Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

28 minutes ago, pabloo100 said:

Sam jestem zadowolonym użytkownikiem tego daca. Nawet wersja sklepowa, bez zadnych modyfikacji gra bardzo dobrze. Ale niektórzy z Was tutaj trochę juz przesadzają.. Niektore opisywane mody kosztowaly grubą kasę, czasem tyle co sam dac lub nawet wielokrotność tego. To juz po prostu nie jest to samo urządzenie. Poza tym nie można mowić, że jak ktos nie spadnie z krzesla przy odsluchu tego daca po modach to ma slabą resztę toru..


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Idź posłuchaj i sam ocenisz. To dokładnie inny DAC. Z całym szacunkiem nic o krzesłach nie pisałem. Jednak o torze i owszem. Nie oczekuj fajerwerków jak reszta toru jest słaba i jest wąskim gardłem. Bo jaki byłby sens wymieniać np. wzmacniacz, który kosztował 2 tys na wzmak za 15 tys. a może wystarczy używa za 200zl. Też gra. Rozumiesz? 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, gustwao napisał:

 

Co do systemu to zależy jaki masz wzmacniacz i kolumny. Jeśli marnej jakości to DAC nie wznisie na wyżyny resztę systemu. Ważne jest również streamer. Znasz to powiedzenie. System tak gra jak najsłabsze ogniwo. 

To jest właśnie najtrudniejsze w całej tej zabawie, dobrać tak klocki aby były na podobnym poziomie. Tak aby każdy był optymalnie wykorzystany. Od czego zacząć? Przyjmijmy że od kolumn, bo lubimy ich sygnature, charakter brzmienia, tyle że każdy nowy klocek powinniśmy testować w swoim torze, ale skoro dopiero dobieramy/sprawdzamy klocki, to jak to zrobić. Zakladajac że robimy upgrade zestawu, mamy juz docelowe głośniki, ale reszta do wymiany, to bez sensu jest testować "kandydata" na nowy wzmacniacz w zestawie, skoro mamy nadal stary DAC/źródło itd.

Jasne jest że nie kupujemy na zasadzie 4tyś na wzmacniacz/4 tyś na DAC/ 4 tyś na ......, bo to bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rzeczy bez sensu w audio. U mnie całość źródła jest obecnie najdroższym elementem, oczywiście biorąc pod uwagę ceny używek bo takie kupuje. Nie jest powiedzie a nigdzie co ile ma kosztować w systemie to nie jest wyznacznik, choć pewna sugestia choć nie zawsze trafna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że np. mając "docelowe" kolumny, źródło i Wzmacniacz ktore czeka wymiana, wypozyczasz DAC na testy i w gruncie rzeczy moze sie okazac ze nie spelnil twoich oczekiwan, ale to wcale nie wida DAC, bo moze winnym wszystkiego byl wzmak, czy zrodlo, ktore to nie pozwolilo "pokazac" DACowi na co go stac. 

Moim celem jest minimalizacja testow i prob, tym bardziej ze niektore klocki tak samo jak Ty planuje uzywane, a wtedy nie ma opcji zwrotu, wiec tracisz na odsprzedazy.

Jak wygląda twój zestaw obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się traci, czasem zyskuje ;), a zawsze zostaje doświadczenie. Ja mam zestaw tani typowo do rozrywki, nie ma się czym chwalić :). 

Do testowania sprzętu trzeba mieć jak to mówią w miarę przezroczysty tor, a przede wszystkim dobrze go znać. Musi być też na pewnym poziomie jakościowym żeby nie ograniczał jak piszesz testowanego sprzętu. Jak się ma swoje ukochane kolumny czy wzmak to już się dąży do dopracowania reszty toru pod nie, jak się jakiś DAC nie wpisuje to wymiana i tyle, a testy jak pisałem trzeba na odpowiednim sprzęcie najlepiej robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LOBO_M jeśli chcesz rozwijać swój system to niestety trzeba inwestować. Najlepiej zacząć jak kolega od źródła to najbardziej uniwersalny element układanki. Następnie wzmacniacz i kolumny. 

Ja zaczynałem od wzmacniacza, potem źródło (CD) a na końcu kolumny. Z czasem przesiadłem się na lepsze źródło (dac, transport cd oraz malina i nakładka). Niedawno kupiłem lepsze kolumny. Wzmacniacz cały czas ten sam bo wcześniej był kupiony na wyrost, z czasem modowany. 

