Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jednak malina 4 ma lepsze gniazdo USB od poprzednika to czy połaczenie malina-USB-DAC jest słabe, bez nakładki? W ślepym teście vs. BNC z miejsca do poznania?
Różni się tym, że jest osobna obsługa Ethernet i USB w czwórce. W trójce to jeden układ do tego celu. Czy słychać, pewnie że słychać różnice. Ale o tym warto w wątku o malinie poczytać, dużo o tym było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprzedania transport plików Lucarto na bazie digione 1.2, w dedykowanej obudowie, trzy odrębne zasilacze liniowe, osobno zasilana malina, nakładka HAT (strona czysta i brudna) i switch. 

Tutaj można zobaczyć i poczytać coś więcej:

https://www.lucartoaudio.pl/produkty/Musica-PSU

więcej info na priv

Polecam, bo w swojej cenie to bezkonkurencyjny transport.

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.06.2020 o 21:47, gustwao napisał:

Jednka do nakładki digione signature lub digione Bridge Signature czy pi2aes to jesz kawałek. 

Przecież dobre dac mają izolacje po usb.Coaxial był dobry w latach 90 , obecnie robi się prehistorią za sprawą usb właśnie.

Niektóre firmy dorabiają jeszcze jakąś ideologie do coaxiala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, thomaz said:

Przecież dobre dac mają izolacje po usb.Coaxial był dobry w latach 90 , obecnie robi się prehistorią za sprawą usb właśnie.

Niektóre firmy dorabiają jeszcze jakąś ideologie do coaxiala...

Ja nic o tym nie wspominałem, nakładka to nie tylko wyjście. 

4 minutes ago, DAWH said:

Panowie właśnie testuje Matrix Element i

Muszę przyznać że to pudełko mnie tak pozytywnie zaskoczyła że Xiang + malina wymięka... Jeszcze nie słyszałem takiej implementacji Sabre....

Jak ktoś nie słyszał to polecam. Matrix robi coraz lepsze przetworniki.

Jak nie masz przerobionego XS to może tak być, ja za Serbe nie przepadam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, gustwao napisał:

Jak nie masz przerobionego XS to może tak być, ja za Serbe nie przepadam

Widzę że krytyki nie przyjmujesz

Wiem to boli...

Nie liczy się kość ale implementacja!!!

Sam wiele razy to powtarzałeś....

A Marix genialnie sobie poradził z trudną kością. Nie ma grama ostrości, jest muzykalnie a muzyka płynie...

dobrej nocy

 

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, Dawid Hare said:

Widzę że krytyki nie przyjmujesz

Wiem to boli...

Nie liczy się kość ale implementacja!!!

Sam wiele razy to powtarzałeś....

A Marix genialnie sobie poradził z trudną kością. Nie ma grama ostrości, jest muzykalnie a muzyka płynie...

dobrej nocy

 

To nie chodzi o krytykę, ja nie wstydzę się powiedzieć że czegoś się nie lubi i tyle. Nie przepadam od dawna za Serbe. Słuchałem kilka dac- ów na nowych kościach ES i ten dźwięk mi nie odpowiada i tyle. 

A po drugie chętnie swojego XS porównałbym od kilka razy droższego matrixa. Ciekaw czy by się obronił, oczywiście matrix ?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2020 o 00:43, DAWH napisał:

Panowie właśnie testuje Matrix Element i

mówisz o tym?

https://www.audiophonics.fr/en/network-audio-players-other-brands/matrix-element-i-dac-network-player-es9028pro-xmos-wifi-dlna-airplay-32bit-768khz-dsd512-p-14158.html

dziwne bo to starsza kość od Sabre ? ale urządzonko fajne:)

Przynajmniej nie trzeba się bawic w żadne maliny i ciągłe kombinacje?

Edytowane przez finchers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania Xianga do Matrixa oczywiście kwestia gustu. Miałem Xianga obecnie mam Matrixa i ten drugi jest lepszy w mojej opinii i to sporo. Sabre dobrze zaimplementowany wymiata. XS był dobry, ale nic ponad to. Może po tych zabawach z modami zagra coś lepiej, ale każdy sprzęt można modyfikować. Trzeba też pamiętać o różnicy w cenie 1.2 tyś vs 4,5 tyś za używkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Sandrok said:

Co do porównania Xianga do Matrixa oczywiście kwestia gustu. Miałem Xianga obecnie mam Matrixa i ten drugi jest lepszy w mojej opinii i to sporo. Sabre dobrze zaimplementowany wymiata. XS był dobry, ale nic ponad to. Może po tych zabawach z modami zagra coś lepiej, ale każdy sprzęt można modyfikować. Trzeba też pamiętać o różnicy w cenie 1.2 tyś vs 4,5 tyś za używkę. 

