetwornice 6 i 5V oraz tranzystor jak wyżej u  mnie

5. po tych zabiegach wymiana zielonych kostek Vishay ( obok ostatniego opa) na lepsze kondy foliowe w zależności od preferencji w dźwięku )

z drobniejszych - gniazdo BNC ( jeśli używasz,  lub chcesz drugi COAX)

wyludnianie/ominiecie filtra przy toroidzie  ( jeśli nie masz już tego zrobionego)

@corkTo jest inna wersja tam nie ma regulatora 5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Xianga po małych modach i Denafrips Pontus R2R ,. mogę powiedzieć że ten drugi ma dużo równiejsze pasmo w całym zakresie.
R2R na początku faktycznie może brzmieć jakby z kocem na kolumnach, ale to właśnie to zaokrąglenie daje takie poczucie.
Wystarczy posłuchać jedynego i drugiego DACa w tym samym systemie i na dłuższą metę ja wybieram R2R.
Brak nerwowości sybiliantów brak i dźwięk nie męczy.
Co w przypadku Xianga nie zawsze było to takie oczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, cork said:

ok , to co byś proponował zeby na maxa podrasować mojego xianga ??

 

Zrób krok po kroku, wszystko na tym forum jest opisane, patrz wyżej. Zacznij od wymiany regulatora lm7806 na przetwornice 6v. Potem kondensatory zasilania. Jak to zrobisz to możesz działać dalej wymieniając tranzystor oraz poszukać zamienników na pozostałe elementy. 

Jednak zacznij od wymiany regulatora oraz kondów w zasilaniu. Sprawdź wcześniej jakie tam masz wartości, a następnie przed zakupem porównaj wielkości zwlasza średnicę. 

34 minutes ago, venom200 said:

Jako użytkownik Xianga po małych modach i Denafrips Pontus R2R ,. mogę powiedzieć że ten drugi ma dużo równiejsze pasmo w całym zakresie.
R2R na początku faktycznie może brzmieć jakby z kocem na kolumnach, ale to właśnie to zaokrąglenie daje takie poczucie.
Wystarczy posłuchać jedynego i drugiego DACa w tym samym systemie i na dłuższą metę ja wybieram R2R.
Brak nerwowości sybiliantów brak i dźwięk nie męczy.
Co w przypadku Xianga nie zawsze było to takie oczywiste

Po takich modach jak ja mam i Szaach wersję ak4497 z dwoma trafami to myślę że nie poznałbyś XS. Robiąc ślepy test miałbyś dylemat co wybrac. Może to brzmieć niewiarygodnie, ale jest do sprawdzenia. Fakt że taki XS na wypasie  to kompletnie inny DAC i kosztuje już z modami około 3000, ale to i tak niewiele porównując z R2R. Nie mówię że jest lepszy od Denafrips Pontus R2R. Jednak myślę że może nie być gorszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, venom200 napisał:

Jako użytkownik Xianga po małych modach i Denafrips Pontus R2R ,. mogę powiedzieć że ten drugi ma dużo równiejsze pasmo w całym zakresie.
R2R na początku faktycznie może brzmieć jakby z kocem na kolumnach, ale to właśnie to zaokrąglenie daje takie poczucie.
Wystarczy posłuchać jedynego i drugiego DACa w tym samym systemie i na dłuższą metę ja wybieram R2R.
Brak nerwowości sybiliantów brak i dźwięk nie męczy.
Co w przypadku Xianga nie zawsze było to takie oczywiste

Bardzo podoba mi się ten opis. Jak dostałem Holo miałem dokładnie takie samo odczucia. Rozpakowujesz, podłączasz i wszystko jest na swoim miejscu muzycznie. Nie wiem nawet czy to zaokrąglenie -  nie ucina żadnego pasma, są wszystkie detale, wspaniała scena i 100% brak nerwowości. Wiem tym samym dlaczego wielu userow nie chce wracać do sygnatury Delta-Sigma. 

Holo że względu na budowę i rozwiązania daje łatwe opcje upgrade I dopasowania go do siebie ( przy zmianie kondensatorow). Nie ze wszystkimi DAC R2R jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 21:14, SzaacH napisał:

Wczoraj do listy modów doszła wymiana tranzystora na NTE51 lub podobny, u mnie Motorola. Wymieniłem też gniazdo BNC. Po tym ostatnim zabiegu XS dostał niezłego kopa jeśli chodzi o scenę muzyczną ( szczególnie na głębokość) pojawiła się piękna barwa, większą separacja instrumentów, detale kolejne z tła. Dac stał się bardziej muzykalny. Bardzo mocna modyfikacja. Zmiana przypomina wymianę regulatora/przetwornicy 5V na dyskretną.