Sa różne ścieżki, ważne aby poszczególne elementy pasowały do siebie zwlasza wzmacniacz i kolumny. 

7 hours ago, Sandrok said:

Czasem się traci, czasem zyskuje ;), a zawsze zostaje doświadczenie.

Dokładnie, doświadczenie jest bez cenne. 

7 hours ago, Sandrok said:

 

Do testowania sprzętu trzeba mieć jak to mówią w miarę przezroczysty tor, a przede wszystkim dobrze go znać. Musi być też na pewnym poziomie jakościowym żeby nie ograniczał jak piszesz testowanego sprzętu. Jak się ma swoje ukochane kolumny czy wzmak to już się dąży do dopracowania reszty toru pod nie, jak się jakiś DAC nie wpisuje to wymiana i tyle, a testy jak pisałem trzeba na odpowiednim sprzęcie najlepiej robić. 

XS można zmodowac pod siebie, jak to mówią na miarę. Dużo czasu i pieniędzy można zaoszczędzić. Jednka trzeba znać jakieś podstawy lutowania i obchodzenia się z miernikiem. 

Czym bardziej przezroczysty tor tym lepiej w doborze oraz modyfikacjach sprzętu. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2020 o 08:50, LOBO_M napisał:

Jasne jest że nie kupujemy na zasadzie 4tyś na wzmacniacz/4 tyś na DAC/ 4 tyś na ......, bo to bez sensu. 

Jak najbardziej tak tez się może wydarzyć, ponieważ kolumny mogą się trafić z drugiej ręki, a całą resztę bierzemy nową. I wydanie 4tys na DACa pod wzmacniacz za te same pieniądze to nic nadzwyczajnego. Nierzadko tez się zdarza, że wzmacniacz może kosztowac sporo więcej od kolumn, które zaczynają grać otwarcie i dynamicznie dopiero z dużą dawką prądu (np. niektóre trudniejsze w wysterowaniu monitory).

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Dawid Hare said:

Jaka jest maksymalna częstotliwośc jaką akceptuje XS na wejściu Spdif?

Nie wiem bo nie sprawdzałem tego portu, używam go tylko do tv. Korzystam głównie z BNC i tam bez problemu śmigają 192kHz/24bit. Więc możesz założyć że jest podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, qbaacu said:

Sprzedam XiangSheng 05B, stan bardzo dobry. Wymienione tylko kondensatory toru lampowego na Mundorfy. Info na priv. Panel przedni srebrny.

14 dni na sprawdzenie stanu technicznego

 

Dac zacny, ale czas na zmiany w stylu Chord.  

Jeśli masz ak4497 2x trafo to pisz do Szaach. Chciał kupić. Bo z niego można zrobić niezłego kozaka (lepszego niż Chord) 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2020 o 08:09, pabloo100 napisał:

Sam jestem zadowolonym użytkownikiem tego daca. Nawet wersja sklepowa, bez zadnych modyfikacji gra bardzo dobrze. Ale niektórzy z Was tutaj trochę juz przesadzają.. Niektore opisywane mody kosztowaly grubą kasę, czasem tyle co sam dac lub nawet wielokrotność tego. To juz po prostu nie jest to samo urządzenie. Poza tym nie można mowić, że jak ktos nie spadnie z krzesla przy odsluchu tego daca po modach to ma slabą resztę toru..


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Zacznij się przyzwyczajać...Niektórych ludzi na tym forum naprawdę ponosi wyobraźnia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2020 o 21:11, gustwao napisał:

Jeśli masz ak4497 2x trafo to pisz do Szaach. Chciał kupić. Bo z niego można zrobić niezłego kozaka (lepszego niż Chord) 

Sorry ale bredzisz... Nie dobrze się robi jak za każdym razem powtarzasz że XS jest lepszy od Chorda. Mam oba, 05b po sporych modyfikacjach i porównywanie go do czterokrotnie droższego Chorda jest co najmniej niepoważne. XS to loteria, szczególnie ten po modach twojego autorstwa. Podoba ci się, super, ale dosyć tego bajkopisarstwa. 