Poczytaj sobie wcześniej co pisał Szaach o XS i modyfikacjach. Niestety nie każdy dac jest tak poddany na modyfikacje. Jeden reaguje bardzo dobrze różnice są ogromne, a inny może  tylko subiektywnych granicach. Jednka bez porównania się nie obejdzie

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś ten wątek praktycznie cały. Modyfikacje super sprawa, ale pytanie na ile opłacalne i czy za te dopłaty nie kupi się stockowo lepszego urządzenia. Jeśli ktoś lubi się z lutownica to super, ale jak ma komuś to zlecać to już do przemyślenia. Bardzo fajny DAC w swojej cenie ot co:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na źródło+DAC chcę przeznaczyć <3kPLN, dlatego myślałem o USB Bridge Signature i do tego jakiś DAC do 2kPLN, ale muszę przyznać, że tym Matrixem znowu mi w głowie "namieszaliście";-) Ze zaśmiecając tematu XS. pisaliście gdzieś coś więcej o Matrixie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, LOBO_M napisał:

Generalnie na źródło+DAC chcę przeznaczyć <3kPLN, dlatego myślałem o USB Bridge Signature i do tego jakiś DAC do 2kPLN, ale muszę przyznać, że tym Matrixem znowu mi w głowie "namieszaliście";-) Ze zaśmiecając tematu XS. pisaliście gdzieś coś więcej o Matrixie?

 

trzeba Matrixa posłuchać

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny koc zdjęty. Xiang05a jest niezwykle uniwersalny. Opampami można zupełnie zmienić brzmienie systemu. Poprzednio miałem 6x koreańskie opm402. Było zbyt analitycznie, ostro. Zmieniłem na 4 opm402 w sekcji i/v, 2 opa2134 w buforze i opm402 w filtrze. Tak słuchałem ok roku. Teraz zmieniłem w buforze na ad826, bez filtra i jest genialnie. Używam tylko wyjść zbalansowanych, przez przejściówki RCA do wzmacniacza Yaqin MC100b na lampach full music. Jeśli ktoś potrzebuje naprawdę dużo basu polecam: 4x opm402, 2x opm402, bez filtra -bas referencja, ogólnie charakterystyka dźwięku typu v. Słuchałem również NE5532 w buforze - ciekawie  uwypuklenie średnicy. Raczej polecam szybkie opampy i modyfikacje dźwięku tylko filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/21/2020 at 12:25 PM, Sandrok said:

Czytałem kiedyś ten wątek praktycznie cały. Modyfikacje super sprawa, ale pytanie na ile opłacalne i czy za te dopłaty nie kupi się stockowo lepszego urządzenia. Jeśli ktoś lubi się z lutownica to super, ale jak ma komuś to zlecać to już do przemyślenia. Bardzo fajny DAC w swojej cenie ot co:). 

Ten DAC stock owy gra dobrze na 30% możliwość , jednej dopiero po dobrych modyfikacjach pokazuje co naprawdę potrafi. Zwłaszcza sekcję cyfrową jak się przerobi (wersja 2x ak4497 i dwa trafia). Wiele razy był porównywany z kilka razy droższymi dac ami i bronił się wspaniałe. Jeśli sam umiesz lutować to nawet nie zastanawiałbym się. Słowami trudno za chwalić ten DAC. Warto posłuchać go, słowa są wtedy zbędne. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, gustwao napisał:

Ten DAC stock owy gra dobrze na 30% możliwość , jednej dopiero po dobrych modyfikacjach pokazuje co naprawdę potrafi. Zwłaszcza sekcję cyfrową jak się przerobi (wersja 2x ak4497 i dwa trafia). Wiele razy był porównywany z kilka razy droższymi dac ami i bronił się wspaniałe. Jeśli sam umiesz lutować to nawet nie zastanawiałbym się. Słowami trudno za chwalić ten DAC. Warto posłuchać go, słowa są wtedy zbędne. 

Ile kosztuje taka pełna modyfikacja robiona samemu, a ile przez kogoś? Szkoda że modyfikowanego nie da się tak posłuchać po prostu, a skoro stock to zaledwie 30% to straszne popeline robią :). Wierze że mod pomaga, ale jakoś nie do końca mam przekonanie że zjadę kilkukrotnie droższe sprzęty już trochę tematu przesłuchalem i nie do końca w to wierzę, choć nie mówię że nie może tak być. Ważne też jak się co wpasuje w system bo u jednego może wykosić konkurencję a u drugiej osoby być dalej DAC grającym jak DAC za 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuje taka pełna modyfikacja robiona samemu, a ile przez kogoś? Szkoda że modyfikowanego nie da się tak posłuchać po prostu, a skoro stock to zaledwie 30% to straszne popeline robią :). Wierze że mod pomaga, ale jakoś nie do końca mam przekonanie że zjadę kilkukrotnie droższe sprzęty już trochę tematu przesłuchalem i nie do końca w to wierzę, choć nie mówię że nie może tak być. Ważne też jak się co wpasuje w system bo u jednego może wykosić konkurencję a u drugiej osoby być dalej DAC grającym jak DAC za 1500 zł.
Np. taki DAC po wymianie tylko opampów zjada na śniadanie DAC'a wbudowanego w Hegla H300. Nie trzeba się nawet wsłuchiwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, PolTor napisał:
26 minut temu, Sandrok napisał:
Ile kosztuje taka pełna modyfikacja robiona samemu, a ile przez kogoś? Szkoda że modyfikowanego nie da się tak posłuchać po prostu, a skoro stock to zaledwie 30% to straszne popeline robią :). Wierze że mod pomaga, ale jakoś nie do końca mam przekonanie że zjadę kilkukrotnie droższe sprzęty już trochę tematu przesłuchalem i nie do końca w to wierzę, choć nie mówię że nie może tak być. Ważne też jak się co wpasuje w system bo u jednego może wykosić konkurencję a u drugiej osoby być dalej DAC grającym jak DAC za 1500 zł.