Tym samym dla mnie na razie to koniec modyfikacji, przy kolejnym zamówieniu z Hificollective, dorzucę jeden lub dwa kondensatory AN. 

Przylutowane wszystkie gniazda, wymieniłem też 2x1000uf 16v Nichicon FG na Muses KZ 35v.

 

15901746994845526985227736862833.jpg

Sprawdzałeś po kolei zmiany w audio po wymianie tranzystora, następnie po przelutowaniu BNC ?
Czy wymieniłeś obie rzeczy za jednym podejściem i robiłeś odsłuch ?
Dopytuję, żeby wyłapać co każdy mod u Ciebie wniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie że miałem też u siebie Soekrisa też R2R raczej w średniej jakości amplifikacji, niby wszystko miał na swoim miejscu ale w porównaniu z Xiangiem grał tragicznie.
Tam wszystko było wycofane na maxa. Dźwięk jakbym na kolumnach była cała płachta, albo jakby popsuły się zwrotnice lub wysokotonowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jack0K napisał:

Sprawdzałeś po kolei zmiany w audio po wymianie tranzystora, następnie po przelutowaniu BNC ?
Czy wymieniłeś obie rzeczy za jednym podejściem i robiłeś odsłuch ?
Dopytuję, żeby wyłapać co każdy mod u Ciebie wniósł.

Przelutowalem razem. Po gnieździe można spodziewać się odrobiny więcej detali i minimalnie większej rozdzielczości (nie tylko ja przelutowalem to gniazdo) Cała reszta o której pisałem dotyczy tranzystora. Zmienia brzmienie całego DAC bardzo wyraźnie. Moim zdaniem w bardzo dobra stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 14:20, venom200 napisał:

Wystarczy posłuchać jedynego i drugiego DACa w tym samym systemie i na dłuższą metę ja wybieram R2R.

Co nie zmienia faktu że xiang bije na głowę wszystkie dac do 6tys złociszczy w całej galaktyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Xianga w ciemno , bez żadnych opinii bo nikt go nie miał,przyszedł nie spodziewałem się niczego tak naprawdę.
Podłączyłem i pamiętam że żaden klocek audio nie spowodował takiego rozwarcia mojej japy uśmiechem.
Naprawdę za takie pieniądze takie granie to był szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, venom200 napisał:

Ja kupiłem Xianga w ciemno , bez żadnych opinii bo nikt go nie miał,przyszedł nie spodziewałem się niczego tak naprawdę.
Podłączyłem i pamiętam że żaden klocek audio nie spowodował takiego rozwarcia mojej japy uśmiechem.
Naprawdę za takie pieniądze takie granie to był szok

Tylko po takich modach jak panowie tutaj strzelają, to z Xiangiem już prawdopodobnie nie ma nic wspólnego ?

Więc pasuje już jakąś nazwę wymyślić na ten nowy Polsko-Chiński DAC  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, finchers said:

Co wy macie z tym Qutestem?? dla mnie po odsłuchach naprawdę to średni DAC?

Bardzo podobny brzmieniowo do Topingga d50...tyle że ten to koszt 1 tyś zł.

To powinno nazywać się kompleks qutest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odgrzeje temat, który przewija się na niektórych tematach,jeśli mielibyście porównać stokowy D70 do stokowego XS 05B na AKM4497 to jak to wygląda? Lutownicy się nie boję, choć nie jest też ze mnie elektronik z prawdziwego zdarzenia i poza lutowaniem podstawowych rzeczy, żadnych małych precyzyjnych elementów nie lutowałem. Dlatego też ciągle biję się z myślami, co wybrać. Wiem że opcji modów do XS jest cała rzesza, pytanie czy wszystkie trzeba robić i czy np jest jakiś "pakiet" łatwych, tanich i przyjemnych które pozwolą cenowo dojść do poziomu 2-2,2kPLN i dzięki nim przegonią takiego toppinga D70.

na Alliexpress widzę XS05B z BT5.0 i wyswietlaczem za 1800 a za 1300-1500 bez Bt i wyświetlacza. Przyznam że wyświetlacz mi niepotrzebny ale BT czemu nie.