Xiang do bardzo dobry dac w swojej i nieco wyższej cenie, i tyle albo aż tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, DAWH said:

Sorry ale bredzisz... Nie dobrze się robi jak za każdym razem powtarzasz że XS jest lepszy od Chorda. Mam oba, 05b po sporych modyfikacjach i porównywanie go do czterokrotnie droższego Chorda jest co najmniej niepoważne. XS to loteria, szczególnie ten po modach twojego autorstwa. Podoba ci się, super, ale dosyć tego bajkopisarstwa. 

Xiang do bardzo dobry dac w swojej i nieco wyższej cenie, i tyle albo aż tyle. 

To Ty bredzisz, masz zaledwie coś tam przelutowanie kondensatory i wymienione OPA, nazywając to mega modem XS. Ja mówię o poważnej przeróbce, a nie po pierdółkach. Więc jak tego nie rozumiesz to lepiej daj spokój. Ciągle się czepiając. Nie masz nawet zielonego pojęcia jak może grać dobrze zrobiony XS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gustwao napisał:

To Ty bredzisz, masz zaledwie coś tam przelutowanie kondensatory i wymienione OPA, nazywając to mega modem XS. Ja mówię o poważnej przeróbce, a nie po pierdółkach. Więc jak tego nie rozumiesz to lepiej daj spokój. Ciągle się czepiając. Nie masz nawet zielonego pojęcia jak może grać dobrze zrobiony XS. 

Mega mod...co to takiego? ?

Dobrze że Twój XS to nie taka popierdółka jak mój... Tylko może zastanów się czy twój DAC to już nie zwykłe DIY? Na ile różni się od oryginału oprócz kości i obudowy? Twój jest tak mocno przerobiony pod twój gust i system, że twierdzenie że jest "lepszy" od Chorda czy innych to bajdurzenie... On jest po prostu inny, zrobiłeś przetwornik pod siebie,i fajnie, ale to DIY w czystej postaci. Gdzie tu jakiś określony charakter brzmienia? 

Gość sobie kupił Chorda bo mu lepiej zagrał a ty dalej z tymi nie kończącymi się modami... 

Litości ?

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DAWH napisał:

Gość sobie kupił Chorda bo mu lepiej zagrał a ty dalej z tymi nie kończącymi się modami... 

Litości ?

mnie najbardziej rozwala jak tu u was czytam i po raz dziesiaty i setny kolejny mod i super, koc zdjety, jeszcze lepiej itd.

Nornalnie czarodzieje jestescie. Dziwie sie ze jeszcze nikt nie stworzyl nowej marki. Zawsze trafiacie i normalnie jestescie lepsi niz inzynierowie tego sponiewieranegu tu chorda, czy nawet toppinga. Fajnie sie czyta jak wzajemnie podnosicie sie na duchu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, DAWH said:

Mega mod...co to takiego? ?

Dobrze że Twój XS to nie taka popierdółka jak mój... Tylko może zastanów się czy twój DAC to już nie zwykłe DIY? Na ile różni się od oryginału oprócz kości i obudowy? Twój jest tak mocno przerobiony pod twój gust i system, że twierdzenie że jest "lepszy" od Chorda czy innych to bajdurzenie... On jest po prostu inny, zrobiłeś przetwornik pod siebie,i fajnie, ale to DIY w czystej postaci. Gdzie tu jakiś określony charakter brzmienia? 

Gość sobie kupił Chorda bo mu lepiej zagrał a ty dalej z tymi nie kończącymi się modami... 

Litości ?

Sorry ale to ty masz znowu jakiś kompleks. Warto się zastanowić zanim zacznie się kolejną wojenkę. Nie znając tak naprawdę przedmiotu sprawy to tyle w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gustwao napisał:

Sorry ale to ty masz znowu jakiś kompleks. Warto się zastanowić zanim zacznie się kolejną wojenkę. Nie znając tak naprawdę przedmiotu sprawy to tyle w temacie. 

A ty dalej swoje... Jakie kompleksy chłopie? Jaka wojna? Przecież do ciebie i tak nic nie dociera. 

Zdejmuj te swoje koce dalej i pozwól się cieszyć innym swoimi Chordami ?

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, DAWH said:

A ty dalej swoje... Jakie kompleksy chłopie? Jaka wojna? Przecież do ciebie i tak nic nie dociera. 

Zdejmuj te swoje koce dalej i pozwól się cieszyć innym swoimi Chordami ?