Pokaż więcej  

Np. taki DAC po wymianie tylko opampów zjada na śniadanie DAC'a wbudowanego w Hegla H300. Nie trzeba się nawet wsłuchiwać.

DAC wbudowane w wielkości są kiepskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, Sandrok said:

Ile kosztuje taka pełna modyfikacja robiona samemu, a ile przez kogoś? Szkoda że modyfikowanego nie da się tak posłuchać po prostu, a skoro stock to zaledwie 30% to straszne popeline robią :). Wierze że mod pomaga, ale jakoś nie do końca mam przekonanie że zjadę kilkukrotnie droższe sprzęty już trochę tematu przesłuchalem i nie do końca w to wierzę, choć nie mówię że nie może tak być. Ważne też jak się co wpasuje w system bo u jednego może wykosić konkurencję a u drugiej osoby być dalej DAC grającym jak DAC za 1500 zł.

Sporo było tutaj niedowiarków, widzę jednka że nie czujesz tematu. XS nie jest dla Ciebie. Popyline robią wszyscy bo budżet musi się śpiąc. 

W tym wątku wszystko jest opisane nawet ceny, wystarczy poczytać. 

Co do systemu to zależy jaki masz wzmacniacz i kolumny. Jeśli marnej jakości to DAC nie wznisie na wyżyny resztę systemu. Ważne jest również streamer. Znasz to powiedzenie. System tak gra jak najsłabsze ogniwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy robią popelinę, to błędne założenie. Co mam czuć? To że DIY jest spoko to ja wiem, że modyfikacje są spoko też wiem, ale nie wierzę w tematy że dac za 1500 zł z modem za 1000 gra lepiej od większości za 8-12 tysięcy. 

Może w pewnych sytuacjach, w pewnych systemach, w pewnych aspektach zagrać lepiej ale robienie z przeciętniaka kozaka trzeba z przymrużeniem oka brać. I nie ma się co denerwować.

System mój nie jest z górnej półki, ale spokojnie pokazuje co dany element wnosi do brzmienia bez obawy o to :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Sandrok said:

Nie wszyscy robią popelinę, to błędne założenie. Co mam czuć? To że DIY jest spoko to ja wiem, że modyfikacje są spoko też wiem, ale nie wierzę w tematy że dac za 1500 zł z modem za 1000 gra lepiej od większości za 8-12 tysięcy. 

Może w pewnych sytuacjach, w pewnych systemach, w pewnych aspektach zagrać lepiej ale robienie z przeciętniaka kozaka trzeba z przymrużeniem oka brać. I nie ma się co denerwować.

System mój nie jest z górnej półki, ale spokojnie pokazuje co dany element wnosi do brzmienia bez obawy o to :). 

Wszyscy wkładają najtańsze, lepiej lub gorzej spasowane elementy, wszyscy bez wyjątku. Chyba że w klockach za 20 tys.

Jeśli chodzi o mody  "ale nie wierzę w tematy że dac za 1500 zł z modem za 1000 gra lepiej od większości za 8-12 tysięcy."

może za 1500 mod, gra nie lepiej ale na podobnym poziomie, bo w tej cenie to są tylko niewielkie różnice, które jednemu podoba się to , a innemu coś innego. Jednka poziom grania jest już porównywalny na pewno nie gorszy. A to chyba źle świadczy o tych " markowych " dac ach. A bardzo dobrze o XS.

Może tak dyskutować o wyższości kury nad jajkiem lub odwrotnie. Czy coś to zmieni? wątpię. Lepiej jak jesteś z Warszawy to wproś się do Szaach z piwkiem. I szybko zweryfikujesz tą opinie o XS. Wtedy już nie będziesz miał żadnych wątpliwości. 

Co do systemu to wielu tak twierdziło że jest ok. A potem okazywało się że wzmacniasz lub streamer jest do du... Dlatego różnice były niewielkie przy zmianie DACów. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem zadowolonym użytkownikiem tego daca. Nawet wersja sklepowa, bez zadnych modyfikacji gra bardzo dobrze. Ale niektórzy z Was tutaj trochę juz przesadzają.. Niektore opisywane mody kosztowaly grubą kasę, czasem tyle co sam dac lub nawet wielokrotność tego. To juz po prostu nie jest to samo urządzenie. Poza tym nie można mowić, że jak ktos nie spadnie z krzesla przy odsluchu tego daca po modach to ma slabą resztę toru..


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.