No i ciągle się waham...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, LOBO_M said:

Odgrzeje temat, który przewija się na niektórych tematach,jeśli mielibyście porównać stokowy D70 do stokowego XS 05B na AKM4497 to jak to wygląda? Lutownicy się nie boję, choć nie jest też ze mnie elektronik z prawdziwego zdarzenia i poza lutowaniem podstawowych rzeczy, żadnych małych precyzyjnych elementów nie lutowałem. Dlatego też ciągle biję się z myślami, co wybrać. Wiem że opcji modów do XS jest cała rzesza, pytanie czy wszystkie trzeba robić i czy np jest jakiś "pakiet" łatwych, tanich i przyjemnych które pozwolą cenowo dojść do poziomu 2-2,2kPLN i dzięki nim przegonią takiego toppinga D70.

na Alliexpress widzę XS05B z BT5.0 i wyswietlaczem za 1800 a za 1300-1500 bez Bt i wyświetlacza. Przyznam że wyświetlacz mi niepotrzebny ale BT czemu nie.

No i ciągle się waham...

Stokowy D70 gra lepiej od stokowego XS w najlepszej wersji. Po średnich modach XS jest już lepszy, po dobrych modach to już nie ma po co porównywać. 

Co do wersji XS, jak się zdecydujesz to koniecznie z dwoma transfirmatorami. Wyświetlacz i BT to dla mnie przynajmniej dodatek z którego nie korzystam. Jeśli weźmiesz BT nie będziesz miał wtedy wejścia BNC. Pamiętaj o tym, a to wejście moim zdaniem jest jedno z lepszych jak nie najlepsze oraz najtańsze jeśli chodzi o kabelki. 

Co do modów do samych modów to jest dużo podanych troszkę wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jesli juz. Ody to na pewno w jakiejs kolejnosci. Wiec mam kilka konkretnych pytan.

1.  Ile takie srednie mody kosztuja?

2. Z max modami, obawiam sie dpze dojde do poziomu ktoremu reszta toru nie dorowna i znowu bedzie wydatek, aby ta reszta dorownala.
Plan jesli ciagle taki aby moje kolumny upgradowac do poziomu docelowego, tzn wymienic elektronike i tweeter na „szpilke” illuminatora Scan speak, oczywiscie nie samemu a w BMN, zrodlo spiac z DAC po USB. Wymiana maliny RPi3 na RPi4 byla juz raczej przesadzona i kosztowo to drobiazg. teraz widze jednak ze BNC lepszeM tyle ze wtedy nie ma co wymieniac maliny tylko hat, ale obawiam sie ze zaraz bedzie to musialbyc signature za tysiaka;-). Ogolnie XLR, to nie pulap w jaki celuje. Trudno mi nawet ocenic jaki taki modowany XS czy niemodowany D70 reprezentuje poziom, tzn jak to rozsadnie powinno byc skonfigurowane z reszta toru, aby mniej wiecej kazdy klocek byc na podobnym poziomie

 

przy takich zakupach z Aliex, clo jest raczej nieuchronne? Jelsi tak to w jakiej wysokosci? Przyznam ze zamawialem kiedys tylko jakas pier**le.

Edytowane przez LOBO_M
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy policzyć ile taki mod kosztuje, w sumie najwięcej zależy jak dobre dasz Kondenstory elektrolityczne w zasilaniu oraz jakie wstawisz kondy za lampą. To największy koszt, ale Kondenstory robią mega zmiany. 

Myślę że taki podstawowy mod, który połyka d70 to max 500 zł. Bardzo dobry mod który pozwala wyjść na wyżyny XS i zmierzyć się z dużo wyższa półką cenową i walczyć jak równy z równym, dobrym DAC em R2R (nie tymi najtańszymi) to koszt modu około od 1000 - 1200 zł (jak dasz Kondenstory miedziane za lampą oraz wymienisz zielone mkp 2.2uF na przynajmniej mundorf supreme plus inne elementy ). 

Co do reszty Twojego toru to już Twoja decyzja chcesz mieć super źródło to niestety trzeba zainwestować w bardzo dobrą nakładkę do maliny. Inaczej DAC będzie się marnował. 

Z aliexpress nie musisz go kupować możesz kupić ze sklepu w chinach i dogadać się aby wysyłka była z Niemiec ominiesz cła i podatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.