Czy tam wszystko jest ok u ciebie, co tam palisz ? Bo chyba czytałeś inną bajkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przerwe Panstwu te przepychanki i zdam kilka pytan. Z gory dziekuje za odpowiedzi.

1. Szukam dac do 1000zl i XS trafil na moja liste razem z Nostromo Hypnos. Czy ktos z uzytkownikow posiada/posiadal ww urzadzenia i porownywal?

2. Dac mialbyc byc podlaczony do laptopa przez usb. Na ktorym wejsciu XS gra najlepiej? Czy w ogole jest slyszalna roznica? I takie samo pytanie o wyjscia, czy slychac roznice miedzy xlr a rca?

3. Jakie sa koszty zrobienia moda ? Czy poprawiacie rowniez zasilanie w XS? W Nostromo jest dobrej jakosci zasilacz.

 

Pozdrawiam

 

 

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, soberowy said:

Do listy dac dodalem jeszcze IrDac z dedytowanym zasilaczem od Tomanek.

 

 

W tym wątku masz wszystko, wystarczy poczytać. Jak również wersję XS jest ich kilka. Co do porównania to również wszystko tu znajdziesz, jak umiesz czytać w co nie wątpię, to wyciągniesz sam wnioski, który i co jest lepszego i z jakimi DACa mi był porównywany. Nie mówię tu o zabawkach przytoczonych. Warto zacząć czytać 20-30, kartek wstecz. Jednak najbardziej polecam posłuchać go u jakiegoś kolegi z forum stock owego oraz średnio i mocno przerobionego. Będziesz miał wtedy szeroki obraz co to tak naprawdę potrafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2020 o 18:21, soberowy napisał:

Dziekuje za zadanie domowe. Wieczorem odrobie lekcje.

Jeśli masz budżet 1k to XS 05b, bez wątpienia w tym przedziale się wyróżnia. Nostromo z zasilaniem liniowym to też dobry DAC, trochę ciemniejsze granie. 

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 4x stronie uzytkownik Venom2000? napisal, ze xs gra kiepsko po usb. Prosze aby ktos sie na ten temat wypowiedzial. Stoje przed wyborem dwoch model wspomniany xs i troche tanszy topping d50s. Z tym drugim nie znalazlem informacji aby mial kiepskie wejscie usb.

Pozdrawiam

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na 4x stronie uzytkownik Venom2000? napisal, ze xs gra kiepsko po usb. Prosze aby ktos sie na ten temat wypowiedzial. Stoje przed wyborem dwoch model wspomniany xs i troche tanszy topping d50s. Z tym drugim nie znalazlem informacji aby mial kiepskie wejscie usb.

Pozdrawiam

Nie jestem pewien bo to raczej autor tego wątku powinien się wypowiedzieć, myślę że to nie problem XS z tym USB, a raczej streamera. @venom200 kiedyś używał zwykłej maliny 3 z nakładką, a ona ma ma kiepskie usb. Dlatego grał po BNC. Chociaż mogę się mylić Ja przy Malince 4 tego aż tak nie odczułem. Również gram po BNC bo moja nakładką nie ma usb. 

 

Jakie przewody rca i usb polecacie do ww urzadzenia? W rozsadnych pieniadzach. 

To raczej pytanie ogólne i dotyczy również innych urządzeń, może lepiej zadać w innym wątku. Ja gram po xlr. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wersje XSa byly na ukladzie TENOR i one faktycznie slabo graly po USB. Pozniejsze byly na XMOS i graly moim zdaniem bez zadnych brakow - pelnia swoich mozliwosci. Nawet gdy byly zasilane marnym przewodem usb z marnego zrodla.

 

Jesli chodzi o RCA, to goraco polecam ten przewod: https://dc-components.eu/neotech-nemoi-3220-przewod-analogowy-sygnalowy-up-occ-p-496.html na tych wtykach https://dc-components.eu/rp-201g-11-wtyk-rca-cinch-pozlacany-na-kabel-11-mm-p-505.html. Sklep rowniez polecam - mozna zamowic razem z konfekcja, korzystalem wielokrotnie, zawsze z pelna satysfakcja.

Z kablem USB to grzazki temat - trudno polecac w temacie, ktory zaraz zostanie obsmiany - przeciez kable, a juz szczegolnie cyfrowe, nie graja ? Tutaj wiec, nie bede sie wciagal w dyskusje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.